Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 00:12   #81
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
šta se tiče viđenja nečeg čega "nema" u ogledalu... hm, neko je tu spominja da je ko dite vidia staricu, i sl..slučajno..i sad, meni je fascinantno kako ljudi mogu bit opsjednuti time da vide bilo šta, da se astralno projiciraju i sl..eto tek tako jer im je - ZANIMLJIVO

ne možeš se igrat sa dimenzijama svjesnosti kao da je to kladionica

ne znam..ima ta komponenta u kojoj si SPREMAN za nešto...a to nije kad se tebi prohtije
plus ima i ta komponenta VJEROVANJA..vidim na temi astralna projekcija kako su ljudi frustrirani šta ne mogu..
ja pak ne želim ni pokušat

a šta se ogledala tiče, ja bih rado vidjela auru.. no još ne vjerujem u to, pa je to tek želja
uff koji fking post.. lol .. zasto nebi pokusala ?? bas je fun zasto nebi piljila u ogledalo i vidla svoju podsvjest mozda ti nebi nili tako isfustrirani postovi
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 02:38   #82
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
uff koji fking post.. lol .. zasto nebi pokusala ?? bas je fun zasto nebi piljila u ogledalo i vidla svoju podsvjest mozda ti nebi nili tako isfustrirani postovi
Osobno nisam pokušao tu shemu s ogledalom, ali čisto sumnjam da je dovoljno samo stati pred ogledalo i buljiti u njega određeno vrijeme ko tele u šarena vrata. Prethodno, valjda, treba napraviti određene psiho-fizičke i druge vrste mentalne pripreme, a tek onda startati s praktičnim dijelom. Onaj tko nije u stanju kvalitetno meditirati, pa čak ni jako se koncentrirati (na bilo što) sumnjam da će išta vidjeti u ogledalu, pa da i dvije godine blene u njega.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 14:20   #83
Quote:
Maatsya kaže: Pogledaj post
Uvijek se sjetim vještice iz post Castenedinog kruga koja je buljila u ugašeni televizor.
Možda forumaši trebaju buljiti u u ugašeni monitor.

Franz Bardonu u djelu "Inicijacija u Hermetizam" ima iscrpan odjeljak o magičkoj upotrebi ogledala.
Ogledala se mogu magički puniti i impregnirati željama i namjerama.
Mogu se koristiti za divinaciju a mogu služiti i kao transmitori magičke želje u svijet.
Inače neki tantrički gurui stvarno preporučuju da se nikad ne gleda vlastiti odraz u ogledalu, probajte ze zapiljiti u odraz svojih očiju ili se koncentrirajte na obris aure...something is bound to happen...
Zanimljivo.
Ja sam probala 'pokus' tako što bi se zagledala u svoje lice na ogledalu, pogled se bazirao na očima i nekako me počeo obuzimati strah!
Sad me strah pogledati si u ogledalo u oči jer me strah vlastitih očiju
Zašto je to tako?
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:48   #84
autosugestija..probaj na nekom forumu citat kak je sve super kad se gledas u ogledalu pa ce ti bit smijesno
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:55   #85
Quote:
lollatutu kaže: Pogledaj post
Zanimljivo.
Ja sam probala 'pokus' tako što bi se zagledala u svoje lice na ogledalu, pogled se bazirao na očima i nekako me počeo obuzimati strah!
Sad me strah pogledati si u ogledalo u oči jer me strah vlastitih očiju
Zašto je to tako?
Gledaj si u nos drugi put. Možda pomogne.
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:02   #86
ja san danas plesala i pjevala pred ogledalom s bocom u ruci, uru ipo

u ogledalo se projiciraju želje?

postat ću pevaljka
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:03   #87
btw.. ko pjeva zlo ne misli..tako da ako se projiciraju .. peace
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 03:40   #88
Quote:
adarelh kaže: Pogledaj post
Gledaj si u nos drugi put. Možda pomogne.
Osim ako nema stravu od nosa.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 03:42   #89
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Knjige o magiji nabavljam uglavnom preko Beograda, a tako se može dosta naći.
Tu si se prešao. U Zagreu se može više naći nego u Beogradu ... ovde ti je teški new age i komericijala preovladala. Na žalost.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 03:44   #90
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Tu si se prešao. U Zagreu se može više naći nego u Beogradu ... ovde ti je teški new age i komericijala preovladala. Na žalost.
Izgleda da je točno da je trava uvijek zelenija kod susjeda.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:31   #91
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
ja san danas plesala i pjevala pred ogledalom s bocom u ruci, uru ipo

u ogledalo se projiciraju želje?

postat ću pevaljka
Odlično, daj par slika da vidimo jesil čemu i ja ću ti sredim disk. Imam veze za to, keve mi
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:38   #92
Okej,vidim da se Malizia referirala na moju priču o iskustvu s ogledalom kad sa bila klinka i tu bi nešto razjasnila. ja nisam rekla da sam se astralno projiciirala il bilo šta takvo,jer o tome znam samo površno,niti mi je to u toj dobi bilo poznato.Još manje da sam frustrirana oko toga!
to je moje iskustvo za koje dajem ruku u vatru da je istinito,i pitam ako netko nešto o tome ima za reć... Isto tako,nikad nisam posebno poticala ni jedan od dogadjaja koje sam imala,jer mi je to zanimljivo.Nije do nikakvih ćiribu-ćiriba i igranja s tim stvarima.
dropdead_gorgeous is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:41   #93
pardon,frustracija je spomenuta na astralnim putovanjima,tamo me nema...
dropdead_gorgeous is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 09:54   #94
Quote:
Sunch4ny kaže: Pogledaj post
dali se moze postic i sta se moze postic buljenjem u ogledalo jakoo dugo ili u svijecu koje su opasnosti i posljedice,efekti...ako je to uopce istina da se moze hipnotizirat ili nesto ???hvala na odgovorima
jedna zena je vidjela svog buduceg muza...
nije joj se svidjeo prizor u ogledalu i razbila ga je...
par godina poslije...upoznala je istog čovjeka i upitala ga sto mu se dogodilo da nema ruku...
rekao je da ju je izgubio dok je spavao... pala je slika na njega


pa sad....vrlo je diskutabilno dali je to istina ili nije
ja sam tako cula...
nikad nisam pokusala u 12 sati stajati pred ogledalom i upitati nesto...
previse se bojim
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 10:12   #95
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
jedna zena je vidjela svog buduceg muza...
nije joj se svidjeo prizor u ogledalu i razbila ga je...
par godina poslije...upoznala je istog čovjeka i upitala ga sto mu se dogodilo da nema ruku...
rekao je da ju je izgubio dok je spavao... pala je slika na njega


pa sad....vrlo je diskutabilno dali je to istina ili nije
ja sam tako cula...
nikad nisam pokusala u 12 sati stajati pred ogledalom i upitati nesto...
previse se bojim
A ona se udala zbog grižnje savjesti??
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 11:43   #96
Quote:
adarelh kaže: Pogledaj post
A ona se udala zbog grižnje savjesti??
ne....zaljubila se....
I guess
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:27   #97
Nisam nikad predugo bulji u ogledalo (mozda jer mi se nedopada tip koj bulji iz ogledala u mene) ali nakon ovih postova svakako moram probati...
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:38   #98
Quote:
Mag888 kaže: Pogledaj post
Nisam nikad predugo bulji u ogledalo (mozda jer mi se nedopada tip koj bulji iz ogledala u mene) ali nakon ovih postova svakako moram probati...
Probaj, obavezno
Zagledaj se duboko u oči i gledaj tako dugo dok ti se ne počne mutiti, (to dođe brzo, bar kod mene) i tada ćeš kroz svoje zjenice ući "iza ogledala" kako ja to volim reći.
U tom stanju sam znala izgovoriti neke stvari, i znaš šta?? Onaj tamo kaže da je čuo..., hoću reći osjetio... Hehe
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:46   #99
Quote:
YourAngel kaže: Pogledaj post
Probaj, obavezno
Zagledaj se duboko u oči i gledaj tako dugo dok ti se ne počne mutiti, (to dođe brzo, bar kod mene) i tada ćeš kroz svoje zjenice ući "iza ogledala" kako ja to volim reći.
U tom stanju sam znala izgovoriti neke stvari, i znaš šta?? Onaj tamo kaže da je čuo..., hoću reći osjetio... Hehe
tnx
znam da na tom principu radi gledanje u buducnost (gledanje u kristalnu kuglu Nostradamus je uz pomoc kristalne kugle i prstena gledo neznam tocno cemu prsten) ali doista nisam pokusao jer sam gatao na neke druge nacine ali evo uvjerili ste me pa cu svakako probat...
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:12   #100
Quote:
Mag888 kaže: Pogledaj post
tnx
znam da na tom principu radi gledanje u buducnost (gledanje u kristalnu kuglu Nostradamus je uz pomoc kristalne kugle i prstena gledo neznam tocno cemu prsten) ali doista nisam pokusao jer sam gatao na neke druge nacine ali evo uvjerili ste me pa cu svakako probat...
Ja ne znam kroz ogledalo to za budućnost...
Kada imam nedoumice ili pitanja onda pitam karte ili visak, ali nekad djelujem sama na visak... pa me zezne. Veli mi ono šta si sama priželjkujem...
A prsten koristim kao i visak, na isti način.
Kod mene je sa ogledalom došlo spontano, kao i sve ostalo...
Jako sam htjela povezati misli sa jednom osobom i kako je bilo ogledalo u blizini, sve se desilo samo od sebe. Povezali smo se. Dobila sam naknadno povratnu informaciju. A nije mi ni trebala, jer sam to i sama osjetila.
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.