Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 16:26   #41
Ako si imao bilo kakav dug iz prošlosti i kojem slučajem završio na neurednoj listi, automatski ti se american odbija. Isto tako ako imaš dodatnu american karticu od nekog člana, neće ti se izdat studentska start kartica. Ja imam studentski paket i dozvoljeni minus na tekućem, ali mi je american odbijen zbog liste HUBa.

I da, molim moderatore da smanje ovu sliku, nepregledno je.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 21:04   #42
pitanjce...ako imam taj studentski paket...osim plaćanje na rate na amex...mogu li sa istom PBZ maestro karticom plaćati na rate?!?!?
Suziguzi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 21:31   #43
Da, limit ti je 1000kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:03   #44
thanx :-)
Suziguzi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:49   #45
Evo ovako, redovni sam student 2. godine imam žiro račun u PBZ-u i sada bih uzeo taj studentski paket sa AMEX karticom. Kolko znam trebam otvoriti tekući, potpisati papire i čekati karticu (mislim da nebi smjeli odbiti, imao sam na žiro poveću uplatu i nekoliko manjih). Koristio bih tu karticu za tu i tamo neku kupovinu pa me zanima dali se plačaju kakve kamate ili što već. Jer to mi je malo čudno da mogu kupovati na rate a da ne plaćam banci nikakvu proviziju. Zanima me i na koliko rata mogu uzeti, dali je to zavisno od prodavača ili? Npr. odem u neki dučan odjećom, nabacam stvari za 500-1000kn i na koliko max rata bi se to moglo uzeti (jer neki tu spominju neke max 3 rate)?
marcelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:53   #46
Ne plaćaš nikakve kamate (jedino da ne platiš račun, onda ti je kamata 14% godišnje). Broj rata ovisi o trgovini. Ovo za 3 rate nije točno; ja sam kupio TV na 6 rata.
Inače, limit ti je 2000kn, i u njega ti ulazi i kupovina na rate, tako da ne možeš kupiti ništa skuplje od 2000kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:23   #47
Čisto informativno, na kolko rata u prosjeku daju dućani (do sad sam sve na keš kupovao tako da nemam blage)?

mokry, hvala na odgovoru
marcelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:05   #48
Oni s tehnikom uglavnom daju na više (12 beskamatnih), oni s robom daju ugl. do 6 rata... Ovisi i o iznosu računa. No kažem, ovisi o dućanu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 19:45   #49
Quote:
marcelus kaže: Pogledaj post
Evo ovako, redovni sam student 2. godine imam žiro račun u PBZ-u i sada bih uzeo taj studentski paket sa AMEX karticom. Kolko znam trebam otvoriti tekući, potpisati papire i čekati karticu (mislim da nebi smjeli odbiti, imao sam na žiro poveću uplatu i nekoliko manjih). Koristio bih tu karticu za tu i tamo neku kupovinu pa me zanima dali se plačaju kakve kamate ili što već. Jer to mi je malo čudno da mogu kupovati na rate a da ne plaćam banci nikakvu proviziju. Zanima me i na koliko rata mogu uzeti, dali je to zavisno od prodavača ili? Npr. odem u neki dučan odjećom, nabacam stvari za 500-1000kn i na koliko max rata bi se to moglo uzeti (jer neki tu spominju neke max 3 rate)?
jesu ti dali amex
*Adriatic* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 23:16   #50
Da. Nekih 20 dana je trebalo. Ima neka naljepnica na kartici da zovem i javim da sam dobio karticu te da se informiram ako želim, to baš nužno zvati ili su to samo tako stavili (ako zna itko)?
marcelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 23:39   #51
Quote:
marcelus kaže: Pogledaj post
Da. Nekih 20 dana je trebalo. Ima neka naljepnica na kartici da zovem i javim da sam dobio karticu te da se informiram ako želim, to baš nužno zvati ili su to samo tako stavili (ako zna itko)?
moraš nazvat.
pitaju te par pitanja da potvrde da je to tvoja kartica, da ju nije netko maznuo, i onda ju tek aktiviraju.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 15:08   #52
Quote:
marcelus kaže: Pogledaj post
Da. Nekih 20 dana je trebalo. Ima neka naljepnica na kartici da zovem i javim da sam dobio karticu te da se informiram ako želim, to baš nužno zvati ili su to samo tako stavili (ako zna itko)?
meni ne
*Adriatic* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 15:49   #53
Quote:
ana:) kaže: Pogledaj post
moraš nazvat.
pitaju te par pitanja da potvrde da je to tvoja kartica, da ju nije netko maznuo, i onda ju tek aktiviraju.
To aktiviraju istog trenutka ili?

I banalno pitanje, kako ide postupak prilikom kupnje, dam karticu, provuče se, potpišem se na račun i to je to?

Zadnje uređivanje marcelus : 30.12.2010. at 16:16.
marcelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 20:33   #54
Da, to je cijeli postupak.


I ja isto nisam morao ništa zvati.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 02:26   #55
prije se nije trebalo zvati, ne znam od kad je to.

nemam niti jednu novu karticu tak da ja nisam trebala zvati, ali znam neke koji su morali.

marcelus, da, odmah možeš krenut peglat
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 15:32   #56
Štite se od zlouporabe..
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 21:34   #57
Ja koristim taj studentski american i maestro već par mjeseci. Bila sam već par puta u minusu na maestru i nisu mi sjele nikakve kamate. Nisu mi jasne te kamate od 14% godišnje. Kako se to obračunava? Malo glupo pitanje, ali ne razumijem.
Monika66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:10   #58
Quote:
Monika66 kaže: Pogledaj post
Ja koristim taj studentski american i maestro već par mjeseci. Bila sam već par puta u minusu na maestru i nisu mi sjele nikakve kamate. Nisu mi jasne te kamate od 14% godišnje. Kako se to obračunava? Malo glupo pitanje, ali ne razumijem.
Morali su ti zaracunat kamatu. al ona je vjerojatno bila premala da ju primjetis.

Kamata se zaracunava na dnevnoj razini te naplacuje na mjesecnoj. sto znaci ako na pocetku mjeseca udes u minus te nakon tjedan dana izades iz minusa kamata ce ti se zaracunati za tih 7 dana a naplatiti ce ti ih na kraju mjeseca.

npr. ako udes u minus 1000 kn. kamata (14%) ti za svaki dan za taj iznosi oko 38 lipa. ako si brzo izasla iz minusa vjerojatno nisi ni primjetila tih par kuna kamate...

vjerujem da je to bio slucaj
niko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:23   #59
Quote:
niko1983 kaže: Pogledaj post
Morali su ti zaracunat kamatu. al ona je vjerojatno bila premala da ju primjetis.

Kamata se zaracunava na dnevnoj razini te naplacuje na mjesecnoj. sto znaci ako na pocetku mjeseca udes u minus te nakon tjedan dana izades iz minusa kamata ce ti se zaracunati za tih 7 dana a naplatiti ce ti ih na kraju mjeseca.

npr. ako udes u minus 1000 kn. kamata (14%) ti za svaki dan za taj iznosi oko 38 lipa. ako si brzo izasla iz minusa vjerojatno nisi ni primjetila tih par kuna kamate...

vjerujem da je to bio slucaj
Da, bila sam samo po par dana u minusu. Hvala na objašnjenju, sad razumijem.
Monika66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:05   #60
Talking

Quote:
Monika66 kaže: Pogledaj post
Da, bila sam samo po par dana u minusu. Hvala na objašnjenju, sad razumijem.
nema na cemu ako imas jos pitanja samo pitaj
niko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.