Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2015., 17:03   #1
Tinktura od imele

Navodno daje rezultate već nakon mjesec dana protiv mioma i krvarenja.Ima li netko iskustva s njom?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 20:39   #2
Da podignem temu.Ima li tko kakvih saznanja?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 14:02   #3
Pila sam ju mjesec dana, nimalo pomaka. Ne kupujte.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 13:45   #4
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Pila sam ju mjesec dana, nimalo pomaka. Ne kupujte.
Dali je vama poznao da postoji više vrsta imele i uz to velika je razlika sa koje vrste stabla je ubrana, tako dase ninkture imele ne kupuju na pijaci, tržnici nego se strogo naručuju po boji i vrsti stabla domaćina na kojemu je imela. Za liječenje se upotrebljava samo bijela imela

Tko draga moja nemoj pisati gluposti, "Ne kupuj" kada neznaš što si kupila. Ponešto se i sam razumijem u ljekovito bilje i sam radim tinkture.
EVOTI MALO PA SE EDUCIRAJ :
Najučinkovitiji sastavni dijelovi imele su: visco-toksini i lektini imele. Visco-toksini djeluju ponajprije citolitski, tj. pobliže, oni rastvaraju staničnu membranu tumorske stanice i tako je razaraju. Lektini imele djeluju sporije i ponajprije citostatski, tj. oni dovode rast tumora do izvjesnog mirovanja. Značajnije djelovanje lektina očituje se u jačanju imunološkog sistema.

Imele bjelogoričnog drva (npr. imela jabuke, jasena) imaju, čini se, viši cito-toksični efekt od imela crnogorice (npr. jela, abies i bor, pinus), što je objašnjivo, jer sadržavaju veću koncentraciju visco- toksina koji djeluju toksički na stanice tumora.

Zanimljivo je da imela ljeti sadrži više visco-toksina, dok je zimi znatno viši sadržaj lektina. To je razlog da se imela bere dva puta godišnje i urod pomiješa, kako bi se optimalno iskoristila djelotvornost imele.

Imela raste na različitom drveću kao polu-parazit. Polu-parazit stoga, jer drvu domaćinu uzima mineralne soli i vodu, ali je u stanju domaćinu staviti na raspolaganje ugljikohidrate bogate energijom, koje stvara putem fotosinteze. Zanimljivo je također, da se imela posebno obilno pojavljuje ako drvo domaćin raste u geopatskim zonama.

U antropozofskoj medicini svako drvo domaćin, na kojem se smjestila imela, ima poseban značaj. Jer različiti ekstrakti imele djeluju bitno na tumore, spol i konstituciju. To se preko MORA- testiranja može jasno dokazati.

Iz toga proizlazi, da se najdjelotvorniji preparat imele može odrediti samo putem testa. Na preparate, kod npr. firme Weleda, se ne može uvijek pouzdati kod navedenih indikacija, jer se tamo oslanjaju na iskustava, koja individualno ne moraju odgovarati pojedinačnom slučaju. Iscador™- preparati potiču s 4 drva domaćina:

Viscum mali (imela s jabuke) – Iscador M
Viscum pini (imela s bora) – Iscador P
Viscum quercus (imela s hrasta) – Iscador Qu
Viscum ulmi (imela s brijesta) – Iscador U

Da među različitim domaćinima imele zaista postoje relevantne razlike, mogla su potvrditi novija istraživanja, jer su količine, sastavni dijelovi i sadržaji npr. imele s hrasta i imele s jabuke bili potpuno različiti, što onda objašnjava različite profile (načine) djelovanja imele s različitih domaćina.

Vrstu imele, prema njenom domaćinu i firmi proizvođaču, treba u pravilu ispitati za svakog pacijenta individualno!

Navedena, preferirana primjena imele s jabuke za žene, i one s hrasta za muškarce, u velikom postotku nije odgovarajuća. Ukoliko se ne izvrši optimalni odabir, izostat će terapijski učinci!
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 15:03   #5
Baš juče sam pročtala u nekom časopisu da je sirova, ne obrađena imela otrovna. Dakle, nikako nemojte samo da se petljate sa tom biljkom. niti da sami pokušavate da pravite tinkture i sl od iste!
kokobeba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.