Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2015., 22:01   #1041
ma ne forsam, ali ni ne odustajem
ponudim s vremena na vrijeme nesto, pokusam. vidim da ne zsnima pa pustim.
a nemrem se ne zalostiti, meni su knjige ogroman.i vazan dio zivota, obozavam citati i malo mi je zao sto ne dijelimo tu ljubav.
nije mi to sad o glavu, ali zao mi je sto nije bookworm

slikoprice smo posudili prosle godine, fora su.
malo zbunjujuce na prvu sl fora
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 00:28   #1042
grli, ljubi

Ima tvrde korice pa sam ju uzela za maloga, a moja skoro-cetverogodisnjakinja ju obozava
Na svaku stranicu se grlimo, ljubimo ili skakljemo
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 07:00   #1043
http://www.mvinfo.hr/knjiga/3809/car...slikovnica-dvd
Carapojedac . Moji su odusevljeni, presmijesno im je i vise nema carapa po cijeloj kuci, sad su obvezno u ladicama .
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 23:28   #1044
slikopriče su pun pogodak! super stvar za vježbanje čitanja. T. si je sav važan što sam uspije pročitati priču. večeras je inzistirao da on bratu pročita priču prije spavanja. odabrali su "novu crvenkapicu" i kad je došao do dijela kako vuk nije zatekao baku kod kuće jer je bila kod susjede na kavi, obojica su se stala cerekati kao ludi.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:35   #1045
Moze preporuka za curu od dvije godine i osam mjeseci? Jako voli da joj se cita, pikam po biblioteci, polica za najmladje joj je dosadna, a ona za starije je ogromna pa nemam pojma sto uzeti
nokolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 23:45   #1046
Quote:
nokolo kaže: Pogledaj post
Moze preporuka za curu od dvije godine i osam mjeseci? Jako voli da joj se cita, pikam po biblioteci, polica za najmladje joj je dosadna, a ona za starije je ogromna pa nemam pojma sto uzeti

Medo Tobi? Moj je u toj dobi svud vukao te knjige
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 17:31   #1047
Kad ste pocele citati klincima?
muukigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 18:30   #1048
ja se ne sjecam tocno al tamo negdje prije drugog rodjendana valjda, prije tog smo listali knjige bez prevelike price, one bas za bebe. sa dvije smo ga uclanili u knjiznicu i skuzila sam da smo mogli komotno i prije jer smo cijeli jedan kutak u knjiznici vec bili prerasli
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 10:05   #1049
moj je učlanjen u knjižnicu sa 13 mjeseci, imam fotke kako preslaguje slikovnice da sve bude uredno
tako da smo očito čitali i prije prvog rođendana, znam da smo već tada bili u fazi da jede jedino ako pri tome čitamo (interes za jelo je trajao jedno 2-3 mjeseca od uvođenja dohrane, onda mu je postalo dosadno pa su krenule improvizacije da bi sjedio mirno i jeo ).
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 15:11   #1050
Quote:
nokolo kaže: Pogledaj post
Moze preporuka za curu od dvije godine i osam mjeseci? Jako voli da joj se cita, pikam po biblioteci, polica za najmladje joj je dosadna, a ona za starije je ogromna pa nemam pojma sto uzeti
mi smo u toj dobi sigurno citali Piko, Miffy, Murko....
i to je negdje za tu dob, a i super dododje sada kada je citac, pa onda cita sama.
Mozes i Petru (mislim da smo ju mi negdje u toj dobi otkrile)
sjecam se svemirci gacoljupci, i dosta slikovnica iz serije EPTA...neke se cine dugacke, ali zapravo, mogu to klinci pratiti

udji u knjiznicu, listaj slikovnice, pa ces vidjeti kak tebi sjedaju
i vidi dal dijete vise voli gledati slicice, pa dugo biti na toj jednoj stranici, ili vise listati

mi smo od 2 rodjendana uclanjeni u knjiznicu, al i prije smo svasta citali, jer sam ja mahnito kupovala knjige. sada sam stedljiva
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 07:11   #1051
Quote:
muukigirl kaže: Pogledaj post
Kad ste pocele citati klincima?
Oduvijek gledali slikovnice, a bas da citam pricu, koliko se sjecam oko 20 mjeseci s kceri. Sjecam se da smo na koji mjesec prije 2. rodjendana citale price pred spavanje.

Sa sinom (2 godine 2 mjeseca) je tesko reci jer uz sestru slusa svasta, ukljucujuci knjige koje nikako ne razumije.. ona je uglavnom presla na 'chapter books' (uz neke slikovnice). Ali strpljiv je
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 11:26   #1052
dajte mi pliz preporuke nekih knjiga s pričama (4.5g i 6g)

imamo basne i bajke, te od manje konvencionalnih kasparavičiusove 3 knjige (kratke i budalaste priče te dan jagoda)
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 12:24   #1053
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
dajte mi pliz preporuke nekih knjiga s pričama (4.5g i 6g)

imamo basne i bajke, te od manje konvencionalnih kasparavičiusove 3 knjige (kratke i budalaste priče te dan jagoda)
moj 4ipolgodišnjak trenutno obožava Vješticu Winnie
Aalayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 23:13   #1054
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
dajte mi pliz preporuke nekih knjiga s pričama (4.5g i 6g)

imamo basne i bajke, te od manje konvencionalnih kasparavičiusove 3 knjige (kratke i budalaste priče te dan jagoda)

Mi citamo Roalda Dahla, ali i Winnie the Pooh knjige, pa onda cijelu seriju o vilama (autorica 'Daisy Meadows' to je ocito pen-name) koja je meni ubiboze dosadna ali mojoj kcer je super pa eto citam... u biti u knjiznicama i knjizarama posudjujemo i kupujemo sve s vilama, konjima, ponijima i tak. (recimo My little ponies chapter books )

Kupila sam vise knjiga Astrid Lindgren--to ima i na hrvatskom, citali smo 'Christmas in the ? village' a do Pipi jos nismo dosle, ceka na polici.

Ne znam je li preveden David Walliams ("Awful Auntie"), koji je super i komican, no mozda prije za 6-7 godina?

Btw ako ima netko (mozda vani kao mi!) tko pocinje samostalno citati na engleskom, Julia Donaldson ima divne pocetnice (http://www.juliadonaldson.co.uk/phonics.htm) -- zabavnije su od standardnih pocetnica.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 09:06   #1055
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Btw ako ima netko (mozda vani kao mi!) tko pocinje samostalno citati na engleskom, Julia Donaldson ima divne pocetnice (http://www.juliadonaldson.co.uk/phonics.htm) -- zabavnije su od standardnih pocetnica.
ajme, ovo je savrseno.
obozavam j. donaldson.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 11:38   #1056
a jel postoji nesto tako slicno na hrvatskom?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 23:23   #1057
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
a jel postoji nesto tako slicno na hrvatskom?
Nek me uciteljice isprave, ali meni se cini da je uciti citati na hrvatskom lakse (koliko god je hrvatska gramatika teza, ili se barem cini teza)--zbog fonetickog pisanja. Zato na engleskom trebaju sustavi poput phonics, i zato se na hrvatskom lakse prijedje na normalne slikovnice (ponovno, disclaimer, ovo se meni sve cini na osnovu sjecanja i sada promatranja petogodisnjakinje u skoli engleskog govornog podrucja).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 23:33   #1058
Meni se isto tako cini Ma zapravo sam mislila pitati sto sve postoji za klince na temu ucenja citanja (hrvatskog). Moj raspoznaje i pise sva slova, tu i tamo ih zna i povezati u slogove i procitati, ali mu je samo citanje potpuno nezanimljivo... pa. razmisljam kako ga malo mozda motivirati da krene
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 09:45   #1059
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Meni se isto tako cini Ma zapravo sam mislila pitati sto sve postoji za klince na temu ucenja citanja (hrvatskog). Moj raspoznaje i pise sva slova, tu i tamo ih zna i povezati u slogove i procitati, ali mu je samo citanje potpuno nezanimljivo... pa. razmisljam kako ga malo mozda motivirati da krene
ne znam za slikovnice s tom namjenom.
ali bila sam linkala na one vježbice za učenje čitanja, to su ispisi različitih slogovnih skupina u hrv. jeziku, pa dijete može na tome malo vježbati.

inače mislim da većina ima iskustvo da kad dijete počne čitati, tj povezivati slova u riječi, da to radi sa svim napisanim oko sebe - od etiketa na hrani do znakova u prometu.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 00:54   #1060
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ne znam za slikovnice s tom namjenom.
ali bila sam linkala na one vježbice za učenje čitanja, to su ispisi različitih slogovnih skupina u hrv. jeziku, pa dijete može na tome malo vježbati.

inače mislim da većina ima iskustvo da kad dijete počne čitati, tj povezivati slova u riječi, da to radi sa svim napisanim oko sebe - od etiketa na hrani do znakova u prometu.
i ja tako mislim, hocu reci jedinu prednost u reklamama vidim da djeca vjezbaju citati na njima

zadnjih pol godine vidim prednosti u ranom citanju i prednosti mjesovitih vrtickih grupa, po tom pitanju
moja bas trazi te neke slikovnice koje smo citali sa 2 ili 3 da ih sada cita sama, ili kad se nadju drugi klinici okolo, njima
Miffy, murko i tako te neke, i cak one neke jaslicke (koje smo mi poklonili vrticu), za pocetno ucenje rijeci.

ovo sto je puffko linkala mi je super, i za ucenje citanja, i za ucenje engleskom, a ta julija je divna samA po sebi, bas za dusu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.