Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2010., 11:43   #21
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
A što znači da zračimo infracrveno kad sam već to napisao? Morat ćeš se malo sam potruditi.....Zašto misliš da bi imao neku posebnu vibraciju?
Sve zivo sto postoji ima svoju vibraciju.
i to ja ne mislim,to je dokazano,ali iskreno-neda mi se sad raspravljati o temi koja je toliko siroka,a vidim da ti bas nisi upucen (bez uvrede). i sama mehanika (osnove mehanike) povezuju vibracije i energiju ali to je sasvim druga tema.
__________________
Nesreca je kad ti sreca kuca na vrata a ti nisi kod kuce!
night dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 11:45   #22
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zapravo i bi i ne bi jer bi tvoj spektroskopski otisak u jednom trenutku bio unikatan a u već idućem također unikatan i ne vezan uz prethodni. S tom unikatnošču koja se mijenja iz trenutka u trenutak si zapravo možeš rit obrisat slično kao i s usporedbom dviju pahuljica snijega od kojih je svaka unikatna ili dva kristala istog sastava od kojih je svaki unikatan jer je nastao u unikatnim okolnostima........a i to samo kada bi uopće bio u stanju toliko precizno mjeriti. Uostalom čemu bi to uopće netko mjerio? Aaaaaa pardon...alternativci ne trebaju mjeriti...oni osjećaju....
otisak prsta je otisak prsta
pitaj CIA-u
__________________
Nesreca je kad ti sreca kuca na vrata a ti nisi kod kuce!
night dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 03:23   #23
Quote:
night dream kaže: Pogledaj post
otisak prsta je otisak prsta
pitaj CIA-u
Otisak prsta je uvijek isti a toplinski otisak (infra crveno zračenje) se stalno mijenja .
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 14:40   #24
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Otisak prsta je uvijek isti a toplinski otisak (infra crveno zračenje) se stalno mijenja .
al te definira ovaj koji se ne mijenja
__________________
Nesreca je kad ti sreca kuca na vrata a ti nisi kod kuce!
night dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:54   #25
"Sve zivo sto postoji ima svoju vibraciju", kakvu vibraciju; mehaničku, elektromagnetsku, zar samo jednu?
"i to ja ne mislim,to je dokazano", nije!
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 03:39   #26
Quote:
sdespoto kaže: Pogledaj post
vibraciju; mehaničku, elektromagnetsku, zar samo jednu?
Ne misli se tu na takve vibracije navodis, tj. mislim da je priroda te vibracije sasvim drugacija da se ne moze uporediti sa tim.
Ezo-Terik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:39   #27
Gle, za vibraciju trebaš oscilator. Gdje je, što je, od čega je?
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 17:30   #28
Pozdrav svima.
Pokušavam naći odgovarajuću temu na forumu, o kristalima, koji me u posljednje vrijeme fasciniraju. Nabavila sam si malu kolekciju.
Osim osnovnih, gorskog kristala i hematita, imam sugilit, celestin, selenit i još dosta manjih kamenčića. Ipak, zapazila sam da mi hematit zaista puno pomaže kod koncentracije i posebno mi je drag.
Nastojim ga pravilno puniti/prazniti i to na način da ga zakopam u zemlju, a kasnije napunim uz gorski kristal.
Ipak, čini mi se da sam napravila pogrešku.
Posljednji put sam ga ukopala u zemlju (ne preduboko naravno) i ostavila ga prazniti 48 sati te otišla na put. U međuvremenu je padala kiša i smočila zemlju.
Zna se da hematit ne "trpi" vodu pa mislim da je možda izgubio svoja svojstva izlaganjem u vlažnoj zemlji.
Da li netko zna nešto više o tome? Da li hematit time automatski gubi svoju "moć"?
Thx.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 02:27   #29
Drizzt61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 09:35   #30
Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna nešto više o tome? Da li hematit time automatski gubi svoju "moć"?
Thx.
Nažalost taj tvoj hematit nema apsolutno nikakvu moć...
Spreher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 19:08   #31
Quote:
Spreher kaže: Pogledaj post
Nažalost taj tvoj hematit nema apsolutno nikakvu moć...
Hm...kako za koga. Svatko ima neko svoje iskustvo sa kamenjem (od onih koji se interesiraju za iste i rade s njima, ofc). Čak ukoliko se radi o placebo efektu (što iz vlastitog iskustva znam da se ne mora raditi), za mene opet imaju važan značaj.
Thx, anyway, ali već sam se informirala na pravom mjestu.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 20:42   #32
A to pravo mjesto bi bilo?
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:08   #33
Forumi koji se specijaliziranije bave kristalima i kamenjem, sa konkretnim i dugogodišnjim iskustvima ljudi, kojima je dotična tematika često više od interesa i hobija.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:44   #34
Primjerice?
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 20:12   #35
Quote:
sdespoto kaže: Pogledaj post
Primjerice?
Zašto ti je sad to bitno?
Ali, o.k. ako te zanimaju kristali, više informacija ima na specijaliziranim forumima, tipa spiritual-net, ohalu i ostalim alternativnim forumima, domaćim i stranim.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 13:27   #36
danas na poklon dobih jedan lijepi kamen. zove se galaksit. znate li što o njemu?
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 14:42   #37
Quote:
Ezo-Terik kaže: Pogledaj post
Ne misli se tu na takve vibracije navodis, tj. mislim da je priroda te vibracije sasvim drugacija da se ne moze uporediti sa tim.
Dakle ne radi se o nikakvim stvarnim vibracijama nego o vašim alternativnim pseudoznanstvenim (pseudo=lažno) pizdarijama.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 21:34   #38
Drago kamenje i njihov utjecaj

Molim za savjet one koji se razumiju u drago kamenje i njihov utjecaj.
Citala sam na raznim sajtovima o ovoj temi i podaci se nisu slagali,npr. na jednoj stranica sam nasla da oniks dobar, na drugoj da je los, i svasta jos.
Mene najvise zanima opal zato sto sam procitala da gledanjem u njega postajete vidoviti, ali on ne odgovara mom horoskopskom znaku. Imali to kakve veze?
U horoskopu sam lav.
Monique. is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.09.2011., 21:52   #39
Ovisi što želiš postići sa kristalima. Ako je to vidovitost, onda je dobar ametist (tako kažu). Za druge baš i ne znam napamet, ali imam nekoliko priručnika u tvrdom formatu i par pdfova na kompu. Nije sve što dolazi iz te literature primjenjivo i točno. Teško je filtrirati korisnog od beskorisnog, ne samo u ovoj temi, dapače, to je uvijek problem.

Univerzalni kristal koji se preporučuje za štošta je gorski kristal ili kvarc. S njim se ne može fulat koliko sam skontao. Ja imam 7 velika obrađena sa vrhom koje koristim za čakre.

Nova Arka ima dobar izbor kristala i vrlo razumne cijene, pa možeš pogledati.

http://www.novaarka.hr/ponuda.html

Da ne bi bilo zabune, nisam neki veliki poklonik kojekakvih pomagala u duhovnim/ezoternim vodama. Čak i ne vjerujem u sve to bespogovorno. Ne treba se oslanjati na sve to. Ipak želja za promjenom i kapacitet za promjenom proizlaze iz čovjeka samog. Ostalo je samo pomoć, alat ali ne i način stjecanja ovoga ili onoga. To je samo moje mišljenje. Ne volim lijenu duhovnost.
__________________
You suffer... but why?

Zadnje uređivanje tehuti : 07.09.2011. at 21:59.
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 18:20   #40
Ja sam kod jedne bioebergeticarke kupila narukvicu od bijelog gorskog kristala.Kao trebala bi me opustati,smirivati,maziti,paziti....A ne znam bas.
Ne osjecam se nis specijalno s njom ili bez nje.
Ali mi je bas lijepa,onak svjetlucava.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.