Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2003., 15:41   #1
Question Nakon smrti

sto mislite sto dolazi nakon smrti?

imala sam diskusiju o tome bezbroj puta i zanima me vase misljenje prvo, pa bih onda rekla moje.

pozdrav
__________________
gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus
scrubs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 18:20   #2
Nije da vjerujem, ali se duboko nadam da reinkarnacija stvarno postoji. Da onog trenutka kad moje tijelo umre, "duša" ode u maminu jajnu stanicu

A ako ja recimo umrem prije mame, onda negdje čekam da se i ona ponovo rodi i dođe u 29-u godinu i rodi me.

To bi bilo lijepo
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 19:08   #3
Nakon smrti nema ničega, mrtav si i to je to.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 19:15   #4
Re: nakon smrti

Quote:
scrubs kaže:
sto mislite sto dolazi nakon smrti?
Tocan odgovor na ovo pitanje.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 21:56   #5
Quote:
Baphomet kaže:
Nakon smrti nema ničega, mrtav si i to je to.
A što znači biti mrtav?
 
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 22:05   #6
Quote:
Solaris kaže:
A što znači biti mrtav?
Da se više ničeg ne sjećaš.
Da ti je tijelo hrana crvima a ono malo elektromagnetne energije koja ti se muvala po mozgu utopila se među pozadinskim šumom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 22:26   #7
Quote:
Solaris kaže:
A što znači biti mrtav?
Gledao sam iza ugla
rađanje ljubavi

kao proljetno buđenje

čudio se ljubavi

kroz nevere i bonace
živjela je ljubav

a onda negdje
umre
kao otpali list

što je ostalo?

sjećanje

na mrtvu ljubav


i živu ljubav


Što sve umire, dok se mi sjećamo?

Koja sjećanja žive dok mi umiremo?
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 03:07   #8
Quote:
planinar kaže:
Gledao sam iza ugla
rađanje ljubavi

kao proljetno buđenje

čudio se ljubavi

kroz nevere i bonace
živjela je ljubav

a onda negdje
umre
kao otpali list

što je ostalo?

sjećanje

na mrtvu ljubav


i živu ljubav


Što sve umire, dok se mi sjećamo?

Koja sjećanja žive dok mi umiremo?
Pazi da se ne rastopis kad sunce izadje....il' kad duga ne proviri.

:flufonja:
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 08:23   #9
Quote:
Baphomet kaže:
Pazi da se ne rastopis kad sunce izadje....il' kad duga ne proviri.

:flufonja:
Haha,
ne brini, još sam daleko od rastapanja.

Za tebe: nakon smrti ostaje sjećanje.

Pozdrav od flufonje.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 14:01   #10
Exclamation Ja ne vjerujem u smrt

Ja ne vjerujem u smrt.





Quote:
Bafi:
Da ti je tijelo hrana crvima a ono malo elektromagnetne energije koja ti se muvala po mozgu utopila se među pozadinskim šumom.
Energija ne nestaje.




Quote:
Buffy the fluffy planinaru:
Pazi da se ne rastopis kad sunce izadje....il' kad duga ne proviri
I tako nastavi svoj život u drugom obliku....
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 16:18   #11
Quote:
Indigo Girl kaže:
Nije da vjerujem, ali se duboko nadam da reinkarnacija stvarno postoji. Da onog trenutka kad moje tijelo umre, "duša" ode u maminu jajnu stanicu

A ako ja recimo umrem prije mame, onda negdje čekam da se i ona ponovo rodi i dođe u 29-u godinu i rodi me.

To bi bilo lijepo
Uzalud se nadaš!
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 16:37   #12
Nada umire posljednja.....
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 18:14   #13
Quote:
Baphomet kaže:
Nakon smrti nema ničega, mrtav si i to je to.
Upravo tako, zagrobni život je glupost s kojom su se ljudi oduvjek zavaravali zbog straha od smrti.
Emperor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 18:16   #14
Quote:
planinar kaže:
Haha,
ne brini, još sam daleko od rastapanja.

Za tebe: nakon smrti ostaje sjećanje.

Pozdrav od flufonje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 18:18   #15
Re: Ja ne vjerujem u smrt

Quote:
Solaris kaže:
Ja ne vjerujem u smrt.
Stvar vjere.

Quote:
Solaris kaže:
Energija ne nestaje.
Pa niti to napisah, samo se utopi u moru energije kao (pazi sada flufastog stiha) sto se suza rastopi u moru.

Quote:
Solaris kaže:
I tako nastavi svoj život u drugom obliku....
Kao duga....al' duga je kratkog vijeka, i ona ce nestati kao i život.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 18:23   #16
Lightbulb

Quote:
Pa niti to napisah, samo se utopi u moru energije kao (pazi sada flufastog stiha) sto se suza rastopi u moru.
Prema tome, ne postoji ni život ni smrt. Ili bi mogli reći da postoji samo Život.
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 18:30   #17
Quote:
#WildCard kaže:
Prema tome, ne postoji ni život ni smrt. Ili bi mogli reći da postoji samo Život.
Tako je...Život (sa velikim slovom...
a ko misli da mi (ovdje) imamo taj Život ili da Živimo ...taj se vara...mi se ovdje tek pripremamo za Život.....
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 11:11   #18
kad bi ovaj zivot bio sve sto cemo od zivota ikad imati, onda bi nasi zivoti bili *potpuno* besmisleni. sto izravno dokazuje da zivot poslije zivota postoji, i da smrt definitivno nije 'kraj'.

e sada, pitanje ja kako tamo izgleda.

mislim da je ideja o reinkarnaciji pogresna, jer bismo onda stalno reciklirali iste ljude. takodjer, u svijetu u kojem je reinkarnacija ispravna, ne moze postojati demokracija kako je mi zamisljamo jer se ljudima na vlasti ne moze ni za sto prigovoriti, buduci da su na vlasti temeljem vlastite svetosti u proslom zivotu (ako prihvatimo teoriju o karmi i tome slicno).

mislim isto tako da je pogresna ideja o gobitku osobnosti i utapanju u necem vecem, jer se onda opet gubi smisao individualnosti u ovom zivotu i truda za vlastito poboljsanje i rast. ili se mozda idealnom osobom smatra ona koja ce se bez problema 'utopiti' u onom necem vecem? cisto sumnjam.

vjerujem da je zivot nakon zivota nadogradnja na ovaj, nesto puno vece i nevjerojatnije nego sto to uopce mozemo zamisliti. usporedimo to samo s nerodjenim djetetom, i njegovim prelaskom iz jednog zivota u drugi pri rodjenju.

vjerujem da covjek ne zadrzava samo svoju osobnost, nego stovise i svoje tijelo i mogucnost komunikacije sa zivom ljudima, a jedina stvar koja se gubi su ogranicenja koja ovo materijalno tijelo nosi sa sobom.

ne znam uspijeva li mi objasniti sto mislim, ali u svakom slucaju vjerujem da bi nam poslije smrti treblo biti bitno bolje nego sto ocekujemo.

ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 12:09   #19
Nakon smrti dolazi ono cega smo se sjecali prije nego sto smo se rodili.
otprilike is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 12:37   #20
Hvala na mnogobrojnim odgovorima.
Ovako, ja smatram da je nakon smrti sito kao prije rodjenja, ne postojimo. Jednostavno kad umremo nas pozderu crvi ili smo spaljeni etc. Dakle "zivimo" dalje kao energija ali nista vise od toga.
Sad bi me zanimalo kako oni koji vjeruju da stvar ide dalje to sebi objasne. Dosad sam na to pitanje dobivala odgovor; "dusa" zivi dalje,"tijelo" umire. E ja smatram da je "dusa" dio naseg tijela i poduzima mozak (mozdane valove, biokemijske procese itd itd)
__________________
gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus
scrubs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.