Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 19:05   #21
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Kako to da ti nju nisi otkantala cim te podsjetila na majku?
Meni djelujes kao osoba koja bi bas to napravila.
Mislila sam da tako baš treba biti. Transfer, kontratransfer i te šeme. Zapravo, tražila sam razrješenje tog odnosa. Na neki način sam ga i dobila, ali bilo je vrlo čupavo. Pred kraj terapije, kad je ona već mislila da je sve okej uhvatila sam se u tome da po internetsima tražim nekoga da me eutanazira.

Ono što ne kužim kako je njoj promaklo da idem u tom smjeru. Bit će da je blefiranjem došla do titule. I, ne, nisam bila suicidalna kad sam započela terapiju. Nisam bila čak ni depresivna. Htjela sam čisto popeglati neke sitnice i onda kad su mi se vratili emotivni sadržaji iz djetinjstva otvorio se pakao. U jednom sam trenutku zabrijala da možda imam disocijativni. Pukla ko kokica, jbg.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Gdje ti pamet pa se družiš sa nekim tko te na traumatičnu mater podsjeća..? Kako ti se da uopće..?
Ma ne družim se - ona je htjela da se družimo nakon što je prekinula pt, ja nisam.
__________________
#HoldMyRakija

Zadnje uređivanje Leteća : 10.09.2017. at 19:19.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:50   #22
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mislim da trebaš biti poprilično naivan i glup da posao shvatiš ozbiljnije od onog, trenutno radim u ovoj jazbini među ovim kokošarima, čuvam svoja muda, skidam kretene sa leđa i čekam do dođe 16:00 da se zahvalim i pokupim ća živjeti svoj život. Za to sam plaćen, bez obzira što bi šef htio da radim tri posla i popušim mu kurac u međuvremenu. To je taktika koja čuva zdravlje i živce, i podrazumjeva da profesionalno obavljaš svoj posao jer kužiš da je znanje i iskustvo najveće bogatstvo koje imaš (uz zdravlje) i pa se možeš čak i zahvalit šefu što ti je firma to pružila.
Inače, ljudi na visokim pozicija mu bleferi, informacije koje imaju obično ne odgovaraju istini a njihov je posao da sve drže pod kontrolom. Pogledaj našeg Plenkija, pokeraško lice, blefer na n-tu, kad gledaš sve savršeno a u stvarnosti se sve pretvara u hrpu govana..

Umijeće je biti profesonalan i odraditi zadatke koje moraš, a ne dati da ti na grbaču uvale još tri zadatka samo zato jer si odličan vol koji vuče. To sam skužila ima već dosta vremena pa se spretno izmaknem kad vidim da treba crnčiti, a da osobno nemam ništa od toga samo umornu kičmu.
Kaže mi frendica koja radi u Njemačkoj i koja je spletom jako sretnih okolnosti dospjela u dobru firmu, u kojoj je ona jedini stranac, sve ostalo su nijemci da joj taj naš balkanski mentalitet pomaže da ne izgori. Naime, ona sve radi kako triba ali kad vidi da bi mogla posao odraditi npr. za sat vremena, a do kraja radnog vremena je još dva sata ona to fino rastegne na dva sata. Dok nijemci kakvi jesu, presavjesni i preodgovorni redovito ispaljuju od burn out sindroma jer rade ko hrčci i obaraju rekorde tko će više i bolje, a poslodavac im samo uvaljuje dodatni posao i kritizira ih.

Što se tiče blefiranja i ja katkad pribjegnem toj metodi ovisno o procjeni slabosti svojih nadređenih ili kolega.
Ali to za mene nije borba za prevlast nego mala igrica zbog koje se slatko smijem u sebi.

Quote:
Inače dobro je biti i leptirić i kučka, onako svakome prema zaslugama..
Ili prema osjećaju, a on ionako dođe prije ili nakon svijesti o zaslugama.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mene je moja geštalterica (koja je nešto čeprkala i po transakcijskoj) odmah podsjetila na majku. I to sam joj i rekla, a ona veli ma superfenomenalno baš ćemo se dobro slagati. Onda me je šutnula u guzicu nakon pola godine, taman kad mi je izvukla neke žešće traume. Onda me je zvala na kavu. Ne terapiju, nego baš idemo se družiti kao frendičice. Onda sam ja nju s guštom odjebala. Da, praktički isto kao s majkom.
Zanima me geštalt terapija i nekako mislim da bi mi legla. Mene je moj šrink često znao pitati: na koga te sad podsjećam? Ja bih rekla na mamu, ili tatu ili brata ili nekog trećeg. Odradili bi te relacije na seansama i nakon toga je u realnim odnosima s tim osobama splasnula nagomilana napetost. Sad ih puno objektivnije doživljavam, ne toliko kroz povrijeđenost i u relaciji otac-ja, majka-ja, nego kao o mojoj percepciji neovisnije jedinke. Nije to baš do kraja pročišćeno, ali odradili smo velik posao (na seansama).

Tvoja šrinkica mi djeluje kao netko tko je propustio svoje redovite seanse.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 07:34   #23
molim da s religioznim postovima nastavite na za to predviđenom pdf-u. ne pripadaju Psihologiji, te će biti brisani i, po potrebi, sankcionirani. srdačno.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:11   #24
Orlandia, ne znam, stvarno. Ali imam dojam da te taj tvoj šrink malo zavlači, KBT bi te trebala naučiti trikove kako da se sama nosiš sa životom, svojim mislima i emocijama, a ne secirati svaki detalj u obiteljskim odnosima jer tome nema kraja.

Kod ove moje mi je bilo super jer sve ide tako brzo, naučila sam gomilu stvari, istraživala dalje ono što me je zanimalo, puno preciznije definirala svoj problem i sama nastavila raditi na rješavanju. I ne mislim da je ženska nešto jako nestručna, samo da sam je dotjerala do nekog zida koji većina ljudi (a i šrinkovi su ljudi) ne prelazi. A i kavu mi je svaki tjedan kuhala i kupila mi poklon za rođendan jer sam kmečala da se prošlog nitko nije sjetio. I naučila me da budem kučka kad već od vlastite majke nisam htjela učiti.

Sad bi zapravo trebala neka jungijanka od devedeset godina. Možda bih trebala kontaktirati svoju unutarnju babetinu? Ako imamo unutarnje dijete, onda valjda imamo i to.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:12   #25
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Orlandia, ne znam, stvarno. Ali imam dojam da te taj tvoj šrink malo zavlači, KBT bi te trebala naučiti trikove kako da se sama nosiš sa životom, svojim mislima i emocijama, a ne secirati svaki detalj u obiteljskim odnosima jer tome nema kraja.

Kod ove moje mi je bilo super jer sve ide tako brzo, naučila sam gomilu stvari, istraživala dalje ono što me je zanimalo, puno preciznije definirala svoj problem i sama nastavila raditi na rješavanju. I ne mislim da je ženska nešto jako nestručna, samo da sam je dotjerala do nekog zida koji većina ljudi (a i šrinkovi su ljudi) ne prelazi. A i kavu mi je svaki tjedan kuhala i kupila mi poklon za rođendan jer sam kmečala da se prošlog nitko nije sjetio. I naučila me da budem kučka kad već od vlastite majke nisam htjela učiti.

Sad bi zapravo trebala neka jungijanka od devedeset godina. Možda bih trebala kontaktirati svoju unutarnju babetinu? Ako imamo unutarnje dijete, onda valjda imamo i to.
Psihijatri od nečeg i žive, kada bi ja išao na 1-1 seanse, mogao bih dignuti kredit od 100 000 kn i isporučiti ga šrinku unaprijed koliko bi me to koštalo...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:52   #26
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Orlandia, ne znam, stvarno. Ali imam dojam da te taj tvoj šrink malo zavlači, KBT bi te trebala naučiti trikove kako da se sama nosiš sa životom, svojim mislima i emocijama, a ne secirati svaki detalj u obiteljskim odnosima jer tome nema kraja.
Ma ne, ne zavlači me, mi nemamo neku dijagnozu koju on mora razriješiti, mogla sam u svakom trenutku odustati ali jednostavno volim otići tu i tamo kod njega i razriješiti neke misli ili izjadati se. Ajmo realno, tko ima istinski volje koncentrirano nas slušati sat vremena kako meljemo o tome kako nam je prošao tjedan? Pa onda malo dotakneš ovo, malo ono, putuješ u prošlost pa zaroniš u podsvijest, pa izroniš na površinu. I tako.

Quote:
Kod ove moje mi je bilo super jer sve ide tako brzo, naučila sam gomilu stvari, istraživala dalje ono što me je zanimalo, puno preciznije definirala svoj problem i sama nastavila raditi na rješavanju. I ne mislim da je ženska nešto jako nestručna, samo da sam je dotjerala do nekog zida koji većina ljudi (a i šrinkovi su ljudi) ne prelazi. A i kavu mi je svaki tjedan kuhala i kupila mi poklon za rođendan jer sam kmečala da se prošlog nitko nije sjetio. I naučila me da budem kučka kad već od vlastite majke nisam htjela učiti.
Mi nismo išli na kavu ali kad se sretnemo preporučimo si neku zgodnu knjigu, putovanje, restoran. Ma u biti znamo se jako dugo i granice su omekšale.

Quote:
Sad bi zapravo trebala neka jungijanka od devedeset godina. Možda bih trebala kontaktirati svoju unutarnju babetinu? Ako imamo unutarnje dijete, onda valjda imamo i to.
Jungijanka će ti naći divlju babetnu nakon dvije seanse, ali bolje podivljati nego da kod neke frojdovke provedeš katatoničkih 45 minuta u "značajnoj tišini".

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Psihijatri od nečeg i žive, kada bi ja išao na 1-1 seanse, mogao bih dignuti kredit od 100 000 kn i isporučiti ga šrinku unaprijed koliko bi me to koštalo...
Je, skupo je ali nije li najvažniji ulog onaj u samog sebe?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:15   #27
Cijeli żivot je jedna vrsta glume.
Glumiś roditeljima, nastavnicima, susjedama, rodbini, djevojci/dećku, żeni/mużu, svekrivoj, śefu...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.