Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2021., 20:51   #1
Romska naselja

Tražio sam po internetu, a nikako da nađem neku listu gdje se nalaze.
U međimurju piše da ima 13 romskih naselja : Probislavec, Orehovica, Kuršanec, Kotoriba.. Znam samo ova 4. Zna tko ostala naselja gdje se nalaze? Našao sam još jedno preko neta Piškorovec
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2021., 15:42   #2
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Tražio sam po internetu, a nikako da nađem neku listu gdje se nalaze.
U međimurju piše da ima 13 romskih naselja : Probislavec, Orehovica, Kuršanec, Kotoriba.. Znam samo ova 4. Zna tko ostala naselja gdje se nalaze? Našao sam još jedno preko neta Piškorovec
Sitnice, kod Murskog Sredisca.
orion57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2021., 16:33   #3
U Splitu i okolici ih nema od rata, učinak demokracije ili?? Sjećam se da sam kao dijete vidio Roma kako vodi malog medvjeda na lancu u centru grada. Prohujalo s vihorom.
ursusarctos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 08:41   #4
Piškorovec je ovih dana najpoznatije naselje Roma. Već na prvoj Google stranici može se vidjeti koji je problem sa Romima, a na koje vlasti i ministarstva ne reagiraju stručno i sistematski. Iz svemira (satelitska snimka) vidljivo je da je to naselje smješteno nit vrit nit mimo. Tek da je malo van očiju. Da je to naselje napravljeno samo za Rome, praktički geto. I jutros čitam na portalu malo više o tome. Nažalost, to je problem koji treba pristup koji bi prije svega djeci, od rođenja do punoljetnosti pružio skrb, ali ne u novcu kao sada, već sistemski koji bi sankcionirao roditelje koji zlorabe djecu. Što zbog "običaja" što zbog pasivnog odnosa cijele zajednice.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 11:42   #5
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Tražio sam po internetu, a nikako da nađem neku listu gdje se nalaze.
U međimurju piše da ima 13 romskih naselja : Probislavec, Orehovica, Kuršanec, Kotoriba.. Znam samo ova 4. Zna tko ostala naselja gdje se nalaze? Našao sam još jedno preko neta Piškorovec
https://medjimurska-zupanija.hr/2014...alnu-politiku/

Ima ih 12 i razbacana su širom te malecke županije.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 12:46   #6
kakva je ovo tema i koja se svrha ove teme
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 12:49   #7
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
kakva je ovo tema i koja se svrha ove teme
U kojem svemiru ti živiš?
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 13:02   #8
Neće tema zaživjeti jer se moramo držati bolesne političke korektnosti.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 13:13   #9
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Neće tema zaživjeti jer se moramo držati bolesne političke korektnosti.
Ja ću zato otvoreno pisati o malenim klincima Romima koji svaki dan prose na križanju Slavonoske av. i Siniše Glavaševića (City Centar East-Zelena tržnica).

Već godinama gledam malene Rome kako manevriraju između automobila kako bi nažicali koju kunu.
Klinci brzo odrastaju, baš kao što automobili brzo voze i pitam političke korektne i pitam MUP RH:

Svaki puta skrenuti pogled a do kada? Dok se ne dogodi zlo? Standardna procedura?

Zar je normalno da klinci od 5god provode godine na Slavonskoj aveniji a vi ne poduzimate ništa?
SkyShark is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 13:19   #10
Ja znam za Capraške Poljane kod Siska.
Dok sam radio antene bio sam tamo svakodnevno- možda nekih par mjeseci.

Ima ih oko 700-800, barem ih je tada bilo toliko, a svi se prezivaju Nikolić ili Jovanović. Barem se ja ne sjećam nekog drugog prezimena...
Na stranu njihov način života, generalno su prilično bili ok ekipa- jako srdačni i gostoljubivi, svaki sa svojom unikatnom pričom, izgledom i nastupom. Neke od njih sam godinam kasnije znao sresti u Sisku, uvijek veselo mahnu ili pozdrave.

Ne znam kako je inače tamo, ali ja osobno nisam imao ama baš nijedan problem tamo, nti sam bilo čemu sličnom svjedočio.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 13:44   #11
Quote:
SkyShark kaže: Pogledaj post
Već godinama gledam malene Rome kako manevriraju između automobila kako bi nažicali koju kunu.
Klinci brzo odrastaju, baš kao što automobili brzo voze i pitam političke korektne i pitam MUP RH:

Svaki puta skrenuti pogled a do kada? Dok se ne dogodi zlo? Standardna procedura?
U Međimurju se zlo događa svakodnevno pa se godinama ništa ne poduzima tako da... što reći?

Ilegalno oružje, ubojstva, maltretiranje (pljačkanje, napadanje) ljudi iz susjednih naselja, a sve osobito eskalira na one dane kad dobiju dječje doplatke, koje naravno ne koriste za djecu, i socijalnu pomoć.

Bio prijedlog da im se dječji doplatci isplaćuju u vaučerima - izborili se protiv toga. Nikad im nisu upali specijalci i pokupili svo oružje. Napravi im se dječje igralište - rasture ga za 2 mjeseca, prodaju rekvizite u staro željezo.

I tako godinama...
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 16:16   #12
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
U Međimurju se zlo događa svakodnevno pa se godinama ništa ne poduzima tako da... što reći?

Ilegalno oružje, ubojstva, maltretiranje (pljačkanje, napadanje) ljudi iz susjednih naselja, a sve osobito eskalira na one dane kad dobiju dječje doplatke, koje naravno ne koriste za djecu, i socijalnu pomoć.

Bio prijedlog da im se dječji doplatci isplaćuju u vaučerima - izborili se protiv toga. Nikad im nisu upali specijalci i pokupili svo oružje. Napravi im se dječje igralište - rasture ga za 2 mjeseca, prodaju rekvizite u staro željezo.

I tako godinama...
Međimurci su u nekoliko navrata pokušali sa mirnim prosvjedima upozoriti na tu problematiku pa su proglašeni RASISTIMA.

Teška je to tema.
SkyShark is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 16:30   #13
Pa, kažem ti. Bolesna politička korektnost. Ni krimosi nisu krimosi - jer je to tobož rasizam ako se na njih primijene zakoni kao i na druge građane.

Banditluk može, ali "rasizam" ne.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 19:02   #14
Quote:
SkyShark kaže: Pogledaj post
Ja ću zato otvoreno pisati o malenim klincima Romima koji svaki dan prose na križanju Slavonoske av. i Siniše Glavaševića (City Centar East-Zelena tržnica).

Već godinama gledam malene Rome kako manevriraju između automobila kako bi nažicali koju kunu.
Klinci brzo odrastaju, baš kao što automobili brzo voze i pitam političke korektne i pitam MUP RH:

Svaki puta skrenuti pogled a do kada? Dok se ne dogodi zlo? Standardna procedura?

Zar je normalno da klinci od 5god provode godine na Slavonskoj aveniji a vi ne poduzimate ništa?

Mame sa bebama se redovito mogu vidjet po gradu, ne traze novce, nego da im se kupi hrana ili pelene, uzasno mi je gledat kako natezu tako malu djecu.
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 19:48   #15
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Pa, kažem ti. Bolesna politička korektnost. Ni krimosi nisu krimosi - jer je to tobož rasizam ako se na njih primijene zakoni kao i na druge građane.

Banditluk može, ali "rasizam" ne.
Nobilo im je pretežito odvjetnik, barem mi tako kažu ljudi iz Ličkog kraja.

Zato šalju klince u pljačku, znaju oni dobro zakone.

Quote:
Zrikavica kaže: Pogledaj post
Mame sa bebama se redovito mogu vidjet po gradu, ne traze novce, nego da im se kupi hrana ili pelene, uzasno mi je gledat kako natezu tako malu djecu.
A maleni kikići...samo predmeti za žicanje.
žalosno
SkyShark is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 23:27   #16
Prežalosno sve skupa.

U Češkoj nemaju sad više problema s Cigićima jer su žene sterilizirali nekih 20 godina.

https://www.vecernji.hr/vijesti/cesk...zirali-1474740

https://www.dw.com/hr/kasna-od%C5%A1...ije/a-56884903

Quote:
Tisuće Romkinja morale su se podvrgnuti sterilizaciji tijekom 1970-ih i 1980-ih, ali i u prvih nekoliko godina nakon pada komunizma u Čehoslovačkoj. Nakon nekoliko prethodno neuspjelih pokušaja, češki zastupnički dom odobrio je 10. ožujka u prvom čitanju nacrt Zakona o obeštećenju žrtava prisilne sterilizacije, koji predviđa jednokratnu odštetu od 300.000 kruna (približno 12.000 eura). Međutim, još se čeka stupanje na snagu zakona, jer ga moraju odobriti oba doma parlamenta prije parlamentarnih izbora u listopadu. U protivnom će se o njemu morati iznova pregovarati i krenuti iz početka.
Mi nikad nismo bili, nit ćemo biti ovakvi gadovi, rasisti!!!!

Romska dječica će trčati među automobilima, prositi bosonoga, odžeparit, na račun njihovih doplataka će se očevi opijati, a po potrebi i majku im upucati.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 23:32   #17
Quote:
Zrikavica kaže: Pogledaj post
Mame sa bebama se redovito mogu vidjet po gradu, ne traze novce, nego da im se kupi hrana ili pelene, uzasno mi je gledat kako natezu tako malu djecu.
Ovo im je isto super fora! Idu ljudi u dućan, a ona sjedi ispred i naručuje. Mi idioti kupujemo i donosimo vrećice pune narudžbi, da bi mi klinac još naručio nešto extra - nakon što sam kupila što je naručila i njena mama!!! Skužio je da sam materijal za žicanje, a klinac 5 godina ima.

Nedavno sam tome nasjela na Ravnicama. Prvi i zadnji put. Ova je bila specijalno dobar manipulant, i sitnu dječicu izučila dobro.

Fala ti bože da mi nisu susjedi, jadni ljudi u Međimurju
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2021., 05:57   #18
Ovdje je nabrojano samo par romskih naselja iako ih po mojoj procjeni ima na tisuće. U par desetljeća viđao sam zametke (jedna kućica, kakva takva) tih naselja koja su danas zaseoci. Nema grada ili nekoliko sela a da nema ni Roma. Kada su cigani postali Romi, ne sjećam se ali mislim da je to bilo tamo negdje 80-tih. Osim promjene naziva ništa se bitnije nije promijenilo. Na žalost, o njima više zna policija, malo nešto socijala, ali država za njih kao da ne postoji. Van zakona su, kao što gore rekoh, od rođenja ineka osnovna međunarodna ljudska prava kao da za njih ne postoje. Primjer koji je spomenula Gigerina je drastičan (sterilizacija u Češkoj) i na granici je ljudskog dostojanstva. Mi govorimo o ciganima/Romima uvijek u negativnom smislu jer su svojim načinom života to i sami priskrbili. U nekim urbanijim sredinama imamo uspješne, školovane građane Rome, ali su rijetki. Saborski zastupnik Roma je kao i još neki zastupnici manjina samo dizač ruku, pojavi se malo češće pred izbore, ali ne znam koliko čini za svoju narodnost. Što više razmišljam o tome, sve više vidim koliko je to složen problem koji se ovakvim pristupima države/vlasti neće zadugo riješiti. I dalje će osnovna briga biti socijala (novac građana) i ništa više.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2021., 06:25   #19
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Prežalosno sve skupa.

U Češkoj nemaju sad više problema s Cigićima jer su žene sterilizirali nekih 20 godina.

https://www.vecernji.hr/vijesti/cesk...zirali-1474740

https://www.dw.com/hr/kasna-od%C5%A1...ije/a-56884903



Mi nikad nismo bili, nit ćemo biti ovakvi gadovi, rasisti!!!!

Romska dječica će trčati među automobilima, prositi bosonoga, odžeparit, na račun njihovih doplataka će se očevi opijati, a po potrebi i majku im upucati.
Mi smo bili malo zesci, u ndh smo ih umalo iskorijenili. Nozevima vecinom, selo Ustica kod Jasenovca. Masovne grobnice.
Sterilizacija kao nacin da djeca koja se rode i zive na nacin da neupoznaju sto znaci toalet papir nemaju zivot kao u ausvicu, unaprijed propao i pakao od zivota nije toliko bolesno rjesenje. Kad vidim one u africi sa onim napuhanim trbusima koji su kost i koza, da su im majke bile sterilizirane nebi takav zivot imali jer se nebi rodili.

S druge strane, ako steriliziras vecinu, jer su tako siromasni, da li je to vrst genocida? Jer pazi, i mi dok smo zivjeli u pecinama i kasnije na selu sve dok nije dosla industrija smo zivjeli u slicnim uvjetima a nije nas niko sterilizirao.

Poanta je da svi mi ne zelimo gledati djecu kako pate i radjaju se u takvim odurnim uvjetima gdje unaprijed 99% njih ce biti unisteni zivoti i patnja. A s druge strane, mozda romi nece takvi biti nakon jos 500 godina, ako ih steriliziras kao da si ih pobio. Tako da je tesko odluciti sta napraviti...
PingoRingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2021., 09:38   #20
U mojem kraju ima roma, većina živi od socijale, neki od šverca - ali ima i roma koji pošteno žive od vlastitog rada. To je samo stvar osobnog odabira, kao i kod svih drugih ljudi. Ova država je taj odabir znanto otežala sa lošim socijalnim politikama. Socijalu treba pružati prevenstveno prema onim kategorijama koje nisu više radno sposobne, a mi socijalu dajemo radno sposobnom stanovištvu i kažemo im da će ju izgubiti ako/kada pronađu posao. Ti ljudi možda jesu malo slabije formalno obrazovani, ali sigurno nisu glupi. Zato se uz primanje socijale bave poslovima koji se nigdje legalno ne bilježe, lagano 'slobodna trgovina'. Primjetio sam trend u zadnjih par godina - kupuju se kombiji, uglavnom bez stakala. Valda treba za poduzetničke pothvate.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.