Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2004., 19:56   #21
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Adam i Eva

Quote:
nataniel kaže:
Past ćeš na istom ispitu.:-)

Ne, ja uzimam jabuke.
Pao sam nekoliko puta. Nadam se da više neću.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 19:58   #22
Ne gledaj na to kao na pad, ja se šalim .

Gledaj na to kao na put.
Učiš samoga sebe i o sebi, a Ona ti pomaže u tome.
Ma kako se tebi ne svidjalo to.

:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 20:03   #23
Quote:
nataniel kaže:
Ne gledaj na to kao na pad, ja se šalim .

Gledaj na to kao na put.
Učiš samoga sebe i o sebi, a Ona ti pomaže u tome.
Ma kako se tebi ne svidjalo to.

:-)
Tešo da mi ona u tome može pomoći, bar nije ni jedna da sad. Tko zna, možda i takva postoji.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 20:07   #24
Možda ju nisi SLUŠAO, već si nasilno htio ovladati njezinom prirodom koja je učiteljska, skrbnička, navigatorska

Ili si slušao samo što si htio, a ne što si trebao.

Drugi puta bolje slušaj, prije nego poželiš vladati njome.

Slušaj što ti želi reći.Ili te povesti.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 20:16   #25
Quote:
nataniel kaže:
Možda ju nisi SLUŠAO, već si nasilno htio ovladati njezinom prirodom koja je učiteljska, skrbnička, navigatorska

Ili si slušao samo što si htio, a ne što si trebao.

Drugi puta bolje slušaj, prije nego poželiš vladati njome.

Slušaj što ti želi reći.Ili te povesti.
Ajoj, ne bih se složio s tobom. Da sam je slušao tko zna što bi bilo s mene. Možda više ne bi bio ni među živima.

Drugi put ne smije biti pogreške.

Ne želim ja nikim vladati, nek se samo ona drži onih principa koji su neophodni za normalan suživot.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 20:43   #26
Quote:
nataniel kaže:
njezinom prirodom koja je učiteljska, skrbnička, navigatorska
Vidiš nato, zbog ovakvog projiciranja svojih osobina na na druge žene čini mi se kao da ti sebe smatraš nekom božicom, a sama si napisala da ti se to na kraju može obiti o glavu.

I opet, ako je njena priroda učiteljska, skrbnička, navigatorska (btw, čija nije? ), onda je ona bila loša učiteljica, skrbnica i navigatorica, jer njen učenik nije ništa naučio. Na kraju, što čini učitelja, znanje koje ima u sebi, ili znanje koje je uspio prenesti na druge. Tko je bolji učitelj, onaj koji nauči djecu, ili onaj koji ih ne nauči?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 20:51   #27
Quote:
walter kaže:
Vidiš nato, zbog ovakvog projiciranja svojih osobina na na druge žene čini mi se kao da ti sebe smatraš nekom božicom, a sama si napisala da ti se to na kraju može obiti o glavu.

Ona ti je jadna nasjela na one neznabožačke fore da je žena kao 'učiteljica' ili 'svećenica', a upravo je istina obrnuta. Žena mora da uči od muškarca, samo tako ima šansu da ponovo dođe do Boga.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 20:54   #28
Quote:
J-C kaže:
Ona ti je jadna nasjela na one neznabožačke fore da je žena kao 'učiteljica' ili 'svećenica', a upravo je istina obrnuta. Žena mora da uči od muškarca, samo tako ima šansu da ponovo dođe do Boga.
Svatko sam traži put do Boga. Zato što je Bog u nama. Ne može ti nitko drugi pokazati gdje je Bog.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 20:59   #29
J-C , religijsko ludilo?

Walt, ti si opaki zen budist, sto ti znas o Adamu I Evi?

To samo mi smrtnici žvačemo, kojima je mudrost zena - još - nedostupna.

priča, "učitelju" nije duboka, možda si želio gledati ju takvom,ali ideja jest, ponavljam.kakav je to pisac kada ne može prenijeti svoju dubinu?



grem doma, do slušanja.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 21:13   #30
Quote:
nataniel kaže:
Walt, ti si opaki zen budist, sto ti znas o Adamu I Evi?
Vi zapadnjaci, uvijek me nasmijete. Kao bahata djeca rumenih obraza.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 08:32   #31
Vi krivo gledate taj izvještaj iz rajskog vrta.
Bog je ubiti kriv u cijeloj priči zato što im je namjerno postavio zamku za koju je znao da če upasti u nju.
Da Eva nije ubrala jabuku siguran sam da bi im stari lisac zabranija nešto drugo!!
Sljedeče bi bila zabrana hodanja brže od 3 km/sat na putu između smokve i šipka!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 08:37   #32
Slažem se, ovo se savršeno uklapa u sliku izvitoperenog uma koji je, po predaji i legendi, stvarao svijet.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:01   #33
Quote:
u prolazu kaže:
Vi krivo gledate taj izvještaj iz rajskog vrta.
Bog je ubiti kriv u cijeloj priči zato što im je namjerno postavio zamku za koju je znao da če upasti u nju.
Da Eva nije ubrala jabuku siguran sam da bi im stari lisac zabranija nešto drugo!!
Sljedeče bi bila zabrana hodanja brže od 3 km/sat na putu između smokve i šipka!!
Nije bit u jabuci, nego u povjerenju i poslušnosti. Ista priča se ponavlja svakog dana i časa i u našim životima.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:05   #34
Quote:
J-C kaže:
Nije bit u jabuci, nego u povjerenju i poslušnosti. Ista priča se ponavlja svakog dana i časa i u našim životima.
Prije bih rekao u poslušnosti negu u povjerenju!!
Bog je stvorio rajske vrtove u kom su se Adam i Eva osječali potpuno slobodni i sretni....ali NE!! Njemu to baš i nije pasalo pa im je počeo nametati svoju volju, htio im je reči: "ja sam bog vaš, gospodar svemira, pa i vas!!!"
Bog je htio od njih napraviti svoje robove našto su se oni pobunili..( interesantno je da se pobunila prvo žena )!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:14   #35
Quote:
u prolazu kaže:
Prije bih rekao u poslušnosti negu u povjerenju!!
Bog je stvorio rajske vrtove u kom su se Adam i Eva osječali potpuno slobodni i sretni....ali NE!! Njemu to baš i nije pasalo pa im je počeo nametati svoju volju, htio im je reči: "ja sam bog vaš, gospodar svemira, pa i vas!!!"
Bog je htio od njih napraviti svoje robove našto su se oni pobunili..( interesantno je da se pobunila prvo žena )!
Ti si totalno u krivu, čovječe. Oni su imali slobodnu volju kao što je i mi imamo, ako je tebi bolje da služiš Luciferu, onda izvoli, ja to ne želim.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:15   #36
Quote:
nataniel kaže:
J-C , religijsko ludilo?

Walt, ti si opaki zen budist, sto ti znas o Adamu I Evi?

To samo mi smrtnici žvačemo, kojima je mudrost zena - još - nedostupna.
Ja sam kršćanin.

Baš bu volio upoznati jednu takvu mudricu.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:16   #37
Quote:
J-C kaže:
Ti si totalno u krivu, čovječe. Oni su imali slobodnu volju kao što je i mi imamo, ako je tebi bolje da služiš Luciferu, onda izvoli, ja to ne želim.
Hej, ovo nije Religija.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:17   #38
Quote:
walter kaže:
Svatko sam traži put do Boga. Zato što je Bog u nama. Ne može ti nitko drugi pokazati gdje je Bog.
U većini je Đavo a ne Bog.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:18   #39
Quote:
Secundo kaže:
Hej, ovo nije Religija.
Kaj ja mogu, otišlo je u tom smjeru.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.