Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2013., 13:34   #2041
Ma stvarno je ok proslo, danas nista ne osjetim, kao da nista nije ni bilo.
Da, mislim da cu u prvom skupljati nalaze i briseve pa na konzultacije u prvom mjesecu, a u medjuvremenu dari sansu da se nesto samo od sebe ulovi, mozda im se sad procistio put
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 23:54   #2042
Quote:
Cathie kaže: Pogledaj post
evo bilo i prošlo
boli poprilično, ali kratko, da se izdržati.
jajovodi prohodni, iako mi je malo čudno, jer je rekla da ne vidi odmah tekućinu, a u nalazu piše: TVS: uterus avf, normalnog oblika i veličine. Endometrij je pravilan, proliferacijski. Ovariji su uredne veličine i položaja. Douglas ne sadrži slobodnu tekućinu. HSSG: Nakon inastilacije 50 Mml FP uz laganu bol kavum uterusa se distendira, prostran stjenke su pravile i glatke. Oko ovarija ne prikažem sa sigurnošću prolaz tekućine, ali se tekućina nakuplja obilno na kraju pretrage u Douglasovom prostoru.

kad sam ju pitala, još za vrijeme pretrage, jesu li prohodni, kaže da jesu. ali me malo zabrinula ova zadnja rečenica? Je li imala koja od vas nešto takvo?
Cathie...ma jesmo mi to zajedno tamo bile
__________________
Sreco ne krivi me....jer TI si mi sve....
Jel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 18:38   #2043
Quote:
Jel kaže: Pogledaj post
Cathie...ma jesmo mi to zajedno tamo bile
hahahah moguće
bilo je dosta ljudi, ja i još jedna (ti?) bile za HSSG kod Manestra?
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 22:48   #2044
Quote:
Cathie kaže: Pogledaj post
hahahah moguće
bilo je dosta ljudi, ja i još jedna (ti?) bile za HSSG kod Manestra?
jap....ona sto nije bila sigurna koja od nas je prva dosla ....ta sam
__________________
Sreco ne krivi me....jer TI si mi sve....
Jel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 22:54   #2045
prejako još kad sam bila tamo sam si mislila tko zna ako ima tko sa foruma

kako je tebi bilo? prohodni su? što vam je sljedeći korak?
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 23:33   #2046
Quote:
Cathie kaže: Pogledaj post
prejako još kad sam bila tamo sam si mislila tko zna ako ima tko sa foruma

kako je tebi bilo? prohodni su? što vam je sljedeći korak?
rekao je da su prohodni...ali da se voda skupljala na "krivoj" strani...tj. pokazao mi na slici da su nekako okrenuti kako ne bi trebalo...ali po njemu to moze biti i samo trenutno odnosno ne mora biti trajni problem...
uglavnom - njegova sugestija je da jos malo sacekamo...do iza Nove Godine...pa ako ne bude nista "novoga" do tada nek polako prikupim sve one druge nalaze koji mi trebaju i da se narucim da probamo sa inseminacijom...
ali i rekao je i da vidi da cu ovulirati iz desnog jajnika...pa nek planiram "radni" vikend
__________________
Sreco ne krivi me....jer TI si mi sve....
Jel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 21:03   #2047
Ajde super nadam se da ti postupak nece ni trebati
Mi cemo isto vjerojatno u 1.mj na inseminaiciju, do onda moram ponoviti nalaze

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 21:10   #2048
Quote:
Cathie kaže: Pogledaj post
Ajde super nadam se da ti postupak nece ni trebati
Mi cemo isto vjerojatno u 1.mj na inseminaiciju, do onda moram ponoviti nalaze

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
sretno i vama
__________________
Sreco ne krivi me....jer TI si mi sve....
Jel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 19:17   #2049
pozdrav,

evo ja sam krajem srpnja shvatila da nas čeka mpo zbog lošeg muževog nalaza..hvala curama na savjetima tada uglavnom odabrala sam dr M i sredinom 9mj. bila na prvim konzultacijama.Jako je simpatičan i fleksibilan.Ne nameće ništa nego samo predlaže i ako pacijentica želi nekim drugim putem on je otvoren za to..To mi je skroz ok jer ipak mi smo ti koji imamo problem i ne bi bilo ok da nas on npr. sili na inseminaciju ili na ciljane odnose ako mi to ne želimo...Nalaz spermiograma je tada bio užasan-samo 6 mil.spermija..Dogovor je bio da u 10 mjesecu ponovimo spermiogram i da dođemo k njemu opet..Ja sam mužu pokupovala apsolutno sve što sam našla da preporučuju na internetu za poboljšanje spermiograma (bioastin,l-arginin, l-carnitin,vitamin e,selen,cink, multivitamin,koenzim q10) i to pije od 7. mjeseca..Pred par dana smo ponovili spermiogram i poboljšao se skoro za duplo (sada je oko 11 milijuna) što je poboljšanje skoro za duplo, a i pokretljivost se puno popravila..Tako da preporučam vitamine svakako..Dr M je rekao da je novi spermiogram ok za inseminaciju i rekao da se 1. dan ciklusa naručim za hssg.Meni je već bio 3. dan ciklusa i pitala sam ga može li me ubaciti već u ovom ciklusu,znači za par dana. Rekao je da može..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 19:28   #2050
I danas sam baš obavila i taj hssg.Nije me uopće bolilo,samo pritisak od par sekundi.Svi su bili jako ljubazni i strpljivi..Nalaz je uredan..I dogovor je inseminacija u siječnju pošto su sada Božić, nova g. isl.

Uglavnom, sve se odvija za sada puno brže od očekivanog. Nema nikakvog odugovlačenja, svi mi djeluju jako ljubazno i za sada mi je jako drago što sam odabrala kbc rijeku,a nisam odmah otišla privatno u zagreb ili ljubljanu..Ovaj odjel kao da nije dio riječke bolnice gdje sam do sada naišla samo na dugotrajna čekanja, neljubazne sestre i doktore..Jako mi je drago i što sam odabrala dr M jer mi se čini da je on kao najmlađi i najneiskusniji pa svi radije idu kod ovih drugih pa možda sve malo brže ide...A super je ljubazan i djeluje da zna što priča i radi..Nadam se da će mi i smućkati koju bebicu s vremenom
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 22:35   #2051
Ciao red pepper! Drago mi je da ti je hssg dobro prošao i da su nalazi dobri! Ja sam isto kod doktora Manestra i imam samo riječi hvale! I ne samo za njega, nego i za dr. V. i profesoricu a možda najviše za sve sestre s tog odjela! Ja sam u mpo vode krenula tj. krenuli smo u 4. mj. kad smo bili na konzultacijama, u 5. mj. hssg (sve super), s obzirom da je suprugov spermiogram odličan (normo) u 6. mj. sam bila na 1. inseminaciji (dr. M), 2. inseminacija u 7. mj (profka), u 8. mj. pauza, u 9. mj. 3. inseminacija (dr. V). Nakon 3. neuspjeha moj dr predlaže da 4. inseminaciju preskočimo i 10. mj. idemo u 1. prirodni IVF. Nažalost, nisam došla do transfera jer je jaj. stanica bila loše kvalitete. Doktor predlaže da preskočimo i drugi prirodni i krenemo u stimulirane. I evo me, čekam betu koja je 6.12. (Sv. Nikola ) i nadam se pozitivna! Profesorica mi je radila transfer 17.11. Meni je dr. M. odličan je nema okolišanja, ne daje lažnu nadu (a meni je zbilja malo dovoljno da završim u oblacima) tako da mi je to super. Skuliran je. I spremam na zafrkanciju! Ja se svaki put glupiram, pa se cerekamo i sestre i on i ja. Svi su zbilja od pomoći, ljubazni, nasmijani i to puno znači. Sretno nam bilo svima!
Vagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 23:09   #2052
MPO u KBC Rijeka

Eto ja sam prosle godine na danasnji dan bila na prvim konzultacijama i sada cekam M pa krecemo s drugom inseminacijom..

Draga vagalica, nadam se da ce beta u petak biti veeelikaaa

Red drago mi je da ti je hssg prosao skoro pa bezbolno kao i meni
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 23:15   #2053
Hvala ti Aerin! Kako to tek sad druga inseminacija? Ti si kod dr. V?
Vagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 23:46   #2054
vagalica-pa tebi je svaki mjesec super pokriven,nema uopće praznog hoda.Nadam se da će i meni tako biti.Najviše me bilo strah da će mi se puno mjeseci potratiti bez veze tj. da će mi inseminacije raditi svakih par mjeseci ili nešto.Ali vidim da ide brzo! Ono što mi je isto ful bitno je to da mi je dr M. totalno sjeo i da mi nije muka ići dole...Jer sam se bojala kako će to sve izgledati..Jer osim moje doktorice opće prakse ja još do danas nisam naišla na nekog doktora za kojeg imam dojam da mu se mogu obratiti bilo kada i da se mogu zadržati koliko god treba...

Šta mislite da li je moguće da mpo doktor i vodi trudnoću ako/kad do nje dođe.?.Jer ja sam totalni hipohondar i paničar i ful mi treba netko u koga imam povjerenja..Socijalni ginekolog mi je katastrofa, privatna ginekologica u Medicu je ok,ali me spraši van prije nego što uđem unutra jer je njoj sve odlično i oko ničeg ne treba brinuti..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 23:49   #2055
Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Eto ja sam prosle godine na danasnji dan bila na prvim konzultacijama i sada cekam M pa krecemo s drugom inseminacijom..

Draga vagalica, nadam se da ce beta u petak biti veeelikaaa

Red drago mi je da ti je hssg prosao skoro pa bezbolno kao i meni
A kako to da je prošlo tako puno vremena?Jesi ti preskakala cikluse ili ?Jesi imala neke probleme s nalazima koje ste rješavali?Nije valjda da je kod dr V. tolika navala pa da tako sporo ide?? Ja nisam njega odabrala jer me baš prenatrpanosti bilo strah...
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 23:52   #2056
Quote:
Vagalica kaže: Pogledaj post
Ciao red pepper! Drago mi je da ti je hssg dobro prošao i da su nalazi dobri! Ja sam isto kod doktora Manestra i imam samo riječi hvale! I ne samo za njega, nego i za dr. V. i profesoricu a možda najviše za sve sestre s tog odjela! Ja sam u mpo vode krenula tj. krenuli smo u 4. mj. kad smo bili na konzultacijama, u 5. mj. hssg (sve super), s obzirom da je suprugov spermiogram odličan (normo) u 6. mj. sam bila na 1. inseminaciji (dr. M), 2. inseminacija u 7. mj (profka), u 8. mj. pauza, u 9. mj. 3. inseminacija (dr. V). Nakon 3. neuspjeha moj dr predlaže da 4. inseminaciju preskočimo i 10. mj. idemo u 1. prirodni IVF. Nažalost, nisam došla do transfera jer je jaj. stanica bila loše kvalitete. Doktor predlaže da preskočimo i drugi prirodni i krenemo u stimulirane. I evo me, čekam betu koja je 6.12. (Sv. Nikola ) i nadam se pozitivna! Profesorica mi je radila transfer 17.11. Meni je dr. M. odličan je nema okolišanja, ne daje lažnu nadu (a meni je zbilja malo dovoljno da završim u oblacima) tako da mi je to super. Skuliran je. I spremam na zafrkanciju! Ja se svaki put glupiram, pa se cerekamo i sestre i on i ja. Svi su zbilja od pomoći, ljubazni, nasmijani i to puno znači. Sretno nam bilo svima!
i želim ti da te ove godine umjesto svetog nikole posjeti roda
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 00:17   #2057
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
vagalica-pa tebi je svaki mjesec super pokriven,nema uopće praznog hoda.Nadam se da će i meni tako biti.Najviše me bilo strah da će mi se puno mjeseci potratiti bez veze tj. da će mi inseminacije raditi svakih par mjeseci ili nešto.Ali vidim da ide brzo! Ono što mi je isto ful bitno je to da mi je dr M. totalno sjeo i da mi nije muka ići dole...Jer sam se bojala kako će to sve izgledati..Jer osim moje doktorice opće prakse ja još do danas nisam naišla na nekog doktora za kojeg imam dojam da mu se mogu obratiti bilo kada i da se mogu zadržati koliko god treba...

Šta mislite da li je moguće da mpo doktor i vodi trudnoću ako/kad do nje dođe.?.Jer ja sam totalni hipohondar i paničar i ful mi treba netko u koga imam povjerenja..Socijalni ginekolog mi je katastrofa, privatna ginekologica u Medicu je ok,ali me spraši van prije nego što uđem unutra jer je njoj sve odlično i oko ničeg ne treba brinuti..
Da, istina svaki mjesec akcija! Ja sam dosta dugo odugovlačila krenut uopće s konzultacijama tj. da uopće vidimo u čemu je problem jer se užasavam bolnica. Ne krvi, rezanja, pikanja nego čekanja, neljubaznih doktora, sestara itd. tako da mi je humana jedno veliko iznenađenje što se tiče osoblja. I tko zna koliko bi još odugovlačila da mi nije ginekologica prošle godine u 10. mj. otkrila "čokoladnu" cistu i rekla da sumnja na endometriozu. Tako da sam u 12. mj. išla na laparoskopiju i onda mi je preporučeno što prije zatrudniti. Baš dr. M je bio taj koji mi je na poliklinici objasnio patohistološke nalaze nakon operacije i kad je čuo koliko se trudimo ostati T napisao mi je broj humane, sve objasnio, da mogu birat doktora kojeg hoću itd. Između ostalog, to je bio razlog zašto sam njega izabrala. I sestre na ginekologiji, di sam operirana su ljubazne a glavna sestra na intenzivnoj je anđeo. Mislim da se zove Biserka. Sve u svemu, tako je lijepo kad te u našem zdravstvu nešto tako ugodno iznenadi.
Vagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 00:18   #2058
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
i želim ti da te ove godine umjesto svetog nikole posjeti roda
Neka dođu zajedno! Hvala ti!
Vagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 08:16   #2059
Ovako.. Konzultacije 3.12 i odmah dobila terapiju 3mj duphastoneima jer imam krvarenja prije M

U 4omj sam se morala javiti za hssg ali je dr vidio lijepi folikul i pustio jos taj mj da pokusavamo. U 5om pripreme za hssg, a u 6om hssg.

Dogovor je bio da cemo u 7om ici na ciljane al dr.V to vise nije spomenuo, a nisam ni ja i tako je ostao dogovor za konzultacije u 9om.

U 9om je dr.V poceo raditi tek oko 15og i tako nam je 9i propao ali smo prvu IUI odradili u 10om i zbog utrogestana je taj ciklus trajao 39 dana a inace su mi ciklusi od 28 dana i jos je ovulacija bila tek 22dc..u glavnom sve mi se nesto izbrkalo.

U 11om sam dosla na folikulometriju 7dc i folikul je bio vec velik, a mi smo taj dan isli na put i dogovor je bio javiti se nakon puta..Naravno O je bila ranije i u 11om nismo napravili IUI

Eto danas ko da je krenula M ili ce sutra pa cu zvati humanu

Meni je iskreno to sve jako brzo proslo i nije kriv dr.V niti se kod njega ide sporo nego eto i kod mene i kod muza je sve kao ok al ocito nesto nije..pogotovo ta moja krvarenja.. Ovaj mj imam spotting svaki ili svaki drugi, treci dan od 11dc danas sam 25dc ili 1dc ne znam jos
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 17:46   #2060
Vagalice sretno sa betom
Aerin, nadam se da ce ti ovo sad biti drugi i zadnji postupak
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.

Zadnje uređivanje Cathie : 04.12.2013. at 17:57.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.