Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2010., 16:09   #41
Quote:
heraklo37 kaže: Pogledaj post
Onaj tko je ljubomoran takva pitanja su po mom mišljenju suvišna jer sumnja uvijek postoji.
Uistinu. Onaj tko je ljubomoran naći će najmanji povod da maltretira partnera. I sumnja uvijek postoji. A neke su sumnje za stručnu pomoć.



Quote:
heraklo37 kaže: Pogledaj post
Ja sam instalirao na komp program koji snima svaku radnju na kompu.
Znači od običnog bilježenja teksta sa tastature, prati i snima mailove, chat i ma ama baš sve.
U drugi komp sam isto tako ubacio taj programčić i još jedan da se mogu povezati sa tim kompom.
Na kraju sam dobio odgovor kako mi je i ona rekla.
Sljedeći put postavi kamere po stanu. Ne mora te virtualno varati, možda poziva susjeda/vodoinstalatera/kuma u kuću.
Glavno da otkloniš sumnju.
Što ima veze što si dobio odgovor istovjetan njenom. Nadoći će već nova prilika, nimalo ne sumnjam u to.



Quote:
heraklo37 kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da je to zasigurno narušavanje nečije privatnosti.
Ali sam mislio….ako ima takvu privatnost imam je pravo znati.
Pa sigurno. I ona ima pravo znati da joj je muž patološki stalker.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 16:15   #42
Quote:
rondine kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo zanimljivo cuti tko je od sudionika u raspravi u braku ili vanbracnoj zajednici, a tko je u vezi u kojoj nema zajednicke djece, kredita ili imovine, jer mislim da i od toga ovise odgovori koje citamo.
e ovo je bas zgodno pitanje

da mi voljeni nije suprug nego decko: u slucaju sumnje ili loseg gut-filinga bi ga lijepo torpedirala i cica-mica
priroda takve zajednice je dosta neobavezna

medjutim bracna zajednica se zakonski ne moze raspetljati na gore navedeni nacin
ako vec ozbiljno sumnjam i zelim razvod, potrudila bi se bar da dobro sve istrazim prije no sto ikoga za ista optuzim

Zadnje uređivanje Marica Carica : 20.12.2010. at 16:44.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 16:17   #43
Quote:
mala hijena kaže: Pogledaj post
To nije pravo pitanje.
Pravo pitanje je: kako ću znati da je odnos nepovratno uništen.
odnos je unisten kada shvatis da te partner laze. kako ces znati da je lagao?

ode s deckima van, 3 puta taj tjedan, vrati se kasno, mirisljav ko ruzica. a veli da su u bircu gledali tekmu. i tako gleda tekme na regular basis. posumnjas.
samo sumnjas. sto ces dalje?
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 16:21   #44
Quote:
rondine kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo zanimljivo cuti tko je od sudionika u raspravi u braku ili vanbracnoj zajednici, a tko je u vezi u kojoj nema zajednicke djece, kredita ili imovine, jer mislim da i od toga ovise odgovori koje citamo.
Poprilično nebitno. Jer što sad kad ti kažem da sam isti stav imala u braku (dijete - da, krediti - da, imovina-da) i danas kad sam u vezi s čovjekom s kojim nemam ni dijete, ni kredite, ni zajedničke imovine?
Neke stvari jednostavno nemaju veze s potpisima i mnogo su veće od formata jednog papira.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:06   #45
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
i tako gleda tekme na regular basis. posumnjas.
samo sumnjas. sto ces dalje?
Ono što nikad ne razumijem u ovim stvarima je sljedeće: ako obn fakat gleda tekme s dečkima on a regular basis, onda ti je to ok? Sjediš kući ponosna na milo tvoje? Nek' njega nema doma, nek' ti brojiš fleke na zidovima - samo nek' se on ne seksa s nekom drugom?

Sve se svodi na jednostavno pitanje, koje uvijek iznova postavljam, a rijetko dobijem odgovor: jasno je da će partner u slučaju otkrivanja saznati da je bio špijuniran - slažeš li se da je jednako pošteno priznati i "neuspjeli" pokušaj špijuniranja?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:09   #46
Quote:
rondine kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo zanimljivo cuti tko je od sudionika u raspravi u braku ili vanbracnoj zajednici, a tko je u vezi u kojoj nema zajednicke djece, kredita ili imovine, jer mislim da i od toga ovise odgovori koje citamo.
Zašto tako misliš?

U ovoj su priči moguća 4 ishoda, i ni za jednog ne vidim utjecaj (ne)ubračenosti:

- nešpijuniranje + nevaranje;
- nešpijuniranje + varanje;
- špijuniranje + nevaranje;
- špijuniranje + varanje.

Kakva je razlika u odluci o (ne)špijuniranju ovisno o naravi veze?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:11   #47
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ono što nikad ne razumijem u ovim stvarima je sljedeće: ako obn fakat gleda tekme s dečkima on a regular basis, onda ti je to ok? Sjediš kući ponosna na milo tvoje? Nek' njega nema doma, nek' ti brojiš fleke na zidovima - samo nek' se on ne seksa s nekom drugom?

Sve se svodi na jednostavno pitanje, koje uvijek iznova postavljam, a rijetko dobijem odgovor: jasno je da će partner u slučaju otkrivanja saznati da je bio špijuniran - slažeš li se da je jednako pošteno priznati i "neuspjeli" pokušaj špijuniranja?
mozda sam se krivo izrazila. on ne gleda tekme na regularu nego odjednom pocne gledati tekme regularno. znaci neka promjena je dosla. pa mozda jos koja uz nju...

teoretski, bilo bi posteno priznati pokusaj spijuniranja. u praksi malo izvedivo
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:11   #48
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
ako vec ozbiljno sumnjam i zelim razvod, potrudila bi se bar da dobro sve istrazim prije no sto ikoga za ista optuzim
Znači, tvoja odluka o razvodu ne ovisi o sadržaju, kvaliteti, odnosima u braku, o tome kako se ti u tom braku osjećaš - nego o pukoj činjenici je li zakoniti utaknuo spolovilo još ponegdje?

Treba ostati u braku u kojem se netko osjeća kao zombi, samo zato što nema preljuba? Treba otići iz podnošljivog braka samo zato što je bilo preljuba? (Pustimo sad razglabanja o /ne/mogućnosti postojanja pojedine situacije)=
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:13   #49
Quote:
mala hijena kaže: Pogledaj post
Ako dođem do toga da ne vjerujem onom što mi partner govori, ne treba mi špijunaža.
Eto

Iako sam već trebala oguglati na ovo, ipak me i dalje čudi i užasava kako se ljudi rado skrivaju iza partnerovog (mogućeg) prijestupa.
Kako si olako uzimaju pravo zadirati u tuđu privatnost te kako besramno za takve postupke nalaze opravdanje.

Zar ne shvaćaju da time sebe svode na najmanju mjeru i pokazuju potpuno nepoštovanje prema partneru i odnosu u kojem se nalaze.

Nejasno mi je kako se uspiju pogledati u ogledalo nakon takvih istražnih radnji.
Kako uspiju pogledati partnera u oči, još mi je manje jasno.

Dodatno, veoma često oni koji njuškaju ne razmišljaju dalje od vlastitog nosa te se nađu u dosta "zanimljivoj" situaciji ako njuškanje urodi plodom.
Ako sam na ŽuD-u nešto naučila, onda je to da velik broj gorljivih tragača za Svetom Istinom nema blage veze što da s tom Istinom radi kad je se dokopaju pa često završe u destruktivnom višegodišnjem koprcanju na mjestu.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:16   #50
Špijunira se da bi se dokazala sumanja u bračnu nevjeru. Čak i kad se špijunskim aktivnostima prikupi "dokaz" neki ne znaju što će s tim "dokazom".

Naprave još veći problem, poruše se svi odnosi i život im se svede na psihičko maltretiranje i iscrpljivanje partnera. Špijuninjem prikupljen "dokaz" je okidač za sustavno nanošenje štete partneru.

Totalno bezveze...

Kad Izrael i li Amerika špijunskim aktivnostima prikupe dokaz da Sirija ima nuklearno postrojenje - isto unište i problem je riješen. Dakle, ako osoba nema viziju što će konstruktivno učiniti s dokazom, bolje je da se niti ne bavi špijuniranjem.
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:17   #51
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
odnos je unisten kada shvatis da te partner laze. kako ces znati da je lagao?

ode s deckima van, 3 puta taj tjedan, vrati se kasno, mirisljav ko ruzica. a veli da su u bircu gledali tekmu. i tako gleda tekme na regular basis. posumnjas.
samo sumnjas. sto ces dalje?
upaliti teletekst i vidjeti jel taj dan fakat bila tekma

nego, stalkeri... što biste napravili da vam se frajer/ženska mjesec dana čudno ponaša, vi krenete sa svojim provjericama i na kraju si sjebete neko lijepo iznenađenje koje je partner za vas pripremio? biste li priznali? posramili se? ili i dalje mislili da je opravdano?
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:18   #52
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
teoretski, bilo bi posteno priznati pokusaj spijuniranja. u praksi malo izvedivo
Boldano bi trebalo značiti - što?

Frka, ha?
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:20   #53
Quote:
Adrastia kaže: Pogledaj post
što biste napravili da vam se frajer/ženska mjesec dana čudno ponaša, vi krenete sa svojim provjericama i na kraju si sjebete neko lijepo iznenađenje koje je partner za vas pripremio? biste li priznali? posramili se? ili i dalje mislili da je opravdano?
To se ipak događa samo u američkim komedijama.
Kad je već odnos tako sjeban nitko nikom ne sprema iznenađenja takve vrste. Osim moožda na samom početku veze dok se još možebitno ne zna za patološke sklonosti svog partnera.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:21   #54
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Eto


Ako sam na ŽuD-u nešto naučila, onda je to da velik broj gorljivih tragača za Svetom Istinom nema blage veze što da s tom Istinom radi kad je se dokopaju pa često završe u destruktivnom višegodišnjem koprcanju na mjestu.
to sam pokušao napisati u postu iznad, samo sam ja Svetu Istinu zamjenio s pojmom "dokaz".
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:24   #55
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
teoretski, bilo bi posteno priznati pokusaj spijuniranja. u praksi malo izvedivo
Malo izvedivo??? Zapne riječ u grlu, što li?

Znači, uzimaš si pravo svaku svoju sumnju pretvoriti u isljeđivanje, bez imalo srama i nelagode ako se ispostavi da se radilo o čistoj paranoji?

U tom slučaju fakat razumijem odlazak na tekmu s dečkima, pa makar se igrala treća luksemburška liga.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:25   #56
Kad veza dođe do stadija da špijunažom moraš ustvrđivati da ti je partner nevjeran uistinu je bolje skupiti prnje i otići.

Nažalost, ljudi su glupe i slabe ovce i najčešće špijuniraju upravo oni koji ni nakon nepobitnog dokaza neće biti u stanju otići nego će si život pretvoriti u pakao.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:25   #57
Quote:
Adrastia kaže: Pogledaj post
upaliti teletekst i vidjeti jel taj dan fakat bila tekma
Ima neki dan kad nema tekme na teveju?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:26   #58
bili smo godinu dana u vezi, na zadnjem godisnjem sam primjetila cudno ponasanje (izbjegavanje sexa mi je bilo najsumnjivije ), na svaki pokusaj razgovora me cinio ludom, ja sam sumnjala ali nisam imala nista konkretno "protiv njega" - i taj status quo me izjedao a prvenstveno narusavao moj psihicki mir. Tocka na i je bila kada je u nasem zajednickom krevetu, jednom rukom grlio mene drugom tipkao po mobitelu smijuljeci se - i poludio odjednom kad sam se nagnula da vidim tko ga to nasmijava
Sljedece jutro dok je gospon spavao, uzela sam mobitel bez srama, procitala poruke, skuzila da jebe i drugu gospodicnu (i da, njoj je pisao to jutro), i do navecer je postao bivsi.

Moj mir je meni najvazniji.

edit. naravno da sam rekla da sam mu uzela mobitel i nasla raznorazne pizdarije. sav se uvrijedio da kako sam mogla kopati. jebote ako tada nisam ispalila od smijeha necu nikad. debil.
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:27   #59
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To se ipak događa samo u američkim komedijama.
Ne baš.

Jedna je na ovim prostorima ispričala priču koja je uključivala izbacivanje prekasno pristiglog muža s dekicom na noćenje u automobilu - da bi se ispostavilo kako je on sve te kasnonoćne sate proveo skrivećki uređujući novu kuću, farbajući, postavljajući zavjese i tako to.

Odnedavno ne razglabam o istinitosti pročitanoga.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:29   #60
Quote:
miss blondie kaže: Pogledaj post
Sljedece jutro dok je gospon spavao, uzela sam mobitel bez srama, procitala poruke, skuzila da jebe i drugu gospodicnu (i da, njoj je pisao to jutro), i do navecer je postao bivsi.

Moj mir je meni najvazniji.
Da ga je zasmijavao šul-kolega, nastavila bi vezu u kojoj partner izbjegava seks i tipka se s drugim dok si mu u zagrljaju?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.