Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2011., 23:32   #1
Jesu li kršćanstvo i ostale religije velike prevare??

Roditelji su me odgojili kao kršćanina i po kršćanskim uvjerenjima ali što sam stariji to više čitam i dolazim do nekih saznanja koji me tjeraju na razmišljanje i kad bolje pogledaš ima logike..

prvo me ovaj dio zeitgeista naveo na razmišljanje

http://www.youtube.com/watch?v=mpozX...eature=related

nakon toga sam pročitao jos par knjiga koje su me iznenadile..od toga preporučam Alberto Rivera-Vatikanske Ubojice....

Moje osobne mišljenje je da je to sve jedna velika prevara i da je Bog u svima nama....ali me zanima vaše mišljenje i pogled na to sve...
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo

Zadnje uređivanje VeronikaN : 10.04.2012. at 22:01. Reason: ispravak naslova
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 23:50   #2
A da uzmes i procitas knjigu Egzorcist od oca Gabrielle Amorth?
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 23:55   #3
a da malo pogledaš stvari iz druge perspektive http://www.youtube.com/watch?v=n0HzASFr0iE ??
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 23:55   #4
I da to skužiš ti je trebao zeitgeist? znači 2007 si tek skužio da nešto ne valja u vezi vjere i organizacijama koje koriste vjeru kao oružje protiv razuma i znanja?
Onda si debelo u zaostatku jer ja sam u ratu sa vjerom od 6 osnovne a to ti je nekih 25g kad su još uvodili vjeronauk u školu ja sam se ˝borio˝ sa lokalnim svečenikom i sa cijelom svojom obitelji(koja je na kraju prešla u nekim stvarima na moju stranu)
Samo ima jedna razlika u svemu ovom BOG definitivno nije u meni
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:11   #5
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
A da uzmes i procitas knjigu Egzorcist od oca Gabrielle Amorth?
I kakve to sad veze ima? ja sam rekao da je čovjek božansko biće...i Bog postoji i vjerujem da je u svima nama(na jedan način to je naša savjest,jer ljudi koji žive bez savjesti za njih se kaže da žive bez Boga,znaci da zive sa sotonom) ali to nema nikakve veze sa mojom temom...

Ja pitam za religije..jer recimo u Egiptu su nasli hijeroglife u kojima stoji "da Tho objavljuje djevici Izidi da ce začeti Thora"

Recimo Ep o Gilgamešu koji je napisan 2600 god.pr.Kr kršćanska verzija toga je Noina Arka

Mit o Saragonu iz Akada iz 2250 god.pr.Kr je kršćanska verzija toga je Mojsije..


Onda o drugim religijama-
Mitra-vjera poznata kao Mitrizam isto ne znam koje godine pr.Kr covjek koji je rodjen 25.12,imao 12 pratioca izvodio cuda po kraju...

Hare Krishna ista prica rodjen 25.12 od djevice te i te....

Što se tiče 10 Božjih zapovijedi-Egipćani su imali knjigu 125 zakona mrtvih

Nisam ubio kod nas Ne ubij
Nisam ukrao kod nas Ne ukradi
itd....

i znaci svim tim religijama je zajednicko ovo Isus,Thor,Mitra,Krishna....ima ih jos al da ne nabrajam,znaci svi su rodjeni 25.12,svi su zaceti od djevice,svi su razapeti na križu i potom su uskrsnuli nakon tri dana....a sve te religije su bile u razlicitim dobima,erama,stoljecima...
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:15   #6
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
a da malo pogledaš stvari iz druge perspektive http://www.youtube.com/watch?v=n0HzASFr0iE ??

pogledao sam iz druge prespektive ali ne tu,nego sve sto su oni rekli sam isao provjeriti i ostao sam u soku kad sam provjerio...bas sam citao knjigu Mitrizam,to je perzijska vjera pr.Kr....na kraju je bila glavna religija u rimskom carstvu,interesantno da je Mitra rodjen bas 25.12 i isto imao 12 svojih sljedbenika,a nakon sto je ta religija smjenjena s trona nasljedilo ju je Kršćanstvo i da bi narod prihvatio novu religiju dosta je stvari uzeto iz Mitrizma...
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:18   #7
U prvom postu si izjavio da mislis da je to sve velika prevara.

Ti zivi kako god hoces, ali doci ce i Sudnji dan. Vjera nije prijevara, religija nije prijevara, a takodjer i Crkva, koja je kuca Bozija. Postoji Sotona, postoji Isus, a svakodnevno se odvija borba izmedju dobra i zla, ta borba ce da traje do Sudnjeg dana.

Nit me hare krishne nit egipatski hirjeroglifi zanimaju. to ne spada u katolicanstvo.
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:30   #8
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post

Ti zivi kako god hoces, ali doci ce i Sudnji dan. Vjera nije prijevara, religija nije prijevara, a takodjer i Crkva, koja je kuca Bozija. Postoji Sotona, postoji Isus, a svakodnevno se odvija borba izmedju dobra i zla, ta borba ce da traje do Sudnjeg dana.
Može li dotični misionar dokazati svoje izjave?
JohnD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:31   #9
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
U prvom postu si izjavio da mislis da je to sve velika prevara.

Ti zivi kako god hoces, ali doci ce i Sudnji dan. Vjera nije prijevara, religija nije prijevara, a takodjer i Crkva, koja je kuca Bozija. Postoji Sotona, postoji Isus, a svakodnevno se odvija borba izmedju dobra i zla, ta borba ce da traje do Sudnjeg dana.

Nit me hare krishne nit egipatski hirjeroglifi zanimaju. to ne spada u
katolicanstvo.
Slazem se stobom...Ja tvoje postujem i tebe postujem niti osudjujem da ne bi bilo,a ja zivim kako hocu i mogu ti reci da zivim postenije i ljepse nego vecina ljudi koji se predstavljaju kao katolici\pravoslavci\muslimani\zidovi...i u to sam se puno puta uvjerio u raznim situacijama,mogao bi reci da sam na neki nacin Budist hh i da da ne bi bilo,budizam nije religija nego nacin zivljenja i to da se covjek duhovno nadje i nadje smisao zivota
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:33   #10
Quote:
Mikri Maus kaže: Pogledaj post
Roditelji su me odgojili kao kršćanina i po kršćanskim uvjerenjima ali što sam stariji to više čitam i dolazim do nekih saznanja koji me tjeraju na razmišljanje i kad bolje pogledaš ima logike..

prvo me ovaj dio zeitgeista naveo na razmišljanje

http://www.youtube.com/watch?v=mpozX...eature=related

nakon toga sam pročitao jos par knjiga koje su me iznenadile..od toga preporučam Alberto Rivera-Vatikanske Ubojice....

Moje osobne mišljenje je da je to sve jedna velika prevara i da je Bog u svima nama....ali me zanima vaše mišljenje i pogled na to sve...
Vatikanske ubice je istoimeno delo četničkoga vojvode Voje Šešelja. I on i navedeni Rivera nisu različiti, isti profil iskompleksiranog čovjeka punog teorija zavere o katoličkim ubicama. Bre.
Ako preporučaš Vatikanske Ubojice od Rivere, ja preporučam da se informirate ujedno i tko je Alberto Rivera.. Mjesto mu je kraj Voje ako mene pitate jer takve "fantaziste" mogu samo pušiti isfrustrirani kompleksaši i fanovi a-la-David-Icke.
Remington is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:36   #11
Quote:
Mikri Maus kaže: Pogledaj post
Slazem se stobom...Ja tvoje postujem i tebe postujem niti osudjujem da ne bi bilo,a ja zivim kako hocu i mogu ti reci da zivim postenije i ljepse nego vecina ljudi koji se predstavljaju kao katolici\pravoslavci\muslimani\zidovi...i u to sam se puno puta uvjerio u raznim situacijama,mogao bi reci da sam na neki nacin Budist hh i da da ne bi bilo,budizam nije religija nego nacin zivljenja i to da se covjek duhovno nadje i nadje smisao zivota
sto se boldanog tice, "u svakom zitu ima kukolja" ako shvacas sto zelim reci.
Upoznala sam i ja hinduiste, izvrsne ljude.
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:38   #12
Thumbs up

Quote:
Mikri Maus kaže: Pogledaj post

Moje osobne mišljenje je da je to sve jedna velika prevara i da je Bog u svima nama....ali me zanima vaše mišljenje i pogled na to sve...

I kakve to sad veze ima? ja sam rekao da je čovjek božansko biće...i Bog postoji i vjerujem da je u svima nama(na jedan način to je naša savjest,jer ljudi koji žive bez savjesti za njih se kaže da žive bez Boga,znaci da zive sa sotonom) ali to nema nikakve veze sa mojom temom...
Tu si potpuno u pravu.

Samo budi oprezan kad čitaš takve teorije zavjera, tu se često priredi puno istine, kako bi teorija klapala. Naprimer napisao si da je Krišna začet od djevice i da je razapet na križu što oupče nije istina, isto tako ni Mitra nije bio razapet na križu.

I Krščanstvo, kao što ga predstavlja katolička crkva je teška zabluda, oni časte Isusa iz Nazareta i neznaju ništa o Živom Isusu, koji ju nama. To je ta savjest, o kojoj pričaš, i kroz vjeru i vršenje Volje Očeve to u nama postaje sve jače i jače i vodi nas u sve dublju samospoznaju. Isus iz Nazareta je samo pokazao put, po kojem trebamo iči, bio je kao mi svi od mesa i krvi, imao je iste kušnje ko i svi mi ali ipak je do kraja realizirao Božanstvo u sebi.

Savjetujem ti da čitaš evanđelje po Ivanu, tu je jasnije opisana ta druga, dublja, duhovna dimenzija.
krajnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:40   #13
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
I da to skužiš ti je trebao zeitgeist? znači 2007 si tek skužio da nešto ne valja u vezi vjere i organizacijama koje koriste vjeru kao oružje protiv razuma i znanja?
Onda si debelo u zaostatku jer ja sam u ratu sa vjerom od 6 osnovne a to ti je nekih 25g kad su još uvodili vjeronauk u školu ja sam se ˝borio˝ sa lokalnim svečenikom i sa cijelom svojom obitelji(koja je na kraju prešla u nekim stvarima na moju stranu)
Samo ima jedna razlika u svemu ovom BOG definitivno nije u meni

Ma nisam u zaostatku,neg jednostavno sam puknuo morao sam pitati..citam previse o tim stvarima,masonima,vjeri,smislu zivota....i u drustvu dosta oko toga razglabamo i sad sam htio prosiriti vidike da vidim misljenja drugih ljudi o tom svemu..A sto se tice ovoga Bog je u nama,ja vjerujem da je i da je covjek bozansko bice sa ogromin darom i talentom....samo godine ispiranja ljudskog mozga i ljudskih funkcija su nas ucinili ogranicenim...
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:41   #14
Quote:
krajnc kaže: Pogledaj post

Savjetujem ti da čitaš evanđelje po Ivanu, tu je jasnije opisana ta druga, dublja, duhovna dimenzija.
Nek procita cijelu Bibliju, a paznju nek obrati na Otkrivenje.
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:42   #15
Dakako kršćanstvo je velikim djelom jedna laž ali potrebna ovom svjetu kao i Šešelji ...Sve to ovaj svjet sam traži i dobija..
Ovaj svjet uči samo na krvi nažalost..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:48   #16
Krajnc sto se tice Krishne ne mogu garantirati zato sto ne znam niti sam o njemu citao,a o Mitrizmu u par knjiga su napisali da je bio razapet al i to sto kazes teorije zavjere..

Sto se tice ovoga:

"I Krščanstvo, kao što ga predstavlja katolička crkva je teška zabluda, oni časte Isusa iz Nazareta i neznaju ništa o Živom Isusu, koji ju nama. To je ta savjest, o kojoj pričaš, i kroz vjeru i vršenje Volje Očeve to u nama postaje sve jače i jače i vodi nas u sve dublju samospoznaju. Isus iz Nazareta je samo pokazao put, po kojem trebamo iči, bio je kao mi svi od mesa i krvi, imao je iste kušnje ko i svi mi ali ipak je do kraja realizirao Božanstvo u sebi." potpisujem to
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:53   #17
Jedni ce tvrditi da je religija prijevara ,drugi da nije, i dokle tako? je nije je nije je nije...

Jedna od najvecih pobjedi Sotone: uvjerit narod da On ne postoji, a takodjer mu je velika pobjeda ocito uvjerit narod da religija ne postoji

Gdje vam je vjera
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:53   #18
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
Nek procita cijelu Bibliju, a paznju nek obrati na Otkrivenje.
Procitat cu je definitivno,davno sam ko klinac citao onu djeciju al nije to to....Biblija je knjiga koju bi svatko trebao procitat bez obzira na vjeroispovjest....
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:57   #19
Ja imam vjeru i to ogromnu vjeru,ali meni ne treba jedan islam\krscanstvo\hare krishna\ da bi ja bio vjernik...ne treba mi jedan svecenik da mi kaze ti si vjernik,ne trebam ici u crkvu da bi bio vjernik...meni je i sveta ispovijed smjesna stvar,sad ce meni jedan svecenik reci oprosteni su ti grijesi?? ja ak se osjecam duznim prema sebi ili Bogu odem u svoju sobu, porazgovaram sa Bogom kazem sto mi je na srcu ili dusi i lakse mi je poslje..ne treba mi posrednik izmedju mene i Boga koji ce mi reci e tebi su oprosteni grijesi,a taj koji mi to kaze 5 puta je vise grijesio od mene...pusti pricu prijatelju...
__________________
dragi ministre, kako da objasnim ti to da biljka data od Boga ne može nam biti zlo
Mikri Maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 02:27   #20
Ja ti preporucam da ne čitaš ništa nego prvo odi čestitaj svojim roditeljima sto su te tako dobro odgojili u vjeri da je dovoljan jedan glupi film da te izbaci iz takta.

Ako se budeš htio istinski razjasnit dileme Bogom nadji si neki slabo plaćen teški fizički posao- odmah će ti sve bit jasno. Rad spašava...ček ili oslobađa? hm...
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.