Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2011., 10:46   #1
SLO - Republika Slovenija

Da pitam prijatelje Slovence ...

Ovih dana dosta se zestoko po slovenskim medijima pratila kandidatura Slovenije za mjesto clanice u vijecu sigurnosti. Moram priznati, da su se svi mediji vrlo patriotsko stavili na stranu Slovenije u smislu mi protiv svih. I MVP S. Zbogar vodio je preko facebooka raspravu i komentirao proces izbora u UNu te u nekoliko navrata ustanovio kako drugi vode vrlo prljavu bitku...
Na kraju ostali su samo Azerbajdjan i oni. Poslije 16 glasovanja odstupili su od kandidature jer je Azerbajdjan svakim glasovanjem dobivao sve vise glasova. Zbogar je odrzao govor i jos jednom napomenuo kako Slovenija nije usla u kandidaturu protiv nekoga misleci na Azerbajdan ...
Prije zadnjih glasovanja odrzao se i brifing SADa za veleposlanike i od tada stanje se pogorsalo.
Iako je kako citam SAD i vecina EU clanica podprla Sloveniju vise nije bilo sanse, da Slovenija dobije kandidaturu.
Zanima me kako je glasovala Hrvatska. Znamo, da je kod nase kandidature Slovenija glasovala protiv nas!

Uz ovo treba napomenuti jos jedan poraz slovenske vanjske politike. Onaj u diplomatskim strukturama vanjske politike EU. Naime Sloveniji je toboze bilo obecano dosta visokih polozaja u uredu Ashtonove a na kraju nisu dobili ni jedan.

Placa li to Slovenija svoju diplomatsku agresivnost tokom nasih pregovora ili je to samo sudbina koja ceka sve "male" drzave pa tako i nas u svijetu velikih.
__________________
The DARPA DEFUSE Project, How EcoHealth Alliance and the Wuhan Institute of Virology Collaborated on a Dangerous Bat Coronavirus Project
https://drasticresearch.org/2021/09/20/1583/
easyg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 23:22   #2
Slovenci sutra isto imaju izbore i upravo sam na vijestima čuo da se očekuje veliki zaokret udesno i još veće osipanje glasova ljevice.
Eto, cijela Europa u desno, a Hrvati radikalno u lijevo.
Stvarno smo narod u banani.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 03:27   #3
Ne volim Janšu,ali da sam Slovenac podržao bi ih, oštri su prema susjedima,a i žele uzeti 10% plaće dužnosnicima
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 12:34   #4
Ovaj Janković bi mogao čak biti drugi. Pahorovim socijaldemokratima se bliži debakl. Janšini će vjerojatno osvojiti najviše, no nisam siguran da će sami formirat vladu.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 13:24   #5
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
Ovaj Janković bi mogao čak biti drugi. Pahorovim socijaldemokratima se bliži debakl. Janšini će vjerojatno osvojiti najviše, no nisam siguran da će sami formirat vladu.
Ako će Janša sastavljati vladu, a parlamentu biti Janković to će biti epski sukobi između njih dvojice jer se poprilično mrze međusobno. Janša je voljeli mi njega ili ne učinio puno više za regije izvan Ljubljane.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:59   #6
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ako će Janša sastavljati vladu, a parlamentu biti Janković to će biti epski sukobi između njih dvojice jer se poprilično mrze međusobno. Janša je voljeli mi njega ili ne učinio puno više za regije izvan Ljubljane.
OK, očigledno Janša neće sastavljati vladu. Pobjedio Janković a Janša ostaje u opoziciji. Zanimljivo da će Hrvatska i Slovenija očigledno imati vladu istog smjera. Kako li će to utjecati na međudržavne odnose?
Hildebrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 15:43   #7
Quote:
Hildebrand kaže: Pogledaj post
Kako li će to utjecati na međudržavne odnose?
Odnosi će biti takvi, kao do sada.

Janković je jugonostalgičar, ali i politički pragmatičar. On vrlo dobro zna, da bi ga nekakvo bratenje sa Hrvatskom ili Srbijom vrlo brzo koštalo fotelje, u koju će, kako izgleda, brzo sesti.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 17:44   #8
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Odnosi će biti takvi, kao do sada.

Janković je jugonostalgičar, ali i politički pragmatičar. On vrlo dobro zna, da bi ga nekakvo bratenje sa Hrvatskom ili Srbijom vrlo brzo koštalo fotelje, u koju će, kako izgleda, brzo sesti.
Zar misliš da se u Hrvatskoj itko želi bratimiti sa Slovenijom?

Kako vi slovenski patrioti i desničari gledate na Jankovića?
veruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 17:45   #9
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Odnosi će biti takvi, kao do sada.

Janković je jugonostalgičar, ali i politički pragmatičar. On vrlo dobro zna, da bi ga nekakvo bratenje sa Hrvatskom ili Srbijom vrlo brzo koštalo fotelje, u koju će, kako izgleda, brzo sesti.
Odnosi će po mome biti bolji nego pod Rupelom i Janšom. A zašto bi odnosi trebali biti "bratski" i što to uopće znači? Nama trebaju korektni i dobrosusjedski odnosi. Nemoj gajiti iluzije da Hrvati čeznu za nekim "bratstvom" sa bilokime u bivšoj Jugoslaviji.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 17:52   #10
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Zar misliš da se u Hrvatskoj itko želi bratimiti sa Slovenijom?

Kako vi slovenski patrioti i desničari gledate na Jankovića?
Ja kao Hrvat(po ocu) koji živi u Sloveniji gledam na Jankovića kao na mutikašu, mafijaša i slovenskog Berlusconija. Jer je njegovo građenje stadiona u Ljubljani u najmanju ruku sumnjivo jer nije plaćao dobavljače i radnike, manipulacije sa zemljištima i još bi se toga našlo. To će za nas koji živimo na periferiji biti jako loše jer će se sav novac prelijevati prema Ljubljani. Ja Janšu ne volim i nikad ga nisam volio, da o Rupelu ne govorim, ali je za njegova mandata učinjeno puno više za regije izvan Ljubljane nego za vrijeme Pahora, a bojim se da će tako biti i kod Jankovića. Inače ti ljudi po Mariboru u šali govore da bi trebalo napraviti granicu na Trojanama.

Zadnje uređivanje Corvus27 : 06.12.2011. at 18:03.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 17:59   #11
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ja kao Hrvat(po ocu) koji živi u Sloveniji gledam na Jankovića kao na mutikašu, mafijaša i slovenskog Berlusconija. Jer je njegovo građenje stadiona u Ljubljani u najmanju ruku sumnjivo jer nije plaćao dobavljače i radnike, manipulacije sa zemljištima i još bi se toga našlo.
Znači populista i sirovi kapitalista, neka mješavina Bandića i Keruma?
veruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 18:00   #12
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Znači populista i sirovi kapitalista, neka mješavina Bandića i Keruma?
Točno, samo je možda malo kultiviraniji i obrazovaniji ali u svojoj biti je jako blizu Kerumu i Bandiću.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:24   #13
Ja sam više od 10 godina van Slovenije i iako živim blizu granice te mogu pratiti slovenske medije, smatram da o slovenskoj politici ne znam dovoljno da bih tamo glasala, iako na to imam pravo. Ovaj uvod je zato jer dopuštam mogućnost da sam u krivu.

Jankovića ja ne bih usporedila s Kerumom i Bandićem. Prije s Čačićem.

A za slo-hr odnose smatram da je bolje da je premijer Janković.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 19:43   #14
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Ja sam više od 10 godina van Slovenije i iako živim blizu granice te mogu pratiti slovenske medije, smatram da o slovenskoj politici ne znam dovoljno da bih tamo glasala, iako na to imam pravo. Ovaj uvod je zato jer dopuštam mogućnost da sam u krivu.

Jankovića ja ne bih usporedila s Kerumom i Bandićem. Prije s Čačićem.

A za slo-hr odnose smatram da je bolje da je premijer Janković.
Da ali koliko god meni Janković nije simpatičan, ipak je manje arogantan i bahat od meni izuzetno ogavnog Čačića, kojeg moja rodbina u okolici Varaždina uvelike simpatizira.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 20:11   #15
Zašto Jankovića ne bih usporedila s Bandićem ili Kerumom.

Bandić se nikada ne bi upustio u borbu s "vrtičkarji" kao što je to napravio Janković. Naprotiv, takvi ljudi su Bandićevi najvjerniji glasači.

A Kerum je loš poslodavac i baš ga briga za zaposlenike. A Janković je bio dobar direktor i imao je sluha za zaposlenike.

Mislim da je Janša napravio ogromnu pogrešku što je Jankovića najurio iz Mercatora. Da to nije učinio, Janković vjerojatno nikada ne bi ušao u politiku.

Meni je drago što Janša neće biti premijer, nego će to biti Janković. Jer vjerujem da razmišlja kao ja, a to je da od raznoraznih prepucavanja i zaoštravanja odnosa nitko nema koristi (osim političara koji time skupljaju poene) i vjerujem da će napraviti sve da će odnosi biti dobri. A to znači i malo mirniji život nas, manjinaca (Hrvata u Slo i Slovenaca u Hr).

I beskrajno mi je drago što je Jelinčić napokon ostao van parlamenta.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 21:18   #16
Thumbs up

Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Zašto Jankovića ne bih usporedila s Bandićem ili Kerumom.

Bandić se nikada ne bi upustio u borbu s "vrtičkarji" kao što je to napravio Janković. Naprotiv, takvi ljudi su Bandićevi najvjerniji glasači.

A Kerum je loš poslodavac i baš ga briga za zaposlenike. A Janković je bio dobar direktor i imao je sluha za zaposlenike.

Mislim da je Janša napravio ogromnu pogrešku što je Jankovića najurio iz Mercatora. Da to nije učinio, Janković vjerojatno nikada ne bi ušao u politiku.

Meni je drago što Janša neće biti premijer, nego će to biti Janković. Jer vjerujem da razmišlja kao ja, a to je da od raznoraznih prepucavanja i zaoštravanja odnosa nitko nema koristi (osim političara koji time skupljaju poene) i vjerujem da će napraviti sve da će odnosi biti dobri. A to znači i malo mirniji život nas, manjinaca (Hrvata u Slo i Slovenaca u Hr).

I beskrajno mi je drago što je Jelinčić napokon ostao van parlamenta.
I meni je neopisivo drago što više nema Jelinčiča, ali se to dogodilo zato jer više nema teme koja je bila granica, a niti ljude to više toliko ne zanima zbog svih ostalih važnijih problema. Drago mi je da više neće biti Rupsija u MZZ, a inače je i danas na "zboru za republiko" skupa sa Lovrom Šturmom koji je kao i Rupel očito potpuno šenuo pozvao Pahora da nek ne potpiše u petak pristupni sporazum jer po njegovom nije prihvatljiva priložena hrvatska izjava kod arbitražnog sporazuma koju bi po njegovom Hrvatska trebala povući pred potpis pristupnog sporazuma, a MZZ je obojicu glatko poklopio. Ja nisam ljubitelj Jankovića ali mi je drago što vlade neće više voditi Janša, a pitanje kako će sad završiti suđenje za patriju a sve se više spominje Janševo trgovanje sa oružjem.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 21:30   #17
Baletan i "padobranac" Zmago Jelinčić Plemeniti nije više u slovenačkom Parlamentu ..... koka sad si me razočarala.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 21:33   #18
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post
Baletan i "padobranac" Zmago Jelinčić Plemeniti nije više u slovenačkom Parlamentu ..... koka sad si me razočarala.
Tako je, nema te više Zmagec i zbog toga sam jako zadovoljan.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 23:59   #19
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Tako je, nema te više Zmagec i zbog toga sam jako zadovoljan.
Slovenski nacionalizam. Pa kog oni zajebavaju.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:20   #20
Usporedbe Jankovica sa Berlusconijom su mi potpuno promasene.... Zadovoljan sam da nisu ni Jansa ni Pahor pobjedili, narod hoce nesto drugacije u slo politiki, to je ocito!!
E sad, dal ce Jankovivc nesto pametno uradit, ja to neznam, ali nadam se da ce postavit neke nove standarde u djelovanju vlade. Nadam se da ce se slicno kao sto se Ljubljana pomaknula odkad je on gradonacelnik, pokrenuti i Slovenija. Mada plasim se zaduzivanja sto je karakteristika ovih biznis političara.
I da, nadam se da ce on napokon biti prvi koji ce skresat tu nasu hebenu javnu upravu, o cemu svi politicari blejaju pred izbore, a nakon toga nista ne urade.
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.