Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2007., 16:45   #2061
Quote:
purpurna kiša kaže: Pogledaj post
zlataru, fala na odgovoru. oprosti što ne odgovorih na pm. nekak nemam što pametnog za reći pišem kad se opametim
pogledah piaget stranicu, super je dizajnirana, ali se strašnos poro učitava zbog toga. fora je to s okretanjem, ne znam kako se to napravi i čemu služi, ali je fora
ja zbog tog sporog ucitavanja izgubila zivce....
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 22:12   #2062
vidi fakat, nemrem vjerovat kak je sporo, što reći, puno novaca ne znači uvijek bolje...

zar ima piaget orginal prstena za kupiti u HR? Nisam to znao, ako ima njihova cijena je sigurno 7.000-10.000 kn (čisto iz osjećaja, zapravo pojima nemam )

te prstene s rotacijom rade svi proizvođači prstena, zapravo pretpostavljam da svi rade jer meni su pod normalno, koštaju nijansu skuplje po gramu, ali tipa 10% a ne duplo! Jedino što kopija orginala prvog piageta je lijepi masivni pa košta oko 3000-3500, nisam siguran.

Čemu služi ta rotacija - baš ničemu! možeš se zabavljat ali i to te vjerojatno brzo prođe, valjda jednostavno ako se zaljubiš u to kada vidiš, onda hočeš, konkretne koristi nema.

POZDRAV
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 22:47   #2063
U Hrvtaskoj imaju samo satove od Piageta. Sad sam pretražila stranicu,tako da ne bunim ljude.
__________________
10.5.2008.
http://ana79.myphotoalbum.com/
runaway bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 23:13   #2064
danas vidjeh u novinama oglas za Tiffany&co prstenje, ali nije bio nikakv info gdje će se moći kupiti....jel možda netko zna ili čuo ?
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 11:25   #2065
u kojim novinama?
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 11:40   #2066
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
u kojim novinama?
Jutarnji list
dama19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 15:35   #2067
Quote:
dama19 kaže: Pogledaj post
Jutarnji list
Da...
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 01:52   #2068
Quote:
runaway bride kaže: Pogledaj post
U Hrvtaskoj imaju samo satove od Piageta. Sad sam pretražila stranicu,tako da ne bunim ljude.

kod nas ima i prstenja od piageta .. u praskoj u marliju .. bar je bilo prije pola godina .. bas taj sto se vrti sam vidila
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 11:10   #2069
Imam pitanje za Zlatara.
Oženili smo se ljeti, prije mjesec dana i kad sam birala prsten ruke su mi zbog vrućine bile natečene i prsten mi je bio taman.
Kad sam na medenom išla prati ruke skužila sam da mi prsten u vodi počne plesati po prstu a kad sam prala suđe (bez rukavica) silazi mi skroz. Kad osušim ruke sve ok. Stvar je u tome da meni zglob prsta nije širi od onog dijela gdje mi je prsten (korijena prsta) pa kad mi se suze žile u tom dijelu (i zbog hladnoće) prsten ode bez problema preko zgloba.
Ovaj model se ne može suziti, trebalo bi napraviti novi, ali to onda nije onaj koji mi je MM stavio na vjenčanju...
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 11:11   #2070
thanx, iako vjerujem da su cifre pa da neće biti ništa od toga
__________________
10.5.2008.
http://ana79.myphotoalbum.com/
runaway bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:52   #2071
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za Zlatara.
Oženili smo se ljeti, prije mjesec dana i kad sam birala prsten ruke su mi zbog vrućine bile natečene i prsten mi je bio taman.
Kad sam na medenom išla prati ruke skužila sam da mi prsten u vodi počne plesati po prstu a kad sam prala suđe (bez rukavica) silazi mi skroz. Kad osušim ruke sve ok. Stvar je u tome da meni zglob prsta nije širi od onog dijela gdje mi je prsten (korijena prsta) pa kad mi se suze žile u tom dijelu (i zbog hladnoće) prsten ode bez problema preko zgloba.
Ovaj model se ne može suziti, trebalo bi napraviti novi, ali to onda nije onaj koji mi je MM stavio na vjenčanju...
ako ti je taman dok su ti ruke suhe, nisam siguran da je pametno raditi novi manji jer će te žuljati.

ako si ipak za to da radiš novi, iz iskustva kada ljudi izgube ili rade novi iz tvojeg razloga, često ga odnesu svečenuku na novu posvetu prstena, ali nikada nisam pitao detalje da li je to problem dogovorit ili nešto drugo.

Pozdrav
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:31   #2072
Prstenje sa briljantima

Prsten koji sam kupila od bijelog je zlata, sa 6 sitnih briljanata. Zanima me koliko je problematično ovakav prsten jednog dana smanjiti ili povećati. Makar sam znala da će to biti problematično ipak sam se odlučila za njega. Usput, i matiran je.
marpet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:36   #2073
red... i mene muci moj prsten... cak kad su ruke suhe lako se skine... mislim da ga moram smanjiti za jedan broj... ne zelim da mi padne dok je kisa i kad su mi ruke mokre i hladne...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:41   #2074
imam i ja taj problem.. meni svaki put padne kad perem ruke a kad su suhe i zamasem s njima dok pricam isto pada... al na ljeto mi je bio ono taman, iako je dosta mjesta imao.... sad ne znam sta cu, glupo mi ga smanjivat, a ko zna kako ce biti kad bude skroz zima.. morat cu ga na desnu ruku stavit, tamo mi je sad taman..
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 09:14   #2075
Quote:
marpet kaže: Pogledaj post
Prsten koji sam kupila od bijelog je zlata, sa 6 sitnih briljanata. Zanima me koliko je problematično ovakav prsten jednog dana smanjiti ili povećati. Makar sam znala da će to biti problematično ipak sam se odlučila za njega. Usput, i matiran je.
manji je problem smanjivati i povećavati zaručničko prstenje, kaj su dolje uži nego pri vrhu prstena, ali pretpostavljam da si pitala za vjenčani prsten, koji je bez kamena bez problema povečati, ali s kamenom je jako teško, svakako se može osim u jako rijetkim situacijama, kada se najvjerojatnije opet može ali jako puno košta... Matiranje i dr ne smeta, eventualno ako imaš neke gravure gore pa ih nije moguće napraviti neprekinuto u nekim slučajevima.

Pozdrav
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 09:18   #2076
zlatarko ...

a kako su u praksi smanjuje prsten... ''izrezes'' milimetar pa ponovo spojis ili ga ''rastopis'' pa prilagodis trazenoj velicini... hm... sorry na neupucenosti...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 09:25   #2077
Quote:
night_train kaže: Pogledaj post
zlatarko ...

a kako su u praksi smanjuje prsten... ''izrezes'' milimetar pa ponovo spojis ili ga ''rastopis'' pa prilagodis trazenoj velicini... hm... sorry na neupucenosti...
e ovo je dobro pitanja, to bi i mene zanimalo.... i jedno i drugo mi je glupo... ako "rezu" onda se mozda i vidi ili? a ak tope onda to vise nije TAJ prsten
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 09:29   #2078
zlatare jedno pitanje, moj prsten mi stvarno taman, ali dostaje je debel prsten 6mm, dragom je ljeti zbog vrucine bio malo tisan, sat je ok, ali sat je njemu koza ispod prstenja se krenula bas jako gulit. Jeli to nesto da ne podnosi zlato ili sto je prsten debel pa se nije naviko ili je njemu ipad tisan?
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 12:29   #2079
Quote:
Mrs B. kaže: Pogledaj post
zlatare jedno pitanje, moj prsten mi stvarno taman, ali dostaje je debel prsten 6mm, dragom je ljeti zbog vrucine bio malo tisan, sat je ok, ali sat je njemu koza ispod prstenja se krenula bas jako gulit. Jeli to nesto da ne podnosi zlato ili sto je prsten debel pa se nije naviko ili je njemu ipad tisan?
najčešći uzrok guljenja ili svijetlije kože je banalno, prilikom pranja ruku ako se iste ne obrišu dobro (čitaj - ispod prstena), često se dešava da koža prvo posvijetli, a kasnije se počne i guliti. Pigmentacija se naknadno vrati.
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 12:34   #2080
Quote:
night_train kaže: Pogledaj post
zlatarko ...

a kako su u praksi smanjuje prsten... ''izrezes'' milimetar pa ponovo spojis ili ga ''rastopis'' pa prilagodis trazenoj velicini... hm... sorry na neupucenosti...
tako nekako, izrežeš na dva mijesta tako da kada spojiš izrezane dijelove ćeš dobiti novu veličinu prstena, jedan milimetar = jedan broj, može se smanjivati i za više brojeva, a spajanje se zove "lotanje" te ako je majstor dobar taj spoj mora biti nevidljiv, a ako je teško izbjeći "fugu", onda se radi tako da se crta, ili ti fuga vidi iznutra što je manje bitno. Rijetko fuga zna "isplivati" nakon grubog nošenja.

__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.