Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2015., 00:21   #1521
Za cink i ostale metale znam da ih recikliraju, za ovo drugo mi kažu da treba dokazat isplativost recikliranja mikroskopskih količina na računalu a draguljarnice imaju navodno pametnija posla.
Nego me zanima kokretno je'l ko išao reciklirat neki dragulj jer ga želi prodat za manje. Mene zanima samo zlato, konkretno.


On topic: Staro željezo i novine. Šta je sigurno je sigurno.
Feanklinfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 14:55   #1522
Bogami je RIVP danas dobro zaronija. Preko 5%. Čudno, tko prodaje?
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 08:37   #1523
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Bogami je RIVP danas dobro zaronija. Preko 5%. Čudno, tko prodaje?
Niko, čitava burza je u banani.

Pogledaj LRH-R-A
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 21:51   #1524
Ma to je jedan običan bezveznjak i infantilna drkadžija na kapitalizam, ameriku itd...slabog obrazovanja i sa nekim teškim psihičkim poremećajem...psihopat u svakom slučaju.
Evo danas galami, viče o nekakvom porazu Kine, Rusije a o "eksploziji" dionica na zapadu...i onda američka burza u zadnjih pola sata potone 1% u minus...Jedina eksplozija kojom se on hrani je ogromna mržnja koja obitava u njemu.
Sumertime1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 10:45   #1525
Tako je krenulo i 2007...najprije je sve ronilo bez veze, dizali su se margini, racunalo na mirovince, da bi sve zavrsilo kako je zavrsilo. Mislim da se zse nikad nije od 2007 oporavio. Sad ako ga slijedi jos jedan udarac samo se nadam da se nece prelit na realni sektor. Sad mi je drago da nisam kupovao kad je bakic drukao 2010-2012. Ulagao sam u obveznicke fondove i polako ali sigurno gore.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 15:45   #1526
Quote:
Sumertime1989 kaže: Pogledaj post
Ma to je jedan običan bezveznjak i infantilna drkadžija na kapitalizam, ameriku itd...slabog obrazovanja i sa nekim teškim psihičkim poremećajem...psihopat u svakom slučaju.
Evo danas galami, viče o nekakvom porazu Kine, Rusije a o "eksploziji" dionica na zapadu...i onda američka burza u zadnjih pola sata potone 1% u minus...Jedina eksplozija kojom se on hrani je ogromna mržnja koja obitava u njemu.
Prijatelju,
Ja se baš ne bi složio s tobom. Možda ga Bakić nekad lupa i bahat je, ali da je neobrazovan, to ne.
Nenad Bakić je prva osoba sa FCA certifikatom, ako ne znaš šta znači kratica financijski analitičar :klap:
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 21:28   #1527
Koliko su istinita suskanja da Bakic pocinje ispitivati ulaganje u poljoprivredu,u organske proizvode...?
Navodno sklapa neke poslove,sklapa strukture stvaranja Agrokombinata...
Hrana i voda.Vjecni doprinos.
Koejev Helkert is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 21:32   #1528
Nego, mene zanima, je to po m2?
Sad mi javjljaju ovi iz nasdaqa da je kubikaža u pitanju.
Ispričavam se.
wiki pedia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 07:50   #1529
Quote:
Koejev Helkert kaže: Pogledaj post
Koliko su istinita suskanja da Bakic pocinje ispitivati ulaganje u poljoprivredu,u organske proizvode...?
Navodno sklapa neke poslove,sklapa strukture stvaranja Agrokombinata...
Hrana i voda.Vjecni doprinos.
Nešto kao Fikret Abdić

https://www.youtube.com/watch?v=22hXM_kI0d4
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 07:56   #1530
Bolje bi mu bilo da je otvorio lanac birtija po svim shoping centrima u Hr nego ulagao u dionice imao bi godišnji prinos 300% a on hoće ležeći zarađivati
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 16:42   #1531
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Ako je Bakić mudrac,zar nije hrana uvijek izvor dobiti?To je progres koji neprestano traje.
Organska hrana sve više dobiva na cijeni..
Koejev Helkert is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 19:54   #1532
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Bolje bi mu bilo da je otvorio lanac birtija po svim shoping centrima u Hr nego ulagao u dionice imao bi godišnji prinos 300% a on hoće ležeći zarađivati
Mislim da bi više ležao u slučaju da je otvorio birtije, ovako mu teško ide san na oči.

Iako je njegova ideja donekle bila ok, pokušaj promašaj. Pogriješio je u procjeni kretanja cijelog tržišta (kad je vjetar povoljan i purani lete), a ujedno i grdo pogriješio odabirom dionica za koje je i laik mogao primjetiti da su pacijenti u terminalnoj fazi bolesti.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 14:11   #1533
Quote:
Koejev Helkert kaže: Pogledaj post
Ako je Bakić mudrac,zar nije hrana uvijek izvor dobiti?To je progres koji neprestano traje.
Organska hrana sve više dobiva na cijeni..
Probaj se baviti time i prodati a da nisi u gubitku.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 15:27   #1534
Quote:
europe kaže: Pogledaj post
Prijatelju,
Ja se baš ne bi složio s tobom. Možda ga Bakić nekad lupa i bahat je, ali da je neobrazovan, to ne.
Nenad Bakić je prva osoba sa FCA certifikatom, ako ne znaš šta znači kratica financijski analitičar :klap:
Financijski analitičar haha....
Dobro je netko na forumu napisao koja je prava definicija financijskog analitičara: To je osoba koja će sutra znati reći zašto se danas nije ostvarilo nešto što je on prognozirao jučer
TheBigLebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 23:30   #1535
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Probaj se baviti time i prodati a da nisi u gubitku.
Ne moras objasnjavati...Vidim kako prolaze OPG-i u Slavoniji i u Neretvi..

Ne radim se pametan,ali postoji li neki poslovni model po kojem bi oni bili uspjesni?
__________________
Ni trava se ne povija tako kao ljudi pod voljom svojih gospodara.
Koejev Helkert is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 12:29   #1536
Quote:
Koejev Helkert kaže: Pogledaj post
Koliko su istinita suskanja da Bakic pocinje ispitivati ulaganje u poljoprivredu,u organske proizvode...?
Navodno sklapa neke poslove,sklapa strukture stvaranja Agrokombinata...
Hrana i voda.Vjecni doprinos.
Ne znam za g. Bakića, ali poznata je ona lista najjačih područja za biznis. Ne sjećam se točnog redoslijeda, ali hrana i piće su bili prvi. Išto je to nekako ovako:

Hrana i piće
Energija i pitka voda
Lijekovi i narkotici
Oružje i sigurnosni proizvodi

itd., zatim idu servisni sektor koji to sve povezuje i osigurava rad (ICT, telekom, upravljanje), nekretnine - je li, to sve treba biti na nekoj fizičkoj podlozi. U principu vrlo je jednostavno gleda se čega najviše treba stanovništvu i što se najviše traži na tržištu.

Što se g. Bakića tiče poznati su njegovi stavovi o nekretninama, ukratko je to da je kod stambenih prostor za rast vrlo sužen, dok najveći potencijal imaju zemljišta za poljoprivrednu proizvodnju i industrijske pogone te zemljišta s potencijalom u turizmu.

Tako da ne bi bilo čudno da ispituje ulaganje u poljoprivredu. Samo pitanje je kakvu?
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 16:45   #1537
Quote:
Koejev Helkert kaže: Pogledaj post
Ne moras objasnjavati...Vidim kako prolaze OPG-i u Slavoniji i u Neretvi..

Ne radim se pametan,ali postoji li neki poslovni model po kojem bi oni bili uspjesni?
Paaa, možda da prosječno imaju par 100 Ha u vlasništvu umjesto 1, možda kada bi se kreditirali po 2-3% umjesto 7-8%, moža kada se banci na poljoprivredno zemljište kao kolateral počne dizati kuraz umjesto padati mrak na oči, možda kada bi imao rokove plaćanja do 30 dana umjesto 180-360, možda kada se Hrvati opamete i posatnu malo manje sebične pizde, sve u svemu kod nas teško u bližoj budućnosti.
Organsko stočarstvo bi već imalo smisla kod nas, ne treba ti toliko puno zemlje, ali u oba slučaja su ulagnja ogromna pa i ako netko ima toliki cash v žepu teško da se odlučuje na takve poteze, jednostavno, prerizično je , al i dalje manje rizično od PTKM i DDJH

Pozdrav Nenadu, znam da čitaš
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 07:00   #1538
abelard ja bih malo razbucao tvoju listu četvorku stavio na prvo jer sa time imam i ostalo a i pride radnu snagu
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 14:36   #1539
malo ste ljubomorni na blogera čovjek ima stotine milja kn i zarađuje na dionicama, poznati hrvatski jal?
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 09:34   #1540
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
malo ste ljubomorni na blogera čovjek ima stotine milja kn i zarađuje na dionicama, poznati hrvatski jal?
Može malo više informacija o tim stotinama milijuna, ili lupaš napamet?
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.