Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 16:47   #1941
ovaj dio za zdravstveno, da firma odrađuje - rade li to elektronski preko e-zdravstvenog ili papirnatu tiskanicu na šalter?
DailyProphet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 21:02   #1942
Quote:
DailyProphet kaže: Pogledaj post
ovaj dio za zdravstveno, da firma odrađuje - rade li to elektronski preko e-zdravstvenog ili papirnatu tiskanicu na šalter?
Morali su osobno doći na zdravstveno sve riješiti...ne znam je li svuda tako, ali kod mene je bilo tako.

__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:18   #1943
Svuda je tako. HZMO se može odraditi putem aplikacije, HZZO još ne, njega se direkt na šalteru mora rješavati.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 18:08   #1944
Meni su na poslu promjenu prezimena rijesili putem e-zdravstveno i dosla mi je iskaznica na posao.

Poslano sa mog GT-I9305 koristeći Tapatalk
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 07:24   #1945
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Meni su na poslu promjenu prezimena rijesili putem e-zdravstveno i dosla mi je iskaznica na posao.

Poslano sa mog GT-I9305 koristeći Tapatalk
i meni isto tako
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:03   #1946
Može mi sad netko reć cijene osobne, vozačke i putovnice te koliko biljega od ovih koji su to sad friško riješavali?
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 08:44   #1947
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Meni su na poslu promjenu prezimena rijesili putem e-zdravstveno i dosla mi je iskaznica na posao.

Poslano sa mog GT-I9305 koristeći Tapatalk
Ja svoju još uvijek čekam, ne bi čovjek vjerovao.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:14   #1948
Mogu li na poreznu samo s vjenčanim listom ili mi treba nova osobna?
Sunčica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 07:17   #1949
Vjencani list i ona potvrda od osobne da se ceka

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:26   #1950
Hvala!
Sunčica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:03   #1951
Meni na poreznoj nije trebalo ni jedno ni drugo.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:03   #1952
Pozdrav svima Evo znam da je već bilo sličnih pitanja ali kako me to dosta brine htjela bi još jednom provjeriti na temelju vaših iskustava. Udajem se uskoro i uplatila sam već avionsku kartu za bračno putovanje na staro prezime. Znači krećemo u srijedu nakon vjenčanje i vraćamo se nakon tjedan dana. U roku sam onih famoznih 15 dana za predati zahtjev za novu osobnu.

E sad..čitala sam da su neke promjenu prezimena vidjele na e-građani već u ponedjeljak nakon vjenčanja? Da li to onda znači i da mi na šalteru na aerodromu mogu vidjeti tu promjenu iako imam osobnu i kartu na moje staro prezime? Čitala sam i da bi u toj situaciji bilo pametno imati vjenčani list sa sobom. Pretpostavljam da ako vidim promjenu na e-građani da ću ga onda odmah moći skinuti i isprintati? Ili da zamolim matičarku da malo pričeka s ubacivanjem promjene? Vjenčanje je crkveno (ako to nešto znači u tom slučaju).
I zadnje, šta ako ja bez problema odletim ali mi se podaci promijene dok sam na putovanju. Da li ću se moći vratiti? Hvala puuuno na svakom odgovoru jer me sad to baš brine
lunar3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:58   #1953
Evo taman sam na chatu o tom pisala. Promjena ti je vidljiva već u ponedjeljak, ako ne zamoliš svećenika da to što kasnije preda matičnom (a krajnji rok mu je tjedan dana) i meni je već u petak nakon pira bila vidljiva, to je valjda najduže..tako da su me u nedjelju nakon pira na carini upozorili.

Sad me muka hvata od promjene svih tih dokumenata. A još me pere i nostalgija za prezimenom koje sam nosila cili život

Cure, koliko vam je trebalo da sve to riješite i otkuda da krenem? Od osobne pa..?
TheFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:20   #1954
Quote:
lunar3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima Evo znam da je već bilo sličnih pitanja ali kako me to dosta brine htjela bi još jednom provjeriti na temelju vaših iskustava. Udajem se uskoro i uplatila sam već avionsku kartu za bračno putovanje na staro prezime. Znači krećemo u srijedu nakon vjenčanje i vraćamo se nakon tjedan dana. U roku sam onih famoznih 15 dana za predati zahtjev za novu osobnu.

E sad..čitala sam da su neke promjenu prezimena vidjele na e-građani već u ponedjeljak nakon vjenčanja? Da li to onda znači i da mi na šalteru na aerodromu mogu vidjeti tu promjenu iako imam osobnu i kartu na moje staro prezime? Čitala sam i da bi u toj situaciji bilo pametno imati vjenčani list sa sobom. Pretpostavljam da ako vidim promjenu na e-građani da ću ga onda odmah moći skinuti i isprintati? Ili da zamolim matičarku da malo pričeka s ubacivanjem promjene? Vjenčanje je crkveno (ako to nešto znači u tom slučaju).
I zadnje, šta ako ja bez problema odletim ali mi se podaci promijene dok sam na putovanju. Da li ću se moći vratiti? Hvala puuuno na svakom odgovoru jer me sad to baš brine
imas na temi bracna putovanja i na chatu,
mi smo isli u nizozemsku na 4 dana, svadba je bila u petak, u nedjelju popodne smo imali let. svecenika smo zamolili da preda zadnji dan kad mora predati i nije bio nikakav problem, mi smo se vratili i papiri su bili promjenjeni kroz par dana. ak idete na duze pitaj jos i u maticnom da te stave na dno hrpe i odrade sto kasnije. a mozes i nazvat maticni i pitati ih sve to. ili odraditi uzurbanu osobnu i putovnicu, ali eto ajde ti znaj kada ce vam stic vjencani list, jer bez njega nikaj
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:28   #1955
Quote:
TheFleur kaže: Pogledaj post
Sad me muka hvata od promjene svih tih dokumenata. A još me pere i nostalgija za prezimenom koje sam nosila cili život

Cure, koliko vam je trebalo da sve to riješite i otkuda da krenem? Od osobne pa..?
joj i meni je to bio najgori dio posla, organizacija svadbe mi je bila nista naspram ovog

Najbolje od osobne jer s njom sve dalje mjenjas tj s kartoncicem iako si za rezervu nosi i vjencani list (iako te vjerojatno nece niko ni pitat, imaj ga zlu netrebalo).
ja sam dalje rjesavala banku, vozacku i prometnu,i pk, a zdravstveno su mi rjesili u firmi. i to je to....

Sad kad sam ovak napisala mi se cini jako malo tog

E da i putovnica ak ju imas i koristis.

Zadnje uređivanje Tram11 : 25.09.2017. at 13:38.
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:36   #1956
meni su dokumenti bili mačji kašalj.. Dokumente riješila za 10 min,
banku za isto toliko..
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 00:42   #1957
Još uvijek mjenjate prezimena nakon udaje
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:41   #1958
Quote:
TheFleur kaže: Pogledaj post

Sad me muka hvata od promjene svih tih dokumenata. A još me pere i nostalgija za prezimenom koje sam nosila cili život

Cure, koliko vam je trebalo da sve to riješite i otkuda da krenem? Od osobne pa..?
Kreneš s osobnom, pa dalje po potrebi ja sam krenula s osobnom, putovnicom, vozačkom i prometnom, to mi je sve na istom mjestu, pa nije bio problem, osim što sam morala 3 puta dolaziti jer je svaki put bila gužva i uvijek na onom šalteru koji meni treba

U 2 tjedna sam riješila to sve, plus kartice iz banke, poreznu, a škola mi je riješila zdravstvenu. Zdravstvenu sam dobila tek 3 mjeseca nakon vjenčanja, tako da sve uputnice morala uzimati na staro prezime, napravila sam novo dopunsko s novim prezimenom, ali su mi prihvatili, s tim nisam imala problema.

Uglavnom, najviše me to živciralo zdravstveno jer im dugo treba da pošalju novu iskaznicu.

Što se tiče prezimena novog, recimo da sam se polu navikla Prošlo je već 5 mjeseci od vjenčanja... Do jučer sam se naručivala za preglede sa starim prezimenom čisto jer imam uputnicu na staro prezime...kad zovem u školu se predstavljam sa starim prezimenom uglavnom...treba malo vremena da se čovjek navikne Isto je mene prije pucala nostalgija, ali sad ne toliko...uvijek ćeš biti u srcu ta i ta sa starim prezimenom
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:45   #1959
Još se nisam bacila u tu avanturu promjene prezimena Moram se prvo uslikati, a to pak zahtijeva beauty sleep haha.

Jesam ja luda što se još premišljam zadržati svoje prezime i dodati njegovo Moje ime i prezime je podugo, pa sam mislila ko će još nadodavat jedno, ali sad nikako da se naviknem. Možda treba vremena
TheFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 00:23   #1960
Bila sam na kraj na matičnom i objasnila im moj problem oko putovanja. Rekao mi je da ne mogu počekati s ubacivanjem promjene ali da zato mogu pitati svećenika da odmah u ponedjeljak donese papire ili da ih odmah na svadbi da nama pa da mi to obavimo. Tako da bi nam on odmah u ponedjeljak izradio vjenčani list pa da ga mogu imati sa sobom na putovanju.
Također sam pričala s agentom ryanaira (pošto s njima letimo) i rekao je da ne bi trebalo biti problema pošto će na karti i osobnoj biti isto prezime (staro) a u sustavu se eventulano samo viditi da je još jedno dodano... nadam se najboljem :/
lunar3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.