Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2014., 15:56   #81
Quote:
sudoku22 kaže: Pogledaj post
Da obično ljudi kojima više leže logičke i matematičke stvari imaju problema s jezicima, moja prijateljica je čisti primjer, nakon srednje i faksa je upisala tečaj i svejedno loše izgovara i slabo priča u otvorenoj komunikaciji sa strancima..
Moja frendica je pravnica. Ima problem i s matematičkim "stvarima"
Fashion Barbie is offline  
Old 07.09.2014., 16:06   #82
Quote:
sudoku22 kaže: Pogledaj post
Da obično ljudi kojima više leže logičke i matematičke stvari imaju problema s jezicima, moja prijateljica je čisti primjer, nakon srednje i faksa je upisala tečaj i svejedno loše izgovara i slabo priča u otvorenoj komunikaciji sa strancima..
Kod mene u razredu su vecinom ljudima kojima su isle matematicke stvari isli i jezici. Jedna cura je bila bas lumen za kemiju, fiziku, a engleski i njemacki je pricala ko da je rodena tam, iako nikad nije bila u tim zemljama. Jedna od rijetkih osoba koja je sve predmete bas rasturala, osim tjelesnog
I jos je bila skroz draga i uopce nije bila umisljena.
Sad joj jadnoj faks steka jer se ful jako razboljela, bas mi je bilo zao kad sam cula.
__________________
"There are no heroes. In life, the monsters win."
LilyTheKid is offline  
Old 07.09.2014., 19:45   #83
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Meni isto nije jasno kako mlađa osoba u današnje vrijeme ne zna osnove engleskog. Imam frendicu koja je engleski učila u osnovnoj, srednjoj i poslije 2 god na faksu i ništa ... nula bodova. Odlučila je nakon diplome upisati tečaj engleskog i njeno znanje je bilo takvo da je upisala 2. stupanj (nakon toliko godina školovanja, jedva da je znala osnove, ali kao dovoljno je znala da ne bude baš 1. stupanj). I išla je na taj tečaj godinu dana. I.... ništa I dalje nema pojma. Ne kuži npr što piše na natpisu na nekoj majici (a znamo svi kako su ti natpisi "komplicirani"). U bircu je naručila "coco BREZE" jer ne zna da se "ee" u "breeze" čita kao "i" (a kamoli da može pojmiti što uopće znači "breeze"). Nikad mi nisu bili jasni takvi ljudi
mora da je jadna stvarno baš ne-nadarena za jezike. očito joj se središnji dio lijeve polutke u mozgu, koji je 'zadužen' za jezike i govor, nije baš razvio
isto kao kod osoba kojima se mali mozak nije dovoljno dobro razvio, pa su smotani, imaju lošu ravnotežu itd.
nije mi to ni tak čudno, svakakvih nas ima
*soul*mate* is offline  
Old 07.09.2014., 21:45   #84
Sto se Svedske tice, u firmama se sporazumjevaju na engleskom ali drzava plati tecaj svedskog jezika strancu... I mislim da je to ok.
Ja sam u svom gradu htjela ucit finski pa ga nitko ne predaje, ostaje mi jedino da preko neta i knjiga radim.

Engleski nikad necu razumjet da netko ne da ne zna il mu ne ide vec NE ZELI savladat niti osnovno. A one fore da je neciji rodak otisao u stranu zemlju i naucio jezik ko materini u roku par dana obicno kazu pametnjakovici koji to isto ne bi bili sposobni ni da zive milijun godina. Barem govorim o onima koje osobno znam.
Lady Isadora is offline  
Old 07.09.2014., 22:03   #85
Quote:
sudoku22 kaže: Pogledaj post
Da obično ljudi kojima više leže logičke i matematičke stvari imaju problema s jezicima, moja prijateljica je čisti primjer, nakon srednje i faksa je upisala tečaj i svejedno loše izgovara i slabo priča u otvorenoj komunikaciji sa strancima..
Mislim da je upravo suprotno. Govorim o sebi i ljudima koje znam. Obično ljudima ili ide oboje ili nijedno.

Što se tiče ljudi koji idu van bez znanja jezika zemlje u koju idu, znam ih više i ništa im ne fali. Jezik se može naučiti i tamo, još lakše nego ovdje.
Racine Carree is offline  
Old 07.09.2014., 22:43   #86
Poznajem sve četri vrste ljudi: one kojima idu i matematičke stvari i jezici, one kojima idu jezici, a matematika ne, one kojima ide mateamtika, a jezici ne i one kojima ne ide nijedno.

Meni ide engleski, ali matematika ne.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Old 08.09.2014., 00:49   #87
Živciraju me ljudi koji padaju na namirnice obilježene riječima "integralno", "zitarice", "gluten free" i one na kojima piše da nemaju dodanih konzervansa ili šećera. Onda takva osoba kupi integralne kekse i sok od 100% naranče i uvjerena je da se zdravo hrani, a upravo je u sebe unijela mali milijun kalorija, uglavnom iz šećera. Da se razumijemo, nemam nista protiv unosa šećera, već me Živciraju osobe koje ne pogledaju tablicu nutricionističkih vrijednosti nego se vode onim napisanim drecavo crvenim slovima na ambalaži.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Old 08.09.2014., 04:31   #88
Mda.. neki se ne boje debljine koliko recimo dijabetesa i pikanja inzulina iglom u gušteraču svaki dan.
Tada je bolje uzeti sok od jabuke nego Colu.
Lozimka is offline  
Old 08.09.2014., 09:01   #89
Ja nikome ne namećem način na koji se hranim, niti drugima popujem o onome što oni jedu i živcira me kad se drugi nađu pozvani gnjaviti me o mojim prehrambenim navikama. Npr ako odbijem nešto što ne jedem ne mogu ostati od glupih komentara zašto se toliko pazim
Ne, ne mislim da ću pucati od zdravlja 100 god, a ti da ćeš riknuti od 40, samo me se okani...
petrunjela84 is offline  
Old 08.09.2014., 09:07   #90
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ja nikome ne namećem način na koji se hranim, niti drugima popujem o onome što oni jedu i živcira me kad se drugi nađu pozvani gnjaviti me o mojim prehrambenim navikama. Npr ako odbijem nešto što ne jedem ne mogu ostati od glupih komentara zašto se toliko pazim
Ne, ne mislim da ću pucati od zdravlja 100 god, a ti da ćeš riknuti od 40, samo me se okani...
to. niti ja nikome nemam potrebu popovati o prehrani, neka svatko jede što hoće i šta mu paše ali svako malo se meni netko nađe soliti pamet kako ja premalo jedem
a nit sam gladna nit se izgladnjujem nit sam pothranjena
jednostavno tako jedem otkad znam za sebe, nikad nisam mogla progutati čitavu porciju čevapa ili cijelu pizzu i oke jebemmu ako netko drugi može pa gutaj, šta da ti ja radim ali daj mene prestani šopati

ili kad si kupim nešto u pekari pa se nađe netko da skomentira kako je to nezdravo a ja u žurbi, jedva imam pet minuta da nešto prožvaćem i uostalom ne radim to svaki dan ono jebote jede mi se fakin kroasan, daj me pusti
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 08.09.2014., 09:42   #91
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
A je, istina, al' me živcira i fejsbuk, samo što mi je prvobitnu misao o njemu zamijenila ova druga - o korisnicima... te ne opisah kako mi je degutantna prostitucija intime, fragmentacija svijesti, stanja, osjećaja i čitav niz retardirajućih pojava i fenomena koje specifično uz njega vezujem... ne sumnjam da ima OK strana, ali... nije samo da me živcira zbog svih negativnosti koje uz njega vezujem, kada vidim promjene u ponašanju ljudi (koji u konkr. primjeru imaju i myspace i sl. ali ih ne vuče da drndaju po njima toliko i na taj način)... ponekad me i plaši...
Ovo je istina. Također me nervira kad se ljudi iščuđavaju kad netko ne dijeli svoj život na fejsu, nedavno sam prisustovala kolektivnom čuđenju za žensku koja se uskoro udaje, par godina je u vezi, a na fejsu ima samo svoju sliku, niti status da je u vezi ni išta. To drugima nije jasno i ne mogu pojmiti zašto nema slike njega i zašto nije objavila da se udaje jer normalno svi redovno objavljuju slike i sve pa makar bili samo mjesec dana u vezi. Ono tipa ako nije na fejsu kao da se nije ni dogodilo. Ne shvaćaju da neke ljude boli klinac za te gluposti.
black fairy is offline  
Old 08.09.2014., 09:48   #92
Otprilike 99% ljudi koje znam da imaju fejs su nevjerojatno izritirani glupostima koje se tamo objavljuju i živciraju ih ljudi na tom istom fejsu. Kog vraga se ne skinete s tog sranja?
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 08.09.2014., 10:01   #93
Mene ne živcira FB
Živciraju me ljudi koji kukaju kako ih sve tamo živcira a prevelike su pičkice da obrišu osobe koje ih živciraju samo ne znam iz kog razloga jer a ko te taj neko živcira onda se s njim ni ne družiš ni privatno

Ili još bolje, ne znaju/ne žele stisnuti 'hide all posts from xy' iz ne znam kog razloga ako već ne mogu izbrisati iz bog zna kog razloga tu xy osobu


A najviše me živciraju oni koji si misle da su baš iznad drugih zato što FB koriste samo zato što na njemu imaju grupu od fakulteta na kojoj se sve objavljuje (mail ne postoji, oglasna tabla na fakultetu ne postoji, faks nema svoju vlastitu internet stranicu???) i naravno ne propuste naglasiti da su se tamo ulogovali pod lažnim imenom i naravno da pobogu ne drže SVOJU sliku na profilu (ono, fuj to! ja sam iznad toga) već sliku Mikija Mausa

Zadnje uređivanje Simpsolina : 08.09.2014. at 10:34.
Simpsolina is offline  
Old 08.09.2014., 10:32   #94
Pa ja ga ni nemam, samo sam navela primjer okoline kako se iščuđava osobi koja ne dijeli svoj život na istome. Imao ga ili ne, ljudi pričaju o njemu. Sad kad je pao neki dan, svi portali su objavili vijest, big deal, svaki dan padaju stranice pa nema riječi o tome. Uvukao se u sve pore društva.
black fairy is offline  
Old 08.09.2014., 12:38   #95
Sve koji me nerviraju sam sakrila, a nisam ih brisala jer mi ionako Fb služi kao informacijski portal, ne mreža prijatelja.
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
A najviše me živciraju oni koji si misle da su baš iznad drugih zato što FB koriste samo zato što na njemu imaju grupu od fakulteta na kojoj se sve objavljuje (mail ne postoji, oglasna tabla na fakultetu ne postoji, faks nema svoju vlastitu internet stranicu???) i naravno ne propuste naglasiti da su se tamo ulogovali pod lažnim imenom i naravno da pobogu ne drže SVOJU sliku na profilu (ono, fuj to! ja sam iznad toga) već sliku Mikija Mausa
- ovi koje znam mail pogledaju jednom godišnje
- tabla na faksu je rezervirana za pravilnike, rokove ispita, i sl. Ugl. ne bude obavijesti o nečemu bitnom kao promjena termina ispita ili predavanja. Ta informacija kruži usmenom predajom, kao da smo djeca i igramo se pokvarenog telefona. "Rekao je u srijedu u 9 h ispit." > "Marko je rekao da mu je profesor rekao da je ispit u četvrtak u 9 h."
- ima web stranicu koja je popunjena odlukama vijeća iz 2003.
Lozimka is offline  
Old 08.09.2014., 12:38   #96
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Mene ne živcira FB
Živciraju me ljudi koji kukaju kako ih sve tamo živcira a prevelike su pičkice da obrišu osobe koje ih živciraju samo ne znam iz kog razloga jer a ko te taj neko živcira onda se s njim ni ne družiš ni privatno

Ili još bolje, ne znaju/ne žele stisnuti 'hide all posts from xy' iz ne znam kog razloga ako već ne mogu izbrisati iz bog zna kog razloga tu xy osobu


A najviše me živciraju oni koji si misle da su baš iznad drugih zato što FB koriste samo zato što na njemu imaju grupu od fakulteta na kojoj se sve objavljuje (mail ne postoji, oglasna tabla na fakultetu ne postoji, faks nema svoju vlastitu internet stranicu???) i naravno ne propuste naglasiti da su se tamo ulogovali pod lažnim imenom i naravno da pobogu ne drže SVOJU sliku na profilu (ono, fuj to! ja sam iznad toga) već sliku Mikija Mausa
Mene zivciraju te zugalice za xy osobu, a kad ih pitam zasto ih drze na fejsu ako nisu dobri onda kazu: zato da se mogu rugat slikama i statusima. Dno dna

Ja sam neko vrijeme imala obrisan fejs i tek tada sam skuzila koliko frendova imam da je sakato. Dakle mail ne otvaraju, poruke sms ili nemaju novaca ili je ona stara "vidila sam poruku al nisam stigla odgovorit". Prije brisanja sam najvaznijim ljudima u grupni inbox napisala broj mobitela, kucni mail i skype. Tim sam ispala smijesna uz komentar da se oprastam ko da idem u rat. Bas tim rijecima. Frendica iz drugog grada je dosla u moj grad i bila je uvrijedena sta sam obrisala profil jer se nije mogla javit da je dosla. Drugu sam susrela na ulici i prvo sta je imala za rec je "ah eto te, nikako doc do tebe".

Toliko o tome.

Naravno da sam ga bila prisiljena za vratit, i naravno da su te iste face dan danas uvjerene da je to zato jer nisam izdrzala bez fejsa. Kako da ne, uopce niste glupi i nesposobni pa sam se zato vratila.
Lady Isadora is offline  
Old 08.09.2014., 12:48   #97
Ja sam svoj profil izbrisala, te nakon nekog vremena napravila novi koji mi služi samo za praćenje nekih info-zabavnih sadržaja. Tipa stranice o zdravlju, hrani, putovanjima, modi, kozmetici, interijerima, lijepim fotkama iz cijelog svijeta...tako da me fejs razveseli svaki put kad se ulogiram, a registrirana sam opet pod pravim imenom i prezimenom. Bliskim ljudima sam rekla da sad ponovno imam fejs i da ne želim da me dodaju, a ostali me svakako ne dodaju
petrunjela84 is offline  
Old 08.09.2014., 12:56   #98
Meni su super oni koji ga izbrišu jer fejs krade tvoje podatke i prodaje ih korporacijama itd., i onda se nakon par mjeseci vrate
tehom is offline  
Old 08.09.2014., 12:59   #99
Quote:
tehom kaže: Pogledaj post
Meni su super oni koji ga izbrišu jer fejs krade tvoje podatke i prodaje ih korporacijama itd., i onda se nakon par mjeseci vrate


Ovo me podsjetilo na ekipu na forumu koja bi se opraštala od svih i objavila da odlazi s ovog groznog mjesta zauvijek i onda bi se vratili kad bi skužili da nikoga nije briga što ih nema.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 08.09.2014., 13:20   #100
Quote:
Lady Isadora kaže: Pogledaj post
Mene zivciraju te zugalice za xy osobu, a kad ih pitam zasto ih drze na fejsu ako nisu dobri onda kazu: zato da se mogu rugat slikama i statusima. Dno dna

Ja sam neko vrijeme imala obrisan fejs i tek tada sam skuzila koliko frendova imam da je sakato. Dakle mail ne otvaraju, poruke sms ili nemaju novaca ili je ona stara "vidila sam poruku al nisam stigla odgovorit". Prije brisanja sam najvaznijim ljudima u grupni inbox napisala broj mobitela, kucni mail i skype. Tim sam ispala smijesna uz komentar da se oprastam ko da idem u rat. Bas tim rijecima. Frendica iz drugog grada je dosla u moj grad i bila je uvrijedena sta sam obrisala profil jer se nije mogla javit da je dosla. Drugu sam susrela na ulici i prvo sta je imala za rec je "ah eto te, nikako doc do tebe".

Toliko o tome.

Naravno da sam ga bila prisiljena za vratit, i naravno da su te iste face dan danas uvjerene da je to zato jer nisam izdrzala bez fejsa. Kako da ne, uopce niste glupi i nesposobni pa sam se zato vratila.
ISTO se meni dogodilo.
identično.
i bilo mi je žao kad sam ga obrisala, jer sam za neke kul stvari, koje se fejsom brzinom munje prošire - ko tipa đavolje tajice - saznala puno puno kasnije
na kraju sam ga vratila
*soul*mate* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.