Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2010., 21:02   #1061
a kolki ti je bio TSH, referentni interval je do 4 i nešto, ali već je 3 recimo puno
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 08:35   #1062
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ohoho moglo bi biti nešto
Ipak ništa,danas je temp.pala al nama je ovo tek prvi mjesec pokušavanja pa bi bilo čudno da se odmah ulovi,inače imam policistične jajnike pa si dajem vremena..I dalje ću mjerit bazalnu,ta metoda mi je baš zakon a koristit ću trakice a i zaboravila sam da imam doma maybe baby i ono što je najvažnije-puno sexa
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 08:48   #1063
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Ipak ništa,danas je temp.pala al nama je ovo tek prvi mjesec pokušavanja pa bi bilo čudno da se odmah ulovi,inače imam policistične jajnike pa si dajem vremena..I dalje ću mjerit bazalnu,ta metoda mi je baš zakon a koristit ću trakice a i zaboravila sam da imam doma maybe baby i ono što je najvažnije-puno sexa
samo polako, bit će, imam i ja PCOS, nije to tako strašno

iako je pala dok ne dobiješ ništa se ne zna
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 10:06   #1064
Moje pitanje je malo izvan ovih komentara gore.... Stigle jučer saveontest LH trakice pa za par dana krećemo u novu bitku Pa me nešto zanima... Zadnji ciklusi su mi trajali 27-28 dana pa bi trebala počet testirati 10. dan ciklusa. Međutim, ovaj put mi se menga nekako odužila, evo danas 5.dan a još se crveni, obično mi taj dan već bude pri kraju, par smeđkastih kapljica... Pa, da li da počnem s testiranjem 10. dan bez obzira na krvaranje, ako ga još bude (čak i ono malo smeđih kapi, da li to može utjecat na rezultat)? I još jedno pitanje - da li trakice mogu pokazati porast hormona i da se pojavi Lh pik a da ovulacija izostane ili da jajašce bude loše kvalitete? Oprostite ako su pitanja malo čudna ali svašta se mota po mojoj ludoj glavi, svakakve kombinacije...
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 10:13   #1065
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je malo izvan ovih komentara gore.... Stigle jučer saveontest LH trakice pa za par dana krećemo u novu bitku Pa me nešto zanima... Zadnji ciklusi su mi trajali 27-28 dana pa bi trebala počet testirati 10. dan ciklusa. Međutim, ovaj put mi se menga nekako odužila, evo danas 5.dan a još se crveni, obično mi taj dan već bude pri kraju, par smeđkastih kapljica... Pa, da li da počnem s testiranjem 10. dan bez obzira na krvaranje, ako ga još bude (čak i ono malo smeđih kapi, da li to može utjecat na rezultat)?
Da, pocni 10. dan. Obzirom da tek kreces, dobro je prvi mjesec 'pokriti' dulji period. Kasnije ces vec sama skuziti ima li to smisla (ja recimo nakon prvih mjeseci mjerenja, s ciklusom 26 dana, nisam pocinjala prije 11. dana jer mi nikad nije rezultat bio pozitivan prije 12. dana).

Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
I još jedno pitanje - da li trakice mogu pokazati porast hormona i da se pojavi Lh pik a da ovulacija izostane ili da jajašce bude loše kvalitete? Oprostite ako su pitanja malo čudna ali svašta se mota po mojoj ludoj glavi, svakakve kombinacije...
Da, mogu ti pokazati + i u tim slucajevima jer one monitoriraju samo porast LH a i ne i ovulaciju.
medjutim to su ipak rjedji slucajevi--obicno, ako je ciklus uredan, nakon LH uslijedi normalna ovulacija--i nemoj se sada s time zamarati, posebno ako nemas indikacija da imas PCOS.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 11:58   #1066
Hvala, Puffko
Nemam PCOS, ciklusi uredni ali paničar u meni nikad ne spava..
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 16:24   #1067
evo pitanjce za iskusne..
jucer mi je bio 11. dan ciklusa kad sam pocela testirati LH.. koristim one koje reagiraju na 10U/ml i ta trakica je bila skoro pozitivna. dakle test crta je bila nesto slabija od kontrolne. danas ta test crta malte ne nije ni vidljiva. pa nije valjda da mi je O bila prije nekoliko dana..?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 19:12   #1068
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
evo pitanjce za iskusne..
jucer mi je bio 11. dan ciklusa kad sam pocela testirati LH.. koristim one koje reagiraju na 10U/ml i ta trakica je bila skoro pozitivna. dakle test crta je bila nesto slabija od kontrolne. danas ta test crta malte ne nije ni vidljiva. pa nije valjda da mi je O bila prije nekoliko dana..?
Ako ti je trakica bila skoro pozitivna jucer a danas maltene nije ni vidljiva onda si mozda imala 'sharp peak' i porast LH je bio prekjucer ili jucer ujutro (ako si mjerila popodne), a ovulacija bilo kad u 36 h nakon toga.. dakle vjerojatno ne prije nekoliko dana ali moguce jucer ili danas.

Bez mjerenja temperature nazalost ne mozes znati kada
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 22:46   #1069
puffko, hvala na odgovoru. ako sam uistinu već imala ovulaciju, onda je to rekord u preuranjenoj. nazalost ne mjerim vise temperaturu, mjerila sam par mjeseci, no i zbog malog djeteta je nezgodno. kad me zovne, tesko joj mogu objasniti da saceka
sto me buni - obicno kad podju ploni dani, onda sam i vlazna..ma potop. to jos uvijek imam - dakle kao da ovulacija nije ni prosla. izmjerit ću sutra ujutro i ako je 36.9 ili više, onda znam da je temperatura u porastu. kod mene se temperatura nakon O najkasnije dan kasnije penjala na 36.9

glupo pitanje: smazala sam danas cijeli nar - nar je poznat po tome da djeluje kao prirodni estrogen. da li je moguće da to utječe na LH vrijednost. sorry za glupo pitanje..ali vidim da se kuzis u hormone
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 23:06   #1070
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
puffko, hvala na odgovoru. ako sam uistinu već imala ovulaciju, onda je to rekord u preuranjenoj. nazalost ne mjerim vise temperaturu, mjerila sam par mjeseci, no i zbog malog djeteta je nezgodno. kad me zovne, tesko joj mogu objasniti da saceka
sto me buni - obicno kad podju ploni dani, onda sam i vlazna..ma potop. to jos uvijek imam - dakle kao da ovulacija nije ni prosla. izmjerit ću sutra ujutro i ako je 36.9 ili više, onda znam da je temperatura u porastu. kod mene se temperatura nakon O najkasnije dan kasnije penjala na 36.9

glupo pitanje: smazala sam danas cijeli nar - nar je poznat po tome da djeluje kao prirodni estrogen. da li je moguće da to utječe na LH vrijednost. sorry za glupo pitanje..ali vidim da se kuzis u hormone
Hmm (teoretski) je moguce jer su estrogeni i LH u pozitivnoj petlji tojest:

FSH iz hipofize potice rast folikula u jajniku
folikuli luce estrogene
visoki estrogen potice lucenje LH iz hipofize

Samo koliko bi estrogena trebalo biti u jednom naru da ti pomakne LH peak za nekoliko dana

Cuj vidjet ces sada koliko ce ti trajati ciklus. Luteinska (postovulatorna) faza obicno malo varira, tako da ako je ovulacija bila rano, onda ces i sljedecu menstruaciju dobiti za toliko (otprilike) dana ranije.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 23:12   #1071
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Hmm (teoretski) je moguce jer su estrogeni i LH u pozitivnoj petlji tojest:

FSH iz hipofize potice rast folikula u jajniku
folikuli luce estrogene
visoki estrogen potice lucenje LH iz hipofize

Samo koliko bi estrogena trebalo biti u jednom naru da ti pomakne LH peak za nekoliko dana

Cuj vidjet ces sada koliko ce ti trajati ciklus. Luteinska (postovulatorna) faza obicno malo varira, tako da ako je ovulacija bila rano, onda ces i sljedecu menstruaciju dobiti za toliko (otprilike) dana ranije.
ti znakovi (vlažnosti&sluz) plodnih dana su počeli na 10. dan..sto je meni više ukazivalo da ce ciklus biti 28-29 dana. zato me i cudi kud bi prije vec prosla ovulacija..kad bi imala krace cikluse, onda bi se ta vlaznost&sluz pocela ispoljavati već od 8.dana, a ovulaciju bi imala oko 13. dana.
vidjet ćemo, u ponedjeljak imam razgovor s gyn, trazit cu da mi napravi i ultrazvuk.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 13:06   #1072
update: tempica je jutros 36.6 (rektalno). to je temperatura koju imama prije O
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 07.01.2010. at 13:22.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 13:32   #1073
mora ona naglasit rektalno

te su trakice preslabe, izgleda pa na sve trzaju
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 13:37   #1074
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
mora ona naglasit rektalno

te su trakice preslabe, izgleda pa na sve trzaju
ne mogu si pomoci
bumo vidli sto ce donijeti sljedeci dani..mozda cu proci i bez O
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 14:05   #1075
samo ti navali na muža, i prati BT, mora biti nešto
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:07   #1076
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
mora ona naglasit rektalno

te su trakice preslabe, izgleda pa na sve trzaju
OT
To mi je skroz super.
Uvijek mi izmami osmijeh njena predanost kad pročitam rektalno.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:17   #1077
Hej JFF, vezano za ono što smo jutros pisale na WZ oko nalaza hormona.
Evo sad gledam nalaz i piše:
LH 3.56 IU/L
FSH 5.23 IU/L
TESTO 1.27 nmil/L
PROLAKT 320 mIU/L
Te sve vrijednosti ulaze u one parametre.
E sad ako znate nešto više, podijelite sa mnom.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:21   #1078
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
OT
To mi je skroz super.
Uvijek mi izmami osmijeh njena predanost kad pročitam rektalno.
jednog dana cu pricati djetetu kako sam zbog silne zelje za njim mjerila temperaturu u guzici
bas me dragi pitao sto ako dobijemo dvojke..on je blizanac, tata mi blizanac, ali imamo i inace dosta dvojceka u porodici..
pa rekoh sto cemo? necemo valjda pobaciti imamo u familiji jedan negativan primjer gdje roditelji ne dolaze na kraj s troje djece..haha..al ne vjerujem da pripadamo u tu skupinu..celicni zivci, haha
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:38   #1079
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Hej JFF, vezano za ono što smo jutros pisale na WZ oko nalaza hormona.
Evo sad gledam nalaz i piše:
LH 3.56 IU/L
FSH 5.23 IU/L
TESTO 1.27 nmil/L
PROLAKT 320 mIU/L
Te sve vrijednosti ulaze u one parametre.
E sad ako znate nešto više, podijelite sa mnom.
ovo izgleda savršeno

a jesi više ikakve vadila osim ovih?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:44   #1080
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
ovo izgleda savršeno

a jesi više ikakve vadila osim ovih?
Ne, zato se i pitam, da li ti nalazi mogu biti različiti iz mjeseca u mjesec?
Zato doktor i ne sumnja na PCOS.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.