Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2008., 13:34   #121
hay
ja sam radila cijeli postupak i imam dva zamrznuta embriasad njih treba samo vratiti u maternicu taj postupak neznam
pretpostavljam da nema nikakvih novih uzimanja hormona nego samo
"vraćanje" embria?
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 14:30   #122
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
hay
ja sam radila cijeli postupak i imam dva zamrznuta embriasad njih treba samo vratiti u maternicu taj postupak neznam
pretpostavljam da nema nikakvih novih uzimanja hormona nego samo
"vraćanje" embria?
Pa ne znam, valjda nema uzimanja hormona, kad u ovom slučaju ne trebaju folikule. Možda samo da uzimaš one vitamine s folnom kiselinom i B vitaminima. To ionako samo može pripomoći. Preporuča se uzimanje i dva - tri mjeseca prije trudnoće. Kad ćeš ići po zametke?

Zaboravila sam reći možda i andol 100 radi cirkulacije i 1 normabel od 2mg na dan transfera radi opuštanja mišića maternice. Malo se posavjetuj s doktorom. Ja to tako radim kad idem. Andole pijem i ranije svaki dan po jedan, a normabele isto prepišu 3x na dan. Valjda je to tak bilo i kod tebe?
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 15:12   #123
ja sam prvi put kad sam radila vantjelesnu fala Bogu uspjela ostati tr.
zato neznam šta se daje i kako ide kad je samo embriotransfer

ali oću naravno da ću se raspitati kod dr samo nemogu još par mjeseci ići tako da sam se htjela samo tu polako informirati....
tnx
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 15:21   #124
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
ja sam prvi put kad sam radila vantjelesnu fala Bogu uspjela ostati tr.
zato neznam šta se daje i kako ide kad je samo embriotransfer

ali oću naravno da ću se raspitati kod dr samo nemogu još par mjeseci ići tako da sam se htjela samo tu polako informirati....
tnx
Sretno
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 16:40   #125
I ja sam čula za Andol 100 da je dobar za endometrij koji je važan za plod...
I ja sam pila normabele kod inseminacija al eto, nisu mi pomogli...
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 02:54   #126
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post

e, a jesi li usporedila datume prema "australcima" i prema "jukejovcima"? ima li "matcha"?
Jesam! Usporedila sam konkretno svoj kupljeni kalendar s onim co.uk i u potpunosti s slažu datumi, al se vjerojatno i sve ostalo mora poklopiti
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 20:52   #127
Pozz!

Kao prvo,moram vas "upozoriti" da sam nova na forumu i zato se unaprijed ispričavam zbog svih mogućih grešaka i propusta.
Od nedavno planiram trudnoću i počela sam raditi pretrage... Prvi papa-test je pokazao cin I + promjene povezane sa hpv-om. Dva mjeseca nakon toga, cin II. Mikrobiološki test je izolirao E.coli. Pozitivna na klamidiju.
Popila sam Sumamed,koristim Betadine vaginalete,pijem Ninur za E.coli,bildam imunološki sustav. Dragi se također liječi. Svjesna sam da me čeka mukotrpan put do čistih nalaza.
Teško mi je jer sam jako htjela bebicu,a sad se ne možemo ni seksat,a kamoli radit na djetetu .
Sad mi je malo lakše kad sam istresla dušu...

Budući da ne znam koliko dugo vučem te bolesti, bojim se da ću imat problema sa začećem. Konkretno, zanimaju me testovi za određivanje ovulacije. Htjela bih začeti curicu, a za curicu se, koliko znam, treba imati spolni odnos dan-dva prije ovulacije. Da li se s tim trakicama može odrediti to razdoblje? Koliko je pouzdan maybe baby?

Unaprijed se ispričavam ako je već odgovoreno na ista ili slično pitanja. Hvala vam na razumjevanju i na čitanju. Svaki komentar i savjet je dobrodošao. Kad se družim s drugim wannabe mamicama, imam osjećaj da sam i ja bliže ispunjenju želja.
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 20:57   #128
seven...

jebiga nalazi su takvi kakvi su.

želim ti brz oporavak. E colii se ninurom može riješiti a CIN-ove ne znam gdje kontroliraš i liječiš i da li si bila na kolposkopiji....

što se tiče trakica Xena, Krišna i Kiki su ti magistre trakica pa sve oko tog pitaj njih iz prve ruke
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 08:13   #129
seven dobrodošla i pridruži nam se na wannabe
Što se tiče tvojih nalaza, ti cinovi su ti povezani sa tom klamidijom i evenutalno e. coli i kad to izliječiš otići će i cin, barem je meni tako. Ja sam imala cin1 zbog ureaplasme i kad sam ju izliječila više ga nije bilo. Čim se izliječiš od tih beštija možeš slobodno radit na bebici, a nadam se da će ti prva kura lijekova odmah pomoći pa da se uskoro možeš keksati do mile volje i ugledati plusić što prije. A što se tiče ovog prijedloga kolposkopije, mislim da je ona potrebna samo u težim slučajevima i ukoliko ti se taj cinII pretvori u cinIII, do tada samo mirno, pij puno puno brusnice za e.coli, a za klamidiju koliko znam pomažu samo antibiotici, no probaj i sa onim jogurtima tipa acidosalus i sl. i drugim razno raznim podizačima imuniteta..
Za ovulacijske trakice, imaš u prvom postu link na saveontests, svi su tamo naručivali, misilm da 20 o trakica i 5 testova za trudnoću dođe oko 100kn, stignu brzo, a za način korištenja pitaj curke na wannabe koje su ih koristile
Sretno
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 14:22   #130
ne slažem se lola sa tobom.

Ti uspoređuješ u generaliziraš CIN-ove koje si ti imala a nemaš HPV, sa njezinim CIN-ovaima a koja ima HPV. To nije isto.
CIN-ovi su premaligne promjene.
Ona ima Viskokorizičan HPV.
Vjerojatno ima i kondilome koje inače HPV uzrokuje i na stjenkama rodnice i na cerviksu. E baš zbog toga ispod tih kondiloma taloži se kod visokorizičnih HPV-ova acetobijeli epitel koji u biti uzrokuje premaligne promjene.

CIN bez HPV-a nije isto kao i CIN sa HPV-om.

Ispod ravnih kondiloma (a kod visokorizičnih HPV-a su ravni najčešći) nalazi se tkivo s premalignim promjenama koje mogu preci u maligne promjene, zato to treba sve prvo vidjeti pa po potrebito sve treba odstraniti.
ravni kondilomi su uzrokovani visokorizicnim i oni ti idu u paketu s cin-om.
Ravni kondilomi koje uzrokuje visokorizični HPV vrlo su infektivni i mozes si ih prenijeti na ostale sluznice pa bi ih trebalo utamaniti.
A da ne govorim o porođaju jer i porodjaj je problematican jer dijete prolazi kroz takvo tkivo i moze se inficirati

a Papa test jest samo probirna metoda, a ne dijagnostika a ti CIN-ovi često ovise o samom citologu koji ti radi Papa test (neki citolog nije savjesniji pa će napisati odmah CIN II a nekome tko je savjesniji te možda malo pažljiviji će napisati CIN III)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 16:07   #131
MalaLola,puno ti hvala na iskrenoj dobrodošlici u počasno društvo wannabe mamica !
Danas sam se prijavila kod divne ginekologice tako da mi se već nazire svjetlo na kraju tunela . Nakon terapije, ponovit ću briseve za E.coli i za Klamidiju. Nadam se najboljem...
Nakon toga krećem u žestoku borbu sa cinovima i visokorizičnim gospodinom hpv-om. Obavit ću sve moguće pretrage i raspitat se o alternativnim metodama liječenja. Naravno, isto vrijedi i za dragoga (koji je već lud što nema keksanja do dalnjega ).
Nadam se da ću to relativno brzo izliječiti i normalizirati...
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 08:23   #132
Svašta. Nemoj se ljutit ali s obzirom na sve što si navela mislim da ti je najmanji problem hoćeš li začet curicu ili dečka. A kad jednu wannabe(koja 3,4 ili više godina pokušava začeti) pitaš za savjet kako da začmeš curicu onda toj wannabe dođe da te probije nogom u dupe.... Jel ti muž radio briseve? Rezultat?
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 16:28   #133
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Svašta. Nemoj se ljutit ali s obzirom na sve što si navela mislim da ti je najmanji problem hoćeš li začet curicu ili dečka. A kad jednu wannabe(koja 3,4 ili više godina pokušava začeti) pitaš za savjet kako da začmeš curicu onda toj wannabe dođe da te probije nogom u dupe.... Jel ti muž radio briseve? Rezultat?
Kinki, ne znam da li je ovo dobronamjerna opaska, ali smatram da nije u redu da me osuđuješ zbog mog pitanja. Sudeći po svemu, još dugo neću moći raditi na djetetu, i nije isključeno da ću i ja imati problema sa začećem . Svejdeno se nadam najboljem i mislim da nema ničeg lošeg u tome što se raspitujem o metodama i pomoći pri začeću jer želim biti informirana. Sasvim je normalno da me to zanima jer više od ičega na svijetu želim biti mama. Ako to nije dovoljno da sudjelujem u raspravama na ovom forumu, onda isti ima sasvim krivu namjenu.

Hvala ti što si me upozorila na težinu mojih problema, ali i sama sam ih itekako svjesna .

Žao mi je ako sam u svom postu ikoga povrijedila time što sam tražila savjet takve vrste .

Dečko mi je napravio briseve, sad čekamo rezultate.
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 16:31   #134
ajde seven...biti će sve ok...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 16:56   #135
Šmrc,šmrc... Hvala ti, Lara .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 17:01   #136
ma znaš što... šta je tu je.
nemožeš iz svoje kože ma koliko god ti htjela iskočiti.
Rekla si ideš na PAPA, ideš na UZV...nevezano na nalaz PAPA odi na kolposkopiju da vidiš da li imaš kondilome...da stigneš ih odstraniti jer nije pametno zatrudniti sa kondilomima.. malo proguglaj pa ćeš vidjeti opasnosti za bebu kod poroda.

A da ih imaš to samo sa koloposkopijom možeš utvrditi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 17:09   #137
Nešto me muči ...
Negdje sam pročitala da Dr.Frković ( privatna ginekologica kod koje sam bila ), kod svakog pregleda radi koloskopiju. Gledala je ona kroz neki mikroskop sa svjetlom, ali je li to koloskopija... Sigurno bi mi to napisala u nalazima, zar ne? Prvi put mi je rekla da mi je sve unutra upaljeno, a drugi put mi je rekla da je ok jer sam se riješila gljivica terapijom.

Mislim da ću otići kod tog Ljubojevića u Zg kad mi stigne plaća pa ćemo onda vidjeti...
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 17:15   #138
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Nešto me muči ...
Negdje sam pročitala da Dr.Frković ( privatna ginekologica kod koje sam bila ), kod svakog pregleda radi koloskopiju. Gledala je ona kroz neki mikroskop sa svjetlom, ali je li to koloskopija... Sigurno bi mi to napisala u nalazima, zar ne? Prvi put mi je rekla da mi je sve unutra upaljeno, a drugi put mi je rekla da je ok jer sam se riješila gljivica terapijom.

Mislim da ću otići kod tog Ljubojevića u Zg kad mi stigne plaća pa ćemo onda vidjeti...
odi njemu. 200 kuna ti je pregled. stvarno nije puno za zdravlje. u centru je i lako se nađe
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 17:17   #139
A ti si neka dobrica. S tobom se neću svađat
Žao mi je zbog baja, nadam se da ćeš ih se brzo riješiti i da ćeš bez problema zatrudniti. A ako saznaš recept za curicu daj i meni javi, u mojoj familiji sami muški.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 17:19   #140
kunki...nešto je divlje u zraku...ja se smirila ti povampirila
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.