Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2016., 13:50   #4561
Pozz svima
Trudna sam 24 tj i otvorena 3 cm i plodna voda mi curi po jako malo. U bolnici sam i ne mrdam osim wc i na brzinu tusiranje od par sekundi. Doktori nist puno ne kazu nego da stanje nije dobro. Brisevi i krvna slika uredno ne zna se zasto se ovo desi. Druga mi je trudnoca.
Dali ima ko iskustva oko ovoga? Moze li se ikako ovo zavrsiti sa sretnim zavrsetkom?
dea_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 08:31   #4562
Bok svima...
Trudna sam 35+4 i sa tocno 35 tt u pon sam zavrsila na hitnoj zbog jako cestih kontrakcija, nisu bile bolne ali su me otvorile 3-4 cm... Hvala Bogu nakon kaj sam cijeli dan provela u predradaoni u neizvjesnosti sve se malo smirilo pa su me premjestili na odjel. Drugi dan pregledali i pustili doma jer se nisam dalje otvarala... e sad mene zanima dal mi netko zna onako laicki objasnit ovo s nalaza? Cx 1/3 čl , ušće 3-4 cm, gl-3
Kontrakcije jos uvijek imam, ali ne onako cesto,pijem mg direkt 2x375 i drzim palceve izdrzat do 37tt barem...
karolinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 09:23   #4563
Quote:
karolinko kaže: Pogledaj post
Bok svima...
Trudna sam 35+4 i sa tocno 35 tt u pon sam zavrsila na hitnoj zbog jako cestih kontrakcija, nisu bile bolne ali su me otvorile 3-4 cm... Hvala Bogu nakon kaj sam cijeli dan provela u predradaoni u neizvjesnosti sve se malo smirilo pa su me premjestili na odjel. Drugi dan pregledali i pustili doma jer se nisam dalje otvarala... e sad mene zanima dal mi netko zna onako laicki objasnit ovo s nalaza? Cx 1/3 čl , ušće 3-4 cm, gl-3
Kontrakcije jos uvijek imam, ali ne onako cesto,pijem mg direkt 2x375 i drzim palceve izdrzat do 37tt barem...
Ne bih ti znala objasniti nalaz, ali ako su te pustili doma pretpostavljam da ćete izdržati skupa još koji tjedan. Ja imam isto u zadnje vrijeme pojačane kontrakcije i pijem Mg 400 od dm-a, neki da sam popila 2 šumeće i dobila proljev tako da pijem samo 1. Da li si primjetila kada ti se pojačavaju kontrakcije? Ja naprimjer ako ležim je ok, jučer sam išla navečer samo par krpica opeglati i beba je počela toliko lupati da sam mislila da ću rodit. Jako nisko nosim, danas sam 31+6tt i nadam se da ćemo još malo izdržati. Jesi ti imala kakvih problema u trudnoći ili se to eto javilo pred kraj, u dobrim si tjednima pa nebi trebalo biti problema. Beba je sada već poprilično dobila na težini, možda najbolje da ti tvoj gin protumači nalaz: Pretpostavljam da ti ovo po nalazu nije prva trudnoća. Sretno!
ana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 11:02   #4564
Ana30 , pojacaju se kad ne lezim, najgore je kad sjedim imam uzasan pritisak i osjecaj kao da sjedim bebi na glavi ...spuki... U trudnoci nijednom apsolutno nikakvih problema, pa ni s kontrakcijama do sada, jedino u 27tt upala mjehura al to sam izljecila i sad je nalaz sterilan... i zatvorena sam bila na zadnjem pregledu sa 32+6 ali je cerviks bio poceo omeksavat sto mi je ginic reko da je normalno. Beba je sa 32+6 procjenjena na 1775g, a sad sa 35tt na 2100g, pa se zato nadam dogurat sto dalje, nekako mi je šlang ..nek se deblja ...prva je trudnoca, i hvala ti, sretno i tebi,odmaraj
karolinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 12:23   #4565
Quote:
karolinko kaže: Pogledaj post
Ana30 , pojacaju se kad ne lezim, najgore je kad sjedim imam uzasan pritisak i osjecaj kao da sjedim bebi na glavi ...spuki... U trudnoci nijednom apsolutno nikakvih problema, pa ni s kontrakcijama do sada, jedino u 27tt upala mjehura al to sam izljecila i sad je nalaz sterilan... i zatvorena sam bila na zadnjem pregledu sa 32+6 ali je cerviks bio poceo omeksavat sto mi je ginic reko da je normalno. Beba je sa 32+6 procjenjena na 1775g, a sad sa 35tt na 2100g, pa se zato nadam dogurat sto dalje, nekako mi je šlang ..nek se deblja ...prva je trudnoca, i hvala ti, sretno i tebi,odmaraj
A dobro da si mi rekla da ti se pojačaju kad ne ležiš, to sam i ja zaključila ali nisam bila sigurna. Onako malo sam isfrustrirana s tim ležanjem, ležim ujutro dok malog odvedem u vrtić i skuham nešto na brziunu i opet ležim dok muž ne dodje s njime oko 16. I onda bi se on malo poigrao sa mnom i meni već krenu kontrakcije, užas. I onda muž se ode poigrat van s njime, ja opet ležim, malo sredim kuhinju jer mi žao mm i sve se vrti oko tog ležanja pa mi je stvarno dosta. Jučer sam stvarno samo malo peglala i po noći sam mislila da ću morati otići na hitnu, stvarno sam ljuta na to stanje.Al ti pripazi i miruj jer je prva trudnoća. Ja sad jedva sjedim samo dok jedem i vozim i onda sam za ništa. Drži se!
ana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 12:45   #4566
Bok zene! Ne znam koliko pratite na trudnickom zboru, al ja sam danas bila na pregledu... ugl, i dalje sam otvorena prst, prst i pol, cerviks u nestajanju, sluzni cep ispao i eto, sad brojim sate i dane umjesto dane i tjedne i cekam... sutra punimo 35 tjedana i nadam se da budem barem jos jedan tjedan izdrzala. Beba je svi kazu dovoljno razvijena sad, makar nema garancije za nista, ja strogo lezim i nis ne radim i nadam se da to pomaze. Kontrola za tjedan dana.

Cuvajte se i lezite, nema vam sta bit zao muzeva i starije djece, nova beba je prioritet. Sretno svim cuvalicama!
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 13:29   #4567
Draga Pollly ti si sad u super tjednu a i beba bi trebala imati preko 2500g. Sutra tebi punih 35, a meni 32tt. Izdrži još malo i brzo si u terminu. Mene zezaju ove kontrakcije, a mala lupa nenormalno, mislim da će izletit van. Posteljica mi je straga, pa ju zato jače osjetim, mislim da je prvi puta bila sprijeda. Jel tebi još jako lupa ili se smirilo? Čitala sam da kako rastu imaju manje mjesta za kretanje, ali moja curka ne posustaje. U prvoj trudnoći je dečko bio toliko miran da sam se nekad pitala jel s njim sve u redu.
ana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 13:30   #4568
Ana30 drzi se i ti i cuvaj se, kolko mozes odmaraj, sve je ok dok te kontrakcije ne otvaraju... nadam se da ni mene nece dalje otvarat, u ponedjeljak sam na kontroli u TA ...
Polll ma izdrzat ces kaj ne, sluzni ne znaci puno, moze i tjednima prije ispast nisi jako otvorena i lezanjem bi trebala izdrza:, vjerujem da budes . Na kolko su ti procjenili bebu?
Ne mrdaj i sretno nam svima
karolinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 13:32   #4569
Quote:
karolinko kaže: Pogledaj post
Ana30 drzi se i ti i cuvaj se, kolko mozes odmaraj, sve je ok dok te kontrakcije ne otvaraju... nadam se da ni mene nece dalje otvarat, u ponedjeljak sam na kontroli u TA ...
Polll ma izdrzat ces kaj ne, sluzni ne znaci puno, moze i tjednima prije ispast nisi jako otvorena i lezanjem bi trebala izdrza:, vjerujem da budes . Na kolko su ti procjenili bebu?
Ne mrdaj i sretno nam svima
Meni je zadnja procjena bila u 29tt i iznosila je 1380g, otada mi nije radjen uzv, samo pregled. Iduća kontrola 30.9.
ana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 13:43   #4570
Meni je beba sa 32+4 procijenjena na oko 2kg, tak da sad mozda vec ima 2 i pol, nadam se.

I dosta je aktivna, zadnjih dana se trudim bit na tom nesretnom lijevom boku, al to mi nikak ne pase, beba pocne mlatit i sve me dolje jace pritisce nego na desnom boku. Tako da se vodim s tim sto mi je ugodnije, a ne sto se preporuca jer i bebi ocito nesto ne pase.

Karolinko sretno na kontroli! Mene su sad vec isto iduci tjedan narucili, valjda zele pomnije sve pratit, ne znam...
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 14:01   #4571
Pollly ma super, ima sigurno ,meni su tek sad sa 35 tt procjenili na tolko kolko tebi u 33tt, bit ce to sve ok, a sto se lezenja tice i ja isto lezim kak mi pase, rostiljam se jer se sva pokocim inace,ko kraljevna na zrnu graska sam na 100 jastuka ...
karolinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 15:10   #4572
Quote:
Pollly kaže: Pogledaj post
Meni je beba sa 32+4 procijenjena na oko 2kg, tak da sad mozda vec ima 2 i pol, nadam se.

I dosta je aktivna, zadnjih dana se trudim bit na tom nesretnom lijevom boku, al to mi nikak ne pase, beba pocne mlatit i sve me dolje jace pritisce nego na desnom boku. Tako da se vodim s tim sto mi je ugodnije, a ne sto se preporuca jer i bebi ocito nesto ne pase.

Karolinko sretno na kontroli! Mene su sad vec isto iduci tjedan narucili, valjda zele pomnije sve pratit, ne znam...
Super si ti to izgurala. Sad si stvarno vec u dobrim tjednima tako da se mozes malo i opustiti, ako i krene bit ce sigurno sve ok

Ja imam pregled 27.9. pa cemo vidjeti jel ima kakvih pomaka ili se cerviks jos drzi. Moj je na 28+2 bio procijenjen na 1375. Iduci pregled mi je u 32. tjednu i ako bebac bude na preko dvije kile i cerviks jos preko 25mm mogu se i ja malo opustiti.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 11:58   #4573
Evo cure, da se i ja javim nakon obavljenih pregleda. Pisala sam ranije, druga trudnoca, skraceni cervix..

Svi brisevi i urinokulture uredni, hvala bogu.
Ali ono sto mene zbunjuje i zivcira su nekako podjeljena misljenja lijecnika. Svi su mi jasno i glasno rekli da se cervix ne moze "produljiti". Moj prvotni nalaz je bio 25mm, pa nakon 2 tjedna 35mm..Ja sad ne znam sto da mislim.
Takoder za to mirovanje-neki lijecnici kazu samo wc-krevet, a zadnji puta mi je jedan drugi doktor rekao neka stanem na loptu, laganini sve, nikakva forsiranja ali mogu pomalo obavljat stvarcice-ne moram 24h dnevno lezat. Inace, od kad mi je ustanovljen taj problem sa cervixom, idem na kontrolu u bolnicu na odijel (njihova preporuka), tako da je to razlog zasto se doktori izmjenjuju-nije svaki puta isti..
Inace sad sam 30+2 tt.

Pozdrav svima!!
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 12:32   #4574
Ja sam trudna sa blizancima i trenutno sam 26+5 i cerviks mi je 27 mm, poslana sam da se narucim u vinogradski u TA i da ce me najvjerojatnijr hospitalizirat,jer sam se prerano pocela otvarat( izunutra sam se otvorila) i jos su blizanci i da mi zbog toga ne gine hospitalizacija. Narucena sam u cetvrtak pa me bas zanima sto ce biti. Kontrakcije nisu tako ceste, ali su bas nelagodne. Trbuh mi je stalno ko kamen i cim sam duze na nogama, boli me.

Poslano sa mog Point X450 koristeći Tapatalk
maramce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 13:16   #4575
Maramce, samo mirno, mozda te nece hospitalizirati nego poslati doma na strogo mirovanje. Ja se isto od 25/26 tjedana otvaram iznutra i cerviks se stalno skracuje, trenutno je nalaz u nestajanju, ja za prst prohodna (35 tt), sluzni cep ispao i kao cekam trudove svaki cas, a mogu ovako i jos do termina dogurat.

Mene je moja gin uplasila i cak spominjala injekciju za pluca, dok su dr u Vinogradskoj opusteniji i njima je to cak bio ok nalaz za te tjedne, a ti imas dvije bebe pa je isto "normalno" da je crviks kraci, a za otvorenost treba mirovati i lezati sto vise. Mozda ti daju kao i meni progesteron, on je meni na kratko i zatvorio cerviks iznutra tako da zbilja moze pomoci.

Vjerujem da ce bit sve u redu i da ces daleko dogurati, samo miruj, pij magnezij za grceve i opusteno.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 05:47   #4576
Quote:
Pollly kaže: Pogledaj post
Maramce, samo mirno, mozda te nece hospitalizirati nego poslati doma na strogo mirovanje. Ja se isto od 25/26 tjedana otvaram iznutra i cerviks se stalno skracuje, trenutno je nalaz u nestajanju, ja za prst prohodna (35 tt), sluzni cep ispao i kao cekam trudove svaki cas, a mogu ovako i jos do termina dogurat.

Mene je moja gin uplasila i cak spominjala injekciju za pluca, dok su dr u Vinogradskoj opusteniji i njima je to cak bio ok nalaz za te tjedne, a ti imas dvije bebe pa je isto "normalno" da je crviks kraci, a za otvorenost treba mirovati i lezati sto vise. Mozda ti daju kao i meni progesteron, on je meni na kratko i zatvorio cerviks iznutra tako da zbilja moze pomoci.

Vjerujem da ce bit sve u redu i da ces daleko dogurati, samo miruj, pij magnezij za grceve i opusteno.
Hospitalizirana jer mi se cerviks u 4 dana sa 27 skratio na 17 mm. Trenutno sam na infuziji i dobit cu za razvoj bebinih pluca. Uzeli su mi krv i urin, da vide da nije mozda neka infekcija uzrok preranog otvaranja.

Poslano sa mog Point X450 koristeći Tapatalk
maramce is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 09:37   #4577
maramce zao mi je za bolnicu, ali nek si ti i mrvice na sigurnom! Drzim fige da sto dulje izgurate i da otkriju (ako mogu) zasto se cerviks brzo skratio, dvije bebe su ipak dupli pritisak, al vjerujem da ce ipak biti ok. Jesu ti radili i briseve? Mene je moja to prvo poslala kad se isto za kratko vrijeme skratio za 1cm pa su uredni i zakljucak je jednostavno slabi cerviks..

Cuvaj se i mantraj si, budu bebe ok, sretno!

Nadam se da su ostale mamice dobro i da guraju dan po dan, tjedan po tjedan.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 16:32   #4578
Mirovalice, kako ste?
Ja sam danas bila na pregledu, otvorena 2 prsta, beba glavicom dolje, procijenjena na oko 2600g, plodne vode dovoljno. I dalje kao trebam mirovati, probat doc do 37 tjedana sto je iduci vikend, a do tad cekamo. Rekli su mi da cim me nesto primi dodem u bolnicu jer bi moglo brzo ici. Bar neka nagrada nakon tolikog lezanja

Uzbudena sam sto je mrvica uskoro tu! Sretno svima!
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 17:19   #4579
Pollly,drago mi je da si jos u komadu i da su prognoze dobre.
Meni je iduci uto kontrola,zadnji put sam vag pregledana s 27tt i tad je cervix bio "primjeren tim tjednima". Bas me zanima kakvo je sad stanje,bit cu 33tt.
Ono sto mene brine je sto kad stojim me cesto posteno presjece,ne znam jel malac udari u mjehur tada ili sto. Zaista puno lezim. Vjerojatno pridonosi to sto je glavom dolje pa pritisce..
Takodjer,meni jos nisu radjeni brisevi. Kad se oni inace rade kad je sve ok?
Yvonne :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 06:25   #4580
Kod mene sve po starom i dalje sam hospitalizirana, vade mi krv, urin. Mirujem, obilaze me i vidjet cemo sta ce vrijeme pokazat. Puno sam mirnija otkad sam u bolnici jer me stalno obilaze a i znam da doma ne bi ovoliko mirovala.

Poslano sa mog Point X450 koristeći Tapatalk
maramce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.