Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2006., 14:15   #81
Quote:
Endimion17 kaže:
"gleda" u fizici znači promatra, observira. dakle, nije direktno gledanje, ne uvijek. ne znam, imam osjećaj da pričam s nekim tko nikad nije učio fiziku. ovakvi izrazi su standardna stvar. znači da se "konvertam" na pučki?
Svako koristi jezik svoje struke. Moja struka je vezana uz jezik pa tako reagiram na jezične nedosljednosti koje možda drugi ne primjećuju.
Ja mislim da fizičari ne mogu na osnovu svog obrazovanja biti uvjereni da su superiorni u zaključivanju i razmatranju tema kao što su aure i čakre.
A udovoljavanje znanstvenom diskursu i prihvaćenoj metodologiji me ne zanima, a i zašto bi, fizika mi nije posao, a kome je nek se bavi dokazivanjem.
Ne moraš se 'konvertat na pučki', dovoljno je da pišeš normalno.




Quote:
troska nije metal. troska je ono sranje (uglavnom kalcijev silikat) što pluta na rastaljenom željezu. uzeo sam to za primjer jer je vrlo neuobičajeno.
mislim da nisam navodio kristale i vodu. ma navedi što god želiš, svejedno je. ta tipka od miša im auru. eto.
Naveo si : komadić natrija
komad leda u frižideru
trosku

Ukratko o natriju:
Natrij je najrašireniji alkalijski metal. U Zemljinoj kori, po raširenosti natrij je među elementima na šestom mjestu; osobito su njime bogate eruptivne stijene i morska voda. U prirodi je natrij vrlo raširen, a nalazi se samo u obliku spojeva. Prijeko je potreban sastojak živih organizama.
http://www.pse.pbf.hr/hrvatski/eleme....html#OPCENITO

Komad leda u frižideru je voda.

Troska je metal. našla sam ovu definiciju:

3. (Metal.) A product of smelting, containing, mostly as
silicates, the substances not sought to be produced as
matte or metal, and having a lower specific gravity than
the latter; -- called also, esp. in iron smelting,
cinder. The slag of iron blast furnaces is essentially
silicate of calcium, magnesium, and aluminium; that of
lead and copper smelting furnaces contains iron.
[Webster 1913 Suppl.]

http://www.dict.org/bin/Dict

Ne znam što ti znači da je troska nešto vrlo neuobičajeno. Osim toga, kristali su isto silikati, pa i tu postoji veza.

Na kraju plastika nastaje polimerizacijom organskog materijala. Organska kemija = kemija živih bića.

Plastic covers a range of synthetic or semisynthetic polymerization products. They are composed of organic condensation or addition polymers and may contain other substances to improve performance or economics.

http://en.wikipedia.org/wiki/Plastic

Ovo je već ozbiljno, daj nađi nešto što nije ni na jedan način živo.


Quote:
da, ima. odumiranje zbog deoksigenacije.
ok.



Quote:
kako znaš da tamo ima još bića? dokaži ih.
tako i ja mogu reći da su moje papuče živa bića koja kad idem leći, idu vani u šetnju. i što mi tko može. ja tako kažem i točka.
Ljudima koji znaju za ta bića je dokaivanje istih najmanja briga, bitnije im je riješiti ih se.
U ovom slučaju dokazi ne znače ništa jer su to teme od kojih ljudi okeću glavu, i ne žele niti znati niti razmišljati o tome realno.

Logično je da ih ima, jer da ih nema ljudi se ne bi imali čega bojati. A ovako se ipak nečega boje.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 18:51   #82
Quote:
Svako koristi jezik svoje struke. Moja struka je vezana uz jezik pa tako reagiram na jezične nedosljednosti koje možda drugi ne primjećuju.
Ja mislim da fizičari ne mogu na osnovu svog obrazovanja biti uvjereni da su superiorni u zaključivanju i razmatranju tema kao što su aure i čakre.
A udovoljavanje znanstvenom diskursu i prihvaćenoj metodologiji me ne zanima, a i zašto bi, fizika mi nije posao, a kome je nek se bavi dokazivanjem.
Ne moraš se 'konvertat na pučki', dovoljno je da pišeš normalno.
rekao bih da je jezik fizike univerzalan i sveprimjenjiv. kad bi se ljudi potrudili i malo više koristili točne opjmove, bilo bi manje zbunjenosti i sukoba. ne kazem da ne bi bilo ratova, samo bi se stvari lakše rješavale.

Quote:
Troska je metal. našla sam ovu definiciju:

3. (Metal.) A product of smelting, containing, mostly as
silicates, the substances not sought to be produced as
matte or metal, and having a lower specific gravity than
the latter; -- called also, esp. in iron smelting,
cinder. The slag of iron blast furnaces is essentially
silicate of calcium, magnesium, and aluminium; that of
lead and copper smelting furnaces contains iron.
[Webster 1913 Suppl.]

http://www.dict.org/bin/Dict
Ne znam što ti znači da je troska nešto vrlo neuobičajeno. Osim toga, kristali su isto silikati, pa i tu postoji veza.
ne, troska nije metal. troska je heterogena smjesa silikata. kristali nisu silikati. neki kristali su silikati.
vidiš, tu uskače logika fizike koja pomaže prijeći jezične barijere jer se služi fiksnim definicijama koje ne mozemo mijenjati po volji. I zato svijet funkcionira - jer je u svojim osnovama fiksan. Kao LEGO kockice.

Quote:
Na kraju plastika nastaje polimerizacijom organskog materijala. Organska kemija = kemija živih bića. Ovo je već ozbiljno, daj nađi nešto što nije ni na jedan način živo.
i prema tome, plastika je živa?
gle, podjela tvari na organske i anorganske je danas samo stvar dogovora. tako je lakše podijeliti gradivo itd.
u doba prije opovrgavanja vis vitalis, mislilo se da su organski spojevi nešto posebno. e pa nisu. citozin nije ništa posebniji od živinog sulfata, keratin nije ništa posebniji od dušikovog trijodida. sve su to samo spojevi. koji nisu živi.

Quote:
Ljudima koji znaju za ta bića je dokaivanje istih najmanja briga, bitnije im je riješiti ih se.
U ovom slučaju dokazi ne znače ništa jer su to teme od kojih ljudi okeću glavu, i ne žele niti znati niti razmišljati o tome realno.

Logično je da ih ima, jer da ih nema ljudi se ne bi imali čega bojati. A ovako se ipak nečega boje.
sve što zamislimo po Platonu postoji u idejnom svijetu. dakle, Frankensteinovo čudovište postoji. postoje zečići s motornim pilama umjesto šapa. postoje krumpiri koji kopaju oči.
no je li to razlog da se toga bojim?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 20:05   #83
Quote:
Endimion17 kaže:
rekao bih da je jezik fizike univerzalan i sveprimjenjiv. kad bi se ljudi potrudili i malo više koristili točne opjmove, bilo bi manje zbunjenosti i sukoba. ne kazem da ne bi bilo ratova, samo bi se stvari lakše rješavale.
Pa dobro, ja se trudim koristiti točne pojmove, ali ono što mi smeta je što svi koji su završili neke prirodne znanosti misle da im je njihova diploma dovoljan argument da su uvijek u pravu.

Ali o čemu mi to pričamo, koja grana fizike se bavi aurama?


Quote:
ne, troska nije metal. troska je heterogena smjesa silikata. kristali nisu silikati. neki kristali su silikati.
vidiš, tu uskače logika fizike koja pomaže prijeći jezične barijere jer se služi fiksnim definicijama koje ne mozemo mijenjati po volji. I zato svijet funkcionira - jer je u svojim osnovama fiksan. Kao LEGO kockice.
Bah, cjepidlačiš. Ja sam povezala primjere tvari s aurom koje s navao s arhetipskim slikama koje postoje u kolektivnoj podsvjesti a odnose se na alkemijska svojstva nekih tvari kao što su metali, kristali i voda.

Jezik fizike je standardni jezik kojim ljudi komuniciraju, midispiace, nice try.
Znam da svaka struka ima terminologiju kojom se služi i koja olakšava razumjevanjemeđu stručnjacima. A zašto bi baš teminologija fizike imala monopol nad opisivanjem zbilje/pojava u zbilji?
Ne vidim po čemu je to fizika sveobuhvatnija od drugih znanosti.


Quote:
i prema tome, plastika je živa?
gle, podjela tvari na organske i anorganske je danas samo stvar dogovora. tako je lakše podijeliti gradivo itd.
u doba prije opovrgavanja vis vitalis, mislilo se da su organski spojevi nešto posebno. e pa nisu. citozin nije ništa posebniji od živinog sulfata, keratin nije ništa posebniji od dušikovog trijodida. sve su to samo spojevi. koji nisu živi.
Ako sam priznaješ da su te razlike stvar dogovora, to je isto kao da kažeš da se razlike neprirodne a koriste se radi lakšeg klasificiranja ili sl.


Quote:
sve što zamislimo po Platonu postoji u idejnom svijetu. dakle, Frankensteinovo čudovište postoji. postoje zečići s motornim pilama umjesto šapa. postoje krumpiri koji kopaju oči.
no je li to razlog da se toga bojim?
Koji su ti to primjeri? Krumpiri koji kopaju oči? Bojao se ili ne, sve što možeš zamisliti je stvarno.

Da nije tako, filmovi, knjige i kazalište bili bi potpuno nerazumljivi, nesvrsishodni i ništa drugo nego gubljenje vremena.
Kako stvari stoje, ljudima je baš ono što im se čini, što zamišljaju da bi trebalo biti veći dio realnosti svakodnevice.

Na neki čudan način, istina je sve što je itko ikad napisao i pomislio. (to je citat?)
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 21:58   #84
Quote:
Endimion17 kaže:
tu uskače logika fizike koja pomaže prijeći jezične barijere jer se služi fiksnim definicijama koje ne mozemo mijenjati po volji. I zato svijet funkcionira - jer je u svojim osnovama fiksan. Kao LEGO kockice.
pa kvantna fizika se bas i ne slaze s ovim.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 22:22   #85
Ne samo da su Heisenberg i Bohr rekli da se bog kocka, već je Hawking dodao da Bog ponekad baci kocke i tamo gdje ih se ne vidi
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 23:03   #86
mislim da je prilično licemjerno kad se ljudi zagrezli u alternetivu (koji se znanosti hvataju kad to odgovara njihovim labilnim tezama) sjete i u raspravu ubace kvantnu fiziku.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:16   #87
Quote:
Endimion17 kaže:
mislim da je prilično licemjerno kad se ljudi zagrezli u alternetivu (koji se znanosti hvataju kad to odgovara njihovim labilnim tezama) sjete i u raspravu ubace kvantnu fiziku.
Quantum physics is the place where physics and metaphysics -- and perhaps even science and religion -- begin to meet: a world of infinite possibilities in which the rigid laws of science and all our suppositions about the universe suddenly seem very shaky.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 02:13   #88
Quote:
dersu kaže:
Quantum physics is the place where physics and metaphysics -- and perhaps even science and religion -- begin to meet: a world of infinite possibilities in which the rigid laws of science and all our suppositions about the universe suddenly seem very shaky.
je, ma nije baš tako sjajno. to je laički prikaz, kao ono u filmu "vodič za autostopere..." kad uključe kvantno-nevjerojatni pogon.
demagogija.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 02:20   #89
dupli
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 10:21   #90
Nisam ja zagrezla u ništa, ja samo, kako bi se na engleskom reklo - considering my options, odnosno promatram svijet i zatvorenim očima
A nemoj sada o tome kako kome paše. Mislim da tebi ne paše da je svašta moguće, ako ne i vrlo izvjesno.
A Bog? Rekao si da vjeruješ u Boga. Gdje su tu dokazi?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 11:23   #91
Quote:
Endimion17 kaže:
mislim da je prilično licemjerno kad se ljudi zagrezli u alternetivu (koji se znanosti hvataju kad to odgovara njihovim labilnim tezama) sjete i u raspravu ubace kvantnu fiziku.
A što je kvantna fizika?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 11:54   #92
Quote:
Endimion17 kaže:
dupli
Zašto mi nitko nije reko da se ovdje može naručivat cuga?
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 12:12   #93
Quote:
freudrick kaže:
Zašto mi nitko nije reko da se ovdje može naručivat cuga?
MICHELLE, MICHELLE, MICHELLE!!!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 18:50   #94
Talking

Pročitala sam još na početku da je netko napisao da je auru nemoguće vidjeti…ma kave su to gluposti.. mala djeca ju vide jer su otvoreniji..ali odrastanjem u ovakvoj okolini kao što je naša djelomično ili potpuno izgube tu sposobnost..jer je nažalost prema mišljenju većine ljudi to još nešto "mutno"..čudno...new age..Ja sam kao dijete jednom ušla u prostoriju gdje je mama meditirala i vidjela cijelu sobu preplavljenu bojama..bile su veoma intenzivne i obuzimale cijeli prostor...a odonda do danas većinom također kao i drugi potiskivajući to..vidim samo ponekad..većinom kada sam opuštenija.. i to trenutne bljeskove boja..no ipak svatko od nas bi mogao vidjeti auru ..no ljudi su previše zaokupirani materijalnim i opipljivim pojavama a zatvoreni za ovakve prekrasne pojave..
greenpeace is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 20:15   #95
Quote:
greenpeacegirl19 kaže:
Pročitala sam još na početku da je netko napisao da je auru nemoguće vidjeti…ma kave su to gluposti.. mala djeca ju vide jer su otvoreniji..ali odrastanjem u ovakvoj okolini kao što je naša djelomično ili potpuno izgube tu sposobnost..jer je nažalost prema mišljenju većine ljudi to još nešto "mutno"..čudno...new age..Ja sam kao dijete jednom ušla u prostoriju gdje je mama meditirala i vidjela cijelu sobu preplavljenu bojama..bile su veoma intenzivne i obuzimale cijeli prostor...a odonda do danas većinom također kao i drugi potiskivajući to..vidim samo ponekad..većinom kada sam opuštenija.. i to trenutne bljeskove boja..no ipak svatko od nas bi mogao vidjeti auru ..no ljudi su previše zaokupirani materijalnim i opipljivim pojavama a zatvoreni za ovakve prekrasne pojave..

koliko se svake godine rodi djece na planetu?
samo u americi, gotovo 400 000...
samo u americi!
i koliki je broj prijavljenih slučajeva gdje djeca vide auru?
3, 4? 50? neprijavljenih nešto više.
i da je 200, taj premaleni broj govori da je velika vjerojatnost da ta djeca boluju od neurološkog poremećaja.
zašto komplicirati kad postoje jednostavni odgovori koji funkcioniraju posve savršeno?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 20:26   #96
Quote:
greenpeacegirl19 kaže:
Ja sam kao dijete jednom ušla u prostoriju gdje je mama meditirala i vidjela cijelu sobu preplavljenu bojama..bile su veoma intenzivne i obuzimale cijeli prostor...
Meni se dogodila skoro ista stvar. Doduše, nije se radilo o mami nego o tati. I nije meditirao nego piturao. Soba je isto bila preplavljena bojama. Ustvari samo bijelom bojom. I samo pod sobe. Tata je psovao...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 21:09   #97
Quote:
Endimion17 kaže:
zašto komplicirati kad postoje jednostavni odgovori koji funkcioniraju posve savršeno?
Komplicirane pojave zahtijevaju komplicirane odgovore.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 23:18   #98
Ovaj tekst nije pisan za svakoga koji će ga pročitati.
I usput, uopće mi nije važno da li će neko u ovo vjerovati ili ne.

KAKO OSTVARITI VIĐENJE AURE
- VJEŽBA DISANJA -

Vježba disanja je veoma važna predradnja da bismo "vidjeli" auru jer nam disanje pod kontrolom pojačava snagu koja je potrebna da budemo smireni.
Naime, disanje pod kontrolom pospješuje smirenost ritma naših misli i harmonizira energetske vibracije u nama i oko nas, a sve to da bismo postigli takav nivo koncetracije koji će "dopustiti" da ostvarimo najviši nivo meditacije.
Dakle tehnika postizanja koncentracije, naročito u svrhu ostvarenja meditacije, u potpunosti je vezana s tehnikom disanja.
No, prije svega vas trebam na nešto upozoriti:
• Ako za vrijeme meditacije doživite "viđenje" bilo kakve prikaze (duha) ili "osjetite prisustvo" bilo čega: NEMOJTE SE UPLAŠITI! Jer, konačno, želite li Raditi s kristalima ti kontakti su Neimenovni.
...

Kad odlučite početi s radom na tehnici "viđenja" svoje aure potrebno je učiniti sljedeće:
- Odaberite prostoriju gdje vas nitko neće ometati jedan sat.
- Sjednite ili legnite u najudobniji položaj i obratite pažnju da vam je udobno i da vam nešto ne iritira kožu.
- Nemojte da vam svjetlost udara u oči (ako treba pokrijte oči tamnom maramom).
- Zatvorite oči i uz punu koncentraciju počnite disati KROZ NOS u određenom ritmu.

Ritam i dubinu disanja podesite prema mogućnostima vaših dišnih organa.
Što dublje polagano udahnite zadržite zrak u plućima 2 sekunde, a zatim polagano izdahnite.

To ćete najbolje postići ako oko 1 do 2 minute brojite u sebi:
- (udisaj) 1 - 2 - 3
- (gornja granica disanja) 1 - 2
- (izdisaj) 1 - 2 - 3
- (donja granica disanja) 1 – 2...

Tako dišite oko pet minuta.
...

Kako mnogi neće moći održati pet minuta ovaj ritam disanja, predlažem im da učine sljedeće radnje, brojeći u sebi oko 1 do 2 minute:
- (udisaj) 1 - 2 - 3 -
- (gornja granica disanja) 1
- (izdisaj) 1 - 2 - 3 -
- (donja granica disanja) 1...
također pet minuta.
...

One koji imaju problem s dišnim organima neka rade po ritmu, uz brojenje oko jedne minute:
- udisaj 1 - 2 -
- (gornja granica disanja) 1
- izdisaj 1 - 2 -
- (donja granica disanja) 1... ... ...
po mogućnosti, također oko pet minuta.

Pokušajte naučiti da ovaj ritam disanja ostvarujete u svakodnevnici (može i manje od pet minuta), i to:
 kad želite ostvariti Samokontrolu,
 kod meditiranja s kristalima,
 a svakako kad imate neku "prolaznu" bol (glavobolju, zubobolju itd.).
...

Kad ste ostvarili konstantan ritam disanja, prekinite brojenje i dišite normalno duboko, istim ritmom, i sa ZATVORENIM očima "pogledajte" u pravcu svog struka.
Mnogima će to biti teško ostvariti, ali vi morate "vidjeti" svoj struk.
Ako ga ne "vidite", otvorite oči i promatrajte svoj struk uz kontrolu disanja u ritmu.
Opet zatvorite oči i ponovo pokušajte da ostvarite "viđenje" svog struka.

Ako ga uspijete "vidjeti", "vidjet ćete" također dio prsa, trbuh i noge.
Tad ćete biti blizu ostvarenja svoje želje da vidite svoju auru.

Svakako vam moram napomenuti da "viđenje" neće biti onakvo kao što vidimo okom.
Naime, "viđenje" će se manifestirati kao na jednoj ploči koja će se pojaviti u unutrašnjem dijelu čela, tj. u predjelu gdje se nalazi "treće oko".

U prvom meditacijskom ciklusu od nekoliko dana "viđenje" će vam biti nejasno, no ono će se pročišćavati (što ovisi o vašem intelektu i "čistoći vašeg Spirita").

Nemojte se začuditi ako odjednom, za vrijeme meditacije, primijetite oko struka pjenušavi magličasti prsten.
To zapravo i trebate vidjeti jer to je dio aure.
"Spuštajući pogled" od ovog pjenušavog magličastog prstena prema nogama, oko vaših nogu će se stvarati zaštitni omotač.

Tada "podižite pogled" do preko glave tako da se podigne i zaštitni omotač, na koji ćete način imati osjećaj da se nalazite u nekoj vreći. (sl. 6 i 11).

Sad pokušajte "vidjeti" svoj Spirit kako se odvaja od vašeg tijela.
"Zakoračite" unazad i gledajte svoje Materijalno tijelo.
Ono će biti obmotano zaštitnim plaštem (bilo bijelim, bilo sivoplavičastim ili u boji).
Napominjem, sve ovo ćete "vidjeti" ZATVORENIH očiju.
...

Ako ste mogli ostvariti opisano "viđenje", a ne vjerujete u istinitost onog što ste "vidjeli", nemojte raditi na tom polju jer vi spadate u "čiste" materijaliste koji priznaju SAMO Ono što mogu OPIPATI.
...

Ako niste uspjeli "vidjeti" zatvorenim očima svoj struk, tad pokušajte sljedeće.
Uzmite neki predmet koji se vam nalazi pri ruci.
Dobro ga osmotrite, zatim zatvorite oči i pokušajte "vidjeti" taj predmet.
Ako ga možete vidjeti, ne otvarajte oči, već pokušajte "vidjeti" taj predmet iz drugog ugla (npr. odozdo).
Ako to uspijete, onda ćete uspjeti kroz neko vrijeme ostvariti viđenje svoje aure.
...

Ako ste ostvarili "viđenje" aure dobro je pregledajte.
Ako je ravna i bez oštećenja, bez crnih točkica vaše je zdravlje odlično.
Ako nije, vjerujte mi, Postoji mogućnost da će vam biti "utisnuta" misao od čega bolujete i kako si možete pomoći.

Morao sam navesti da Postoji mogućnost jer postoje i neki razlozi zbog čega neki neće moći doći do željene informacije.
Obično, ti razlozi imaju karmičko obilježje.

No, o tome nakon "upoznavanja s karmom".
Kad uvježbate "viđenje" svoje aure uz potpunu koncentraciju, na isti način možete vidjeti i auru vaših bližnjih, s time da si stvorite projekciju njihove slike pred zatvorenim očima.
Ali ZAPAMTITE!
Nemojte bez ODOBRENJA te osobe promatrati njenu auru.
Ova primjedba ne odnosi se na malu djecu.

Napomena:
Ja poznajem preko 30-tak ljudi koji su uspjeli "vidjeti" svoju auru.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 04:05   #99
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
jedan put sam je vidjela samo. oko glave jedne osobe koja je u momentu bila veoma uzrujana. aura je imala crvenu boju. kasnije sam pitala covjeka koji vidi aure sta znaci crvena boja aure. rekao je da je aura crvena kad je osoba uznemirena ili uzbudjena zbog necega.
Stvarno si vidjea auru?
Kako to izgleda? Kao zrak obojeni,magla? Stvarno me zanima....
mgx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 12:23   #100
pa dok sam gledala osobu koja mi je pricala, vidjela sam oko njene glave crvenu boju. bas me je to zacudilo, pa sam pogledala da mozda zid ne pravi neki otsjaj, medjutim zid je bio u blagozutoj nijansi i bio je dan.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.