Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2015., 01:09   #1
Razvedenice s djecom vs. "selo"

Zanima me vase vidjenje "dolicnog" ponasanja jedne razvedene zene i majke?
Mozda osobna iskustva vezana za reakcije okoline/djece/obitelji/bivsih partnera?

Dakle, kako da se ponasa jedna mlada zena i majka, svjeze razvedena, pogubljenog identiteta...a da pritom ne padne u ocima sela?
Banalan primjer...dok sam bila u braku, ako mi prijatelj dolazi popravit masinu necu ni promislit sto ce susjedi rec. Sada...cu promislit... Nocni izlazak...prije me zabavljalo hoce li me netko vidjet kad sam se vratila (jednom u pola godine). Sad me ipak malo opterecuje.
Komunikacija s muskarcima...prije neopterecena i pristupacna, sada rezervirana. Iz straha da se moja prirodna vrckavost ne protumaci kao stav raspustenice gladne k... Pa sad cesto glumim neko stufo stvorenje koje ne slici na mene.

Da se razumijemo, nije stav sela ono sto me strasno brine. Brine me da stav sela jednom dodje do usiju moje djece. Brine me: kako ostati svojoj djeci uzoran model a istovremeno izgraditi neki novi zivot i okruziti se novim ljudima?

Imam dojam da je muskarcima s te strane cesto lakse- mozda se varam?
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 01:20   #2
Selo će ionako pričati, šta god ti radila.

Bolje budi svoja i šta god da pričaju, osmjehni se i nastavi dalje, šta te briga. Dijete nije baš glupo da ne razumije, pogotovo ako mu pojasniš. Mogu ljudi sve pričati, ali... nakon nekog vremena klinac nauči šta je istina, šta nije i da si ti osoba kojoj treba vjerovati.

Pa šta i da si željna kurca? To stvarno nije ničiji problem, nego tvoj, kako ćeš organizirati svoj život sa djetetom i da imaš nekog sa strane, a ne problem sela.

Jebo selo, selo uvijek priča, na tebi je da to ignoriraš.

Najbolje bi ti bilo da budeš ironična, pa ako čuješ nekoga da te ignorira, lijepo kažeš sa smješkom na licu, da si bila s trojicom sinoć, pa nek' babe imaju o čemu pričati. I usput puknu od ljubomore.

Koliko ti je dijete uopće staro?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 01:55   #3
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Selo će ionako pričati, šta god ti radila.

Bolje budi svoja i šta god da pričaju, osmjehni se i nastavi dalje, šta te briga. Dijete nije baš glupo da ne razumije, pogotovo ako mu pojasniš. Mogu ljudi sve pričati, ali... nakon nekog vremena klinac nauči šta je istina, šta nije i da si ti osoba kojoj treba vjerovati.

Pa šta i da si željna kurca? To stvarno nije ničiji problem, nego tvoj, kako ćeš organizirati svoj život sa djetetom i da imaš nekog sa strane, a ne problem sela.

Jebo selo, selo uvijek priča, na tebi je da to ignoriraš.

Najbolje bi ti bilo da budeš ironična, pa ako čuješ nekoga da te ignorira, lijepo kažeš sa smješkom na licu, da si bila s trojicom sinoć, pa nek' babe imaju o čemu pričati. I usput puknu od ljubomore.

Koliko ti je dijete uopće staro?
Djeca. Mali su jos relativno ali godine brzo idu...brzo rastu...prije ili kasnije ce nesto i do njihovih usiju doc.

Ma evo, meni osobno trenutno samo fali drustvo. Veze mi ne padaju na pamet, isprazni seks isto tako. Druzenje s parovima vise nije neka ludo interesantna opcija. Preostaje mi bezazleno druzenje sa slobodnim ljudima a ne mogu u potpunosti rascistiti sama sa sobom da li je primjerice izlazak do ranih jutarnjih sati uopce primjeren. U principu, ne osjecam se ko slobodna zena ali nastojim si promijenit film u glavi. Bi li se trebala uopce takvom osjecat i u kolikoj mjeri? Nemam pojma. Sve izmjesano nekako.

Prestravljena sam mogucnosti da me netko privuce. Niti imam vremena za tu neku drugu osobu, niti imam zelju komplicirat dodatno zivot svojoj djeci. Jebote, sta bi napravila da me netko stvarno obori s nogu? Uz svu trenutnu povremenu usamljenost, nadam se da mi se nece skoro dogodit.

Ne treba ovo biti topic podrske meni osobno. Zanima me cisto kako se druge zene nose s promjenom statusa i da li su se i u kolikoj mjeri susretale s osudama okoline? I slazete li se da su razvedeni muskarci postedjeniji u tom smislu? Ili bilo kojem drugom?
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 02:02   #4
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post

Najbolje bi ti bilo da budeš ironična, pa ako čuješ nekoga da te ignorira, lijepo kažeš sa smješkom na licu, da si bila s trojicom sinoć, pa nek' babe imaju o čemu pričati.
Ovo ne preporučujem. Čak i da nemaš djecu.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 08:13   #5
Selo priča i o udanim ženama kada noću dolaze u sitne sate doma...Još i slađe. A da ne govorimo o slobodnim, tzv "starim" curama (koje su za seljane btw. sve neudane prek 25 )...

Dakle, ljudi uvijek pričaju. A s posebnim guštom tračaju kad im se učini da je nekoj osobi dobro u životu I sad ti ostaje da izvažeš. Hoćeš li ti da tebi bude dobro u životu, ili ćeš da se za tobom ne praši = da te možda čak i sažalijevaju?

Kužim da su tu mala djeca. Ali ženo, ti si slobodna. Ne varaš muža, nisi u privremenoj svađi s partnerom...solo si!!Da, i majka istodobno.Ali što to znači, da se sve razvedene žene/mlade udovice trebaju umotat u marame ko arambašići, prekrit lice hidžabom i ne izvirivati iz dvorišta?!
Pa ako si razvedena nisi utrnula od struka naniže. Kao niti "operirana" od emocija i sposobnosti da se opet zaljubiš.

Moja ti je preporuka jedino da biraš društvo. Ne izlazi s ženama koje su objektivno(u tvojim očima) sumnjiva morala, koje pijanče, spavaju okolo s tipovima random itd...To ti ne bi bila dobra ideja niti da si bez djece. Ali eto, s provjerenim društvom i prijateljicama koje znaš oduvijek(ili novim koje su ti slične) zašto ne bi izašla do 3 ujutro?Ako su ti za to vrijeme djeca na toplom, spavaju i netko ih čuva, tko ti brani da se proveseliš?


I pomiri se da će uvijek biti onih koji će ti pribotunavati. Velim, možda i najviše one žene koje žive u neispunjenim, monotonim brakovima, i koje su i same željne (khm, jelte...) Naravno da će zavidjeti tebi, prvenstveno jer ne živiš komorni život s neadekvatnim partnerom s kojim si nesretna. A zatim i zato što si preuzela kormilo života u ruke i radiš na svojoj sreći, nalaziš načine da uživaš u životu.

Glavu gore, ravnaj se samo po vlastitim moralnim vrijednostima. Ako procjeniš sama da je nešto prikladno-za tebe, ma ima da bude prikladno za cijeli svijet!Kome ne bude, nek se grize. Prst u uho i nek pjeva borbene :klap:
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 09:22   #6
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Zanima me vase vidjenje "dolicnog" ponasanja jedne razvedene zene i majke?
Dolično ponašanje nema veze s bračnim statusom. Jednako je za udanu ženu kao i za razvedenu, isto kao i nedolično ponašanje.
Ako ti znaš što je dolično a što nije i tako se i ponašaš, baš te briga tko što misli ili priča.
Na jednak način odgajaj i svoju djecu pa se ni ona neće obazirati na gluposti.
Ne živiš od drugih ni za druge!

Uh kako me ljute ovakve teme

Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Komunikacija s muskarcima...prije neopterecena i pristupacna, sada rezervirana. Iz straha da se moja prirodna vrckavost ne protumaci kao stav raspustenice gladne k... Pa sad cesto glumim neko stufo stvorenje koje ne slici na mene.
Ako misliš da je ovakva komunikacija ranije bila "dolična", nema razloga da je sad mijenjaš samo zato jer bi to netko mogao krivo protumačiti. Btw sad bi ovu tvoju rezerviranost mogli tumačiti kao ponašanje frustrirane jadnice, čudakinje koja je ostala bez muža pa bi onda pričali nešto drugo, ako bi netko već htio to tumačiti.
Zapamti samo jednu stvar- taj se još nije rodio koji je svima udovoljio, pa ne moraš ni ti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 11:51   #7
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Dakle, kako da se ponasa jedna mlada zena i majka, svjeze razvedena, pogubljenog identiteta...a da pritom ne padne u ocima sela?
Jebo selo, nisi se zbog sela rodila...

Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Banalan primjer...dok sam bila u braku, ako mi prijatelj dolazi popravit masinu necu ni promislit sto ce susjedi rec. Sada...cu promislit... Nocni izlazak...prije me zabavljalo hoce li me netko vidjet kad sam se vratila (jednom u pola godine). Sad me ipak malo opterecuje.
Komunikacija s muskarcima...prije neopterecena i pristupacna, sada rezervirana. Iz straha da se moja prirodna vrckavost ne protumaci kao stav raspustenice gladne k...
Eto došao lik (susjed) šljakati kod mene, prirodno vrckava zezam se s njim kao i dok sam bila ubračena....no primjetim da si on daje malo više slobode i ide u granice koje me kao ženu vrijeđaju....
fino sam stala i rekla, gle to kaj sam ja razvedena tebi ne daje za pravo takvo ponašanje ili budi normalan ili gonjaj odavde - lik se ispričao i sada je sve ok.

Ti si razvedena slobodna odrasla osoba.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 11:57   #8
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Eto došao lik (susjed) šljakati kod mene, prirodno vrckava zezam se s njim kao i dok sam bila ubračena....no primjetim da si on daje malo više slobode i ide u granice koje me kao ženu vrijeđaju....
fino sam stala i rekla, gle to kaj sam ja razvedena tebi ne daje za pravo takvo ponašanje
Ako se lik ponaša na način da te vrijeđa kao ženu, potpuno je nebitno što si rastavljena ja to ne bi ni naglasila.
Upravo je to ono što sam gore napisala, doličnost nema veze s bračnim statusom, isto tako ni uvrede. AKo me nešto vrijeđa, svejedno je jesam li u braku ili ne. Što se to uopće koga tiče?
Meni ovo izgleda kao da bi u obrnutom slučaju rekla- ali ja sam udana žena
Kakve to veze ima?
Lik se ponaša kao kreten, neovisno o tvom bračnom statusu i to je jedino što mu treba dati do znanja.
Bar bi ja tako
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 12:04   #9
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ako se lik ponaša na način da te vrijeđa kao ženu, potpuno je nebitno što si rastavljena ja to ne bi ni naglasila.
Radi se o osobi s kojom se u nekim druženjima već dugo zezam na raznoraznu tematiku i do sada (do moje rastave) on je uvijek ostajao na jednoj pristojnoj graniici,
no kako sam se rastala skontala sam da si lik uzima za pravo biti "slobodniji" ...
Zato sam mu naglasila da činjenica da sam rastavljena ništa ne mjenja i nek odjebe u troskocima ako nemre ostat normalan kao i do sada.

EDIT: Istina lik je dokazao da je u osnovi kreten, no ja sam pokazala da prema meni nemre.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 12:11   #10
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Radi se o osobi s kojom se u nekim druženjima već dugo zezam na raznoraznu tematiku i do sada (do moje rastave) on je uvijek ostajao na jednoj pristojnoj graniici,
no kako sam se rastala skontala sam da si lik uzima za pravo biti "slobodniji" ...
Zato sam mu naglasila da činjenica da sam rastavljena ništa ne mjenja i nek odjebe u troskocima ako nemre ostat normalan kao i do sada.

EDIT: Istina lik je dokazao da je u osnovi kreten, no ja sam pokazala da prema meni nemre.
To je onda čist neka druga priča.
Vjerojatno si mu rekla još svašta osim navedenog

Ja sam samo htjela reći da promjena bračnog statusa sama po sebi ne bi smjela mijenjati međuljudske odnose.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 12:37   #11
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja sam samo htjela reći da promjena bračnog statusa sama po sebi ne bi smjela mijenjati međuljudske odnose.
I ne bi trebala, ali mijenja i to na nekoj blesavoj svakodnevnoj razini.

Imala sam tonu papirologije za srediti i ponekad su te tete šalteruše u muškom obliku...kako sam sređivala papirologiju vezano uz rastavu imali su podatak da sam "rastavljena"....
Kakvih je sve ponuda bilo ...
Mislim da nisam osoba koja fizičkim izgledom ili ponašanjem ostavlja dojam "lake" ženice...

I kao što autorica kaže mislim da je muškarcima lakše -teško mogu zamisliti sredovječnu tetu šalterušu kako se nudi random rastavljenom muškarcu od 38 godinica.
Razmišljala sam tada o tome kako me sada percipira okolina (na trenutak bila tužna) i
skontala da me boli kuki. Bitno je kako se percipiram ja, a okolina je tu da se malo našalim s njom...
Postalo je zabavno...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 15:15   #12
Ponašam se jednako dolično kao i uvijek. Tj onako kako meni odgovara i kako se ja osjećam ugodno
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 16:11   #13
moje ponašanje, moj stav i moj odnos isti...ali rekla bih da
uočavam neke promjene u povratnom odgovoru
i to ne samo stranaca...
primjer štokrlice i majstora
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 17:32   #14
Mda, ti su mi najjači koji se najednom ponašaju kao da im mašem crvenom krpom pred rogovima.

Ali vezano baš za selo - psi laju, karavane prolaze.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 01:23   #15
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Zanima me vase vidjenje "dolicnog" ponasanja jedne razvedene zene i majke?
Mozda osobna iskustva vezana za reakcije okoline/djece/obitelji/bivsih partnera?

Dakle, kako da se ponasa jedna mlada zena i majka, svjeze razvedena, pogubljenog identiteta...a da pritom ne padne u ocima sela?
Banalan primjer...dok sam bila u braku, ako mi prijatelj dolazi popravit masinu necu ni promislit sto ce susjedi rec. Sada...cu promislit... Nocni izlazak...prije me zabavljalo hoce li me netko vidjet kad sam se vratila (jednom u pola godine). Sad me ipak malo opterecuje.
Komunikacija s muskarcima...prije neopterecena i pristupacna, sada rezervirana. Iz straha da se moja prirodna vrckavost ne protumaci kao stav raspustenice gladne k... Pa sad cesto glumim neko stufo stvorenje koje ne slici na mene.

Da se razumijemo, nije stav sela ono sto me strasno brine. Brine me da stav sela jednom dodje do usiju moje djece. Brine me: kako ostati svojoj djeci uzoran model a istovremeno izgraditi neki novi zivot i okruziti se novim ljudima?

Imam dojam da je muskarcima s te strane cesto lakse- mozda se varam?
Okej! Evo ti mišljenje jednog razvedenog muškarca i tate, dakle one strane kojoj je kao, lakše..

Ma nije lakše, tj. ne ovisi o spolu kome je lakše, nego o tome kakve smo ličnosti, kakvi karakteri.. Jasno je meni da ti to ustvari i znaš. Razmišljanja i brige su ti sasvim na mjestu, sasvim opravdana. Sada. Jer si svježe razvedena.
Da sada nema (pre)osjetljivosti ili tog pogubljenog identiteta kako ti kažeš, nešto s tobom ne bi bilo u redu. Ovako, jasno je da kvara nema. Tko normalan nakon raspada braka ostaje neokrznut na neki od načina? Tko ravnodušno može odmah nastaviti dalje kao da ništa nije bilo? Kome je svejedno?

Svašta brine na početku pa i taj stav sela. Ali, selo se mora nahraniti!
Ne možeš tu puno. I ne trebaš! "Čudo si tri dana"..onda naiđe neko novo čudo pa se fokus preusmjeri i novi (ne)sretnik utažuje "duševnu" glad seoskih moralnih vertikala. Ipak, znaj da mi vjerojatno još dugo vremena vidimo oči kroz one rupice od roleta i kad tih očiju realno, usmjerenih ka nama, više i nema.. a da i ima, postaje nam manje bitno ili nebitno uopće.

Što je poanta? Ako se i formira nekakav iskrivljeni, zao stav vijeća seoskih mudraca, o njihovoj mami, koji bi mogao doći do njih, on će u njihovim glavicama biti anuliran. Čime? Tobom, mamom pravom, što i jesi, ne sumnjam. Da se iščitati. Jer ti si za njih uvijek tu, u svemu si im sve..i baš zato što si im u svemu sve, ne trebaš se začahuriti, to nije primjer, a ogledalo si im. Oprezna biti, da!..ali ne preoprezna. Ne strijepiti da ti baš sad ne uleti netko tko bi te oborio s nogu jer baš sad nemaš vremena! Nije problem u vremenu. Ima za to vremena nego uletači obarači s nogu su u deficitu. Tu je srž problema, vjerojatno! Šalim se malo.

S odmakom vremena, bit će lakše. Tjelesno nećeš biti puno opuštenija, ali mentalno hoćeš. Ako hoćeš i u tom se htijenju upreš.
A upravo tako što ćeš se okružiti i novim ljudima, graditi neki novi život, što ti je pravo i obaveza..svim tim i ostalim nelatargijama ćeš im dati i biti bolji primjer. Zato je obaveza, njima treba da gledaju živu i sretnu mamu. A i tebi trebaš takva.

"Sindrom raka samca", koji se javlja dok je svježe..kad bi se najradije uvukao u onu puževu kućicu, samo provirivao i neriskirao ništa, prođe brzo. Ne zato što bi mi to tada htjeli, nego nemamo izbora. Nije lako kad moraš sam, sve ono što je predviđeno za dvoje. Ali, tu smo gdje smo, idemo dalje, najbolje što možemo i kako umijemo. I bit će grešaka..pa neka bude, ali neka su od djelanja, a ne od pasive, kojom se od grešaka čuvamo, a ne sačuvamo.

Ako sam se nalupao, na moju dušu!
Sretno!
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 23:37   #16
I još jedan tata i muškarac...pa i živim na "selu" . Pa moje mišljenje je da je ipak malo lakše muškarcima.
Da li će biti ogovaranja? Koga briga ! Ali ako hoće...vjerojatno će prije ogovarati ženu. Nije da se ja sa time slažem
ali mišljenja sam da je ipak tako. Ali što te briga. Očito je da se znaš ponašati...znaš razlikovati dobro od lošeg.
Ali nemoj se previše obazirati na zle jezike. Takvih je bilo i bit će. Vodiš svoj život i zbog sebe i svojeg djeteta sigurno
ćeš napravit najbolje.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 09:09   #17
iz iskustva....prvo te "žale" jer gle kak si loše prošla, ali nakon nekog vremena kad ti počneš normalni društveni život onda bruse jezike kak "si super se snašla" ljudima je teško ugoditi. osobno, nakon rastave nisam duži period izlazila i onda su svi kao bili brižni i uvjeravali me da krenem dalje. e kad sam krenula onda su se lokalni dušebrižnici našli pričati da to možda i nije baš ok. ljudi uvijek pričaju. to im je omiljeni sport. mi smo ti koji svatko za sebe postavljamo granice i biramo ponašanje.
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 07:40   #18
Riječni rak, sviđa mi se post

Jedino na što ja mislim je mišljenje mog djeteta i samo na to pazim.
Uletavanja su me neposredno nakon rastave iritirala, zatim sam neko vrijeme samo ignorirala sve skupa a sad mi je već smiješno.
Ali mislim da to nema nužne veze sa statusom, ljudi su postali užasno grozničavi.
Nisu uletači obarači s nogu u deficitu, nego kako ove virtualne komunikacije znatno olakšavaju traženje seksualnih partnera - dosta ljudi taj nestrpljivi i površan sistem prenosi i u RL. Sve je jako površno i grozničavo. Na onoj drugoj našoj razvedeničkoj temi Biznismen je to jako dobro izanalizirao....
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 08:10   #19
ako ne radiš ništa zbog čega misliš da bi se tvoje dijete sramilo, nemaš o čemu razbijat glavu. ne vidim zašto i s mlađim djetetom ne možeš pričati o tome kaku su neke babe zločeste i vole samo gluposti pričati o ljudima. to i djecu čeka jednog dana, od škole nadalje. ako s djetetom ostvariš iskren otvoren odnos (ne i brutano otvoren), takvo će ono kasnije biti prema tebi. ne skrivat mane, biti iskren i ranjiv i pogrešiv i ne sveznajuć... dati djetetu jasno do znanja, da ništa nije bitno osim vas.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 15:08   #20
Quote:
suhi13 kaže: Pogledaj post
I još jedan tata i muškarac...pa i živim na "selu" . Pa moje mišljenje je da je ipak malo lakše muškarcima.
Da li će biti ogovaranja? Koga briga ! Ali ako hoće...vjerojatno će prije ogovarati ženu.
Ne znam je li činjenica što nisam živjela na selu utjecala na način mog razmišljanja i na to da sam takva ogovaranja izbjegla, ali znam ljude koji žive na selu tj. manjem gradiću gdje se svi poznaju, pri čemu ogovaraju upravo njega, kao i što ga krive za raspad braka. Njima je poznato da je on švrljao, izlazio, lumpao a nju i djecu ostavljao, tako da ne samo da nju nitko ne ogovara nego su i svi njegovi prijatelji postali zajednički, da bi sada bili isključivo njezini, dok s njim nitko ne želi imati posla.
Mislim dakle, da se u manjim mjestima gdje ljudi sve znaju, ovisno o vlastitim vrijednosnim sudovima, osobama ili priklone ili od njih zaziru.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.