Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2009., 00:07   #1001
Americka vojska oborila iransku bespilotnu letjelicu u irackom zracnom prostoru

__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 22:45   #1002
Predstavljena nova varijanta Eaglea sa smanjenim RCS-om i internim nosačima naoružanja u CFT-ima:

Boeing unveils Silent Eagle




edit: još dva linka:

http://www.flightglobal.com/blogs/th...ealthy-f-.html
http://www.aviationweek.com/aw/gener...tealthy%20F-15
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 13:37   #1003
Genijalno .. jebeno genijalno ... baš sam se pita zašto ne modernizirat F-15 ...
Oće minjat motore i radar ...?? Btw .. jel počela štanca AIM-120D ?? nebili nabili i tu raketinu u unutrašnje spremnike ...
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 13:58   #1004
Dobra je fora, u nedostaku raptora. nego, jel se to meni samo čini ili su promjenili kut vertikalnih stabilizatora?
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:11   #1005
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Oće minjat motore i radar ...??
Za motore sumnjam, ionako su F110-229 sasvim solidni, a F119 ne stane u trup Eaglea. Radar - može se. Niš se još ne zna, ali postoji dosta opcija za radar na F-15.

Quote:
Btw .. jel počela štanca AIM-120D ?? nebili nabili i tu raketinu u unutrašnje spremnike ...
AIM-120D je u LRIP-u trenutno, i stane na isto mjesto gdje i raniji AIM-120. Tako da bih rekao da će prije ili kasnije ići -120D u ove spremnike.

Ne znam koliko je cijela stvar korisna ali ovi CFT-ovi sa integriranim spremnicima naoružanja mi se dopadaju kao zaseban proizvod.

Quote:
StormShadow kaže: Pogledaj post
Dobra je fora, u nedostaku raptora. nego, jel se to meni samo čini ili su promjenili kut vertikalnih stabilizatora?
Jesu. Premda, čini mi se da su ih promjenili samo za šminku.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:45   #1006
i koliko ono košta? 100 milja?
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 18:25   #1007
Ali šta tu može stat osim AMRAAMA
Sve drugo opet mora nosit na podvjesnicima


von ungern

Pa šta nije toliko i F-16
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:34   #1008
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Ali šta tu može stat osim AMRAAMA
Sve drugo opet mora nosit na podvjesnicima
AMRAAM, AIM-9 i vjerovatno GBU-38 i SDB. SDB-a možda i dva u jednom prostoru.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:45   #1009
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Za motore sumnjam, ionako su F110-229 sasvim solidni, a F119 ne stane u trup Eaglea.
Bilo bi super kad bi još postigli kakav supercruise


Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
AIM-120D je u LRIP-u trenutno
LRIP ... šta je to?
btw ... s obzirom da AIM-120D ima za oko 50% veči domet .. jesu li dimenzije rakete promjenjene za koliko osim same težine?
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:53   #1010
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Bilo bi super kad bi još postigli kakav supercruise
Čak je i rani Eagle mogao superkrstariti (kako mrzim prevoditi neke pojmove na hrvatski) ali samo "čist", bez ikakvih pilona i naoružanja. Za ovo ne znam, čini mi se da CFT-ovi pružaju prilično velik otpor zraka.

Quote:
LRIP ... šta je to?
Low Rate Initial Production - faza između predprodukcijskih primjeraka i pravih, serijski proizvedenih primjeraka sustava.

Quote:
btw ... s obzirom da AIM-120D ima za oko 50% veči domet .. jesu li dimenzije rakete promjenjene za koliko osim same težine?
Mislim da ne. Izvana bi trebao izgledati identično AIM-120C.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 12:52   #1011
uss "mahan"

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/a...io-u-loru.html


__________________
"At first flash of Eden
We race down to the sea
Standing there on freedom's shore..."
Mikhail Bakunin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:07   #1012
Quote:
Mikhail Bakunin kaže: Pogledaj post
znači nema Monsignora na forumu par dana
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:37   #1013
Quote:
StormShadow kaže: Pogledaj post
znači nema Monsignora na forumu par dana
Zapravo, samo za vikend, al ne zbog ovog. Da napisem novi post o necem vojnom ili o kurvanju? Inace, A.T. Mahan je jedna od meni najdrazih licnosti u cjelokupnoj povijesti pomorskog ratovanja. Njegove knjige imate dzaba na Gutenbergu.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 14:35   #1014
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Zapravo, samo za vikend, al ne zbog ovog. Da napisem novi post o necem vojnom ili o kurvanju? Inace, A.T. Mahan je jedna od meni najdrazih licnosti u cjelokupnoj povijesti pomorskog ratovanja. Njegove knjige imate dzaba na Gutenbergu.
sažetak nikad nije na odmet (o brodu naravno )

iako mislim da svi ovdje znaju osnovne funkcije i dužnosti mornara - što na brodu, što na kopnu
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 15:16   #1015
Ide mi na k... ono tineđersko degenerično ponašanje kod njih ....
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:27   #1016
US Navy: 2 vessels collide in Strait of Hormuz
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 20:56   #1017
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Čak je i rani Eagle mogao superkrstariti (kako mrzim prevoditi neke pojmove na hrvatski) ali samo "čist", bez ikakvih pilona i naoružanja.
kak je to moguće

pa zar nije superkrstarenje let brzinom većom od brzine zvuka upotrebom samo suhog potiska motora

zar i drugi avioni to mogu osim F-22??

mislio sam da je to samo do F119 motora
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:36   #1018
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
kak je to moguće

pa zar nije superkrstarenje let brzinom većom od brzine zvuka upotrebom samo suhog potiska motora

zar i drugi avioni to mogu osim F-22??

mislio sam da je to samo do F119 motora
Ako se ne varam i civilni Concorde je superkrstario bez upotrebe afterburnera. Zasto bi to bilo nesto posebno rijetko? Stvar je snage motora vs otpora tijela aviona.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 00:21   #1019
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
kak je to moguće

pa zar nije superkrstarenje let brzinom većom od brzine zvuka upotrebom samo suhog potiska motora

zar i drugi avioni to mogu osim F-22??

mislio sam da je to samo do F119 motora
I Rafale i Typhoon i Su-35BM ... mogu superkrstarit .... a moć će i Gripen-N i F-16IN (eto za F-15 nisam zna) ... PAK-FA/J-xx/itd će također ...

Btw Rafale ako se dobro sićam postiže Mach 1.4 sa 2 rakete dugog i 2 kratkog dometa .... tako da nije zanemarivo ... Typhoon sa sličnim naoružanjem Mach 1.2 .. a za Su-35BM zasad osim same potvrde superkrstarenja nema informacija ... naravno F-22 je tu bog Mach 1.5+ ...
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 00:22   #1020
Quote:
Saber kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam i civilni Concorde je superkrstario bez upotrebe afterburnera. Zasto bi to bilo nesto posebno rijetko? Stvar je snage motora vs otpora tijela aviona.
Nisam ti baš siguran .... ali ako spominješ Concorda onda si moga spomenit i Tu-144 koji još uvik drži brzinski rekord za civilne avione ...
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.