Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2011., 13:15   #1
Što radite kad ste na čuvanju trudnoće

Pozdrav svima, naime na čuvanju sam trudnoće radi prirode posla koji radim i upala koje sam imala na početku trudnoće.Sad sam već 3 mjeseca doma a inače sam po prirodi aktivna i ne volim sjediti doma.Nažalost na posao se ne vraćam jer mi je prestresan za raditi i zdravoj a kamoli trudnoj.Dajte sa nekim savjetima kako ispuniti kvalitetno vrijeme, tj. kako ga vi ispunjavate dok ste na komplikacijama?!
veljača 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:39   #2
Quote:
veljača 84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, naime na čuvanju sam trudnoće radi prirode posla koji radim i upala koje sam imala na početku trudnoće.Sad sam već 3 mjeseca doma a inače sam po prirodi aktivna i ne volim sjediti doma.Nažalost na posao se ne vraćam jer mi je prestresan za raditi i zdravoj a kamoli trudnoj.Dajte sa nekim savjetima kako ispuniti kvalitetno vrijeme, tj. kako ga vi ispunjavate dok ste na komplikacijama?!
ja nisam bila na čuvanju, ali sam cijelu trudnoću bila doma (studentica) pa dok nisam morala učiti, slagala sam puzzle! i super mi je bilo! opuštalo me i baš sam ih sa guštom slagala!! recimo ja sam slagala tipa ove http://www.google.hr/imgres?q=anne+geddes+puzzle&um=1&hl=hr&client=fire fox-a&rls=org.mozilla:hrfficial&biw=1280&bih=661&tbm =isch&tbnid=ZCxGGJVTiH4-GM:&imgrefurl=http://forums.famili.fr/famili/Salonfamili/Hobbies/puzzles-anne-geddes-sujet_2973_1.htm&docid=-1HWJ5RblPEs3M&w=400&h=298&ei=LaRbTpDYJcPt-gbaw6i5DA&zoom=1&iact=rc&dur=511&page=4&tbnh=131&t bnw=194&start=52&ndsp=18&ved=1t:429,r:4,s:52&tx=42 &ty=88i naravno čitala ljubavne romane
gabi_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 18:05   #3
leži na kauču, gledaj serije i jedi

šala

a čuj svatko zna kako najbolje popuniti svoje slobodno vrijeme. O čemu si maštala prije dok si radila, a nisi stizala zbog posla? Cijeni slobodno vrijeme, kasnije ćeš žaliti za njim.

Zanimljivo je kako kukamo dok smo na stresnom poslu, kako previše radimo, kako nemamo vremena za sebe bla bla, a kad ga imamo, opet ne valja, opet ne znaš kud bi sam sa sobom. A jesmo čudni
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 18:32   #4
ja sam najviše maštala o pješačenju po prirodi i povratku na tae kwon do

mislim da mi ta opcija ne dolazi u obzir...

čitam knjige, to mi je stvarno falilo...rado bih crtala, ali moram baš ležati, a iz ležećeg položaja mi je to nezgodno. tv me ne zanima, tu i tamo koji film...brojim tjedne....
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 18:49   #5
pa da ne moraš ležati pješačenje po prirodi bi bilo baš idealno, ne?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 18:52   #6
Ja sam svoju šogoricu zaposlila :-) Izrađivala je nakit samnom.... probaj, zabavno je, a poslije ga možeš prodavati!
sanda77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 19:19   #7
Ja gledam tv, čitam ponešto o odgoju, malo stručne literature koje imam na tone i koju ne stižem čitati. Problem s ovim zadnjim jest što mi se često prispava ili mi u ležećem položaju utrne ruka na koju se naslonim....... I bavims e sa starijom koliko god mogu i moram.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:06   #8
surfam, čitam knjigu, skidan torrente pa gledam, spavam, telefoniram ..... sve što sam radila kao studnet kad nisam učila
u fazama kad se smijem kretat odem na kavu s frendicama, prošećem po kvartu, obavim dm ili tak nekaj (ništa teško ne teglim).
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 21:07   #9
Joj, i ja sam radila nakit!

I smišljala ukrase za dječju sobu

Bila sam na mirovanju cijelu trudnoću, zadnjih 5 mjeseci sam strogo ležala, ali nisam pročitala niti jednu knjgu, i nisam pratila niti jednu seriju. Bila sam sva puna normabela i spasmexa pa mi je valjda otišla koncentracija totalno.

Sjećam se da sam jedino mogla pratiti one idiotske reklame na top shopu, ali i one su mi ponekad predugo trajale
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:12   #10
gledam tv, surfam, skuham ručak, stavim robu sušiti, čitam,

sada se ne smijem previše kretati pa dućan i dm nisu opcija inače bih do njih prošetala

danas sam odlučila se pokrenuti po pitanju pisanja magistarskog, tj. više čitanje literature jer ne mogu ni previše sjediti...

i super mi je.. i ne nije mi dosadno što me svi pitaju .... nego ovo gledam kao produljeni zasluženi go nakon mlijun godina maltretaže u svojoj firmi...
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:14   #11
da zaista je smiješno da se uvijek žalimo i za nečim patimo..
Ma iskreno nisam tip koji voli zasjesti doma i čekati mužića da se vrati s posla.
Izrada bilo čega zvuči dobro, a nije loše upisati i neki tečaj, baš ću se informirati o tome
veljača 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:22   #12
Quote:
veljača 84 kaže: Pogledaj post
da zaista je smiješno da se uvijek žalimo i za nečim patimo..
Ma iskreno nisam tip koji voli zasjesti doma i čekati mužića da se vrati s posla.
Izrada bilo čega zvuči dobro, a nije loše upisati i neki tečaj, baš ću se informirati o tome
pa ja ne žalim...sretna sam da mogu biti doma, daleko od stresa, a općenito imam takvu trudnoću da ni ne bi mogla raditi

jedem bolje nego u firmi, jednostavno mi je dobro i to se vidi na meni


i uopće mi ne fali posao.... niti malo....i što znači čekati mužića da se vrati s posla? skuham sebi ručak kojeg onda on jede kada dođe doma...i to je to... pa meni dan za čas prođe a nekada apsolutno ništa pametno ne radim..
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:52   #13
meni su zabranili kuhanje ručka.

zabranili su mi bilo šta osim ležanja i odlaska u wc. tako da moram čekat mužića da se vrati s posla da mi da jesti.

odvratan osjećaj. ko da nisam ljudsko biće.

svi ostali kućanski poslovi su, naravno, također u njegovoj domeni.

eto, tečaj crtanja sam uvijek htjela upisati, i mislila kako ću to kad odem na porodiljni. eto mi sad. ni na tečaj za trudnice ne smijem, a tako sam to htjela.

jednostavno nemam ideje čime ispuniti vrijeme netko tko je 24 sata dnevno vezan za krevet, osim knjigama i internetom. a i to dopizdi.
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:59   #14
ja u pocetku citala gledala tv i sl,al sad mi sve vec dojadilo nakon 3 mj
najvise me zivcira ta dosada i to samo jedenje i zeljna sam ljudskog drustva
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:55   #15
Da, lijepo je bilo ispočetka, ja sam isto 3 mjeseca doma, stvarno nije da se žalim, kad se sjetim koji posao radim zaista sam sretna što nisam tamo, ali čovjeku dosade i kućanski poslovi kojih baš i nema previše kad si cijeli dan doma
Gledam malo te tečajeve, nije jeftino a iskreno da ne postoji nikakva udruga za trudnice kad su doma da se organiziraju druženja, izleti i nekakve radionice gdje bi se one osjećale korisnima.
Ako imate kakve korisne ideje ili bilo što slično, ajmo ih ovdje iznjeti i malo si pomoći izdržati ove dane kad smo same doma..
veljača 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:00   #16
Quote:
veljača 84 kaže: Pogledaj post
... a iskreno da ne postoji nikakva udruga za trudnice kad su doma da se organiziraju druženja, izleti i nekakve radionice gdje bi se one osjećale korisnima.
ja ovo ne kužim... pa kakva druženja, izleti i radionice??? doma si jer ČUVAŠ TRUDNOĆU. ako možeš na izlete onda definitivno nemaš komplikacije u trudnoći.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:28   #17
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
ja ovo ne kužim... pa kakva druženja, izleti i radionice??? doma si jer ČUVAŠ TRUDNOĆU. ako možeš na izlete onda definitivno nemaš komplikacije u trudnoći.

Tražila sam za savjet cure koje su u istoj poziciji, ne za osudu pa te lijepo molim da komentare takve prirode sačuvaš za sebe.Ako ti nisi u poziciji da ne izlaziš iz kuće možda druge trudnice jesu.
I molim te ne pravi nikakve zaključke o meni jer me ne poznaš, a nisam tu da nekoga osuđujem nego lijepo pitam za savjete
veljača 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:29   #18
Quote:
veljača 84 kaže: Pogledaj post
Tražila sam za savjet cure koje su u istoj poziciji, ne za osudu pa te lijepo molim da komentare takve prirode sačuvaš za sebe.Ako ti nisi u poziciji da ne izlaziš iz kuće možda druge trudnice jesu.
I molim te ne pravi nikakve zaključke o meni jer me ne poznaš, a nisam tu da nekoga osuđujem nego lijepo pitam za savjete
onog momenta kad curama koje su zakovane za krevet pričaš da žališ jer nema udruge koja organizira izlete za cure koje su doma na komplikacijama moram reagirati, to ne mogu prešutjeti.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:32   #19
ja sam na kompikacijama, ali sam unutar zadnja tri tjedna dobila dozvolu za kretanjem (umjerenim naravno).
osobno, nemam volje za pretjeranim kretanjem, jer me bole križa i imam pritisak na jajnike od dugog stajanja, ali vjerujem da možda netko drugi nema takvih problema, pa razmišlja o druženju i radionicama
osobno, izlete bi izbjegavala bez obzira na to kaj se kakti smijem kretati. ne volim izlaziti iz stana na duže vrijeme, jer mi stalno nešto je; il sam žedna il sam gladna il mi se piša (a zbog paranoičnog straha od bakterija u trudnoći ne želim pišati po javnim zahodima). a ako me nešto počne probadat ili osjetim bilo kakav pritisak, volim da sam u blizini stana, da se mogu vratiti i ubaciti u krevet.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:53   #20
I ja sam na komplikacijama od početka, dakle sad sam već 7 mjeseci doma, trebam rodit za 5 tjedana. U početku sam isto morala strogo mirovati i ležati i ne raditi ništa, bilo mi je koma, muž na poslu, a ja cijele dane sama u stanu, za popizdit....Skroz me nešto probadalo i bolilo, nisam smjela ni u dučan koji mi je pored zgrade i stlano sam bila u strahu
Tamo negdje poslije 4. mj. trudnoće sam dobila dozvolu da se mogu počet kretat al da ne pretjerujem i tako eto sad skoro dogurala do kraja, ne mogu vjerovat da je tako brzo prošlo. Uglavnom, svaki dan mi je isti, odem u dučan, tražim recepte, kuham ručak, visim na internetu, malo počistim, peglam i dosađujem se i često se osjećam usamljeno. Sad mi je već teško pa ne bauljam okolo ak ne moram, al sam ove zadnje mjesece dosta zujala po šoping centrima jer se na taj način bar prošećem U početku sam često išla na preglede kod ginekologa pa bi svaki put svratila na kavu kod kume koja je isto doma jer ima malu bebu i ostala bi kod nje po cijeli dan ili svratim kod svojih staraca i tako....
Na televizoru niti jednu sapunicu ne pratim jer me živciraju i turske i meksičke, tak da tv ni ne palim dok muž ne dođe s posla. Najgore mi je kad mužić dođe s posla i onda se najede, malo zaspe i ode na internet ili igra igrice po 2-3 sata, a ja opet sama ko budala
Svi mi kažu uživaj sad još malo jer kad se bebač rodi nećeš imat vremena za ništa Ja jedva čekam, bar mi neće bit dosadno
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.