Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2003., 15:54   #41
Delija

Zanima me šta je po tvojem uvjerenju izvor misli.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 23:24   #42
grizli: Zanima me šta je po tvojem uvjerenju izvor misli.

delija:
grizli, kako tvoje pitanje nije formulirano tako da se na njega može konkretno odgovoriti - to ću ti iznijeti tekst koji treba da kod tebe INICIRA MISAO koja ce te NAVESTI na to; da sam odgovoris na pitanje (koje si vjerojatno htio na drugaciji nacin formulirati).

''...Svakako, iz ovog prethodno iznešenog moći ćete shvatiti da će u mojim knjigama biti objavljena informacija o Postanju – koje će se uveliko razlikovati od “biblijskog Postanja”.
Jest, mnogi kažu, a mnogi tvrde da čovjek ne može objasniti kako je sve Postalo.
Stoga, preporučujem vam da s punom pažnjom pročitate knjigu u kojoj će se nalaziti opis Postanja - i tek tada iznesite svoje mišljenje i odgovor na pitanje: Da li stvarno čovjek ne može objasniti kako je sve Postalo?

I još nešto.
Kad pročitate moje knjige siguran sam da ćete tekstove koje objavljuju razna javna glasila ili one koje ćete naći u drugim informativnim djelima čitati na drugačiji način nego što ih sada čitate.

Dakle, sad već možete naslutiti da ćete naći u mojim knjigama mnogo interesantnih informacija, koje nisu moje već dolaze od Svijesti iz Viših sfera (astrala).
No moram naglasiti da ta Svijest nema nikakve veze sa misterijom.
Naime, saznat ćete da je u kozmosu provedena Prirodna internet mreža.
Nešto, idejno slično, kao što je prikazano na Slici 12.

Saznat ćete i to da je ta Prirodna internet mreža taj ''famozni'' Paralelni svijet.

Konačno ćete saznati da nas upravo ta Prirodna internet mreža stavlja u poziciju da se nalazimo unutar jedne vrste Simulacije koju je najbolje nazvati Sugestivna simulacija.
Naime INTELEKT Prirode koja Misli (koja je Nerazdvojno vezana za Stvoritelja) upravo putem Prirodne internet mreže SUGERIRA čovjeku (kao i drugim vrstama živih bića) da rade i urade onako kako bi trebali da rade i urade u određenim situacijama – a što je određeno po njenoj zakonskoj reguli.
No, da li će čovjek prihvatiti sugestiju koju mu nameću Priroda i Stvoritelj to ovisi od mnogih faktora (koji će kasnije biti iznešeni u knjizi).

No Sugestivna simulacija se ne odnosi na rad Vegetativnog ili Autonomnog živčanog sistema, koji posjeduje velik broj predstavnika flore i faune.
Naime taj Sistem je u potpunosti podređen zahtjevima koje su postavili Priroda i Stvoritelj.

Već ova informacija nam sugerira da prihvatimo postojanje različitih svijesti.
Svakako, kako postoje različite svijesti - to moraju postojati i različita mjesta gdje Svijesti mogu da se aktiviraju – da bi postale AKTIVNE u svom DJELOVANJU?

No, znate li da AKTIVNOST Svijesti stvara Misao?
I znate li da je Misao potencijalna – što znači da Misao ima moć da djeluje kao Sila.
Također, da se ta Sila Mišljenja u bilo kojoj vrijednosti koja nosi obilježje materije ne odražava preko poznatih nam Osjetila – već se odražava kao latentna (skrivena) Misao.

Eto, čini mi se da su istraživaći energetizma ovo ispustili iz vida – tako da mnoge pojave u prirodi koje su vezane za latentnost (npr. ostvarenje levitacije, telekineze, telepatije, vidovitost) mistificiraju i stavljaju u okvire okultizma.
Svakako, ti istraživaći zaboravljaju i to da ljudska Sila Mišljenja nije toliko snažna da bi postigla levitaciju i telekinezu (osim u nekim izuzetnim slučajevima).
No, da li možete zamisliti latentnu Snagu cijelokupne Prirode koja je djelovala na to da u zajedništvu sa Stvoriteljem stvori sve ono što je u njoj, Prirodi, stvoreno...

...Iako će kasnije biti više rijeći o tome tko je sve u stanju da aktivira Svijest da stvori misao ipak mislim da neće biti suvišno da vas upoznam i s ovim.
Postoje DVA mjesta gdje Svijest ljudi na Zemlji može da bude aktivna.
Ta mjesta su:
1. Sistem Kozmičkog Uma (Viša sfera) koji je ugrađen u Energetskim mrežama Sunčevog sistema (svakako i do kozmičkih razmera) .
U tim Energetskim mrežama (koje su izgrađene od Energetskih kanala +/- vrijednosti) ugrađena su Individualna energetska ili Spiritualno-memorijska polja polja (Slika 1) (u kojima se nalaze i otisci Sudbinskih zapisa).

2. Središnji živčani sistem inteligentnog živog bića.

Svakako, za one koji nisu čitali moje do sad štampane objave - informacija koja slijedi, zasad, ostaje samo kao informacija.
Naime
1. Kozmički Um je PRIRODNO STVOREN INTERNET SISTEM,
dok
spiritualno-memorijska polja su PRIRODNO STVORENI TVRDI DISK-ovi u kojima se nalaze Memorijski otisci po kojim će pojedinac ili kolektiv (kojeg tvore više pojedinaca) ostvarivati svoje bivstvovanje u onom sistemu za kojeg su vezani.
(* Sistemi su atomi i stanice, molekule itd.).
(* Što se tiče spiritualno-memorijskih polja, ponovit ću, ta polja možemo poistovjetiti s “Leibnizovim svjesnim monadama”).

(Usputna primjedba delije: U ovim poljima se akumulira kompletna memorija koju su stvorili SVI SPIRITI - koji su bili vezani za to polje - a tokom "zivljenja" u Materijalnim tijelima).

2. Središnji živčani sistem (o njemu znamo relativno dosta).

Ako dobro razmislite tad i sami možete doći do spoznaje da je Materijalna svijest materijalnog bića (ona koja se stvara u Središnjem živčanom sistemu)
- s jedne strane PRVA koja može da stvori “svoju” Misao koja može da “putuje”do Kozmičkog Uma (Viših sfera, astrala) a preko spiritualno-memorijskog polja
- dok je s druge strane ZADNJA do koje će stići Misao koja je nastala u Višim sferama (astralu, Kozmičkom Umu) i koja je “putovala” preko spiritualno-memorijskog polja do Središnjeg živčanog sistema.

Jedno trebate već sad saznati.
U inteligentnom živom biću djeluju Dvije svijesti.
To su:
1. Materijalna ili Objektivna svijest i
2. Duhovna ili Psihička svijest (ili svijest Spirita).

No veoma je Važno Znati da
Materijalna svijest “pada pod vlasništvo” živog bića – na koji način je tom živom biću DATO (od Prirode i Stvoritelja) da stvara SVOJU Misao,
dok
Duhovna (ili Psihička svijest, ili svijest Spirita) “pada pod vlasništvo” Vantjelesnog područja (Viših sfera).
I upravo se radi toga u svijesti živog bića može stvoriti nametnuta Misao.

(Ovaj tekst je pod zastitom autorstva "E-C-N"-a, Nl.).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 00:04   #43
Materijalna svijest je po mom mišljenju samo iluzija svijesti, ali prava svijst je kozmićka (viša svijest). Mi samo(bar većina nas) samo mislimo da smo svjesni, mi zapravo živimo u polusnu.

Prema tome Bog(kozmos, impersonalno ja-više ja-atma,stvoritelj,.......) je onaj od kojeg potjeću misli. Naša sposobnost za telekinezu i vladanje nad materijom je slaba, jer većina nas nije u vezi s višim impersonalnim ja(on je u nama ali ga nismo svjesni), stvoriteljem onim koji mišljenjem stvara.


Uuu, već je pola noći , ne mogu sroćiti niti jednu normalnu rećenicu od umora,pa stalno koristim zagrade. Još malo pa ću poćeti uvrštavati trostruke zagrade u rećenice kao da rješavam zadatkei iz matematike. Post ću urediti najvjerojarnije sutra.


P.S. Delija da li momentalno živiš u Nizozemskoj.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 00:07   #44
Re: nakon smrti

Quote:
scrubs kaže:
sto mislite sto dolazi nakon smrti?

dvije stvari su me uvijek čudile

1) religije NIKADA ne govore što je bilo s čovjekom prije rođenja tijela

2) niko od nas ne zna(ne sjeca se)(barem ja) je li se uopće rodio

(malo dijete nema JA i ideje moje,tvoje, državno

to kasnije dolazi - NEŠTO "UKLJUČUJE " tu lažnu ideju o JA i drugi

- mislim da ONO što uključuje cijeli ovaj film sve to radi iz

a) zahebancije( ali dobrocudne)

b) jer ni ne može a da se ništa ne dogodi jer ništa ni ne može postojati

dakle ne govorim JA nego priroda govori da je sve JEDNO i DA SE USTVARI NIŠTA NIJE NIKAD NI DOGODILO i da je sve ustvari dobro
i na svom mjestu
nikadrodjen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 08:46   #45
grizli: Delija da li momentalno živiš u Nizozemskoj.

Ne momentalno vec dugi niz godina (jos od prije jugo-rata).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 19:39   #46
Quote:
magic_tree kaže:
Gadno ćeš se iznenaditi
Ja? Neeeee....Njima će biti gadno kad im počem dokazivati nemogućnost njihova postojanja.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2003., 21:17   #47
I Bog jednom reče:
Čovječe, od praha si postao, u prah ćeš se pretvoriti!
 
Odgovori s citatom
Old 20.09.2003., 21:40   #48
Quote:
A.D.I.D.A.S. kaže:
I Bog jednom reče:
Čovječe, od praha si postao, u prah ćeš se pretvoriti!
Bog je rekao i da je on ljubomoran bog, znači da mu nije za vjerovat'.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 04:24   #49
Nakon smrti nastavljamo dalje, a kuda - ne znam.
 
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 07:35   #50
Moja prva secanja su iz druge godine zivota...

U njima sam prilicno isti kao i danas, osim sto nemam instrumenata da se izrazim - nemam misli da nesto mislim, noge su mi slabe i nekoordinirane... itd. Medjutim, jasno se secam - to sam ja pa ja skoro isti kao i dan danas. Gledam drvece, tramvaje... mamu, tatu. I sta, za samo dve godine sam nastao "iz nicega"??? Nema sanse.

Dakle, ne znam sta ima (ako uopste nesto ima) posle smrti, niti me mnogo zanima, ali sam prilicno siguran da pre rodjenja neceg ima.
ishitreni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 19:01   #51
Ja znam par djeda i baka koji su umrli pa su se ponovo ozivjeli.
Misli znate ono kad si u bolnici i mrtav si pa te tuku sa nekim plocama i strujnim udrima.Od prvoga sam cuo prici da je vidio samo neke boje (njegove najdraze),od drugoga sam cuo da je vidio zivot kakvog je zamisljao , a od treceg sam cuo neko .:-&%@# da nije nista osjecao i nije htio reci sto je vidio cuo doirnio,ali kad su ga probudili bio je jako ljut na te bolnicare s plocama.
Znaci svi su halucinirali nesto svoje lijepo.Kuis?
Nema oddgovora u ovome mome ali to sam cuo od mrtvaca.
__________________
OCITO NE MORA BITI ISTINITO:
Bio jednom jedan mladic i nije imao jednu cipelu...
Sjeo na klupu pored nekog tipa.
Tip ga je pogledao u noge i rekao:"Ocito da si izgubio jednu cipelu".
A mladic mu odgovorio:"Ocito da jednu nisam pronasao"... brb
CQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 13:14   #52
Quote:
Pandora10 kaže:
Tako je...Život (sa velikim slovom...
a ko misli da mi (ovdje) imamo taj Život ili da Živimo ...taj se vara...mi se ovdje tek pripremamo za Život.....
Vrlo lijepo receno i posve tocno.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 14:37   #53
[QUOTE]A.D.I.D.A.S. kaže:
I Bog jednom reče:
Čovječe, od praha si postao, u prah ćeš se pretvoriti!
Da,pretvorit ce se tijelo u prah,al ne i dusa.jer svi smo unikatni,i dosli smo na ovaj svijet iz jajne stanice,jedni i neponovljivi.Mozete za zivota odabrat kud ce vasa dusa poslije smrti,u nebo k Bogu ili u vjecnu vatru..
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 14:52   #54
[QUOTE]bozanstvena333 kaže:
Quote:
A.D.I.D.A.S. kaže:
I Bog jednom reče:
Čovječe, od praha si postao, u prah ćeš se pretvoriti!
Da,pretvorit ce se tijelo u prah,al ne i dusa.jer svi smo unikatni,i dosli smo na ovaj svijet iz jajne stanice,jedni i neponovljivi.Mozete za zivota odabrat kud ce vasa dusa poslije smrti,u nebo k Bogu ili u vjecnu vatru..
Svi idemo, vraćamo se u Izvor. Mjesta rezerviramo prvenstveno svojim djelima. Neki pak "sjede" odmah do a neki na udaljenim pozicijama...na kojoj je razini bila svijest čovjeka takvu će kasnije zauzeti poziciju....grubo rečeno to bi bio raspon od raja do pakla.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 12:25   #55
Nakon smrti opet se vracamo ovdje.
Nemorate vjerovati ali je to tako.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 12:32   #56
Quote:
Maitreya kaže:
Nakon smrti opet se vracamo ovdje.
Nemorate vjerovati ali je to tako.
Svi???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 13:12   #57
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Svi???
Ne bas svi.
Poneki ostaju tamo no podrobnije cu to probati objasniti kad mi omoguce da otvorim svoju temu na religiji.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 21:02   #58
Neka me uzme pod svoje kad bih mogla birati neka me uzme sad smrt.Da me nema vise.Da zazivim drugim zivotom na drugoj zemlji.Dajem se dobrovoljno samo da dode.
 
Odgovori s citatom
Old 24.12.2004., 00:25   #59
MI SMO SVI VEC UMRLI !

OVO JE DRUGI SVIJET

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2004., 07:56   #60
Quote:
parsifal kaže:
MI SMO SVI VEC UMRLI !

OVO JE DRUGI SVIJET

tako je mislio i Heraklit....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.