Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2005., 23:27   #1
patnja, bol, brak dijete...pomozite

Postovanje

Imam 24 godine, i jedan sam od onih koji su zbog trudnoce usli u brak
nazalost. Zena ima isto godina a cerkica nam je stara 3,5 godina.

Izmedju mene i zene je zahladilo davnih dana, stalno se svadjamo, u biti
iskreno seks je rijedak kao snijeg u kolovozu, a i bilo kakve njeznosti
takodjer, vecinom njenim izborom .

Oboje smo zaposleni, ja za stalno a ona preko mene kod mog najboljeg kolege
zamjena , dakle nema siguran posao bas.

Posto ja svoju kcer volim neizrecivo i ne zelim ostati bez nje( zenini
starci su iz mjesta 150 km od mene-a ona bi tam otisla ako se razvedemo)
postoji li sansa da otac dobije dijete, ili je to uvijek rezervirano za
majke, tj meni se tako cini

Naime majka je pomalo na zivcanoj bazi od poroda "slaba", nemam nikakve
potvrde, ali kako je navikla na buran nocni zivot ova promjena ju je ubila,
ispocetka nije ni htjela to dijete, nije ga volila, plakala stalno, a sada
ga voli naravno, tj kaze tako.

Tvrdi da nema sanse da ja dobijem dijete, da ce ga oteti i pobjeci, da bi me
prije ubila nego mi ga dala...a vjerujem da ne laze, jer nije bas stabilna


Takodjer, dijete je vezano uz oboje, vise mene ali ne mogu lagati i reci da
i nju ne voli.

Drugo pitanje, zivimo u kuci od mojih staraca, oni su nam kupili skoro sve
jer je ovo iznenada bilo sve, i cije je to sada sve? moje, njihovo ili se dijeli?

Da navedem samo par primjera oko cega se svadjamo:

ona bi isla u austriju u shoping a ja sam skupljao za registraciju auta i uzalud joj objasnjavao da mi auto treba zbog posla, ne, ja sam gad peder budala jer njene frendice idu a ona sebi nemoze kupiti nista sada (a svaka 2 mj ide u austriju po nesto)

jucer sam ju zamolio da ocisti stan jer je zapusteno totalno, a ona pocela srat da si nadjem sluskinju, da ce ona spremat kad joj se bude dalo i sl.

rucak dobijem skuhan svaki 10. dan , ako i tada, vecinom iz konzerve, pa se hranim sendvicima, iako dodje doma ranije od mene 3 sata.

pocela je nagovarati malu protiv mene, nekidan sam se pravio da spavam a ona je nagovarala malu da mene ne smije voliti da sam ja gad, da cu ih tuci i sl... a u zivotu nisam digao ruku na zenu a ni malu (dobor ono malo po guzi se moralo)

Trenutno stanje je tako da se u mjesec dana slazemo 4 dana, i onda smo super, a ostlao se koljemo zbog njenih ispada i gluposti... Mala vec zna kad se svadjamo i iako ja nikad ne vicem pred malom zena vise na mene pa mala nekad po noci ima strahove i budi se placuci zbog svega

Volim kcer vise od icega, i samo zbog nje sam jos u braku ali ovo sa zenom nigdje ne vodi... najljepse bi bilo da ode, i ostavi nas dvoje, ali to se nece desiti jer doma nema nista, zive od socijale, a ovdje ima sve.



Molit cu bez duhovitih komentara jer stvarno nisam spreman jos i za
izrugivanje a dosta mi je proplakanih noci i pretvaranja da je sve ok pred drugima
tuzan_zivot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 23:56   #2
Bas me sada srce zabolilo.. Jako mi je zao sta si u takvoj situaciji, mora da je uzasno.. Ja cu Ti samo reci da je po meni jako pogresno ostati u braku "samo" radi djece, jer ako si toliko ne pasete i stalno se svađate kako kazes, dijete to jako dobro osjeti i radite mu samo gore. Sve ce se to odraziti na nju iako se mozda cini premala da bi ista razumijela.. Uostalom i rekao si sam da se vec budi po noci u strahovima i place.. Da li mislis da bi na sudu Ti mogao dobiti skrbnistvo? Ako nebi, da li mislis da bi joj sa mamom bilo dobro? Bi li izdrzao da je viđas jednom tjedno ili kako to vec sud odredi? Iako Ti se mozda sada to cini nemoguce i uzasno, probaj ipak razmisliti da li bi Tvoje zrtvovanje pomoglo maloj, jer sigurna sam da bi joj zelio osigurati sretno i bezbrizno djetinjstvo, koje joj na ovaj nacin na zalost ne mozes dati..

Ja nemam djece i ne mogu Te ni u potpunosti razumijeti, ali evo.. ovo je moje skromno misljenje. Nadam se da ce Ti se javiti netko sa slicnim iskustvom ko je uspio rjesiti taj problem, pa ce Ti dati bolje savjete.. Sretno!
Elenoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 00:18   #3
Stvarno tuzna prica...a ti to najbolje znas.
Iz ovoga sto si ti napisao, cini mi se da ti je zena ne samo nestabilna, vec i da zavisi od tebe i zna da zavisi od tebe i koristi dijete da te zadrzi.(cini mi se)
Ako su njeni na socijali, a i ona nema posla, a jos i nestabilna, ti kazes da je kcerka vezana za tebe, mislim da mozda i mozes ici na tu kartu da dobijes kcerku...mada je to teska borba i pitanje je hoces li uspjeti.
Sto se tice kcerke ti i vasih svadja, bolje je i da ste razvedeni nego da vas slusa ili ako zna da se vi svadjate, onda je sigurno napeta i prisluskuje kad cete opet se poceti svadjati...to je stres.
Mlad si, pred tobom je zivot.
Postoji li mogucnost da se razvedete a da ti preselis tamo gdje su njeni roditelji i gdje ce ti zena biti?

Sve se da rijesiti, samo moras vidjeti koje su ti opcije...i ne dizi ruke od svoje kcerke...zapamti da su kcerkama OCEVI od presudnog znacaja za odrastanje...mozda cak i vise nego majke(bar u mladjoj dobi).
Tacno se zna, poslije kad odraste zensko, tacno se zna koja je razsla uz ljubav oceva, a koja nije.
Ocevi daju kcerkama samopouzdanje. Ne daj se.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 03:42   #4
Quote:
tuzan_zivot kaže:Molit cu bez duhovitih komentara jer stvarno nisam spreman jos i za
izrugivanje a dosta mi je proplakanih noci i pretvaranja da je sve ok pred drugima
Neeee, puknut cu!! Javi mi kad budeš spreman

Ne. Ne želim bedirati, ali ovaj tuzan_zivot je šah-matiran, kad vam kažem. Potpuno naj... Stjeran u kut, ako znate što mislim?
Gle, ako se razvedeš i dobiješ dijete za sebe, žena ti odjednom ostaje nestabilna, nezaposlena i bez šopinga u Austriji. To je preokrutno. S druge strane, ako ostaviš sve takvim kakvo jest, nesretni ste svo troje, a kažeš da ti je najbitnije dijete.

Predlažem en-ten-tini.

Zadnje uređivanje dhr : 17.12.2005. at 05:09.
 
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 15:15   #5
jadan.... bas mi te je zao, jer mogu samo pokusati zamisliti kako ti je svaki dan s njom . Ja uvijek kazem : obicno ZENA BEZ DUSE nadje DUSU OD COVJEKA . slusaj me, ako bi skupio dovoljno argumenata i imao dokaze za to da ti je zena psihicki nestabilna- mogao bi dobiti dijete- ali u Hrv. sve ide sporo i cesto takve stvari pogorsaju stanje- jer se parnica oduzi i rastegne (citaj cca 5-6 god ) jedino ako imas vezu u sudstvu -to ti moze pomoci..., a u medjuvremenu izgubis i zenu i dijete -jer ona ce malu huskati protiv tebe-. budi toga svjestan... ne znam vise sto da ti kazem- ja bi ti preporucila da se obratis centru za socijalnu skrb ili pak potrazis neku udrugu koja bi ti mogla pomoci i provesti te kroz kako pravne tako i zivotne stvari... JA TI OD SRCA ZELIM SVU SRECU OVOG SVIJETA I DRZI SE !!!!!! MISLI NA TU CURICU-JER ONA TREBA SVOGA TATU. Drzi se !!!!!!!!
Megy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 17:23   #6
Re: patnja, bol, brak dijete...pomozite

Quote:
tuzan_zivot kaže:

pocela je nagovarati malu protiv mene, nekidan sam se pravio da spavam a ona je nagovarala malu da mene ne smije voliti da sam ja gad, da cu ih tuci i sl... a u zivotu nisam digao ruku na zenu a ni malu (dobor ono malo po guzi se moralo)


Riješi to što prije, radi male i sebe, što se tiče lovice, to je sve od staraca, ona možda može dokazivati da je nešto ulagala, ali to je tanko...a što se tiče djeteta, obično su skloniji majci, ali ako je nestabilna, i u težim materijalnim prilikama, možeš dobiti malu...
Njoj vjerojatno nije ni stalo do djeteta nego ga želi koristiti da te jebe cijeli život...Sretno
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 17:41   #7
hvala svima.

nisam ni sam pametan kako dalje, sve vise joj popustam i radim kako ona zeli samo da se ne svadjamoi pred kcerkicom, i pazim da njoj bude lijepo.

ako trazim razvod sposobna je i lagati samo da me odvoji od nje, siguran sam u to i najvise me strah da ce udaljiti kcerku od mene ako dodje do rastave i ona ju dobije. nemogu se preseliti blize jer tu imam posao a tamo nista, a i to je selo sa 100 ljudi

o ljubavi tu vise nema ni rijeci, to je samo cimerstvo skoro... ne varam ju ako je netko to pomislio , niti sam ju ikad prevario, a mogao sam (nisam niti ruzan niti glup- tj glup sam ispao )

zivot mi bec kceri nema smisla, da znam da je dobra majka zbog dobrobiti kcerke bi ju cak i dao njoj ali ovako ni slucajno, upropastila bi dijete. ne znam jesam vec rekao ali mala je pocela cak i mucati nedavno, a prije je pricala besprijekorno.

sve od njenog vikanja, deranja na nju i pravljenja scena za svaku sitnicu.

sramotno je da nam je sudstvo ovako...pitao sam vec u socijalnom, imam tamo poznanicu i sredila mi je razgovor, iskreno rekao sve i ispalo da dijete tek sa 10 godina bira gdje bi bilo, a do tada u 98% slucajeva ide majci, osim ako ne dokazem da je nestabilna a to je jako tesko jer sam ju vec jednom slao psihicu zbog svojih ispada i nije htjela ici vec je prijetila da ce uzeti malu i pobjeci

svaki puta kada joj kazem da nemoze tako da se smiri, da moramo naci nacina da se sredimo, uvijek mi sa time prijeti. a i to sam pitao, cak nista ne bi ni mogao da mi odvede dijete npr jedan dan bez mog znanja... to nije otmica posto je i njeno dijete

ne vidim izlaza, stvarno...

hvala svima na podrsci, puno mi to znaci
tuzan_zivot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 18:32   #8
Hej, Tužan živote!
Zbilja suosjećam s tobom, ali pretpostavljam da si, budući da si ljudsko biće, ipak malo pristran u svojoj tužaljci.
Sam si rekao da mala voli mamu. Valjda onda ta mama nije totalna strava i užas. Zato mi se tvoja želja da žena ode i ostavi vas čini malo sebičnom. Zar doista misliš da tvoja kćer ne bi nimalo patila da tako izgubi majku?
Za vas bi bilo najbolje da se razvedete i svi troje ostanete živjeti u gradu u kojem trenutno živite. To bi jedino bilo moguće ako tvoja žena nađe neki super posao koji bi joj omogućio ostanak (pretpostavljam da se ni njoj nakon života u gradu baš ne vraća u selendru). Zato ti savjetujem da potegneš sve veze, pronađeš sve oglase i natječaje, prevrneš nebo i zemlju i pronađeš posao - ženi!
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 23:38   #9
hej, ako ti zena nema posla, ako je nestabilna i ako su joj roditelji na socijali i ako nema gdje zivjeti i ako ti imas to sve sto mozes kcerki pruziti, onda pogledaj u socijalnoj sluzbi kolika je mogucnost i da je dobijes. Meni se cini da ti je to prljava borba i koju ce ona voditi(jer ce ti okrenuti kcerku protivi tebe) a i sa tvoje strane (jer ces potegnuti socijalni slucaj i nestabilnost protiv nje). Prije ili poslije ces to, cini mi se, morati uraditi pa ti je bolje da obrises suze, stisnes se i odradis onda kada si ti spreman, a ne kad ti ona kcerku zgrabi i ode.
I pazi jos jednu stvar, kad skonta da se vrtis oko toga, to ce i pokusati uraditi pa ti vidi sa socijalnom sluzbom da oni kcerku malo pripaze,a i svoje da je sprijece ako takvo sta krene da uradi. A i ti otvori malo oci.
Ako ti zena kaze, odoh sa malom na piknik, a vamo KOFER NA KREVETU SPREMAN , zakljucaj vrata i prozore i ne daj van.
Ovo je mala sala ali ima i istine u njoj.
Mozes li ikako obezbjediti sebi negdje smjestaj u gradu a nju i dijete ostaviti tamo gdje sada zivite? Cini mi se da si rekao da zivite kod tvojih roditelja, mozes li preseliti kod njih, a da ona ostane u vasem dijelu?
Sta ces, ako hoces kcerku da vidjas, moras se malo zrtvovati.
I pazi da ti zena alimentaciju ne izbije iz novcanika.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2005., 16:35   #10
Re: patnja, bol, brak dijete...pomozite

Quote:
tuzan_zivot kaže:


jucer sam ju zamolio da ocisti stan jer je zapusteno totalno, a ona pocela srat da si nadjem sluskinju, da ce ona spremat kad joj se bude dalo i sl.

rucak dobijem skuhan svaki 10. dan , ako i tada, vecinom iz konzerve, pa se hranim sendvicima, iako dodje doma ranije od mene 3 sata.
sve mi nekak stoji ali ovo me upiklo kad sam procitala

ok gle i ona radi..
zake nisi rekel
e honey ajmo nekaj napravit sa ovim svinjcem od kuce ZAJEDNO

i zake bi TI trebao dobiti skuhan rucak svaki dan? Zake ona ne bi dobivala skuhan rucak?

no na stranu s tim da ti ocekujes da ona bude "prava zenica" i da nije ispunila tvoja ocekivanja u pogledu njenih obiteljskih obaveza.. (whatever )

kajjaznam..sudovi ti nece biti na tvojoj strani ..i ak se ona jos bude pretvarala da je ok i super ona ce dobiti dijete jer u Hrv. gotovo u pravilu se dijete dodjeljuje majci.

dakle ostaje ti
a) ostati sa zenom
b) razvesti se ali pokusati dogovoriti jel posudjivanje djeteta tu i tamo tj. da imas pravo na posjete i sve ostalo.

Opcija A bi zahtjevala generalnu promjenu i u tvom i u njenom i stavu i ponašanju i ocekuje tebe i nju puno posla. Ne vjerujem da je nemoguce. Ali Nece biti ni lako ni lijepo ni brzo ni ugodno..
Opcija B je gotovo zagarantiran pakao, a ak ti vec sad toliko svadjate vjeruj mi razvod bi isto mogao biti gadan i da mi je znati kako ce sve to djelovati na klinku i koliko ce te nakon svega toga uspjeti ostati u koliko toliko normalnim odnosima da takvo posjecivanje djeteta ne bude samo jaaaaaaaako produžena trauma za isto.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 13:44   #11
Iako se mnogi muškarci bore za ravnopravnost kad je u pitanju skrbništvo nad djetetom nakon razvoda, činjenica jest da ih je zaista jako, jako malo koji su zaista spremni preuzeti tu odgovornost na sebe. Kada muškarac govori da želi da dijete pripadne njemu, najčešće je to razlog želje da se na taj način osveti bivšoj supruzi. Žalosno ali je tako.
Međutim, vjerujem da ti možda čak zaista to želiš a to prvenstveno gradim na onoj tvrdnji da ona uči dijete da bude protiv tebe. To mi govori da ona baš i nije potpuno normalna a i to da bi se onda trebalo uhvatiti u koštac s njom. Istina je da djeca uglavnom pripadnu ženama ali činjenica da ona ne radi kao i to da se iz dokaznog postupka ipak može ponešto od navedenog zaključiti, ipak ti daju nekakve šanse. Po meni, dovoljne da se upustiš u to kad je u pitanju tvoje dijete. Čak ako i izgubiš, situacija će biti bolja nego što je sada. Sada patite svi...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 14:20   #12
ak vidis da je situacija bezizlazna...razvedi se....
misli na dijete...ono stvarno ne treba gledati vas dvoje kak se svadate...
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 14:34   #13
Tesko je dati savijet rastai se ili ne jer i sam znas da je to na kraju samo tvoja odluka sa kojom ces zivjeti cijeli zivot...
Iako moje misljenje je da u svemu postoje dvije strane... ako vec trazis neki savijet ovdje mogu ti dati moje misljenje koje mozes a i nemoras prihvatiti:
U tvom braku niste samo ti i ona nego i vasa djevojcica koja je sada tu niti kriva niti duzna za vas los brak. Prije nego sto se odlucis na rastavu u svakom slucaju krenite u neko bracno savjetovaliste, prije nego sto se odlucis na rastavu budi siguran da si bas sve uradio da taj brak upije, a ako ne ide tvojoj djevojcici ce biti bolje da zivi kod rastavljenih roditelja nego u svakodnevnim svadjama. Samo zapamti jedno ti moras pronaci zajednicki jezik sa svojom zenom zivjeli zajeno ili se rastali za dobrobit kcerkice koju toliko volis.
Sretno.
 
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 14:45   #14
24 godine zaista nije tako malo da bi se bilo tako nezrelo kao vas dvoje. Ipak imate dijete koje vam definitivno oduzima svako pravo na razmazenost i nezrelost.

Shvatam da su se izvjesne stvari desile nenadano i rano u zivotu, ali desile su se, jedan ljudski zivot je ovisan o vama dvoma i morate se potruditi da raste normalno.

Dakle, ako se zaista toliko ne podnosite, razvedite se.

Doduse, moras imati u vidu da je vrlo nevjerojatno da bi bilo koji sud dijete dodijelio tebi, osim ukoliko se majka sama tako ne izjasni, sto u ovom slucaju ne izgleda bas moguce.
Rajn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 14:45   #15
hajde ti meni tuzan_zivit matere ti rodjene objasni shto ste se vizhenili zbog njene trudnoche?

jebote u 21 stoljechu se ljudi josh zbog toga zhene - ma niste normalni ni vi ni roditelji koji su vam sve to obezbijedili

__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 14:50   #16
Re: Re: patnja, bol, brak dijete...pomozite

Quote:
DarthFlake kaže:


i zake bi TI trebao dobiti skuhan rucak svaki dan? Zake ona ne bi dobivala skuhan rucak?

Pa zar to nije logicno, mislim zena dodje doma prva i to dosta prije njega. Tako je covjek napisao.
Mislim ne znam, meni je logicno da onaj tko prvi dodje doma s posla pocne pripremati rucak.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 14:51   #17
Quote:
margarita kaže:
hajde ti meni tuzan_zivit matere ti rodjene objasni shto ste se vizhenili zbog njene trudnoche?

jebote u 21 stoljechu se ljudi josh zbog toga zhene - ma niste normalni ni vi ni roditelji koji su vam sve to obezbijedili

Kao što je puno onih koji se zbog toga ne bi ženili, zašto ne dopustiti mogućnost da se netko zbog toga oženi? Tim više ako je do tada, između njih sve funkcioniralo. A tako se da isčitati...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 14:53   #18
Quote:
prometej kaže:
Kao što je puno onih koji se zbog toga ne bi ženili, zašto ne dopustiti mogućnost da se netko zbog toga oženi? Tim više ako je do tada, između njih sve funkcioniralo. A tako se da isčitati...
zato shto je to pogreshan razlog za zhenidbu - jer prechesto zaseru i sebi i djeci zhivot - chast izuzecima

ako se ocesh zhenit po meni tu odluku treba donijet trezveno a ne da te neshto (u ovom sluchaju trudnocha) zbrza u tome

osim toga ne vjerujem u bajke tipa: sve je bilo med i mlijeko i ODJEDNOM se on/ona promijenio/la u chudovishte

skoro uvijek je to akumulacija stvari koje se ne raschiste na vrijeme
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 14:56   #19
Quote:
margarita kaže:
zato shto je to pogreshan razlog za zhenidbu - jer prechesto zaseru i sebi i djeci zhivot - chast izuzecima

ako se ocesh zhenit po meni tu odluku treba donijet trezveno a ne da te neshto (u ovom sluchaju trudnocha) zbrza u tome
Pa ne treba na njihov brak gledati kao da je dijete razlog što su se vjenčali nego na način da je trudnoća samo ubrzala stvar jer je među njima sve funkcioniralo. Činjenica da danas više ne funkcionira neovisna je o razlogu vjenčanja i isto bi bilo sa i bez djeteta. Po svemu sudeći njegova žena je premlada ušla u brak ne razmišljajući i rezultat svega je ...ovo što čitamo.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 14:59   #20
Quote:
margarita kaže:
zato shto je to pogreshan razlog za zhenidbu - jer prechesto zaseru i sebi i djeci zhivot - chast izuzecima

ako se ocesh zhenit po meni tu odluku treba donijet trezveno a ne da te neshto (u ovom sluchaju trudnocha) zbrza u tome

osim toga ne vjerujem u bajke tipa: sve je bilo med i mlijeko i ODJEDNOM se on/ona promijenio/la u chudovishte

skoro uvijek je to akumulacija stvari koje se ne raschiste na vrijeme
Stvarno si mu pomogla, ističući varijantu koja je još u početku odbačena, a to je nevjenčavanje.
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.