Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 02:43   #81


Ima dovoljno ljudi na slici da se može odrediti jedna, prosječna visina čovjeka. Ima i dovoljno ljudi iza PAK FA, da se isključi bilo kakvo iskrivljenje perspektive radi eventualnog širokokutnog objektiva. (iako je prilično očito da se više radi o teleobjektivu pa iskrivljenja ne bi ni trebalo biti) Sve da pretpostavimo prosječnu visinu čovjeka od 2 metra vrhovi repnog stabilizatora dosegli bi eventualno 5.3 metra. A znamo da je prosječni čovjek, pa bio on i Rus, niži. Tako da bih rekao da je realnija visina 4.8 do 4.9 metara.

Gotovo identičan omjer je i na još jednoj slici.


Još par slika za omjer visine i duljine.


Ova je još bolja jer je posve iz profila:
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 08:20   #82
PAK-FA vs. F-22 & F-35 - Link.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 18:55   #83
Quote:
Gurevich kaže: Pogledaj post
PAK-FA vs. F-22 & F-35 - Link.
Iznimno cijenim podatke na ausairpower.com no navedeni članak je zaista najgore smeće koje sam u posljednje vrijeme pročitao. Prepun je nategnutih pretpostavki, bez iti jednog relevantnog službenog podatka. Primjer: PAK-FA će imati izrazito moćan IRST OLS-50 (bez detalja, valnog područja, tehnologije) dok je EOTS/EODAS kod F-35 'nedokazan'. Moćni obrambeni sistemi kod SU-35 će pomoći da ovaj lako izbjegne AIM-120D dok to drugi nemaju i ne mogu. PAK-FA ima ramjet R-77 a ovi ne. Čak su 'nespomenuli' AN/AAR-56! Realnije scenarije ćete naći čak i na stranicama ruskih militarista
zeitgeist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 14:06   #84
Meni je zanimljiv izgled površine nekih dijelova zrakoplova - kao da su "tapecirani"...





Puna slika

Pilotov blog (klikajkte i linkove ispod slika)


Ruski forum


Anglosaksonski forum



.

Zadnje uređivanje Sustav : 04.02.2010. at 14:44.
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 01:31   #85
Quote:
Sustav kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljiv izgled površine nekih dijelova zrakoplova - kao da su "tapecirani"...
Avantgarde paket - alcantara je tu serijska oprema...

Prototip je u pitanju, vidis da na sve strane ima raznih antenica, sarafa, nitni itd...
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 18:34   #86
Jedna stvar mi kod rusa nikako nije jasna:
Zašto na svakom avionu motori izgledaju kao da su dva broja veći? Kao da su spojili dva dimnjaka industrijskog pogona na neki mali aviončić? Zar se to nije moglo tijekom projektiranja nekako bolje inkorporirati u osnovnu formu. Ovako ispada da avion nije cjelina sa vlastitim pogonom upravljana pilotom, već kao pilot-krotitelj dva divlja mustanga....
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 19:23   #87
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Jedna stvar mi kod rusa nikako nije jasna:
Zašto na svakom avionu motori izgledaju kao da su dva broja veći? Kao da su spojili dva dimnjaka industrijskog pogona na neki mali aviončić? Zar se to nije moglo tijekom projektiranja nekako bolje inkorporirati u osnovnu formu. Ovako ispada da avion nije cjelina sa vlastitim pogonom upravljana pilotom, već kao pilot-krotitelj dva divlja mustanga....
Meni su svi novi Suhoji prelijepi, izgledaju vrlo moćno, predatorski... Kod PAK-a će sigurno biti peglanja oko motora no koliko mi se čini ništa od stealtha sa donje strane, dapače.
zeitgeist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 00:16   #88
Quote:
zeitgeist kaže: Pogledaj post
Meni su svi novi Suhoji prelijepi, izgledaju vrlo moćno, predatorski... Kod PAK-a će sigurno biti peglanja oko motora no koliko mi se čini ništa od stealtha sa donje strane, dapače.
Šta fali stealth-u s donje strane?
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 00:43   #89
Quote:
Sustav kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljiv izgled površine nekih dijelova zrakoplova - kao da su "tapecirani"...

Različiti materijali(kompoziti/aluminijske legure) zahtjevaju različiti (temeljni) premaz.

I to je to.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:58   #90
Quote:
...ska kaže: Pogledaj post
Avantgarde paket - alcantara je tu serijska oprema...

Prototip je u pitanju, vidis da na sve strane ima raznih antenica, sarafa, nitni itd...
Kada bi pitanje "tapecirunga" bilo vezano za to da se radi o prototipu, to bi značilo da bi konačna verzija morala imati površinski radarsko-apsorbtivni sloj potpuno drugačiji i drugačije fizičke prirode od ove folije koju su pričvstili na površinu - a to je posve neuvjerljivo.

Možda će je drugačije pričvrstiti, zalijepiti bez zakovica (ili što god da je to), ali izgleda da je antiradarski zaštitni sloj neka folija, po konzistenciji slična "skaju", koja se pričvršćuje/tapecira na površinu zrakoplova.

Zadnje uređivanje Sustav : 09.02.2010. at 14:14.
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 00:56   #91
Quote:
Sustav kaže: Pogledaj post
Kada bi pitanje "tapecirunga" bilo vezano za to da se radi o prototipu, to bi značilo da bi konačna verzija morala imati površinski radarsko-apsorbtivni sloj potpuno drugačiji i drugačije fizičke prirode od ove folije koju su pričvstili na površinu - a to je posve neuvjerljivo.

Možda će je drugačije pričvrstiti, zalijepiti bez zakovica (ili što god da je to), ali izgleda da je antiradarski zaštitni sloj neka folija, po konzistenciji slična "skaju", koja se pričvršćuje/tapecira na površinu zrakoplova.
Kako je rahmetli legenda Dario Dzamonja na kafi u Imperijalu opisivao kozu: "To je ljudi original imitacija skaja!"

A sad bez zajebancije, spram Lightninga, a pogotovo Raptora, novi Rus izgleda nedovrseno... E sad, pitanje je kako ce izgledati finalna verzija, mozda ce se drzati klosarko-komunistickog pristupa (sumnjam), ili ce imati neki RAM finish... Ruse ne treba potcijeniti - jos u osamdesetim su testirali RAM boje i kompozite na Grachu - ako me stare vijuge jos uvijek dobro sluze, jedan prototip SU-25 sa primitivnim RAM-om je izlozen u Kubinci... (Sjeverno od muzeja oklopa, valjda da ih ne traumira)

Sve u svemu, cini mi se da je PAK-FA puno blize F15SE nego F22... Ocekivao sam vise, s obzirom na trenutne cijene ruskog plina...
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:34   #92
Quote:
...ska kaže: Pogledaj post
E sad, pitanje je kako ce izgledati finalna verzija, mozda ce se drzati klosarko-komunistickog pristupa (sumnjam), ili ce imati neki RAM finish...
Tko kaže da je taj tapecirung loše rješenje?

Jest da čisto psihološki malo "smeta" (jer u podsvjesti nije "čelična oštrica mača", nego "jeftina fotelja"), al' tko ga šljivi, ako je efikasno...

Zadnje uređivanje Sustav : 10.02.2010. at 16:44.
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 15:42   #93
Imao je i drugi, uspješan, let, http://en.rian.ru/russia/20100212/157855932.html.
Nažalost, nema slika, nema videa
noriega4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 14:21   #94
http://www.imagesforme.com/upload/4650d5d9.jpg

Zadnje uređivanje Tyndall : 26.02.2010. at 13:50. Reason: pretvaranje slike u link
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 16:18   #95
Da, fotošop u svojoj punoj snazi : http://forumimage.ru/uploads/2010021...9475119538.jpg

Zadnje uređivanje noriega4444 : 17.02.2010. at 16:27.
noriega4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 17:42   #96
Quote:
noriega4444 kaže: Pogledaj post
Nažalost, nema slika, nema videa
kako to?

jel to znači da su prvi put pokazali i više nego su smjeli?
__________________
Fakultetski obrazovani krkan.
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 17:54   #97
valjda, u međuvremenu je bio i treći let, nakon čega su avion navodno raskopali i prebacili nekud u unutrašnjost, ka Moskvi u Gromov institut. Na generalku valjda... Nema daljnih letova do travnja kad se nastavlja testiranje.
noriega4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 18:24   #98
Quote:
noriega4444 kaže: Pogledaj post
valjda, u međuvremenu je bio i treći let, nakon čega su avion navodno raskopali i prebacili nekud u unutrašnjost, ka Moskvi u Gromov institut. Na generalku valjda... Nema daljnih letova do travnja kad se nastavlja testiranje.

Ne lupaj. Avion će obavit sveukupno 6 letova ispred tvornice prije nego (bez raskopavanja) bude prebačan na Žukovski di je nikla nova zgrada sa samo jednim ciljem.
Također novi su letni primjerci u izradi.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 22:19   #99
Quote:
Sustav kaže: Pogledaj post
Tko kaže da je taj tapecirung loše rješenje?

Jest da čisto psihološki malo "smeta" (jer u podsvjesti nije "čelična oštrica mača", nego "jeftina fotelja"), al' tko ga šljivi, ako je efikasno...
Onako sigurno nece izgledati u finalnoj verziji, iz milion razloga...

Nemoguce je da se radi o materijalu slicne konzistentnosti "skaju" ili "tapecirungu," jer bi se isti radi svojih nesavrsenosti jako cudno ponasao pri promjenama temperature i pritiska... (Citaj: sve bi otislo u tri pizde materine)

Jedino logicno objasnjenje koje mi pada na pamet je da se radi o elementima nacinjenim od nekog kompozitnog materijala lose zavrsne obrade. Vjerovatno su dobar dio tih elemenata radili bez adekvatnih alata i kalupa, jer nije rijec o serijskom primjerku.

Genadij i Vladimir se zapili noc ranije i eto ti "skaja". Na serijskim modelima ce te povrsine najvjerovatnije biti glatke ka bonaca...
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 00:44   #100

Evo 5 view usporedbe
Kak' je lijep.
__________________
"Tko visoko leti, štedi gorivo."
Shamrock_One is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.