Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2020., 13:51   #1
Željko Bagić

https://www.nacional.hr/umro-zeljko-...ika-republike/
Quote:
Željko Bagić, bivši savjetnik za nacionalnu sigurnost predsjednika Republike i jedan od ključnih ljudi u otkrivanju istine o zločinu u Ahmićima pred Haškim sudom, umro je jutros iznenada u 60. godini.

Željko Bagić diplomirao je 1985. godine na Pravnom fakultetu u Zagrebu, a od 1988. radio je kao visoki policijski dužnosnik. Hrvatski je branitelj od srpnja 1990. godine, a godinu kasnije postao je šef osiguranja tadašnjeg predsjednika Predsjedništva SFRJ Stjepana Mesića.

Dvije godine kasnije, 1993, nakon što se Mesić razišao s Franjom Tuđmanom, Bagić je degradiran, a podvrgnut je i ispitivanju sigurnosne službe. Bila je to prva od nepravdi koje će u sljedećim godinama država počiniti prema jednom od svojih najodanijih službenika.

Nakon pobjede Stipe Mesića na predsjedničkim izborima 2000, Bagić u svibnju dolazi u njegov Ured, u kojemu je radio kao tajnik Ureda, savjetnik za nacionalnu sigurnost predsjednika Republike te potpredsjednik Savjeta za koordinaciju rada sigurnosnih službi. Bagić je bio i glavni koordinator suradnje Ureda predsjednika s vladinim Uredom za suradnju s Haaškim sudom.

Nakon što je Tihomiru Blaškiću u žalbenom postupku pred Haškim sudom kazna snižena sa 45 na devet godina zatvora, predsjednik Republike Stipe Mesić izjavio je da je za takav spektakularan obrat najzaslužniji upravo njegov bivši tajnik ureda Željko Bagić, jer je u predsjedničkoj arhivi pronašao dokumente koji su dokazali istinsku odgovornost za zločin u Ahmićima.

Bagić je imao i važnu ulogu u ‘slučaju Gotovina’, jer je u arhivi Ureda predsjednika pronašao dokumente koji su išli u prilog optuženom generalu, nakon što je Nacional objavio znameniti intervju s odbjeglim Gotovinom. No Bagić je tada, zbog pokušaja da pomogne optuženiku, bio prisiljen odstupiti s utjecajnih dužnosti u Uredu predsjednika.

No ni kasnije, nakon što su generali Ante Gotovina i Mladen Markač pred Haškim sudom oslobođeni u žalbenom postupku, Bagiću nisu priznate zasluge za taj pravosudni uspjeh. Za razliku od većine bivših dužnosnika koji su bili članovi HDZ-a, i koji su, na ovaj ili onaj način, “zbrinuti” i nakon što su okončali aktivne karijere u politici, Željko Bagić, koji se nikad nije učlanio u HDZ, godinama nije mogao naći posao, usprkos tome što je posjedovao rijetke profesionalne sposobnosti.

Takvu je nepravdu podnosio dostojanstveno, ali teško. Ne bi bilo čudno da je ona, uz golem osobni gubitak u Bagićevoj obitelji, pridonijela tome da je Hrvatska prerano izgubila jednog od svojih najčasnijih političkih i sigurnosnih dužnosnika.
vrhunski, stručan, odan i pošten čovjek koji je spasio obraz Hrvatske

Možda shvatite iz ovog kratkog teksta koliko ste indoktrinirani i zavedeni od strane niškoristi koje se proglašavaju pobjednicima ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2020., 13:52   #2
Jebiga, Bagi
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2020., 19:16   #3
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
https://www.nacional.hr/umro-zeljko-...ika-republike/


vrhunski, stručan, odan i pošten čovjek koji je spasio obraz Hrvatske

Možda shvatite iz ovog kratkog teksta koliko ste indoktrinirani i zavedeni od strane niškoristi koje se proglašavaju pobjednicima ...
O pokojnicima sve najbolje. Puno toga u tom tekstu nije točno i stavljeno je u krivi kontekst: njegova uloga u "otkrivanju počinitelja iz Ahmiča" je uistinu minorna; njegova uloga oko presude Blaškiću je sraotna (koa i nekih drugih); on je jedan od onih koji je protuzakonito otvorio arhiv Predsjednika RH britanskoj TV, on je jedan od onih koji je neovlašteno i protuzakonito dao 666 transkripata Haškom tužiteljstvu (ne Sudu!); on je jedan od onih koji je poslao specijalce na HIS i potjerao vrhunskog intelektualca i stručnjaka prof. Žuneca i doveo policijskog apartčika Lončarića koji je pak "iskrcao" cijeli arhiv HIS-a tužiteljstvu Haškog suda i britanskoj službi (to se sad nalazi u dosegu i drugih službi jer postaje javno dostupna dokumentacija -zašto Britanci niti itkod rugi tko drži do sebe ne otvara te arhive po nekoliko desetljeća i stoljeća?)....inače se za takve aktivnosti ide na višegodišnju robiju zbog veleizdaje....ne vjerujete uvaženi kolega: pitajte amere kad će oprostiti Smowdenu izdaju?

edit: a to tko je Gotovini smjestio, dalo bi se razgovarat...oni koji su ga smjestili su ga pokušavali vadit i hvalit se njime kad je oslobođen

Na žalost, to nije jedino loše što je napravio. Žao mi ga je zbog gubitka kćeri, žao mi ga je žto je otišao. Ne zaboravljam što je napravio u dekonstrukciji ove države-
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2020., 21:47   #4
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
O pokojnicima sve najbolje. Puno toga u tom tekstu nije točno i stavljeno je u krivi kontekst: njegova uloga u "otkrivanju počinitelja iz Ahmiča" je uistinu minorna; njegova uloga oko presude Blaškiću je sraotna (koa i nekih drugih); on je jedan od onih koji je protuzakonito otvorio arhiv Predsjednika RH britanskoj TV, on je jedan od onih koji je neovlašteno i protuzakonito dao 666 transkripata Haškom tužiteljstvu (ne Sudu!); on je jedan od onih koji je poslao specijalce na HIS i potjerao vrhunskog intelektualca i stručnjaka prof. Žuneca i doveo policijskog apartčika Lončarića koji je pak "iskrcao" cijeli arhiv HIS-a tužiteljstvu Haškog suda i britanskoj službi (to se sad nalazi u dosegu i drugih službi jer postaje javno dostupna dokumentacija -zašto Britanci niti itkod rugi tko drži do sebe ne otvara te arhive po nekoliko desetljeća i stoljeća?)....inače se za takve aktivnosti ide na višegodišnju robiju zbog veleizdaje....ne vjerujete uvaženi kolega: pitajte amere kad će oprostiti Smowdenu izdaju?

edit: a to tko je Gotovini smjestio, dalo bi se razgovarat...oni koji su ga smjestili su ga pokušavali vadit i hvalit se njime kad je oslobođen

Na žalost, to nije jedino loše što je napravio. Žao mi ga je zbog gubitka kćeri, žao mi ga je žto je otišao. Ne zaboravljam što je napravio u dekonstrukciji ove države-
Nisam ga poznavao, ali sam pretpostavljao ovako nesto, jer ga je Saugaro hvalio.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2020., 23:39   #5
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
njegova uloga oko presude Blaškiću je sraotna (koa i nekih drugih)
Zanimljiv izbor riječi.
Nakon što je Tihomiru Blaškiću u žalbenom postupku pred Haškim sudom kazna snižena sa 45 na devet godina zatvora, predsjednik Republike Stipe Mesić izjavio je da je za takav spektakularan obrat najzaslužniji upravo njegov bivši tajnik ureda Željko Bagić, jer je u predsjedničkoj arhivi pronašao dokumente koji su dokazali istinsku odgovornost za zločin u Ahmićima.
https://direktno.hr/domovina/jos-jed...mesica-216665/

Sramotno je što je oslobodio Tihomira Blaškića najteže optužbe?

Zanimljivo je kako nam je u svojem, hm, znanstvenom radu Miroslav Tuđman pokazao umijeće tumačenja citiranog teksta. On prvo citira što kaže sam Bagić:
»Predsjednik mi je tada dao odobrenje da iskoristim sve raspoloživo vrijeme kako bih analizirajući arhivu Ureda predsjednika pronašao i dokumente koji bi mogli pomoći haaškim optuženicima.«
Zatim slijedi njegova interpretacija toga što tu piše:
Savjetnik za nacionalnu sigurnost Stjepana Mesića, izrijekom potvrđuje da je svo raspoloživo vrijeme koristio kako bi pronašao "dokumente koji bi mogli pomoći haaškim istražiteljima"
(Potcrtao Z.O. u oba pasusa.)

https://www.hkv.hr/izdvojeno/tribine...-optunica.html

Za to bi ovdje dobio kartončić.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 06:18   #6
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
O pokojnicima sve najbolje. Puno toga u tom tekstu nije točno i stavljeno je u krivi kontekst: njegova uloga u "otkrivanju počinitelja iz Ahmiča" je uistinu minorna; njegova uloga oko presude Blaškiću je sraotna (koa i nekih drugih); on je jedan od onih koji je protuzakonito otvorio arhiv Predsjednika RH britanskoj TV, on je jedan od onih koji je neovlašteno i protuzakonito dao 666 transkripata Haškom tužiteljstvu (ne Sudu!); on je jedan od onih koji je poslao specijalce na HIS i potjerao vrhunskog intelektualca i stručnjaka prof. Žuneca i doveo policijskog apartčika Lončarića koji je pak "iskrcao" cijeli arhiv HIS-a tužiteljstvu Haškog suda i britanskoj službi (to se sad nalazi u dosegu i drugih službi jer postaje javno dostupna dokumentacija -zašto Britanci niti itkod rugi tko drži do sebe ne otvara te arhive po nekoliko desetljeća i stoljeća?)....inače se za takve aktivnosti ide na višegodišnju robiju zbog veleizdaje....ne vjerujete uvaženi kolega: pitajte amere kad će oprostiti Smowdenu izdaju?
Snowdewn nikog nije izdao, radi u interesu javnosti i čovječanstva. Zar je iznio nešto što nije općepoznato? Imaš i dokumentarac. Pošaljem ti link
Ti si dobar i pametan čovjek a takve je najlakše prevariti jer vjeruješ a daju ti iskrivljene ili parcijalne informacije. Imaš posla sa pacerskim amaterima ...


No da se vratimo na Zakon o suradnji sa hagom ... pogle čuda potpisao tuđman franjo ovdje su postavili sabor imaš na temi o tuđmanu, još mi je ban tamo pa mi se ne da kopati

https://www.zakon.hr/z/1075/Ustavni-...kaznenim-sudom


No najbitnije, ti kao profesionalac znaš kako se jednostavn podmeće ljudima koji slijepo još uvijek vjeruju kako je tuđman franjo stvorio Hrvastsku što je teška laž, dokazano Josip Broz Tito i partizani su stvorili hrvatsku, a priznata je isključivo Ustavom SFRJ i Ustavom Socijalističke Republike Hrvatske iz 1974.

Laž je i ulaz novinara u sobu ... Nigdje nema predsjedničkog sefa koji se nalazio u toj sobi sefu. Mogli su vidjeti jedino sa vrata.

Onda se napravi replika i sve snimi ... krajnje jednostavno za stoku sitnog zuba. Sve ti je do tančine opisano na tim temama prije sedam osam godina.
Ne kažem da je tako ali ukaži na grešku. Slična stvar je sa ratnim zločincem praljkom i rušenjem Mosta potkalibarnim projektilom (nema eksploziva) ... bez greške i bez ijednog narušavanja bilo kojeg fizikalnog zakona.

vrijedi pročitati, sve što je napisano i dalje vrijedi, a budeš se i nasmijao

https://www.forum.hr/showthread.php?t=992721&page=35

https://www.forum.hr/showpost.php?p=...&postcount=683

https://www.forum.hr/showpost.php?p=...&postcount=688


Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
edit: a to tko je Gotovini smjestio, dalo bi se razgovarat...oni koji su ga smjestili su ga pokušavali vadit i hvalit se njime kad je oslobođen
mirček kaj ne ... naslijeđe

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Na žalost, to nije jedino loše što je napravio. Žao mi ga je zbog gubitka kćeri, žao mi ga je žto je otišao. Ne zaboravljam što je napravio u dekonstrukciji ove države-
Države? Dobra šala gorkog okusa ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 11:24   #7
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Zanimljiv izbor riječi.
Nakon što je Tihomiru Blaškiću u žalbenom postupku pred Haškim sudom kazna snižena sa 45 na devet godina zatvora, predsjednik Republike Stipe Mesić izjavio je da je za takav spektakularan obrat najzaslužniji upravo njegov bivši tajnik ureda Željko Bagić, jer je u predsjedničkoj arhivi pronašao dokumente koji su dokazali istinsku odgovornost za zločin u Ahmićima.
https://direktno.hr/domovina/jos-jed...mesica-216665/

Sramotno je što je oslobodio Tihomira Blaškića najteže optužbe?

Zanimljivo je kako nam je u svojem, hm, znanstvenom radu Miroslav Tuđman pokazao umijeće tumačenja citiranog teksta. On prvo citira što kaže sam Bagić:
»Predsjednik mi je tada dao odobrenje da iskoristim sve raspoloživo vrijeme kako bih analizirajući arhivu Ureda predsjednika pronašao i dokumente koji bi mogli pomoći haaškim optuženicima.«
Zatim slijedi njegova interpretacija toga što tu piše:
Savjetnik za nacionalnu sigurnost Stjepana Mesića, izrijekom potvrđuje da je svo raspoloživo vrijeme koristio kako bi pronašao "dokumente koji bi mogli pomoći haaškim istražiteljima"
(Potcrtao Z.O. u oba pasusa.)

https://www.hkv.hr/izdvojeno/tribine...-optunica.html

Za to bi ovdje dobio kartončić.
Možeš ti do sutra iznosti argumente , dokaze ..itd , alko je to protiv HDZ-a , lopova i kriminalaca iz HVO-a i Hercegovine general pjesnik to ne priznaje , jer na osnovu stranačke pripadnosti mu je poklonjen ćin . Ja sam mu pod nos stavio dokumente HVO-a koje su potpisali Glasnović , Praljak i slični "heroji" pa je rekao da su to falsificirani dokumenti... Glumi sveznalicu , a guzicu nije digao iz kancelarije i fotelje
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 13:09   #8
što očekivati od miroslava koje je naslijedio sve mane svoga oca ....

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...nu/427568.aspx

nažalost zahvaljujući njemu u službu su ušli ljudi koji ni u noćnoj mori željka malnara ne bi mogli nastupiti, evenutalno na "kapiji" Republike Pešćenice ili motači crijeva miniwasha kod hampija.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 13:21   #9
I jako dobar video hudiča iz komšiluka

https://www.youtube.com/watch?v=PsnoN_xkXUE

Stipe Mesić, Bogić Bogićević i Vasil Tupurkovski - Mogli smo proći bez rata u Jugoslaviji...

bu se došlo do poveznica ako se krene sa raspravom. a vidim ima ovdje znalaca
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 01:31   #10
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Zanimljiv izbor riječi.
Nakon što je Tihomiru Blaškiću u žalbenom postupku pred Haškim sudom kazna snižena sa 45 na devet godina zatvora, predsjednik Republike Stipe Mesić izjavio je da je za takav spektakularan obrat najzaslužniji upravo njegov bivši tajnik ureda Željko Bagić, jer je u predsjedničkoj arhivi pronašao dokumente koji su dokazali istinsku odgovornost za zločin u Ahmićima.
https://direktno.hr/domovina/jos-jed...mesica-216665/

Sramotno je što je oslobodio Tihomira Blaškića najteže optužbe?

Zanimljivo je kako nam je u svojem, hm, znanstvenom radu Miroslav Tuđman pokazao umijeće tumačenja citiranog teksta. On prvo citira što kaže sam Bagić:
»Predsjednik mi je tada dao odobrenje da iskoristim sve raspoloživo vrijeme kako bih analizirajući arhivu Ureda predsjednika pronašao i dokumente koji bi mogli pomoći haaškim optuženicima.«
Zatim slijedi njegova interpretacija toga što tu piše:
Savjetnik za nacionalnu sigurnost Stjepana Mesića, izrijekom potvrđuje da je svo raspoloživo vrijeme koristio kako bi pronašao "dokumente koji bi mogli pomoći haaškim istražiteljima"
(Potcrtao Z.O. u oba pasusa.)

https://www.hkv.hr/izdvojeno/tribine...-optunica.html

Za to bi ovdje dobio kartončić.
Mesiću ne treba vjerovati. Izravno je zainteresiran u ovom slučaju. Da smo SAD pokupio bi opoziv u roku odmah zbog toga što je napravio. Oko presude Blaškiću, nema potrebe s tobom razgovarat jer ne znaš što se događalo oko prve presude, kako je došlo do druge presude, što se sve u pozadini događalo, koja je sve priča oko njegovog ratnog dnevnika koji je navodno nestao i slično.
I Blaškić zna tu priču i ne spominje je. Zna i zašto. Jer te koje su Mesić i pok. Bagić napadali su sačuvali Blaškića još gore presude. Ne vjeruj Oštriću svemu što novinari pišu. Čitaj između redova.

Dokumenti uz pomoć kojih se pomoglo Blaškiću nisu pronađeni u Uredu PRH. Pomoglo mu je nešto drugo. Znam detalje ali ih nemam namjeru ovdje iznosit.

Oštriću, bar ti znaš da kad se rečenice izvlače iz konteksta često poprime drugačiji značaj. Imaš li citat odakle si izvadio te rečenice?

I ne zaboravi jedno: ja sam izravni sudionik brojnih aktivnosti koje se ovdje spominju. I prije i poslije 2000.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 01:40   #11
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Snowdewn nikog nije izdao, radi u interesu javnosti i čovječanstva. Zar je iznio nešto što nije općepoznato? Imaš i dokumentarac. Pošaljem ti link
Odgledao puno toga uvaženi kolega
Dapače. I uživo sam vidio što sve mogu i godinama prije engo li je to Snowden otkrio javnosti. Sumnjalo se. Ali se s njim i doznalo. S druge strane, zbgo njegovih izjava, kao i onih objavljenih na wikileaksu, puno je američkih, ali i drugih službi, suradnika stradalo. Kod nas nisu

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Ti si dobar i pametan čovjek a takve je najlakše prevariti jer vjeruješ a daju ti iskrivljene ili parcijalne informacije. Imaš posla sa pacerskim amaterima ...
Ne daje mi nitko. Sam vidio i proživio

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
No da se vratimo na Zakon o suradnji sa hagom ... pogle čuda potpisao tuđman franjo ovdje su postavili sabor imaš na temi o tuđmanu, još mi je ban tamo pa mi se ne da kopati
Da. U pravu si kolega. Uz napomenu. Malu. Ali jako bitnu. Zakon se zove Zakon o suradnji s Haškim sudom. Ne sa tužiteljstvom. Zašto jedino mi nismo zacrnili sve ono što nam ne ide u prilog (ili s emože krivo protumačiti) a imali smo to pravo prema pravilu 221 BIS? Zašto se nismo pozvali na interese nacionalne sigurnosti, a svi durgi jesu? Zašto smo se sami srozali (nakon 2000.) da nam Tužiteljstvo određuje što trebamo radit umjesto da se postavimo ravnopravno jer to i jesmo bili? Zašto smo dobili sve subpene do 2000.? Zato jer nismo surađivali? Ne. Nego zato jer smo surađivali sa Sudom. Tužiteljstvo je dio Suda. Ali je zainteresirana strana u postupku isto kao i mi. Ravnopravni smo. Ne podložni.

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Laž je i ulaz novinara u sobu ... Nigdje nema predsjedničkog sefa koji se nalazio u toj sobi sefu. Mogli su vidjeti jedino sa vrata.
Trebaš li link na snimku? Nisu ušli u sef nego Arhiv PRH. Koji je pun klasificiranih dokumenata. Zašto ne otvore takav arhiv u DS10?
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 02:02   #12
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Odgledao puno toga uvaženi kolega
Dapače. I uživo sam vidio što sve mogu i godinama prije engo li je to Snowden otkrio javnosti. Sumnjalo se. Ali se s njim i doznalo. S druge strane, zbgo njegovih izjava, kao i onih objavljenih na wikileaksu, puno je američkih, ali i drugih službi, suradnika stradalo. Kod nas nisu
Ne sumnjam majstore, no danas smo tu, a sutra ko zna gdje ...

Obzirom kako Amerika ciljano izaziva ratove još od eksplozije broda Maine u Havani kao i da je uzrokovala Korejski rat (o čemu se uopće ne piše) kao i Vietnamski (vjerujem da si pogledao - https://en.wikipedia.org/wiki/The_Fog_of_War)
učinio je svijetu uslugu, a naručito americi. Najviše i stradavaju amerikanci.
Prodaja oružja za samoobranu je prava stvar, samo ga ne smiješ sâm proizvoditi ) doktrina amerike
Obzirom na iskustvo jedino te "krtice" mogu iznenaditi, nije mogao puno otkriti samo je dokazao što se radi iza leđa ljudi ... sve poznato.

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Da. U pravu si kolega. Uz napomenu. Malu. Ali jako bitnu. Zakon se zove Zakon o suradnji s Haškim sudom. Ne sa tužiteljstvom. Zašto jedino mi nismo zacrnili sve ono što nam ne ide u prilog (ili s emože krivo protumačiti) a imali smo to pravo prema pravilu 221 BIS? Zašto se nismo pozvali na interese nacionalne sigurnosti, a svi durgi jesu? Zašto smo se sami srozali (nakon 2000.) da nam Tužiteljstvo određuje što trebamo radit umjesto da se postavimo ravnopravno jer to i jesmo bili? Zašto smo dobili sve subpene do 2000.? Zato jer nismo surađivali? Ne. Nego zato jer smo surađivali sa Sudom. Tužiteljstvo je dio Suda. Ali je zainteresirana strana u postupku isto kao i mi. Ravnopravni smo. Ne podložni.
Tužiteljstvo zatraži od suda nalog da se dostave dokumenti ili da se omogući uvid ...što su i učinili. A znaš kako i naša strana može pokazati dobru volju jer je i obavzna zakonom i Ustavom. Sjeti se kako je tajni agent 004% bježao od zahtjeva karadžića da mu bude svjedok obrane ... da je otišao u Haag ne bi se vratio ... tako je i šonjo i gluperda praljak sam sebi smjestio svojim lažima i iz svjedoka se pretvorio u osumnjičenika i potom u optuženog te osuđenog ratnog zločinca. Točno ...? misliš li da je tajni agent 004% pametniji? Busao se 004% u prsa domoljubljem izbjegavajući uručenje poziva jer je nepoznat, a ono 202 metra od Županijskog suda i Odjela za ratne zločine ... dok nije stigla javna opomena 100 000 € i još dolazimo po tebe "mićo".

https://www.vecernji.hr/vijesti/haas...aradzic-310507
Quote:
Karadžić je taj zahtjev temeljio na tvrdnji da je kao načelnik HIS-a Miroslav Tuđman "imao podrobna saznanja o isporukama oružja bosanskim muslimanima, u kojima je od 1994. do 1995. Hrvatska bila posrednik"
Ako se ne odazove obvezujućem nalogu, protiv Tuđmana bi Tribunal mogao pokrenuti postupak za nepoštovanje suda, a kazna je do sedam godina zatvora ili do 100.000 eura ili oboje.
krhko je znanje jel da?

pitanje je samo koliko je platio da ne ode ...

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Trebaš li link na snimku? Nisu ušli u sef nego Arhiv PRH. Koji je pun klasificiranih dokumenata. Zašto ne otvore takav arhiv u DS10?
Imam snimku. detaljno sam je htio obraditi da pokažem manipulaciju, još prije par godina ali čemu ..

ulaz nije sniman u jednom kadru ...neprekinuto više nego dovoljno

... u toj sobi je trebao biti još jedan sef, no prije mesića su uredno pročešljali i odnijeli po volumenu cca 75-80 kila dokumentacije miroslav i kompanija. Nemam pojma što je ds 10. Ne valjda put prema dolje (downing street 10) ? Ako misliš na to, dobro ti znaš muški provokatoru (njet lapsus calami)
Svijet nije spreman za istinu ... "duh vremena" .. uostalo redovito gube laptope a mislim kako bi im Putin poslao i sigurnosnu kopiju da im nešto nestane
englezi nemaju pojma o hrvatskom jeziku kao što ni tuđmani nemju pojma o engleskom i kao što rekoh bez problema se snima na drugoj lokaciji i umetne

lp
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 13:14   #13
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Mesiću ne treba vjerovati. Izravno je zainteresiran u ovom slučaju.
To je tvoje osobno mišljenje. A ovo i nije topic o Mesiću.

Quote:
Da smo SAD pokupio bi opoziv u roku odmah zbog toga što je napravio.
Koliko je puta u 240 godina predsjednik SAD bio opozvan?

SAD su sasvim drugačija priča. Oni recimo tradicionalno ne sudjeluju u nizu međunarodnih konvencija, od Konvencije o zaštiti djeteta (jedna od nekoliko zemalja svijeta) do Međunarodnog suda za ratne zločine (ICC). Ako im se nešto ne sviđa - ne potpišu. Međutim, kad potpišu, drže se toga. Dok smo mi pred-moderna usmena tradicija, koga briga za papire.

Ali Zakon o suradnji s ICTY je potpisao prethodni predsjednik. Sva državna tijela su bila obavezna po tom zakonu postupati. Ali istina, postoje ljudi koji spoemnutu tradiciju "koga briga za papire" slijede dosljedno: "zakona se ne treba držati kao pijan plota". Pa onda, u kompletnoj travestiji, poštovanje zakona nazivaju velizdajom.

Quote:
Oko presude Blaškiću, nema potrebe s tobom razgovarat jer ne znaš što se događalo oko prve presude, kako je došlo do druge presude, što se sve u pozadini događalo, koja je sve priča oko njegovog ratnog dnevnika koji je navodno nestao i slično.
<siijeganje ramenima>OK, nećemo razgovarati o tome</slijeganje ramenima>.

Quote:
Jer te koje su Mesić i pok. Bagić napadali su sačuvali Blaškića još gore presude.
Ah, ipak razgovaraš o tome?

Quote:
Ne vjeruj Oštriću svemu što novinari pišu. Čitaj između redova.
I to kažeš novinaru?

A ti ne vjeruj svemu što ti kažu HDZ-ovi apologeti. (Uz dobrohotnu pretpostavku da ti vjeruješ u ono što pišeš).

Quote:
Dokumenti uz pomoć kojih se pomoglo Blaškiću nisu pronađeni u Uredu PRH. Pomoglo mu je nešto drugo. Znam detalje ali ih nemam namjeru ovdje iznosit.
A tebi treba vjerovati na riječ?

Quote:
I ne zaboravi jedno: ja sam izravni sudionik brojnih aktivnosti koje se ovdje spominju. I prije i poslije 2000.
Ali za razliku od Stjepana Mesića nisi "izravno zainteresiran"?
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 13:32   #14
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Ne sumnjam majstore, no danas smo tu, a sutra ko zna gdje ...

Obzirom kako Amerika ciljano izaziva ratove još od eksplozije broda Maine u Havani kao i da je uzrokovala Korejski rat (o čemu se uopće ne piše) kao i Vietnamski (vjerujem da si pogledao - https://en.wikipedia.org/wiki/The_Fog_of_War)
učinio je svijetu uslugu, a naručito americi. Najviše i stradavaju amerikanci.
Prodaja oružja za samoobranu je prava stvar, samo ga ne smiješ sâm proizvoditi ) doktrina amerike
Obzirom na iskustvo jedino te "krtice" mogu iznenaditi, nije mogao puno otkriti samo je dokazao što se radi iza leđa ljudi ... sve poznato.
O Amerikancima ne treba trošit riječi. Dovoljno je proučiti i shvatiti izraz Pax Americana

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Tužiteljstvo zatraži od suda nalog da se dostave dokumenti ili da se omogući uvid ...što su i učinili. A znaš kako i naša strana može pokazati dobru volju jer je i obavzna zakonom i Ustavom. Sjeti se kako je tajni agent 004% bježao od zahtjeva karadžića da mu bude svjedok obrane ... da je otišao u Haag ne bi se vratio ... tako je i šonjo i gluperda praljak sam sebi smjestio svojim lažima i iz svjedoka se pretvorio u osumnjičenika i potom u optuženog te osuđenog ratnog zločinca. Točno ...? misliš li da je tajni agent 004% pametniji? Busao se 004% u prsa domoljubljem izbjegavajući uručenje poziva jer je nepoznat, a ono 202 metra od Županijskog suda i Odjela za ratne zločine ... dok nije stigla javna opomena 100 000 € i još dolazimo po tebe "mićo".

https://www.vecernji.hr/vijesti/haas...aradzic-310507


krhko je znanje jel da?

pitanje je samo koliko je platio da ne ode ...
Sud donese određene odluke pa ih povuče. Ništa čudno. Više ću odgovorit na ovo pitanje u postu kolegi Oštriću, uvaženi i cijenjeni kolega (bez obzira što imamo bitno različita mišljenja ovdje, negdje se ipak dobro slažemo )

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
... u toj sobi je trebao biti još jedan sef, no prije mesića su uredno pročešljali i odnijeli po volumenu cca 75-80 kila dokumentacije miroslav i kompanija. Nemam pojma što je ds 10. Ne valjda put prema dolje (downing street 10) ? Ako misliš na to, dobro ti znaš muški provokatoru (njet lapsus calami)
Svijet nije spreman za istinu ... "duh vremena" .. uostalo redovito gube laptope a mislim kako bi im Putin poslao i sigurnosnu kopiju da im nešto nestane
englezi nemaju pojma o hrvatskom jeziku kao što ni tuđmani nemju pojma o engleskom i kao što rekoh bez problema se snima na drugoj lokaciji i umetne

lp
Dobro si shvatio DS10.
Usput, tamo nije bilo ništa od toga što se govori da je toliko toga "obitelj" odnijela. Postoji popis svih privatnih stvari što ih je obitelj uzela. Popis je i u Uredu PRH i Uredu PVRH.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 13:43   #15
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
To je tvoje osobno mišljenje. A ovo i nije topic o Mesiću.
Naravno.


Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Koliko je puta u 240 godina predsjednik SAD bio opozvan?
Koliko je puta predsjednik SAD počinio čin veleizdaje?

Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Ali Zakon o suradnji s ICTY je potpisao prethodni predsjednik. Sva državna tijela su bila obavezna po tom zakonu postupati. Ali istina, postoje ljudi koji spoemnutu tradiciju "koga briga za papire" slijede dosljedno: "zakona se ne treba držati kao pijan plota". Pa onda, u kompletnoj travestiji, poštovanje zakona nazivaju velizdajom.
Griješite kolega Oštriću, I to ne znam je li to namjerno ili slučajno. Zakon je o suradnji sa sudom, ne tužiteljstvom. Mi smo strana u postupku kao i tužiteljstvo. Zar smo trebali pristati na sve subpene koje je tužiteljstvo izdalo? Do 2000. i dok nije donesena ta Deklaracija kojom se dala nadležnost Tužiteljstvu da istražuje hrvatske vojno-redarstvene operacije, sve smo subpene dobili na temelju sudskih presuda. Ne zato jer smo se inatili. Sud. Proces.Tužba. Žalba. Presuda. Žalba. Presuda. MI azdovoljni, tužiteljstvo bijesno.
Prema tome, ignoriranje te činjenice je ključna greška u samoj premisi što dovodi do ovakvih pogrešnih zaključaka.
Ponovit ću: držali smo se tog Zakona i do 2000. samo nismo nikome dali da nam narušava integritet niti smo se ponašali kao poslušni i gladni psići koji jedva čekaju da im nekto baci otpatke sa stola. Imaju li Srbi kakvih problema, ili Muslimani iz BiH jer nisu davali sve što je tužiteljstvo tražilo? I jer su ono što su dali zaštitili? Sjeti se samo kako se tretiraju zapisnici sa VSO Srbije? Ni Tužiteljstvo ih ne smije koristiti (čak ni onaj nezatamnjeni dio) u drugim predmetima. Pa F. Hartman je pravomožno osuđena zbog toga jer je otkrila neke podatke iz zatamnjenih dijelova tih spisa.
Znam ja što tebe muči. Činjenica da smo nakon 2000. "skinuli gaće" i posali vreća za nabijanje svakakvih likova te želja da se to poltronaštvo koje je dovelo do potpunog kraha politike detuđmanizacije opravda. Ne ide to tako.

Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
A ti ne vjeruj svemu što ti kažu HDZ-ovi apologeti. (Uz dobrohotnu pretpostavku da ti vjeruješ u ono što pišeš).
Još manje vjerujem Mesiću i antiratnim aktivistima koji nisu shvatili da se na agresiju ne odgovara antiratnom kampanjom i "govoreći svi smo krivi". Vjernik sam, i znam za Novozavjetnu "tko tebe kamenom, ti njega kruhom". Ali sam i realist.

Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
A tebi treba vjerovati na riječ?
Ne. Pogotovo jer ne znaš tko sam (i tu si u pravu; ne pišem pod svojim imenom jer da pišem to bi bila poptuno drugačija rasprava s obzirom na relevantnost nas dvojice kao sugovornika)


Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Ali za razliku od Stjepana Mesića nisi "izravno zainteresiran"?
Ne. Nisam činio nikakva kaznena djela za razliku od njega.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 13:59   #16
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
O Amerikancima ne treba trošit riječi. Dovoljno je proučiti i shvatiti izraz Pax Americana
aha Theodore (bogoljub) Roosvelt je rekao sve o toljagi iza leđa, a i kako je iz male pljačkaške zemlje niskozemske ... štoš. U konačnici jak gospodar je prava stvar, ako je pametan. Nažalost ovo zadnje redovito izostaje zbog viših interesa ...ili monika od strane izabranog naroda ...

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Sud donese određene odluke pa ih povuče. Ništa čudno. Više ću odgovorit na ovo pitanje u postu kolegi Oštriću, uvaženi i cijenjeni kolega (bez obzira što imamo bitno različita mišljenja ovdje, negdje se ipak dobro slažemo )
ok, sud je relativno "relativan", ali kao što rekoh tuđmanoidi su jadno slabi u logici, no brutalno iskreni ... rade sve u najboljoj namjeri, ali za sebe
Moje ishodište je uvijek lateralno, ne volim biti u središtu ... više vidiš
No ovdje ipak griješiš, nije stvar u pristanku nego što nam je diplomaciju vodio bijeda od pojave koji nakon pogleda na suknju ne zna više za sebe. No niti to nije problem, problem je što ništa ne napravi dobro ..
pogle mu ostavštnu ili legacy što bi rekao karijeserni praznomlat ... jedan od njih

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Dobro si shvatio DS10.
Usput, tamo nije bilo ništa od toga što se govori da je toliko toga "obitelj" odnijela. Postoji popis svih privatnih stvari što ih je obitelj uzela. Popis je i u Uredu PRH i Uredu PVRH.
Opće poznate mutikaše, vjerojatno najveći neprijatelj Hrvatske.
Osim nekih nas samih ... ali doista je nestala određena dokumentacija, to je nedvojbeno.
Sjeti se kako su mićo i kompanija ponovo podlo podmetnuli mesiću, sa još jednim sefom za koji mu nisu dali ključ, a u njemu ostavili papire o mesiću da kada se taj otvori, ostane dojam kao da je mesić imao ključ. Razumiješ koji su to bolesni negativci.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 18:15   #17
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Sjeti se kako su mićo i kompanija ponovo podlo podmetnuli mesiću, sa još jednim sefom za koji mu nisu dali ključ, a u njemu ostavili papire o mesiću da kada se taj otvori, ostane dojam kao da je mesić imao ključ. Razumiješ koji su to bolesni negativci.
Drug Stipe je, po običaju, bio neistinit do srži u svojim iskazima. Imao je ključ od svih sefova, što on što njegov šef kabineta. To što se nisu snašli i što im je odgvaralo često govorit neistine je druga priča. Ista je priča i s tzv. crnim telefonom s kojim su, prema istinoljubivom Mesiću, izravno razgovarali Tuđman i Milošević. Što je opet, u skladu s dobrom navadom druga Stipe, potpuno netočno (zašto nisam iznenađen količinom neistina koje on širi?).
Zato, da ne duljim više. O pokojnom Bagiću, koji je bio bitan dio Mesićeve ekipe, samo zato jer je pokojan sve najbolje (ali ne treba mu dizat slavoluk koji ne zaslužuje). Mislim da sam ga, za razliku od vas većine ovdje, jedini i osobno poznavao. I njega i Ribu, i Tomu i druge.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 21:19   #18
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Zato, da ne duljim više. O pokojnom Bagiću, koji je bio bitan dio Mesićeve ekipe, samo zato jer je pokojan sve najbolje (ali ne treba mu dizat slavoluk koji ne zaslužuje). Mislim da sam ga, za razliku od vas većine ovdje, jedini i osobno poznavao. I njega i Ribu, i Tomu i druge.
samo zato jer je pokojan...mislim, nisam mu bio prijatelj niti baš tako dobro poznavao ali rekao bih da si ti još manje.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 22:01   #19
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
samo zato jer je pokojan...mislim, nisam mu bio prijatelj niti baš tako dobro poznavao ali rekao bih da si ti još manje.
Na temelju cega to zakljucujes? Imas li neko drugo vidjenje o Bagicu?
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 23:26   #20
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Drug Stipe je, po običaju, bio neistinit do srži u svojim iskazima. Imao je ključ od svih sefova, što on što njegov šef kabineta.
onda su tuđmanodi mogli priložiti potvrdu o predaju ključeva ... a nisu. mićo ostavio neke požutjele hartije koje se tiču mesića jednom kada se sef otvori
da to bude dokaz kako je imao ključ ...

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
To što se nisu snašli i što im je odgvaralo često govorit neistine je druga priča. Ista je priča i s tzv. crnim telefonom s kojim su, prema istinoljubivom Mesiću, izravno razgovarali Tuđman i Milošević. Što je opet, u skladu s dobrom navadom druga Stipe, potpuno netočno (zašto nisam iznenađen količinom neistina koje on širi?).
veza je postojala i nije crni nego oker ili limun plave boje ...

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Zato, da ne duljim više. O pokojnom Bagiću, koji je bio bitan dio Mesićeve ekipe, samo zato jer je pokojan sve najbolje (ali ne treba mu dizat slavoluk koji ne zaslužuje). Mislim da sam ga, za razliku od vas većine ovdje, jedini i osobno poznavao. I njega i Ribu, i Tomu i druge.
Bitne su stvari koje je napravio, a ne kakav je bio. moj stav je kako je bio na strani Hrvatske .. no rekoh poštujem Tvoje viđenje. Sve je vrlo slojevito i ako ne kreneš od početka i pravim argumentima nego vjeruješ tuđmanoidima i glupostima tajnog agenta 004% i njegovom šund magazinu nacionanalna sigurnost bez budućnosti jasno je kako se nećeš složiti sa mojim stavom.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.