Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 09:52   #4701
Mi smo na 29+5 imali cerviks 26mm, usce zatvoreno. Preporuceno mirovanje, tak da se toga i drzim ali mi je rekao da se ne zalezim pa prosecem svaki dan na kavu ili po kruh.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Leucistic Lucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 13:22   #4702
Quote:
Leucistic Lucy kaže: Pogledaj post
Mi smo na 29+5 imali cerviks 26mm, usce zatvoreno. Preporuceno mirovanje, tak da se toga i drzim ali mi je rekao da se ne zalezim pa prosecem svaki dan na kavu ili po kruh.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
takva je i moja uputa...ali ušće otvoreno i mlađi tjedni...
ugl.jučer i prekjučer baš imala kontrakcije...malo više na nogama, peglala i tako to i eto ih....pa sam popila nomabel...reko mi gin danas da radije spasmex uzmem pa će mi za to napisati rp...danas više ležim...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 14:45   #4703
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
takva je i moja uputa...ali ušće otvoreno i mlađi tjedni...
ugl.jučer i prekjučer baš imala kontrakcije...malo više na nogama, peglala i tako to i eto ih....pa sam popila nomabel...reko mi gin danas da radije spasmex uzmem pa će mi za to napisati rp...danas više ležim...
marta ti si sad negdje 25 tt ako sam dobro skuzila?
meni su se s 28tt pojacale kontrakcije,ali bila sam zatvorena, i dobila sam duphaston... mirovanje i magnezij. spasmex i normabel nije ni spominjao.
ja cekam sutra pregled da vidim kakva je situacija.
suzy se nije javila a ja cekam svaki dan
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 10:39   #4704
Quote:
šminkerica91 kaže: Pogledaj post
suzy se nije javila a ja cekam svaki dan
imas inbox, jos od neki dan te ceka
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 16:42   #4705
Quote:
šminkerica91 kaže: Pogledaj post
marta ti si sad negdje 25 tt ako sam dobro skuzila?
meni su se s 28tt pojacale kontrakcije,ali bila sam zatvorena, i dobila sam duphaston... mirovanje i magnezij. spasmex i normabel nije ni spominjao.
ja cekam sutra pregled da vidim kakva je situacija.
suzy se nije javila a ja cekam svaki dan
ja sam sad 27.tt...
a kako koji ginić...ali većina dobije kod kontrakcija spasmex ili normabel...magnezij uvijek možeš piti ali ponekad nije dovoljan...inače nemam ih jučer i danas...ali više mirujem...
duphaston sam dobila u 21.tt 2x1 pa pojačali na 3x1
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 08:48   #4706
Ja nemam kontrakcije i zapravo se skroz super osjecam pa me malo iznenadio nalaz. Nisam dobila normabel niti nista, samo mirovanje i magnezij

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Leucistic Lucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 14:44   #4707
i ja se osijećam super...cijelu trudnoću osim opstipacije mene isto iznenadio nalaz...jer to se zapravo ni ne osijeća...to skraćenje cervixa...vjerojatno me 8 satno sjedenje na poslu malo sredilo nisam imala pojma da je to toliko loše za trudnoću...prije sam radila na nogama a sad imam posao u fotelji...ja mislila kako je to super...miruješ ne umaras se fiziči, ono raditi ću do poroda...e malo sutra...najgore za cervix i ušće je sjedenje...sada samo ležim i stojim ili šećem
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 18:31   #4708
ja danas na pregledu...cervix istih 26mm...sve isto...beba ok...kako mi se uspio taj cervix zadržati na takvoj dužini već punih 8 tjedana...tj.bio je 18.8mm kad je uočeno skraćenje u 19.tt, i eto, valjda ga se malo navuklo s duphastonom...od pon.nisam imala kontrakcije pa nisam morala ni uzeti spasmex koji sam dobila...ali probava mi je koma...bilo je ok samo u kratkom periodu kad nisam duphaston pila...
ali kako sporo sada tjedni idu...nevjerojatno....
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:23   #4709
evo i mene s pregleda. danas radila ultrazvuk, ctg i pregled na merkuru. sve super s bebicom, razvija se fino, ctg nalaz mi pise reaktivan, undulatoran, t.f. 130/min, trudovi se ne bilježe. Nisu nista spominjali pa pretpostavljam da je i to dobro. Cervix 1/2 čl., za 1 pp do ovoja i glave koja je priljubljana na ulazu male zdjelice. E, sad rečeno mi je da još dva tjedna do kontrole i napunjenih 37. tjedna mirujem, magnezij i dalje. Kao veli doktorica, ono ne ici u ikeu na pola dana, vješati zavjese, sređivati kuću i to... Meni se do sad nekako bilo jasnije ono mjerenje u mm cervixa, mislim jasno mi je i ovo, ali ne znam, to bi značilo da mi se cervix skratio na pola? A jesam li otvorena ili nisam? Jesam, za jedan prst, ili ? Ništa ja njih ne pohvatam šta oni točno misle
zara@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:14   #4710
Je otvorena si za prst, a ovo njihovo skracivanje pa pola clanka itd ni ja ne razumijem svoje heh,samo znam da sam otvorena 2cm vec od 26tj, sutra punimo 32 . Uglavnom vas nalaz po meni i nije zabrinjavajuc kad ste vec u terminu uskoro.. bude sve oke . Mene zanima cure dal ste ikad osjetile onak probadanje u rodnici, bol na par sekundi i pustilo je? Sta bi moglo biti? Jucer u noci sam osjetila lagano probadanje s desne strane trbuha na sekundu, pa sastrane trbuha i onda duz cijele rodnice od jajnika sve , onak ko bol na sekundu i pustilo.. stim da mje beba bila aktivna pa me i v mjehur par put posteno zastekala hah dal je povezano s njom ili ne daj boze daljne otvaranje??uplasila sam se pa popila odmah na brzinu spazmex a hvala bogu vise nisam osjetila tu bol, probadanje.. :/
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 12:43   #4711
Meni se nocas dogodila ta bol 3 puta, bas nekako ostro u rodnici. Jutros imam kak neke lagane grceve, kad hodam i nesto radim ne primjetim ih, samo kad legnem i smirim se. bebu osjetim normalno. Od terapije nemam nista, samo magnezij. Moguce da su bh?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Leucistic Lucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:32   #4712
Quote:
Leucistic Lucy kaže: Pogledaj post
Meni se nocas dogodila ta bol 3 puta, bas nekako ostro u rodnici. Jutros imam kak neke lagane grceve, kad hodam i nesto radim ne primjetim ih, samo kad legnem i smirim se. bebu osjetim normalno. Od terapije nemam nista, samo magnezij. Moguce da su bh?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
A jesi otvorena? U kojem si tjednu? Mozda
Je ipak samo sirenje maternice..
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 23:39   #4713
Nisu to bh. Od bh ti se tak zgrci maternica da nemos fulati. Ja danas imam isto probadanja a i poceo me ponovo svrbjeti trbuh, tako da pretpostavljam da jos beba raste. Ja sam danas 31+4

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:42   #4714
Quote:
vrazja01 kaže: Pogledaj post
A jesi otvorena? U kojem si tjednu? Mozda
Je ipak samo sirenje maternice..
Usce zatvoreno, cerviks u 29 tj 26mm. Danas smo 32 puna, ovaj tjedan je kontrola.
Ja isto mislim da je sirenje maternice. I jos jako nisko nosim, beba je na zadak i stalno me lupa nogicama dolje

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Leucistic Lucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:16   #4715
Pozdrav curke, jel moze pojacan iscjedak znaciti otvaranje? Trudna sam 23 tj. i na zadnjem pregledu u 20. tj.sam bila skroz zatvorena. U ovu subotu sam isla setati, nije bas ravnina bila, i kako sam se zapricala, tako prohodala 10 km...inace redovito vjezbam, 3 puta tj., a i hodam. U subotu navecer sam imala pojacani iscjedak, bijeli, al dosta ga je bilo na gacicama. U nedjelju i jucer nista osim sto sam u nedjelju osjecala malo pritisak dolje, al nista me nije boljelo. na pregled idem 16.5. i ne znam jel bi sad zvala ginica jer me nista ne boli, al malo sam se prepala tog otvaranja.
tajcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:39   #4716
Quote:
tajcik kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke, jel moze pojacan iscjedak znaciti otvaranje? Trudna sam 23 tj. i na zadnjem pregledu u 20. tj.sam bila skroz zatvorena. U ovu subotu sam isla setati, nije bas ravnina bila, i kako sam se zapricala, tako prohodala 10 km...inace redovito vjezbam, 3 puta tj., a i hodam. U subotu navecer sam imala pojacani iscjedak, bijeli, al dosta ga je bilo na gacicama. U nedjelju i jucer nista osim sto sam u nedjelju osjecala malo pritisak dolje, al nista me nije boljelo. na pregled idem 16.5. i ne znam jel bi sad zvala ginica jer me nista ne boli, al malo sam se prepala tog otvaranja.
Ne vjerujem. Ja cijelo vrijeme imam iscjedak, malo se smanji pa pojaca a zatvorena cijelo vrijeme.
A i pritisak bude na mahove isto.



Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:31   #4717
Kontrola 32+5 Cerviks 1/4 clanka, za vrh prsta uloziv. Bebo 2 kg. Kaze dr da jos 2 tjedna mirujemo, a poslije kako bude

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Leucistic Lucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:47   #4718
Quote:
zara@ kaže: Pogledaj post
evo i mene s pregleda. danas radila ultrazvuk, ctg i pregled na merkuru. sve super s bebicom, razvija se fino, ctg nalaz mi pise reaktivan, undulatoran, t.f. 130/min, trudovi se ne bilježe. Nisu nista spominjali pa pretpostavljam da je i to dobro. Cervix 1/2 čl., za 1 pp do ovoja i glave koja je priljubljana na ulazu male zdjelice. E, sad rečeno mi je da još dva tjedna do kontrole i napunjenih 37. tjedna mirujem, magnezij i dalje. Kao veli doktorica, ono ne ici u ikeu na pola dana, vješati zavjese, sređivati kuću i to... Meni se do sad nekako bilo jasnije ono mjerenje u mm cervixa, mislim jasno mi je i ovo, ali ne znam, to bi značilo da mi se cervix skratio na pola? A jesam li otvorena ili nisam? Jesam, za jedan prst, ili ? Ništa ja njih ne pohvatam šta oni točno misle




Ej, jesi rodila?
vrazja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 21:17   #4719
Pozz.. evo ja druga trudnoca i opet isti problemi sa cerviksom.. samo sada puno ranije i puno vise skracen. 19 tjedan i cerviks na 11mm. Ne gine opet lezanje..
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:31   #4720
A koliki vam je bio u prosloj t.? I da li sega skracivao? Meni je sad u 19.tt bio manje od 19mm...i nije se uopce skracivao vise...jos se protegnuo kroz mjesec ipo na 26mm uz duphaston i magnezij...
Ako su brisevi ok onda samo pazite na kontrakcije, dizanje teskoga...i sjedenje izbjegavati sto vise
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.