Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 15:02   #681
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
expert

Internet i kompjuteri nisu izumljeni prije 100 godina. A i oni nam olakšavaju i ubrzavaju posao. Danas se dopisi šalju internetom, dakle ne moram pisati pismo, pa adresu, pa nositi na poštu .....

To što ti kritiziraš je ekonomski sistem. Kapitalizam je loš, ali feudalizam i robovlasništvo su bili još lošiji.

Hrana je takva kakva je, takva kakvu si je opisao, ali čovjek danas ipak živi 70, 80 pa i više godina a ne 30, 40 koliko je živio dok se hranio kokošima koje su trčale po dvorištu.

Što se tiče kineskih i drugih tvornica - sistem je slijedeći: većina nas mora zarađivati za život. Zato završe škole i nakon školovanja rade relativno dosadne i jednolične poslove, bez obzira radili u kineskoj tvornici, talijanskom brodogradilištu, za blagajnom trgovačkog centra ili negdje drugdje.

Međutim, postoji nešto što se zove slobodno vrijeme. Slobodno vrijeme čovjek može trošiti kako god hoće. Istina većina izabere turske sapunice, žuju i tekmu, ali ne svi. Postoje knjižnice, knjige i Internet. Da i Internet. Koji nam je omogućio da iz udobnosti svog doma u istom trenutnu pronađemo informacije i znanja o svim temama koje nas zanimaju.

U udaljenim zemljama sam bila. Bila sam u Peruu, Kini, Keniji, Egiptu, Jordanu, Izraelu, Turskoj .......... i znam kako tamo ljudi žive.
ovo o nekadašnjem ljudskom vijeku trajanja i današnjem je .Ljudi su i prije bili 100-godišnjaci,ali tbc i ostale zaraze su ih kosile,pa statistika kaže:vijek trajanja 35-40,50 god.Danas gledajuć osmrtnice,vidim mlade i relativno mlade,umiru od raka,roditelji,stari i živi.

Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
i baš korporativizam i kapitalizam su omogućili da znanost više ne stvara samo za vojnu tj ratnu industriju nego i mirnodopsku!!!
baš zato jer je omogućena slobodnija trgovina i uređenija država gdje ljudi imaju prava i mogu posjedovati nešto i po želji proizvoditi i prodavati nešto.

to mirno razdoblje uređenja u kojem itekako ima nepravde i u kojem zapadni čovjek živi na visokoj nozi nauštrb robova iz kine i životinjskih lešava nam je kupio vrijeme da se znanstveno i tehnološki nadograđujemo do te mjere da nam oni više ne budu ni profitabilni ni potrebni i da ih prestanemo zloporabiti.

tako da buduće generacije neće morati živjeti na leđima i krvi kineskih robova nego 3d printera i automatizirane proizvodnje svega, od odjeće, obuće, vozila, kuća, hrane, organa i svega drugog.
Oliver je davno pjevao,2002 sve bit će automatik,a onda nam neće tribat radit,mislila ja,bit će nekako tako,robotizacija će učiniti svoje,mi ćemo se baviti hobijima,kad ispalo,tvornica se robotizirala,radnici-na ulicu.Negdje je nešto krivo krenulo...

Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Tako sam pokušavao za "Hiperprostor" od M. Maku-a, i nikad nisam dobio nijednu korisnu informaciju. Preko neta sam našao da je izdaje Algoritam (nekako nisam uspio da je preko njih nabavim)m i da je u planu u Heliksu. Poenta: teško ćeš u knjižarama (bar kod nas) napraviti posao.
ja pročitah kvaku 22 pri koju godinu,sad ste me naveli da mislim o knjizi,sjećam se samo detalja po kome je naslov i ništa više

Zadnje uređivanje Bat Kol : 14.09.2017. at 18:36.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2019., 12:50   #682
Lightbulb

kada se desi ovako nešto, onda znanstvenici šute


https://www.ancient-code.com/earth-r...nt-explain-why
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2019., 14:31   #683
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
kada se desi ovako nešto, onda znanstvenici šute...
A dobro, tu i Kim Kardashian šuti. Čak i ona nema ni najmanjeg pojma što se to desilo...
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2019., 14:52   #684
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
kada se desi ovako nešto, onda znanstvenici šute


https://www.ancient-code.com/earth-r...nt-explain-why
To je odavno objašnjeno, raste novi podmorski vulkan, možeš ga pratiti kako napreduje.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2019., 23:31   #685
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
kada se desi ovako nešto, onda znanstvenici šute





https://www.ancient-code.com/earth-r...nt-explain-why
"Šute" i kad tebi zvoni u glavi, osim ako si taman na psihijatrijskom vještačenju...
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 02:42   #686
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
kada se desi ovako nešto, onda znanstvenici šute


https://www.ancient-code.com/earth-r...nt-explain-why
Zanimljivo, da..a sto ce nego sutjeti, pa ima puno stvari za koje nemaju nikakvo objasnjenje, nije ovo jedino.
__________________
Ž
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 16:37   #687
Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, da..a sto ce nego sutjeti, pa ima puno stvari za koje nemaju nikakvo objasnjenje, nije ovo jedino.
Opet nešto iz čega bi teoretičari zavjera mogli puno naučiti.

Ako nešto ne znaš, onda šutiš. Ne praviš se pametan i ne laješ po forumu o stvarima o kojima pojma nemaš.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 18:26   #688
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Opet nešto iz čega bi teoretičari zavjera mogli puno naučiti.

Ako nešto ne znaš, onda šutiš. Ne praviš se pametan i ne laješ po forumu o stvarima o kojima pojma nemaš.
Doslovno mu je Maca dva posta iznad napisala objašnjenje. Vidiš, Gnu/Tsina, zašto svi mislimo da si potkapacitiran.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 19:56   #689
Gnu čeka da Ibrica objelodani svoje "mišljenje" glede objašnjenja - pa će tek onda s velikom sigurnošću, radosno meketajući "ni znanstvenici ne znaju! ni znanstvenici ne znaju!" početi četveronoške skakati po dva metra i pol uvis...

A ako bi se Ibrica zajebo pa napisao nešto pametnog (no, to se neće dogoditi), onda bi mu Gnu poćeo zavjeraški žmirkati, kao
" znao sam i ja ali su me zanimale reakcije nekih ovdje... mekete mekete "...
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 20:18   #690
Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, da..a sto ce nego sutjeti, pa ima puno stvari za koje nemaju nikakvo objasnjenje, nije ovo jedino.
Slažem se. I neke stvari će, vrlo vjerojatno i ostati zauvijek nerazjašnjene.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 20:59   #691
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Slažem se. I neke stvari će, vrlo vjerojatno i ostati zauvijek nerazjašnjene.
Koji bilmez!
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2019., 01:48   #692
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Ako nešto ne znaš, onda šutiš. Ne praviš se pametan i ne laješ po forumu o stvarima o kojima pojma nemaš.
Dobro kazes ali zasto se onda toga ne drzis?
__________________
Ž
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2019., 23:42   #693


- znanstvenici nisu sigurni koji prirodni mehanizam uzrokuje ovaj bljesak na 0:23... imaju li alternativci kakvo suvislo fizikalno konzistentno objašnjenje?
buber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 00:25   #694
Predlažem da pitaš na pdf-u Prirodne znanosti.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 02:59   #695
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Predlažem da pitaš na pdf-u Prirodne znanosti.
Mislio sam da ćete bit hepi vidjevši onaj dio "znanstvenici nisu sigurni..."

A što ti veliš na sonoluminiscenciju? Jesu vibracije u matrici, ha?
buber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 03:35   #696
A što elektromagnetska Chern-Simonsova teorija uz vremenski odmak krši Lorentzov koeficijent pa ne pokazuje nikakve gubitke energije kroz Čerenkovljevo zračenje, i dođe do neočekivanog otkazivanja - kako je to omogućeno postojanjem nestabilnih načina valne duljine polja?

Ah ti glupi znanstvenici... dajte molim vas objasnite vi alternativci... Ibrahime, Ibrahimova strino, Morski Golube, Bingo, Lesi, Braincrusher - pomagajte!
buber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 03:48   #697
Quote:
buber kaže: Pogledaj post
Ah ti glupi znanstvenici... dajte molim vas objasnite vi alternativci... Ibrahime, Ibrahimova strino, Morski Golube, Bingo, Lesi, Braincrusher - pomagajte!
Cudno da pitas ljude koje ne smatras pametnima i na podforumu koji ti je bez veze. Mene ako nesto zanima pitao bi na mjestu gdje mislim da cu dobiti tocan odgovor i pitao bi onoga koga smatram da to zna..a nikako one za koje sam mislim da ne znaju.
__________________
Ž
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 08:29   #698
Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
Cudno da pitas ljude koje ne smatras pametnima i na podforumu koji ti je bez veze. Mene ako nesto zanima pitao bi na mjestu gdje mislim da cu dobiti tocan odgovor i pitao bi onoga koga smatram da to zna..a nikako one za koje sam mislim da ne znaju.
Želimo čitati vas kako se prosipate.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 16:33   #699
Ja sam meka srca pa mi teško vidjet takvo do boli teško prosipanje idiotizama, iliti dunning-krugerovštinu u astronomskim razmjerima
buber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 17:59   #700
Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
Cudno da pitas ljude koje ne smatras pametnima i na podforumu koji ti je bez veze. Mene ako nesto zanima pitao bi na mjestu gdje mislim da cu dobiti tocan odgovor i pitao bi onoga koga smatram da to zna..a nikako one za koje sam mislim da ne znaju.


Da, odlično rečeno.

Ja sam imao slučaj čovjeka (još uvijek isključivo vrijeđa po pdf-u) koji mi je konstantno govorio da sam idiot, glupan i slično , misleći da će me time povrijediti, otjerati ili odvratiti od pisanja , a taj isti čovjek mi je u pauzama između poslanih uvreda, svako malo postavljao pitanja - kako ovo, zašto ono, da mu objasnim ovo, da mu objasnim ono...

A ja sam ga uvijek pitao - zašto to pametan čovjek pita nekog tko je neuk i glup, čak štoviše idiot?

Tko zna je li to bilo zato što on nije imao pojma o tome ili mu se nešto zbrkalo u glavi pa nije odgovor potražio na boljem mjestu?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.