Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 11:42   #681
Ova knjiga mi izgleda interesantno.

Isti je izdavač ponudio na svojim stranicama besplatnu PDF verziju knjige

Ovo se čita preko vikenda
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 11:54   #682
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pozivaš se na Stari Zavjet?

Misliš onaj gdje je priručnik za trgovinu robljem :

"A robove i ropkinje, budeš li ih htio imati, možete kupiti, i muške i ženske, od naroda koji su oko vas. Možete ih kupovati i od pridošlica koji s vama borave; od njihovih obitelji što žive s vama i rođeni su u vašoj zemlji. Takvi mogu postati vašim vlasništvom.Njih možete predati u nasljedstvo svojoj djeci da ih zavazda naslijede u baštinu. Prema njima možete postupati kao prema robovima."

ili gdje ubija cijeli ljudski rod Velikim Potopom?

Bog je u Starom Zavjetu pobio milijune i milijune ljudi. Koliko su ih ubili demoni?

Ajd se malo potrudi i nađi neku drugu knjigu za usporedbu

U Goetiji se uglavnom nalaze stari bogovi i religije koje su kršćani zatrli jer im nisu odgovarali. A idolopoklonstvo se u kršćanstvu nalazi na svakom koraku, što su svi vaši sveci i djevice Marije ako ne idoli kojima se klanjate?

Ovo je tema o praksi Goetije, ako želiš filozofsku raspravu imaš na Religiji temu Sotonizam pa tamo može širiti propovjedi iz te knjige pune mučenja, smrti, sakaćenja, robova gdje na kraju svega dajete sebe u ruku zombija koji se izvukao iz groba nakon par dana.

E da, još samo ovo, bez brige, čitanje iz knjige i bajanje kao u HArry Potteru neće dati rezultate. Treba uložiti trud i rad a to većina nije spremna napraviti pa se zato brzo okrenu nekakvim vikend tečajevima majstorstva. Ne može od toga poluditi netko tko već nije lud

Samo netko tko ima puno mržnje prema kršćanstvu može odgovoriti ovako nešto ružno, mene je samo zanimalo zašto se netko počinje baviti prizivanjem duhova Goetije i sličnim praksama, a evo i dobila sam tvoj predivni odgovor, cijeli tvoj odgovor mi više govori više o onome što me zanima nego oda si normalno odgovorio na moja pitanja.

Znaš, mene ne možeš tako lako uvrijediti svojim nezrelim ponašanjem. Očekivala sam takve napade, to samo govori o tebi. Ja nisam došla nikoga napadati. A ovo sve što si napisao ne želim komentirati, jednostavno nema smisla.

Budi mi pozdravljen.
OnceinaLifetime is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 12:05   #683
Quote:
OnceinaLifetime kaže: Pogledaj post
Znaš, mene ne možeš tako lako uvrijediti svojim nezrelim ponašanjem. Očekivala sam takve napade, to samo govori o tebi. Ja nisam došla nikoga napadati. A ovo sve što si napisao ne želim komentirati, jednostavno nema smisla.

Budi mi pozdravljen.
Prva si počela sa napadima karakterizacijom ljudi koji se time bave :

"razočarani smo", "puni grijeha i zla", "okultizam vodu u drogu i alkohol", "sažaljevaš one koji se time bave", "bez istinske vjere u krista nema života"....itd. itd.

A nakon toga opet ide još jedan red vrijeđanja, jest da je uvijen ali je opet vrijeđanje. "mrzim kršćanstvo", "nezrelo ponašanje"....

Da, došla si ovdje napadati i propovjedati. To je očito.

I samo za tvoju informaciju, ja ne mrzim kršćanstvo. Već ne volim ljude koji se izjašnjavaju kao kršćani jer nisam još ni jednog sreo da se ponaša kršćanski već se tako izjašnjava zbog straha "jer šta će ljudi reći". Svima su usta puna kršćanskih vrijednosti a po postupcima sam ja veći kršćanin od svih njih skupa
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes

Zadnje uređivanje Baphomet : 12.09.2012. at 12:10.
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 13:18   #684
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Prva si počela sa napadima karakterizacijom ljudi koji se time bave :

"razočarani smo", "puni grijeha i zla", "okultizam vodu u drogu i alkohol", "sažaljevaš one koji se time bave", "bez istinske vjere u krista nema života"....itd. itd.

A nakon toga opet ide još jedan red vrijeđanja, jest da je uvijen ali je opet vrijeđanje. "mrzim kršćanstvo", "nezrelo ponašanje"....

Da, došla si ovdje napadati i propovjedati. To je očito.

I samo za tvoju informaciju, ja ne mrzim kršćanstvo. Već ne volim ljude koji se izjašnjavaju kao kršćani jer nisam još ni jednog sreo da se ponaša kršćanski već se tako izjašnjava zbog straha "jer šta će ljudi reći". Svima su usta puna kršćanskih vrijednosti a po postupcima sam ja veći kršćanin od svih njih skupa
Ima puno kršćana farizeja....no, idem čitati postove unazad...
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 13:26   #685
Baphomet
Ne propovijedam, po tebi je valjda zabranjeno izreći svoj stav? Svašta.

Kad god se kršćani izjasne o svom pogledu na život - to je propovijedanje, no dobro, nije mi nio bitno šta misliš kad si takav. Ja svoju vjeru pokušavam živjeti koliko mogu pa tako se u skladu s time i izražavam. Ako je to tebi propoovijedanje, onda imaš problem.

Zapravo, ne znam zašto se osjećaš tako napadnut od jedne licemjerne kršćanke, jel?
Ono što sam ja napisala nije bilo upućeno samo tebi nego i drugim ljudima ako žele odgovoriti, a to bi mi bilo drago, ti me umaraš.
OnceinaLifetime is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 13:27   #686
Baphomet
Ne propovijedam, po tebi je valjda zabranjeno izreći svoj stav? Svašta.

Kad god se kršćani izjasne o svom pogledu na život - to je propovijedanje, no dobro, nije mi nio bitno šta misliš kad si takav. Ja svoju vjeru pokušavam živjeti koliko mogu pa tako se u skladu s time i izražavam. Ako je to tebi propoovijedanje, onda imaš problem.

Zapravo, ne znam zašto se osjećaš tako napadnut od jedne licemjerne kršćanke, jel?
Ono što sam ja napisala nije bilo upućeno samo tebi nego i drugim ljudima ako žele odgovoriti, a to bi mi bilo drago, ti me umaraš.
OnceinaLifetime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 09:22   #687
Ako nekoga unaprijed karakteriziraš kao razočaranog, punog grijeha, sažaljevaš ga i ostalo onda to nema veze sa ovom temom već sa propovjedanjem.

Kao što rekoh, ovo nije tema za izlaganje kršćanskog pogleda na život. Imaš toga dosta na "Religiji".

Ne osjećam se napadnut već ti odgovaram u istom stilu kao što si ti napala sve one koji se bave Goetiom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.