Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2011., 20:09   #101
Pravno - troškovi postupka pripadaju stranci.

Ako si ti odvjetniku dosad platio onoliko koliko ti je određeno - trošak je tvoj
Ako nisi, trošak je opet tvoj, ali onda plati razliku

U praksi - odvjetnici naplaćuju taj trošak (za sebe) jer vrlo rijetko stranka predmet ukupno plati onoliko koliko iznosi realan trosak (po tarifi), u velikoj vecini slucajeva stranke imaju popust na tarifu.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 21:21   #102
Pozdrav

Ako ima netko da mi objasni sljedeče,dobio sam presudu od suda koja glasi:

"Nalaže se tuženiku da isplati tužitelju iznos 70 000kn sa zakonskim kamatama...kao i da tužitelju nadoknadi parnični trošak u ukupnom iznosu od 40 000kn".

Ugovor sa odvjetnikom je potpisan u visini od 20% provizije.

Sad odvjetnik tvrdi da njemu pripada 40 000kn+ 20 % provizije od
70 000kn,meni je to van svake pameti to njie više 20%
Ja sam plačao sudske vještake...

Sud je trajao 10 godina,pa se dobila odšteta zbog dugotrajnosti postupka 8 000kn on je sebi uzeo 4 000 kn,a meni dao 4000 kn.To je bilo prije cca 2 godine.

Po ovome ispada da on dobiva više od mene,a ja sam sve plačao 10 godina.


Hvala.

Zadnje uređivanje Katrin : 27.05.2011. at 11:03.
PINKFLOYD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 12:38   #103
neznamo šta si potpisao, vjerovatno od ukupnog iznosa spora 20% on ima pravo.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 14:15   #104
Question

Poštovani
supruga i ja rastavljeni smo od 2009. godine i od tada vodimo sud oko podjele imovine. nakon donesene presude da sm joj ja dužan isplatiti određen iznos moj odvjetnik je zaboravio podnjeti tužbu na tu presudu i sada ja moram isplatiti cijeli iznos+ kamate. Odvjetnik od mene traži da mu isplatim još i naknadu za njegove usluge nakon što sam sve izgubio njegovom krivnjom. Što da učinim?
itisan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 23:20   #105
Naplata

Kada odvjetnik dode na sudsko rociste,dali on naplacuje samo to pojavljivanje ili moze ko i meni naplatiti jos soma kuna za zastupanje? nema smisla da naplati zastupanje i onda jos dodatno 4 sata kaj je tam bio,iovak je preskupo
__________________
To je više od ljubavi, tu se radi o vjeri!
tastatura zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 08:57   #106
Pa nije samo došao na sud nego je proučio prije predmet i propremio se za odbranu.Znači radio je i prije dolaska na sud i to naplatio.Naplaćuju sve a račun?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 17:51   #107
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pa nije samo došao na sud nego je proučio prije predmet i propremio se za odbranu.Znači radio je i prije dolaska na sud i to naplatio.Naplaćuju sve a račun?
al to naplati svaki put kad dode + vrijeme provedeno na sudu
__________________
To je više od ljubavi, tu se radi o vjeri!
tastatura zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 21:29   #108
Da pitam ovdje, koliko je okvirno uobičajena praksa da se naplaćuju odvjetnički pravni savjeti, u slučaju gdje odvjetnik možda i nije potreban, ali bolje razumije predmet od stranke? pretpostavljam da je praksa da se naplaćuje po satu, ili tako nekako.
cinci-linci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 09:41   #109
svaki započeti sat je 500 kn po tarifi.
najčešće se i naplati 500 kn bez obzira bio ti u uredu pol sata ili sat i pol.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 12:29   #110
i mislio sam tako nešto, ali na kraju je bilo besplatno. možda radi toga što su neke stvari ranije napravljene kod istog odvjetnika.
cinci-linci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 14:37   #111
vrlo vjerojatno.
ak kod odvjetnika imas neke stvari za koje si platio vise, cesto se male stvari i ne naplate.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 00:57   #112
Naknada odvjetnika

Negjde sam cuo da ako te drazva tuzi i proglase te nevinim imas pravo na povrat novca za odjetnika od strane drzave,jel to istina ili sam krivo cuo?
__________________
To je više od ljubavi, tu se radi o vjeri!
tastatura zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 09:37   #113
podmirenje odvjetničkih troškova

par godina već traje proces u kojem me bivša firma tuži i tereti za nekakve manjkove, ali kako stvari stoje, sud treba uskoro donijeti presudu da nisam odgovoran za to...
ukoliko bude takva odluka, zanima me jel se može tražiti da tužitelj podmiri moje odvjetničke troškove (u početku slučaja sam imao odvjetnika)?
ako da kako to moram prezentirati na sudu (imam odvjetnički troškovnik)?
za vrijeme slučaja je sudski vještak predao zahtjev za podmirenje svojih troškova u pisanom obliku (ne znam kakvom), jel shema slična ili?
samo_pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 13:59   #114
Je li zakljucena glavna rasprava?

Kad se zakljucuje glavna rasprava, stranke imaju pravo popisati troskove koje su imale u postupku, po radnji i prema odvjetnickoj tarifi. Rjesenjem o troskovima se onda odreduje koliko koja stranka ima platiti prema uspjehu u sporu (vecinom je to rjesenje sadrzano u samoj presudi).

Ako je glavna rasprava vec zakljucena, a nisi popisao trosak, onda nece biti dosuden.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 04:29   #115
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Je li zakljucena glavna rasprava?

Kad se zakljucuje glavna rasprava, stranke imaju pravo popisati troskove koje su imale u postupku, po radnji i prema odvjetnickoj tarifi. Rjesenjem o troskovima se onda odreduje koliko koja stranka ima platiti prema uspjehu u sporu (vecinom je to rjesenje sadrzano u samoj presudi).

Ako je glavna rasprava vec zakljucena, a nisi popisao trosak, onda nece biti dosuden.
na zadnjem ročištu sutkinja je rekla da na idućem zakazanom donosi odluku.
samo_pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 20:11   #116
možda će vam ovo zvučati glupo,ali ne znam šta da radim.
naime,čekam jedan spor s gradom,koji će vrlo vjerojatno ići u moju korist. e sada odvjetnik me traži određenu cifru da ubrza postupak,ali meni se to čini jako sumnjivo. nisam baš zadovoljan s njim,ali je dosta jak,pa trpim.

kolike su šanse da samo želi izvući novce od mene,pa me poslije zavlačiti,a kolike da stvarno ima neke veze na sudu,pa čak i tolike da slučaj ne ode u moju korist ukoliko ga sada ne isplatim.

hvala.
tadija tadić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 20:22   #117
Tadija, ako je spor pri kraju i ako su provedeni svi dokazni prijedlozi, odvjetnik te neće zavlačiti. I njemu je u interesu riješiti predmet što prije ako je isplata u pitanju, pogotovo ako on dobiva postotak. Ne vidim razloga zasto bi te zavlačio tako da nema straha, a pogotovo sumnjam da bi ijedan normalan odvjetnik radio namjerno na štetu svog klijenta.

Ovo mišljenje samo je načelno te sam ti rekla onako kako ja postupam.
teoreticharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 18:17   #118
Quote:
PINKFLOYD2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ako ima netko da mi objasni sljedeče,dobio sam presudu od suda koja glasi:

"Nalaže se tuženiku da isplati tužitelju iznos 70 000kn sa zakonskim kamatama...kao i da tužitelju nadoknadi parnični trošak u ukupnom iznosu od 40 000kn".

Ugovor sa odvjetnikom je potpisan u visini od 20% provizije.

Sad odvjetnik tvrdi da njemu pripada 40 000kn+ 20 % provizije od
70 000kn,meni je to van svake pameti to njie više 20%
Ja sam plačao sudske vještake...

Sud je trajao 10 godina,pa se dobila odšteta zbog dugotrajnosti postupka 8 000kn on je sebi uzeo 4 000 kn,a meni dao 4000 kn.To je bilo prije cca 2 godine.

Po ovome ispada da on dobiva više od mene,a ja sam sve plačao 10 godina.


Hvala.
------------------------------------------------------------------------------------

Ja sam imao isti slučaj prije otprilike 2 godine. S odvjetnicom sam se dogovorio da će njena provizija po završetku spora biti 8%. U presudi je pisalo da parnični trošak od 40 000 kn pripada tužitelju (meni), a taj iznos je na kraju uzela odvjetnica + 8% koliko smo dogovorili.
Jel to u redu i u skladu sa zakonom?

Ista stvar me očekuje uskoro pa me zanima, jel taj iznos parničnog troška odvjetnik ima pravo uzeti sebi ili taj iznos treba pripasti meni?

Napominjem da sam sam platio troškove sudskog vještaka (ako je to bitno)!

Hvala!
spalatost is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:47   #119
U pravilu odvjetniku pripadaju troskovi postupka uz dogovoreni postotak. Jedino ako je stranka tijekom postupka placala sve radnje, onda ide samo postotak.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 00:56   #120
Unhappy Cijena odvjetničke usluge

Poštovanje svima!

Molio bih ljude s iskustvom iz područja nasljeđivanja/uknjižbe da mi daju realnu procjenu troškova, ili barem raspon za slijedeću situaciju;

Djed je krajem sedamdesetih kupio zemljište, ali nije obavio upis u gruntovnici, te je gradio kuću. U osamdesetima djed umire, baka nasljeđuje vanknjižno vlasništvo postojeće parcele i kuće te se isto ne upisuje na gruntovnici. Sadašnji vlasnik je neki od nasljednika početnog prodavatelja - od kojeg je djed kupio parcelu.

Posjedujem kupoprodajni ugovor, rješenje ostavinske rasprave, izvod iz katastra itd.

Baka želi meni i još jednoj osobi prepustiti u naslijeđe tu parcelu i kuću.

Znači trebam: ugovor o naslijeđivanju između bake i nas dvoje, obaviti uvid u povijest z.k. uloška (općina 300km daleko), te predati prijedlog za uknjižbu.
Koliko košta recimo ovaj dio?

Ako se zakomplicira, pa treba i parnički postupak pokrenuti protiv sadašnjih vlasnika - koliko ovo može koštati?

Hvala svima unaprijed, ovo sve me čeka i moram znati koliko keša za odvjetnika pripremiti za nadolazeće peripetije.
__________________
Live long'n'prosper!
papaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.