Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2007., 01:47   #1
Unhappy Posljednji dani života


Dakle, ovak. Prije mjesec dana imao sam priliku provesti zadnjih par dana s osobom koja umire.
Ono što je mene šokiralo bilo je to da mi je did pričao o ljudima koji dolaze po njega, da ih vidi u sobi te da ih otjeramo.
Naravno da nikog osim nas ukućana nije bilo.
Također rekao mi je da je jednu večer u sobu mu došlo malo janje.

Tjedan dana nakon toga did nas je napustio.
Jesu to duše dolazile po njega?
__________________
I shall live yesterday.
Rowan Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 02:47   #2
Zanimljivo, i ja znam za nekoliko slučajeva iz uže obitelji koji su slični tvojoj priči.

Ujna mi je pričala prije nego što će ujak umrijeti, da je nekoliko dana prije smrti stalno govorio kako netko stoji na vratima i da mu se ta osoba ne sviđa i da ga ujna udalji. Naravno da tog lika nitko od ukućana nije vidio, osim njega.

Baka od mog frenda prije smrti je sanjala neobičan san koji nije htjela ispričati (možemo samo nagađati) u kojem je bila sretna i da će doći do promjena u obitelji. Nakon par dana je umrla.

Moja baka je isto sanjala neobičan san. Također nekoliko dana prije smrti. Ispričala je da je vidjelu svoju mamu koja joj je poručila da se uskoro vide.

Čuo sam razne teorije, a jedna od njih je da svatko već u životu prije smrti doživljava "pripremu" za odlazak. Netko u snu, a netko u javi. Sudeći po ovim svjedočenjima, vjerojatno ima nešto istine u tome.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 03:43   #3
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post

Dakle, ovak. Prije mjesec dana imao sam priliku provesti zadnjih par dana s osobom koja umire.
Ono što je mene šokiralo bilo je to da mi je did pričao o ljudima koji dolaze po njega, da ih vidi u sobi te da ih otjeramo.
Naravno da nikog osim nas ukućana nije bilo.
Također rekao mi je da je jednu večer u sobu mu došlo malo janje.

Tjedan dana nakon toga did nas je napustio.
Jesu to duše dolazile po njega?
Zanimljiva tema

Jeli pricao kako izgledaju ili dali mu ista govore?
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 04:03   #4
uff--bome je. neki ljudi svasta vid moja prabaka prije smrti je vila svoje sestre kako je zovu ..mislim neznam mozda su to halucinacije ko kad imamo kad imas temperaturu ili kad se tjelo iscrpi..ali ne kuzim zasto se mozak igra sa nama bas na takav nacin.. ? ili je ipak neso drugo
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 04:53   #5
Moja je baka nekoliko mjeseci prije smrti komentirala svoje godine. 96 ih je imala i rekla da joj je cijeli život tak brzo proletio...
__________________
Moje (zapušteno)carstvo
likich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 11:08   #6
Pa ja iskreno mislim da je to više nešto na razini psihe,ono neurološki vezano,nego li pravi duhovi i slično..Zapravo nešto slično buncanju pod visokom temperaturom..E sada, budući da su moji snovi oduvijek bili prilično morbidni i očajni, strah me i pomisliti što bi mene moglo čekati pred vratima na moj smrtni čas
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 14:51   #7
Zar nije zanimljiva ta činjenica da smrt ne dolazi naglo, nego čovjek počinje umirati i prije samog nastupa smrti? Bez obzira da li je riječ o halucinacijama ili nečem trećem, tijelo, odn. mozak poručuje da je život pri kraju.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 18:20   #8
Quote:
Arianne kaže: Pogledaj post
Zanimljiva tema

Jeli pricao kako izgledaju ili dali mu ista govore?
Nije ništa spomenuo da mu pričaju... samo je rekao da ih vidi.
Mislim bilo je malo jezivo jel

A vjerojatno da je Emosion u pravu, al opet čuo sam za još takvih slučajeva kad umirući vide mrtve.
__________________
I shall live yesterday.
Rowan Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 19:21   #9
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Zar nije zanimljiva ta činjenica da smrt ne dolazi naglo, nego čovjek počinje umirati i prije samog nastupa smrti? Bez obzira da li je riječ o halucinacijama ili nečem trećem, tijelo, odn. mozak poručuje da je život pri kraju.
Kako pojmaš direktan kontakt mozga i metka?
DefCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 19:21   #10
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post
Nije ništa spomenuo da mu pričaju... samo je rekao da ih vidi.
Mislim bilo je malo jezivo jel

A vjerojatno da je Emosion u pravu, al opet čuo sam za još takvih slučajeva kad umirući vide mrtve.
To je izgleda normalno , isto se dogodilo i s mojim djedom .

Tko je to ?

Pa vjerovatno njegovi najdraži koji su otišli prije njega ali u astralnom tijelu

otvara se astralni vid , najvjerojatnije

P.S.

Svih nas će netko dočekati s druge strane
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 20:28   #11
Quote:
DefCut kaže: Pogledaj post
Kako pojmaš direktan kontakt mozga i metka?
Čuo sam za slične slučajeve i kad se radilo o iznenadnoj ili nasilnoj smrti, ali nisam detaljnije upoznat kao u ovim gornjim primjerima. Da li se i takve stvari mogu nazvati halucinacijama? Ne bih rekao.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 22:49   #12
Moj je susjed, bolestan, u krevetu vec par tjedana zamolio suprugu da ga najkasnije do 17 sati slijedeceg dana posjete cetvero djece koje zeli vidjeti i nesto im poruciti.Svo cetvero djece su i dosli da poslusaju sto je to tako vazno.Otac im je rekao da odlazi i da im zeli reci da se ne trebaju bojati toga casa kada budu i oni odlazili.U 17 sati je umro.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 00:36   #13
Gledati "Bijeli šum" (White noise). Pod OBAVEZNO!
__________________
When I'm good, I'm very, very good, but when I'm bad, I'm better.
TwiSted wateRmeLon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 01:07   #14
zanimljiva tema.. nisam jos gledala white noise, ali ako sam dobro skuzila to je vise o komunikaciji nakon smrti nego o predosjecanju 'kraja'?
posljednjih par godina dosta mi je bliskih osoba umrlo, jedna od njih je i baka, vrlo prisebna osoba koja je umrla u bolnici..no i prije nego sto je otisla (zbog prehlade!) tamo, rekla je da zna vidjeti neku osobu u svojoj sobi i da je to isto njoj njena mama pricala pred smrt. Ne mogu se sjetiti je li prepoznala osobu, ali na neki nacin je znala sto joj se sprema, iako nije bolovala od neke smrtonosne bolesti niti bila prestara..

drugi slucaj, to moze biti i slucajnost i malo preuvelicano.. bivsi decko koji je poginuo u padu s motora (uzasno cudna nesreca, bez drugih sudionika), to je jutro neobicno dugo 'turirao' bike po dvoristu, a prije nego li je otisao na svoju zadnju voznju, ostavio je svojima sve svoje dokumente poslagane na stolu.. (a inace su normalno bili po fasciklima). Takodjer se prijateljima koji tjedan prije pozalio na 'depresiju', a bio je ovako izvana pun zivota, sretan.. cesto se pitam je li imao feeling sto ce se desiti.. vec sam ranije napisala da mi je astrologinja taj dogadjaj na neki nacin 'predskazala', iako mu to nisam nikad rekla..
v1rg1n1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 02:10   #15
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post
Nije ništa spomenuo da mu pričaju... samo je rekao da ih vidi.
Mislim bilo je malo jezivo jel

A vjerojatno da je Emosion u pravu, al opet čuo sam za još takvih slučajeva kad umirući vide mrtve.
a sta kad zivi vidi mrtve da dolaze po umiruceg? (iznenadna smrt u pitanju, a dogodilo se oko 10ak dana prije).ne znam kakve bi to halucinacije trebalo biti, da znas da ce ti brzo umrijeti clan obitelji, koji je bio dobrog zdravlja i tisucu km daleko
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 02:43   #16
U nekim samostanima su umirućima davali napitak (kako se ono zove?) u stvari koktel droga. Aldous Leonard Huxley je na samrti tražio LSD. Aleister Crowley umro je kao heroinski ovisnik. Osobno bih volio uzeti malo trta ili dobre zrze u trenutku umiranja... možda kakav speedball...
Leprechaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 10:17   #17
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
a sta kad zivi vidi mrtve da dolaze po umiruceg? (iznenadna smrt u pitanju, a dogodilo se oko 10ak dana prije).ne znam kakve bi to halucinacije trebalo biti, da znas da ce ti brzo umrijeti clan obitelji, koji je bio dobrog zdravlja i tisucu km daleko
Puno stvari u životu još nije razjašnjeno..Ono što je najlogičniji zaključak jest da je sve na neki način povezano s umom..
E sada ulaziti u teorije i pričati u najmanju ruku idiotarije,točnije plodove mašte nekih forumaša koji niti su prosvjećeni,niti su dobili dar shvatiti smisao čitavog Univerzuma, kao uostalom niti bilo tko od ljudske vrste[pretpostavljam, ne znam..]mi zvuči trostruko debilnije nego li sve prepisati neurozi,tj.psihi,but it's my opinion

Inače,kad smo već kod tih predskazanja..
Ja sam prije 3,4 godine[nisam ziher]izgubila bratića tj.,sina maminog bratića, ne znam u koje to sad koljeno spada..
Uglavnom,oko pola godine,do godinu prije smrti, iako se praktički od mog rođenja nismo vidjeli,niti sam ga ikada vidjela u životu, a da nisam imala manje od godinu dana,odnosno jedino preko slika, jednostavno mi se pojavilo neko neobjašnjivo zanimanje za njega i njegovog brata,dakle mog drugog bratića.
Sjećam se da sam jedno jutro se samo počela raspitivati kod mame za njih,mogućnost posjete,zašto se praktički skoro nikada ne vidimo i općenito o njihovom životu..Javila mi se jaka želja da ih upoznam i uspostavim kontakt,čak sam jedno vrijeme zaista intenzivno mislila na njih..
Na ljeto smo se konačno trebali vidjeti,no 23.07. baka nam je javila da se dogodila strašna tragedija i da je bratić umro.Točnije,iako je bio vaterpolista i završavao DIF, jednostavno se na plaži iz neobjašnjivih razloga sam od sebe srušio..
Eto,toliko o tim predskazanjima..Možda ima u tome nečega,ali glupo mi je kovat teorije koje nemaju podlogu niti malo šireg smisla.
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 11:42   #18
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post

Dakle, ovak. Prije mjesec dana imao sam priliku provesti zadnjih par dana s osobom koja umire.
Ono što je mene šokiralo bilo je to da mi je did pričao o ljudima koji dolaze po njega, da ih vidi u sobi te da ih otjeramo.
Naravno da nikog osim nas ukućana nije bilo.
Također rekao mi je da je jednu večer u sobu mu došlo malo janje.

Tjedan dana nakon toga did nas je napustio.
Jesu to duše dolazile po njega?
Mislim da nisu duše došle po njega, nego je jadan halucinirao zato što mu je mozak odumirao. Mom tati su se priviđale i pokojne i žive osobe.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 14:00   #19
Zanimljivo kako za sve što nemamo odgovor i što nam je neobjašnjivo pripisujemo halucinacijama. To bi moglo proći kod osoba koji umiru od neke teške i neizlječive bolesti. A što je sa zdravima koji imaju slična iskustva. Naša svijest je prekomplicirana za shvatiti. Ni najvćei umovi današnjice ne mogu dati odgovore na dosta pitanja. Smatram da mi kao ljudi još nismo dosegnuli evolucijski potrebni nivo da bi znali odg. na ta i sl. pitanja. Zato dajemo trenutne logične odgovore koje se vežu prvenstveno na materijalni aspekt našeg života
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 19:17   #20
Dan-dva prije nego sto ce umrijeti(nije bilo naznake za to..nije bio ni bolestan nit ista..) moj dida je cuo da netko dise pored njega..Tj.pitao je baku jel s njima jos netko u sobi,jer ima osjecaj kao da je i cuje disanje..naravno,bili su sami..al je cudno..
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.