Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2003., 16:06   #61
Quote:
lucija kaže:
Jel znate nekog tko je stvarno stvarno ljudski i znanstveno poticajan?
moj tata i miro radman... drugima ili fali da su ljudski ili da su znanstveno poticajni. a mnoge ne poznam toliko blisko da bih znala ocjeniti ovaj ljudski faktor...
osim toga ja sam uzasno, uzasno kriticna

richard losick ima potencijala da me zadivi. za sad znam da je sjajan znanstveno. iduci tjedan cu ga daviti u italiji pa cu ti reci kakv je kao covjek

koja je tvoja lista?

inace, da mogu birati koga bih pozvala kuci na veceru:
heisenberg, crick, eco, chomsky...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:19   #62
Quote:
luca kaže:


inace, znam da tu ima jedna cura koja ima super roditelje i ciji tata prilicno slici mom
javi se!

ta sam;-)
javljam se na raport, sefice...

dok sam bila mala i nesto malo veca, uvijek sam svoju obitelj (mama, tata, brat i razne zivotinje) smatrala sasvim obicnom. oni su bili takvi, meni bogom dani i meni je s njima bilo super. nisam o tome puno mozgala. medjutim, s vremenom sam shvatila da sam totalno sretna osoba jer sam se rodila bas u toj obitelji.
nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:20   #63
Koga bih zvala na večeru? Solara, Chomskog ( ), Eageltona, Derridu (da nije pokojni; spiritizam - ne hvala) i još neke. Dopunit ću niz kad se prisjetim...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:23   #64
Evo još jedno pitanjce za obiteljski sretne i one koji bi to htjeli postati - kako hendlate loše dane, frustracije i bedove?

Ja obožavam kako moj dečko reagira na moje bedove - posluša i promijeni temu na nešto zabavno ili veselo ili obično, ali ne kopa po sranjima.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:23   #65
imam izuzetan odnos s tatom. mama je bas mama: brizna, pazljiva, topla i njezna (ponekad je znala biti i jako ozbiljna, pa i pomalo stroga, ali uvijek racionalna i pravedna). ali tata je moj saveznik, buddy, savjetnik, uzor, ...

mogla bih o njemu do sutra, ali se bojim da vas ne udavim.
nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:24   #66
Quote:
nina kaže:
ta sam;-)
javljam se na raport, sefice...
lucija, evo nove zrtve sve ju zivo ispitaj. nina i ja smo vec pretresne nase obitelji; skoro smo klonirani

btw, nina, daj svoj popis faca
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:26   #67
[QUOTE]lucija kaže:
[B] kako hendlate loše dane, frustracije i bedove?

kod nas doma oduvijek se neopisivo puno razgovaralo. o svemu. analizu sam naucila u obitelji. kao i odvajanje bitnog od nebitnog, te prioritete.

mislim da je razgovor najbolji put do sretnih odnosa. naravno, ne razgovor po svaku cijenu. ponekad nam treba i osama, mir i prostor i vrijeme za introspekciju. prava obitelj pruza i to
nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:27   #68
Quote:
nina kaže:
imam izuzetan odnos s tatom. mama je bas mama: brizna, pazljiva, topla i njezna (ponekad je znala biti i jako ozbiljna, pa i pomalo stroga, ali uvijek racionalna i pravedna). ali tata je moj saveznik, buddy, savjetnik, uzor, ...

mogla bih o njemu do sutra, ali se bojim da vas ne udavim.
Nina, moj topic, moja prčija , a mene nećeš udavit nikad. A koliko vidim, ovo je čitano, iako nema puno postera, nema puno ni pljuvačine...

Ne volim ovu ulogu Oprah, pa ću više onako kul metodom.

Ergo, reci ti nama neku stvarno hearwarming epizodu s tvojim ćaleskuom... za početak
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:30   #69
Quote:
nina kaže:
kod nas doma oduvijek se neopisivo puno razgovaralo. o svemu. analizu sam naucila u obitelji. kao i odvajanje bitnog od nebitnog te prioritete.

mislim da je razgovor najbolji put do sretnih odnosa. naravno, ne razgovor po svaku cijenu. ponekad nam treba i osama, mir i prostor i vrijeme za introspekciju. prava obitelj pruza i to:-)
isto kod mene
ako mi treba podrska za plakanje, placu samnom, ako mi trebaju za veselje, vesele se samnom, ako trebam savjet, razgovor, analizu, uvijek su spremni.
danas imam dragog koji je takav: nema sanse da postoji neki problem i da se kuha. sjest cemo i pricati cijelu noc ako treba dok ne shvatimo sto treba napraviti.

kad zelim mir i tisinu da mogu prevrtati vlastite misli, uvijek ju dobijem
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:30   #70
Quote:
nina kaže:
[QUOTE

kod nas doma oduvijek se neopisivo puno razgovaralo. o svemu. analizu sam naucila u obitelji. kao i odvajanje bitnog od nebitnog, te prioritete.

mislim da je razgovor najbolji put do sretnih odnosa. naravno, ne razgovor po svaku cijenu. ponekad nam treba i osama, mir i prostor i vrijeme za introspekciju. prava obitelj pruza i to
Dakle, razgovor, analiza... joj super... šta, sjednete za stol i ajmo... tko što kome i kako?

Obožavam iskrenost...

I ovo mi je jako važno da si rekla - samoća i introspekcija. Umrla bih bez toga. Baš sam ovih dana nekako u toj fazi...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:32   #71
Quote:
luca kaže:
isto kod mene
ako mi treba podrska za plakanje, placu samnom, ako mi trebaju za veselje, vesele se samnom, ako trebam savjet, razgovor, analizu, uvijek su spremni.
danas imam dragog koji je takav: nema sanse da postoji neki problem i da se kuha. sjest cemo i pricati cijelu noc ako treba dok ne shvatimo sto treba napraviti.

kad zelim mir i tisinu da mogu prevrtati vlastite misli, uvijek ju dobijem
Kod mene je bilo ovako - meni se plače, oni mi se smiju, ja sam vesela, oni su zabrinuti zašto je tako, ako trebam savjet, dobijem po njušci, a kad trebam analizu dobijem savjet.

Uglavnom, ČUDESNO precizan mehanizam...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:34   #72
Quote:
luca kaže:


btw, nina, daj svoj popis faca

Jacques Le Goff, Pierre Bourdieu, Eco (ako Luca da), onda jedan nas domaci- Nenad Ivic (velika medijevalisticka faca, iako ne worldwide known...ali mozda postane), Baudrillard, i na kraju, jedna dama, Marguerite Yourcenar....

Na svoju faca-listu dodajem jos i Ingrid Safranek, koju imam srecu zaista i poznavati u RL. Veliki strucnjak i fantasticna osoba:-)
nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:36   #73
Ivić je fakat faca, rijetko akribičan tip, respect...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:39   #74
Quote:
nina kaže:
Jacques Le Goff, Pierre Bourdieu, Eco (ako Luca da), onda jedan nas domaci- Nenad Ivic (velika medijevalisticka faca, iako ne worldwide known...ali mozda postane), Baudrillard, i na kraju, jedna dama, Marguerite Yourcenar....

Na svoju faca-listu dodajem jos i Ingrid Safranek, koju imam srecu zaista i poznavati u RL. Veliki strucnjak i fantasticna osoba:-)
ne dam ti Eca ali cu te pozvat na tu veceru
eh, le goffa istuci u moje ime kad ti doje na veceru: prvo sam mislila da su mu knjige ose prevedene. onda sam pocela citati originale. svaki put ga pozelim zatuc on kao da pise onako iz glave (kao ja sada), bez da to poslije sredi... a pise bas ono sto me zanima. zato sam osjetljiva...

reci mi tko je Nenad Ivic. sto je napisao?

(btw u muzeju srednjeg vijeka sam nasla bestijarij )
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:39   #75
Quote:
lucija kaže:
Dakle, razgovor, analiza... joj super... šta, sjednete za stol i ajmo... tko što kome i kako?

Ma ne...nema tu ni dnevnog reda, ni tocaka ni predsjedavajuceg. To ti ide skroz spontano. Npr. mama pritom ponekad recimo kuha rucak, tata obradjuje drvo za neku od svojih skulptura, a braco lista National Geographic. Ali svi pozorno slusaju i vrlo aktivno sudjeluju. Ako se previse paznje posveti formi, ode sve kvragu. Takvi razgovori ne smiju ometati normalno odvijanje zivota u obitelji. Bitan je mentalni i emotivni angazman...
nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:42   #76
Quote:
luca kaže:

eh, le goffa istuci u moje ime kad ti doje na veceru: prvo sam mislila da su mu knjige ose prevedene. onda sam pocela citati originale. svaki put ga pozelim zatuc on kao da pise onako iz glave (kao ja sada), bez da to poslije sredi... a pise bas ono sto me zanima. zato sam osjetljiva...


meni Le Goff uopce nije los. iako se slazem s tobom da je kaotican. no, to mu daje odredjenu pitkost. ali, de gustibus...
nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:45   #77
Quote:
nina kaže:
Ma ne...nema tu ni dnevnog reda, ni tocaka ni predsjedavajuceg. To ti ide skroz spontano. Npr. mama pritom ponekad recimo kuha rucak, tata obradjuje drvo za neku od svojih skulptura, a braco lista National Geographic. Ali svi pozorno slusaju i vrlo aktivno sudjeluju. Ako se previse paznje posveti formi, ode sve kvragu. Takvi razgovori ne smiju ometati normalno odvijanje zivota u obitelji. Bitan je mentalni i emotivni angazman...
Cool... tak lijepe slike vi meni tu pišete, curke moje...

Znate što je bed - sjebani ljudi se druže s isto takvima. Dakle ako imaš obitelj, onda imaš i obiteljske prijatelje, a među rodbinom se odaberu ljudi. I tako sam se ja nagledala takvih gadosti u životu... dobro, nije bilo tučnjave, droge ni alkohola, ali nije potrebno dotaknut doslovno dno da stvari budu puno lošije nego što mogu bit.

Jedna od osobina sjebanih obitelji i veza je nepoštivanje tuđeg interesa i tome slično; recimo nema čitanja ili blanjanja dok se netko nameračio bit u centru pažnje u bilo kojem smislu. I onda to izaziva kontra-reakciju i stvari polako klize u ireverzibilno sranje...

Mentalni i emotivni angažman

:klap:
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:45   #78
Quote:
luca kaže:

reci mi tko je Nenad Ivic. sto je napisao?


Nenad Ivic je profesor na katedri francuskog jezika i knjizevnosti na Filozofskom faksu u Zagrebu. Nije jako puno pisao, tj. mozda i je, ali nije puno objavljivao. Imala sam tu srecu da mi predaje Srednji vijek, a poslije sam, na 3. godini kod njega upisala seminar Povijesni roman. Nevjerojatan predavac, neopisivo zanimljiv i dinamican. Iako je od moje 1. godine faksa proslo skoro 10 god. jos se uvijek svega sjecam. U meni je stvorio ljubav prema Srednjem vijeku i otvorio mi neke sasvim nove poglede na stvari.
E, da, na onaj popis faca dodajem jos i Pascala Quignarda.
nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:45   #79
Quote:
nina kaže:
Takvi razgovori ne smiju ometati normalno odvijanje zivota u obitelji. Bitan je mentalni i emotivni angazman...
poanta je da uvijek svi stalno razgovaramo. zato nema potrebe sazivati specijalni "sastanak".

(osim ako se treba bas pricati o nekom stratesko-tehnickom problemu npr selidba ili tako nesto)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 16:48   #80
Eh, da, ja volim Judith Butler, jako. Ona bi svaki dan bila na mojoj večeri, al bi morala tu i tamo šutit da mi ne zbuni goste.


Raymond Williams je zaaaakon!!! Akribičan tip jako.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.