Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2010., 14:36   #181
Sto se hoce rec da razvedena osoba s djetetom nije bas 'prilika'?

Pa ima i muskih koji nisu 'prilike' : npr bez posla, celav, bivsi narkoman, nezreo, debeo, kockar, pijanica, los u seksu, ludjak.. you name it

Sve je to individualno
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 18:54   #182
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Ma nemoj? Daj mi onda objasni zasto ona vec petu godinu nema nikoga? Da, sigurno je vecini muskaraca zivotna zelja biti sa zenom koja ima troje djece. Mos mislit...
Ne nisi u pravu,jer priča može imati i druge osnove.
Osobno sam razvedena žena s troje djece.
I mogla sam uči u novi brak,dakle nije bila riječ samo o prolaznoj vezi.

Odlučila sam protiv,mada se čovjeku nije imalo što prigovoriti i njegovo prihvačenje moje djece nije bilo ni upitno ni glumljeno.

Nakon razvoda,razmislila sam što u stvari očekujem od svog vlastitog života u budućnosti.
Koje mjesto u tom daljnjem životu imaju moje vlastite potrebe,želje i očekivanja,a koje moja djeca.
I postavila sebi najbitnije pitanje:

Jesam li ja spremna izgrađivati neku novu vezu ili brak?

I shvatila sam da se osječam sasvim dobro,bez trajnog prisustva muškarca pored sebe.
Da sam spremna i sposobna preuzeti odgovornost kako za sebe tako i djecu.
Isto tako i posljedice takve odluke.
I do dana današnjeg nisam mijenjala ni mišljenje ni odluku.
A prošlo je više od desetljeća.

Naravno,da su mi do ušiju dopirale procjene drugih,slične onome što si ti naveo za tu tvoju poznanicu(4o g,razvedena + 3 djece),koje su me uvijek dobro zabavljale.
Jer malo je bilo onih (bilo muško ili žensko),koji su shvatili da sam o svom budućem statusu odlučila sama.
I zato uopće nije isključeno da ta tvoja poznanica nema nikoga,jer to ni ne želi!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 19:45   #183
Evo ovako imam prijatelja koji je oženija ženu sa dvoje dice sad imaju još dvoje. Mislin da je puno veći problem bio u njoj valjda iz straha da jo se opet ne dogodi isto i moje je mišljenje da ih većina tako razmišlja ali kako znati ako ne probaš Reka bi moj dida koja ne da ni ne dobije, zato cure u akciju
__________________
La vita e bella
s2r is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:27   #184
... slicna prica, tuzna prica ... moj prijatelj; pronasao nju ... prekrasna, predobra, srce kao kuca. Rastavljena s djetetom, ono sto nikada nije htio, cak je i druge upozoravao kako to nije nikako dobro. Poceli su sjajno, bilo im je sjajno, voljeli su isto. Voljeli su i jedno drugo ( VOLE JOS UVIJEK, nemoguce da je drukcije ). Suzdrzavanje osjecaja, odgađanje teskih tema ... puno, puno iskrenih ( bolnih ) suza. Pa opet dobrih, veselih momenata; nakratko zaboravljena tezina. Grc na njegovom licu ,,, Borbe sa sobom ( I OKOLINOM, odgojom, krvi i genima ). Od neki dan za njega je nova godina NOVI POCETAK. Razisli su se ( ali duboko u sebi nisu i nece ). Njegova domovina, kuca i put osvojili su je na prvu ... i isto to ( ta krv i gen, odgoj toga kraja ) presudi i umori dvoje odnosno jednu ljubav gdje sada svaki na svojoj strani ulice trazi svoj NOVI POCETAK. Steta zbog S i A.
ovosok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2022., 19:43   #185
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Sto se hoce rec da razvedena osoba s djetetom nije bas 'prilika'?

Pa ima i muskih koji nisu 'prilike' : npr bez posla, celav, bivsi narkoman, nezreo, debeo, kockar, pijanica, los u seksu, ludjak.. you name it

Sve je to individualno
Biti debel, celav, ili neke puti nisu nikakve negativne stvari u povodu tkz. prilike.

Ja jos nisam sreo zenu koja se pali na muskarce sa djecom. Govorim o muskarcima kod kojin su djeca skoro pa 100% vremena. Zapravo, vise ima muskaraca koji 'trpe zenu i tudju djecu'. Mana, nebitno zensko ili musko sa prikolicom tj. djecom je sto suprotna strana osjeca da je tu samo sporedna uloga. I mislim da to je okidac, kod brojnih da u taj vid veze nece da ulaze. Naravno, tu moze isto doci do pritiska roditelja, brace i sestara ako smatraju da ona ili on sa djecom samo iskoristavaju drugu osobu za vlastito dobro ili olaksanje.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2022., 14:25   #186
Quote:
sky35 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje za mušku populaciju
Ja cu ti odgovoriti sasvim nemogucim primjerom:
Ona 2 djeteta 10 i 12,5 god. s velikim stanom i psom od 4 god.
Sretne Njega, oni se zaljube, on upozna djecu, provode divno vrijeme zajedno, on prihvati djecu i djeca njega,
ona puna povjerenja u njegov karakter i njihovu buducnost.
Odluce da on doseli k njima jer eto njihov stan je puno veci tu je skola itd...
Nakon mjesec dana on dobije gadnu alergiju na psa.
Pitanje je sad tko ce morati iseliti iz stana? On ili pas?
Pas nece sigurno.
Helter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2022., 15:34   #187
A nije sreo psa ni jednom prije nego se uselio k njoj? Ni jednoga, nigdje, nikad? Čovjek do srednjih godina nije znao da je alergičan na pseću dlaku?

Malo nevjerojatna priča, a postoji i toliko lijekova protiv alergije, ali hajde...


Btw kad sam nabavila psa, preuzela sam odgovornost za njega. Što znači između ostalog i da bih bila uberšupak od čovjeka da kažem a gle stari, bilo je dobro dok je trajalo, bit će tebi dobro i u azilu. Čovjek koji bi to očekivao naprosto nije vrijedan gubljenja vremena.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2022., 16:02   #188
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A nije sreo psa ni jednom prije nego se uselio k njoj? Ni jednoga, nigdje, nikad? Čovjek do srednjih godina nije znao da je alergičan na pseću dlaku?.
Nisi shvatila, alergija na psa je metafora za zivotne probleme.
A status njega je nizi od statusa psa.
Helter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2022., 16:17   #189
Quote:
Helter kaže: Pogledaj post
Nisi shvatila, alergija na psa je metafora za zivotne probleme.
A status njega je nizi od statusa psa.
Znam sasvim dovoljan broj ljudi uparenih s ljudima s djecom iz bivšeg braka da mogu reći da ništa nije problem dok su ljudi normalni.

Oni kod kojih bude problema imali bi išjuze u vezi i da nemaju djecu. Nije do djece, nego do karaktera.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2022., 17:17   #190
Quote:
Helter kaže: Pogledaj post
Nisi shvatila, alergija na psa je metafora za zivotne probleme.
A status njega je nizi od statusa psa.
Možda dobije i alergiju na dijecu, isto se može javiti poslije useljenja..a dijeca bi mogla u dom, psa uspavati ( nećemo baš dijeci davati injekcije za eutanaziju, ne,da bi se eto, neko osjećao dobro?)

One ( oni) koji padnu na spike o naglim alergijama i sličnim smetnjama nisu prošli školu "poslije mene potop " ili su tako niskog samopuzdanja da se daju vodati žedni preko vode do fatamorgane..
Drugi će "mene niko ne voli i ne sluša " pokazati vrata i zapaliti svjeću što ih je prosvjetlilo da zbog kobasice ne uzmu živu svinju..
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2022., 19:36   #191
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Drugi će "mene niko ne voli i ne sluša " pokazati vrata i zapaliti svjeću što ih je prosvjetlilo da zbog kobasice ne uzmu živu svinju..
Te zive svinje su po tebi muskarci kojima se ne svidja ideja odgajanja tudje djece?
Helter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2022., 20:02   #192
Naravno da ima primjera gdje takve veze uspijevaju, iako je to rijetkost.
Nije lako odgojiti i dovesti na pravi put svoju djecu, a kamoli tuđu.
Pogotovo danas, kad su djeca jako zahtjevna i sve više ih je problematičnih i bezobraznih prema vlastitim roditeljima.
Zašto bi se neki slobodan muškarac ili slobodna žena uopće htjeli upuštati u vezu s rastavljenom osobom koja ima djecu?
Zbog ljubavi? Gluposti. Sve to splasne kad dođe pravi život sa svim obavezama i problemima u takvim zajednicama.
__________________
Le monde a commencé sans l'homme et il s'achèvera sans lui
eagle29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2022., 10:26   #193
Quote:
eagle29 kaže: Pogledaj post
...
Zašto bi se neki slobodan muškarac ili slobodna žena uopće htjeli upuštati u vezu s rastavljenom osobom koja ima djecu?
Zbog ljubavi? Gluposti. Sve to splasne kad dođe pravi život sa svim obavezama i problemima u takvim zajednicama.
Možda zato što ne vjeruju svi da su rastavljeni s djecom stara krpa za brisanje poda niti da su djeca rastavljenih roditelja zadnji šljam pa eto, bit će dobri samo ako baš nema ništa bolje u ponudi... možda u toj rastavljenoj osobi nađu baš ono što traže od partnera.

Ljubav možda splasne ali ostaje poštovanje prema osobi s kojom si sam odlučio započeti život na koji te nitko nije tjerao, razumijevanje prema djeci za koju si isključivo samo ti, svojevoljno odlučio preuzeti brigu i ulogu oca/majke.

A, to što neki briju da ako je netko rastavljen i sa djecom, automatski znači da prihvaća trpjeti sve i svašta, je najveća zabluda... U pravilu, rastavljene osobe sa djecom jako dobro znaju gdje se sječe i kuda što vodi.

Moja kuma ti je rekla jednu famoznu rečenicu, "Nakon rastave čovjek shvati da jedine osobe kojima treba prati prljave gače, unatoč tome što te zajebavaju, su samo tvoja djeca"
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2022., 11:18   #194
Quote:
Helter kaže: Pogledaj post
Ja cu ti odgovoriti sasvim nemogucim primjerom:
Topik je iz 2011.

Reci toj poznanici da danas postoje izvrsni lijekovi za alergije i da gospodin može raditi sa svojim liječnikom opće prakse da pronađe nešto što mu odgovara.
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2022., 21:03   #195
Quote:
muca copatarica kaže: Pogledaj post
Topik je iz 2011.

Reci toj poznanici da danas postoje izvrsni lijekovi za alergije i da gospodin može raditi sa svojim liječnikom opće prakse da pronađe nešto što mu odgovara.
Poanta je da je on ima status nizi od statusa psa.
Sa i bez alergije.
Helter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2022., 22:24   #196
Ja sam mislila da je poanta ta da se tip nakon mjesec dana pravi da ima alergiju da bi im iskrojio dom po svom.
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2022., 22:37   #197
Lik koji nakon mjesec dana bez osipa ili kihavice naprasno ustvrdi da je alergičan na psa zapravo zaista i vrijedi manje od psa.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2022., 22:46   #198
Što smo naučili na forumu u zadnjih par dana: ako tip pije kao smuk, šuti, dobro je. Ako podivlja i zakuca te u zid, pazi malo kako se ponašaš. Ako laže da se riješi tvog psa, riješi se psa.


Neki ljudi stvarno vjeruju da bilo kakav kurac vrijedi kao dijamant iste težine.
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2022., 23:54   #199
Quote:
muca copatarica kaže: Pogledaj post
Što smo naučili na forumu u zadnjih par dana: ako tip pije kao smuk, šuti, dobro je. Ako podivlja i zakuca te u zid, pazi malo kako se ponašaš. Ako laže da se riješi tvog psa, riješi se psa.
Slucaj je hipotetski, a sve ste stale pljuvat po njemu.
Ni jedna nije spomenula mogucnost da se psa da nekom na selo ili prijatelju.
Muskarac je u tom a i u realnoj situaciji slicnoj ovoj u poziciji nizoj od psa.
Za njeno dijete ima 100% obaveza, 0% prava.
To je odgovor na naslov topica.
Helter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2022., 00:09   #200
Zašto bi ijedna normalna osoba tražila drugi dom svom psu zbog nekakvog lažljivog đubreta koje je odjednom aLeRgIčNo? Pogotovo roditelj kojem bi trebalo biti jasno da je kreten danas aLeRgiČaN na psa a ako mu to prođe uskoro će biti alergičan i na pastorčad? Spol nebitan, isto bi bilo i da se radi o ženi koja se useli svom novom dečku koji financijski očito dobro stoji, a za mjesec dana se sjeti da je ona alergična.

Idi kiši nazad sebi doma, bitch.
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.