Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 18.06.2017., 17:43   #1
Obitelji s više djece i problemi

Da,odmah na početku napomenem da znam za ovu "glavnu temu" Imati jedno ili više djece,ovdje ću malo još nešto obrazložiti,ono što me kopka,nadam se da ima ljudi koji su roditelji,a i većina nas ima brata/sestru i više njih.

U tekstu ću nastojati biti što kraći,ali možda će se vidjeti i neka ljubomora,iako koliko mogu biti objektivan ima i dosta nepravde,ali nastojati ću bez toga previše ovdje.

Temu sam mislio nazvati i dva brata tj. imati dijete nakon što je prvo muško.I ne,zaista ne mislim u stilu da su samo muška djeca bitna,dapače,ali nekako mi se čini da su žene (sestre) malo drugačijeg karaktera pri odrastanju.

Ja sam odrastao tj.još uvijek odrastam i s mlađim bratom,ali ima nas više od dvoje djece.

Ja kao najstariji,čak s malo većom razlikom gledao sam to sve odrastanje,koliko roditelji mogu,žele,imaju vremena (novca) da daju svojoj djeci. Naravno,novac je bitan aspekt,ali i samo vrijeme za napraviti od njega osobu za ovaj danas surovi svijet.

U mnogim slučajevima,i to kad su roditelji još živi i zdravi počinje neka borba za samostalan život,ali i neku pomoć-u vidu posla,financija,nekretnina.

Onaj dio da je to do nas ovdje,a vani je drugačije bi ostavio za neki drugi trenutak.

(...)

Iako sam sam na nekoj raskrsnici da li uopće imati djecu,obitelj (ne nužno zbog ovih gore razloga,ali u dobrom dijelu i to),neki argumenti u slučaju imanja djece su:

Dvoje i više djece---ne možeš previše pomoći im,što s vremenom,što s novcem dok su manji,što kada su odrasli da im pomogneš pri pronalasku boljeg posla,bolje nekretnine za stanovanje i sl.

Jedno dijete---sve se dijeli na jedan,sva imovina,vrijeme,ljubav,što može biti jako dobro,ali može biti i destruktivno da dobiješ osobu koje bi se najradije odrekao,a opet tvoj je .

Malo je loše napisano,ali slobodno pitajte-pojasniti ću.

I volio bi,tim više što ste anonimni,da se raspišete iskreno :9

hvala
Bundesland is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.