Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2009., 11:56   #41
iiiii opet ja

kako bi se ranjavanje u ratu eventualno povezalo sa znakovima i poljima?
izrešetan šrapnelima od kojih je jedan završio u vratu, na samo nekoliko mm od glavne aorte (smrt za dlaku)- ostavilo cjeloživotnu posljedicu
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 16:58   #42
Ljetno računanje vremena

Okej, svagdje piše kako je bivša juga uvela ljetno računanje vremena 1983., al zna li itko točan datum... ? Kako izračunati podznak osobe rođene jedne nedjelje u ožujku 1984. ako ne znamo točno za svaku godinu kad je nastupilo ljetno računanje vremena? Ima li igdje neka tablica ili nešto?
Poredmora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 17:27   #43
http://hr.wikipedia.org/wiki/Ljetno_...unanje_vremena
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 17:30   #44
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
iiiii opet ja

kako bi se ranjavanje u ratu eventualno povezalo sa znakovima i poljima?
izrešetan šrapnelima od kojih je jedan završio u vratu, na samo nekoliko mm od glavne aorte (smrt za dlaku)- ostavilo cjeloživotnu posljedicu
Ovako, teoretski bih rekao da moraju biti u kombinaciji prva i osma kuća i mars. Ako se radi o vratu tu se onda mora uključiti i druga kuća.

A za mračnjaka....vladarai u osmoj kuća, pluton na ASC, ASC u škorpiji....i slično.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 00:39   #45
zanima me, kako se gleda u buducnost putem natalne karte? da li je to računanje ručno kako se planeti gibaju, ili postoji nekakav program u koji se ubace podaci, pa nam on da trenutno stanje planeta?!

Hvala!
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 01:15   #46
Quote:
nerealizirana_cura kaže: Pogledaj post
zanima me, kako se gleda u buducnost putem natalne karte? da li je to računanje ručno kako se planeti gibaju, ili postoji nekakav program u koji se ubace podaci, pa nam on da trenutno stanje planeta?!

Hvala!
Predikcije se u astrologiji rade uz pomoć više tehnika, a sve se baziraju na određenom planetarnom rasporedu obzirom na natalnu kartu pojedinca.

O metodama predikcije više možeš pročitati ovdi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 10:35   #47
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ovako, teoretski bih rekao da moraju biti u kombinaciji prva i osma kuća i mars. Ako se radi o vratu tu se onda mora uključiti i druga kuća.

A za mračnjaka....vladarai u osmoj kuća, pluton na ASC, ASC u škorpiji....i slično.
hvala

evo moguće situacije (nemam sat pa sad pokušavam bar otprilike naštimati, zato pitam)- Mars u škorpionu i u 8, a u 8 još i Sa i Ne, a Ma u opoziciji s Ju u 2. (a da mars nije u 8?)

a vlasnik 8 je Me u trigonu s Ma

a ovo za negativnu energiju oko nekoga si u pravu! skoro pa sve ima. a koloku ima ulogu uran u takvom slučaju?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 11:44   #48
Šta s tim? Zar piše točan datum uvođenja ljetnog vremena u Jugoslaviji za svaku godinu? Pobogu, znamo svi otvoriti wikipediju.

Trebale bi mi konkretne informacije za svaku godinu ili barem za '84. Primjerice, je li ljetno računanje vremena '84 započeto zadnje nedjelje u ožujku ili prve nedjelje u travnju ili možda kojeg drugog datuma? Može li mi itko pomoći u vezi s tim?
Poredmora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 19:01   #49
Quote:
Poredmora kaže: Pogledaj post
Šta s tim? Zar piše točan datum uvođenja ljetnog vremena u Jugoslaviji za svaku godinu? Pobogu, znamo svi otvoriti wikipediju.

Trebale bi mi konkretne informacije za svaku godinu ili barem za '84. Primjerice, je li ljetno računanje vremena '84 započeto zadnje nedjelje u ožujku ili prve nedjelje u travnju ili možda kojeg drugog datuma? Može li mi itko pomoći u vezi s tim?
Europske zemlje mijenjaju računanje vremena zadnje nedjelje u ožujku i listopadu, a SAD prve nedjelje u travnju i zadnje u listopadu.

Ostalo ti sve piše na tom linku.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 23:28   #50
nekaj mi nije jasno. ako u isto vrijeme na neku planetu tranizitno djeluju "loša" planeta kvadratom i "dobra" planeta trigonom, jel to znači da ova dobra eventualno ublaži lošu, ili obje djeluju istim intenzitetom ali na drugim poljima?

npr na veneru kvadratom saturn i trigonom jupiter...
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 23:52   #51
Bolje djeluje aspekt koji ti aspektira planetu koja ti je "jača" u horoskopu. Npr. vladar sunca, Asc, Mjeseca.....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 23:56   #52
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Bolje djeluje aspekt koji ti aspektira planetu koja ti je "jača" u horoskopu. Npr. vladar sunca, Asc, Mjeseca.....
a što ako ni jedna nije vladar?
jel onda to ovisi o aspektima u natalu između tih planeta?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 23:58   #53
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
a što ako ni jedna nije vladar?
jel onda to ovisi o aspektima u natalu između tih planeta?
Ako ni jedna nije vladar i ako se radi o "slabim" aspektima onda će i djelovanje biti slabo ili nikako.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 00:02   #54
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ako ni jedna nije vladar i ako se radi o "slabim" aspektima onda će i djelovanje biti slabo ili nikako.
ahaaa! znači vrijedni spomena tranziti su samo oni planeta od posebnog značaja u natalu?

no krasno...
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 09:43   #55
gleda li se natal tek rođenog djeteta bitno drugačije od onog odraslog čovjeka?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 18:05   #56
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
gleda li se natal tek rođenog djeteta bitno drugačije od onog odraslog čovjeka?
kakvo je to pitanje...natal je natal, ne mijenja se tokom života, tako da se isto gleda bez obzira koliko je stara osoba
raw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 19:13   #57
Quote:
raw kaže: Pogledaj post
kakvo je to pitanje...natal je natal, ne mijenja se tokom života, tako da se isto gleda bez obzira koliko je stara osoba
ma negdje sam pročitala da se drugačije tumači

(možda sam se krivo izrazila)
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 23:21   #58
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
nekaj mi nije jasno. ako u isto vrijeme na neku planetu tranizitno djeluju "loša" planeta kvadratom i "dobra" planeta trigonom, jel to znači da ova dobra eventualno ublaži lošu, ili obje djeluju istim intenzitetom ali na drugim poljima?

npr na veneru kvadratom saturn i trigonom jupiter...
Gleda se jacina oba tranzita. Dakle, jacina aspekta (orbisi, aplikacija, egzaktni, separacija). Bitno je i koje su planete u tranzitu te kako su one inace integrirane u natalnoj karti. A bitna su i polja. Dakle, Jupiter ce trigonirati s jednog podrucja dok ce Satrun kvadrirati sa drugog.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 01:06   #59
... čime bi se u natalu mogla opisati jaka odanost i privrženost prijateljima? Kojim položajem planeta?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 20:14   #60
Fish, možete li mi napisati da li je gore ako neka osoba ima npr., merkur u strijelcu (gdje je u izgonu) u 3. kući blizanaca (komunikacija, promet) nego u 9.kući (strijelca). Ili npr. mjesec u jarcu (hladnoća) u 4. kući (osjećajni život, djetinjstvo). Ja nisam astrolog, ali zar te loše osobine mjeseca ne dolaze tu više do izražaja nego da je u 10.kući. Te sam planete samo uzela kao primjer.

Zadnje uređivanje ex cecilia : 18.07.2009. at 20:30.
ex cecilia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.