Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2004., 11:27   #1
Question kilaža u trudnoći i nakon nje

drage moje mame i buduće mame,
ja se nadam da ću i ja uskoro nositi tiulu buduće mame pa me zanima koliko ste se debljale u trudnoći kako ste se hranile i koliko vam je trebalo nakon poroda da skinete težinu na staro....
znam da je to kod svakog individulano al mene ponekad vataju horori da ću se grozno razdebljat i da nikad više neću vratit svoju težinu...znam da je to glupo i da će me neki od vas vjerojatno popljucat al ajde recite mi vaša iskustva da se pripremim u glavi barem...il mi to uopće neće biti važno kad konačno budem trudinca...inače sad sam teška 54 kg a visoka 174 cm...datlem nemam višak kg-a
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 13:02   #2
imas manjak kila po mojoj procjeni i vjerujem da bi nakon poroda mogla doc na neku normalniju tezinu
(btw koliko imas godina)

a u trudnoci (27god) jela sam ko nilski konj
i to puta dva
i nisam ni tren mislila dal da ovo pojedem il ne... i masno i slatko i svakako...
osim tog jela sam voca tonama i pila mlijeko u galonima

ja sam 2 cm niza od tebe, a imala sam 64kg pred porod, 84 na dan poroda, i 64kg- 3 mjeseca nakon poroda

10 g nakon imam samo 2-3 vise

i'm happy
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 13:07   #3
ja sam se isto brinula - dobila sam ravno 10 kila, izasla iz bolnice bez svih 10, 3 mjeseca poslije poroda imala jos 10 manje. sad sam vratila 2-3, ali na ovoj sam kilazi vec 4 mjeseca. naravno, nisam zadovoljna
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 15:08   #4
Prvu trudnoću sam počela sa 52 kg (167 cm) da bi pred porod težila 67 kg a kad je malena punila godinu dana imala sam 47 kg
Drugu trudnoću sam počela sa 57 da bi na porod došla sa 79 kg a danas (8,5 godina nakon drugog poroda ili 15 godina nakon prvog) imam 60 kg i ja sam zadovoljna
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 16:53   #5
Ja evo 7 tjedana kasnije imam jos 10 viska i polako idu dolje. Jela sam puno i natukla 20tak kila ,10 otislo odmah a ovo ostalo mislim da bude jako brzo cim mi mama ode doma i ostavi me da s esama bakcem Nisam se uopce sekirala koliko cu dobit a i sad pazim da jedem dovoljno jer dojim.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 21:33   #6
Prva trudnoća ~ +20 kg, sve je otišlo u prvoj godini.
Druga trudnoća ~ + 20 kg, još nije sve otišlo al ja ne gubim nadu. Možda im dopizdi pa odu ća.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 22:00   #7
draga rachelst


toliko je bitnijih stvari o kojima treba brinuti u trudnoci, osim vlastitih kilograma i izgleda.


bit cesh najljpsha trudnica svima koji te vole


a kile ce otic...ili nece otic, kao hto bi otishle ili ne bi otishle i ako nisi bila trudna.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 22:29   #8
Ja sam u šestom mjesecu trudnoće i do sad sam dobila 5 kg. Mislim da je to okej, ne vidi mi se na nogama ili u licu, al mi je trbuh do neba

Od kad sam ostala trudna počela sam jesti ko da mi je zadnje. Imam po dva ručka i tri večere i bezbroj doručaka, da ne računam voće i jogurte (cca 1,5l jogurta dnevno u zadnje vrijeme ).

Isprva sam se bojala da ću se zdebljati ko tuljan, ali sam shvatila da tijelo ima neku svoju logiku - kolikogod da puta jedem jedem manje nego što sam inače mogla pojesti u jednom obroku, a i da jedem više - valjda mi to treba.

Ne znam što će biti ishod ali ja se ne uzrujavam. Znam da ću sve skinut - kako došlo tako ošlo sistemom. Samo nemoj gladovat jer ćeš si sve poremetit. Opusti se, ali odi u šetnju, odi vježbat ili već nešto
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 00:38   #9
Ma dokle god jedes voce i ostale zdrave stvari nemas se sta brinuti. Ali ako u trudnoci zivis na pecenim krumpirima i pecenjima (kao moja rodica), nema ti spasa. Moj rodica se napuhala ko bumbar, nabila jedno 20kg, i nema sanse da ide doli. Uspije koje kilo skinuti, ali idma sve vrati.
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 07:51   #10
hvala cure....super mi je kad cujem da se vecina tim ne opterecuje ja se nadam da ni meni nece bit važno kad vam rečem : jes trudna sam ...magic i lucija vama poseban
ja isto mislim da je bitno hranit se zdravo posebno u trudnoći zato sam baš i napisala u topicu ljetna ili zimska beba da mislimd a je bolje bit trudan ljeti nekako ima više svježeg zdravijeg povrća....
znači optimalno bi bilo dobit do nkeih 15-ak kg ne preko ha?
i tako bi volila bit ona trudnica sa velikim stomakom a da mi ništa drugo nije veliko već se vidim kako ponosno paradiram okolo
jesu li vama kile nakon trudnoće odlazile same od sebe ili ste ipak bile na nekom režimu i nakon koliko od poroda se može početi vježbati npr. trbušnjaci.....
i neznam sad ko je od vas pitao al 25 god. mi je
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 08:10   #11
ja sam bila trudna bash u tim godinama

I nikad se prije ni poslije nisam bolje osjecala. Stalno bih bila trudna

Puno sam boravila na svjezhem zraku i shetala u prirodi i inache sam se nastojala baviti aktivnostima koje mi pruzhaju zadovoljstvo

Da sam mogla, ostala bih kuci od isti dan kad su mi potvrdili trudnocu, samo da uzhivam u tom svom 'drugom stanju'.

Jela sam za troje


Kad sam izashla iz rodilishta imala sam manjak svojih kilograma pa ti iz osobnog iskustva ne mogu reci nish o skidanju kila, no vidim da nijednoj mami koja se bavi svojim djetetom, kucnim i ostalim obavezama, vishak kilograma nije problem...narochito kad prestane dojenje, a bebe prohodaju.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 09:24   #12
Ja i sada vježbam i mislim nastaviti čim se malo oporavim od poroda (tri-četiri tjedna nakon) ali ne zbog kila, nego zbog kostiju, kralješnice i tih dijelova tijela.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 10:03   #13
Ja još dugo nebum bila trudna

Al mi je pričala frendica koja studira medicinu da su sve te priče o papanju za dvoje glupost i da količina hrane koja je potrebna bebi nije veća od jedne jabuke i jogurta dnevno.

Od tog nema šanse da se itko zdeblja.

Samo.. kako je to u praksi??? Jeste se vi koje ste se puno debljale zbilja više jele il je to tijelo samo po sebi podivljalo?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 10:59   #14
Jela sam za troje i dobila nepunih 6 kila.


Nema to nikakve veze, svako se tijelo ponasha na drugi nachin. nema pravila.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 11:56   #15
Quote:
Tinchi kaže:
Samo.. kako je to u praksi??? Jeste se vi koje ste se puno debljale zbilja više jele il je to tijelo samo po sebi podivljalo?
Ja sam samo pratila svoj insinkt kao što radim i kad sam netrudna a to je da jedem kad sam gladna i jedem ono što mi organizam trenutno traži Moja normalna prehrana se bazira na voću, povrću, siru, tjestenini i riži (a sve ostalo u manjim količinama). I u trudnoći sam se vodila za instinktom ali očito da su mi se tada neke potrebe pošeremetile; za doračak sam jela špek i luk , ostale obroke više manje nisam mjenjala osim količinski ali ubacila sam jedan obrok cca 4 sata ujutro (svaku noć sam se budila u isto vrijeme i nisam mogla ponovno zaspati od gladi ) i pravila sam si čokolino i to punu zdjelicu koja i nije bila mala (ispočetka sam mislila da je to trenutna faza i kupovala sam čokolino u kutiji međutim kako mi to nije dostajalo za par dana odlučila sam se na ono pakiranje u vreči od par kila )
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 13:17   #16
Quote:
Tinchi kaže:
Ja još dugo nebum bila trudna

Al mi je pričala frendica koja studira medicinu da su sve te priče o papanju za dvoje glupost i da količina hrane koja je potrebna bebi nije veća od jedne jabuke i jogurta dnevno.
a jel to stvarno tako?
mislim na stranu to da beba toliko "jede", nego ja mislim da majčino tijelo prolazi kroz teške napore , ne znam kak da se izrazim, jer je trudno pa stoga treba i više energije, zato i moramo malo više jesti...kaj ne?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 13:51   #17
Pa ne znam.
Znam samo da mi je točno tako rekla.

Možda tu još ima doktorica ili studentica medicine pa da nam i one potvrde.

Ja također mislim da u trudnoći nema neke potrebe za gomilanjem sala.. Ok onih 10kg kaj idu na dijete, maternicu, vodu i to.. Ali kile - čemu?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 13:55   #18
a koji ce instrument mjeriti shto je od toga ishlo u salo, a shto u bebu, posteljicu, vodu blabla?


I zashto si ne dopustiti bezbrizhnu trudnocu, misleci, naravno, pritom i na zdravlje?


Ako zhena pravilno jede, a svejedno dobiva vishe od 10 kilograma, zar joj zabraniti jelo?


Ma dajte....trudnoca, ukoliko je 'normalna', tako je prekrasno razdoblje u zheninom zhivotu da ja trudnice nichim ne bi opterecivala.

Chitala sam negdje da je u Shvicarskoj porast zdravstvenih problema s bebama izmedju ostalog iz razloga shto majke drzhe redukcijske dijete u trudnoci
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 14:40   #19
Quote:
magic kaže:


Chitala sam negdje da je u Shvicarskoj porast zdravstvenih problema s bebama izmedju ostalog iz razloga shto majke drzhe redukcijske dijete u trudnoci
A jesu nasle doba za djetu!

I meni je trudnoca bilo super doba. A i jela sam sve sto sam htjela, ali sam se i puno kretala....
Dobila sam 16 kg ( u obije), i skinila ih, kako magic kaze, kad sam prestala dojit i kad su djeca porasla...otopilo se..
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 15:33   #20
Nisam jos bila trudna... al se polako psihicki pripremam svrljajuci po RiD

Ma koje kile...uzivat cu u svakoj
Poslije bumo vidjeli, lako cu smrsavit ako to pozelim.

Cini mi se da problem nastane s curkama koje su stalno na dijeti i stalno se neceg lisavaju, onda im trudnoca dodje kao odlican izgovor za veliku cokoladu s ljesnjacima i slicno... Vidi pod Andja Maric, zena je pisala dnevnik na T-mobile o tome. Natukla je 20 kg. I skinula u godinu dana...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.