Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2005., 18:16   #41
Bunim se ali mi nis ne vrijedi.
Trudnoca je posao za sebe,slazem se ali ne volim ni kad zene pretjeruju.U HR je situacija takva da svi kalkuliraju i ako im se plati odu automatski na bolovanje to mi ide na zivce. Glupo,a drugo tromjesjecje je bas super razdoblje(uglavnom) i fakat je glupo bit doma i dosadjivat se. Imam frendicu koja fakat cuva trudnocu i doma je od 5 mjeseca i jadna vec puca po savovima od dosade i iscekivanja. Tih devet mjeseci toliko brze prodje kad si u poslu.A i zdravije je bit aktivan.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 18:23   #42
Quote:
injanja kaže:
ja ne radim još studiram ...i spadam u one koji bi previše razmišljali da imaju puno sl.vremena!!idem na fax i učim...
isto tako ima žena koje su totalno drugačije od mene i kojima je to opuštanje potrebno.zbilja.trudnoća je vrijeme kad se ženi treba omogućit sve šta joj se može omogućit jer je i samo to šta je trudna dovoljan posao...


svaka bi treba imati izbor jer svakoj je trudnocha drugachija

nekome je dosadno sjedit kod kuche - a ja recimo znam tochno da mi ne bi ni trena bilo dosadno

imam toliko stvari za koje sad nemam vremena da se s njima pozabavim

da bi mi jedno takvo produzheno bolovanje odlichno doshlo
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 18:25   #43
Quote:
Rita kaže:
Bunim se ali mi nis ne vrijedi.
Trudnoca je posao za sebe,slazem se ali ne volim ni kad zene pretjeruju.U HR je situacija takva da svi kalkuliraju i ako im se plati odu automatski na bolovanje to mi ide na zivce. Glupo,a drugo tromjesjecje je bas super razdoblje(uglavnom) i fakat je glupo bit doma i dosadjivat se. Imam frendicu koja fakat cuva trudnocu i doma je od 5 mjeseca i jadna vec puca po savovima od dosade i iscekivanja. Tih devet mjeseci toliko brze prodje kad si u poslu.A i zdravije je bit aktivan.
a zasto ti poistovjechujesh aktivnos s poslom?

ja sam aktivnija kad ne radim - jer se vishe krechem nego kad sam u uredu za kompom

i ako mogu svoje buduche dijete zashtiti od zranjenja pred kompom 7 sati dnevno - uradit cu to bez razmisljanja
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 18:38   #44
Quote:
magic kaže:
ja bih te razumjela i da ti nishta nije.


da ti se jednostavno ne da ustajati ujutro, provoditi sate i sate na poslu, vracati se kroz guzhvu, zhivjeti stresno....


ja bih te razumjela. i pustila te na bolovanju.

dapache, savjetovala bih svakoj zheni da ostane kuci i uzhiva u tom prekrasnom razdoblju.


a radoholicharkama poruchila da poso nije tica, nece utec
Ja sam na svom čuvanju pročitala niz korisnih knjiga o porodu, trudnoći, odgoju, dohrani. DAkle, kad se beba rodi - ima samo da uživam i primjenjujem naučeno.

A osim toga trudnoća mi stvarno nije bila idealna i čak i uz čuvanje i svo vrijeme svijeta ponekad mi nije lako od bolova, nespavanja i ostalih divota.

Sretna sam da sam mogla posvetiti se sebi i bebi.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 18:43   #45
Good for you
Moj posao je bio takav da sam vani, na zraku,i s puno kretanja i radila sam do pred porod i nastavila mjesec dana nakon poroda.
Da mi je bilo lose ,ne bi radila ali bome nitko to nebi financirao. To bi bila moja odluka i shodno time bi bile i posljedice.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 18:45   #46
Quote:
Rita kaže:
Good for you
Moj posao je bio takav da sam vani, na zraku,i s puno kretanja i radila sam do pred porod i nastavila mjesec dana nakon poroda.
Da mi je bilo lose ,ne bi radila ali bome nitko to nebi financirao. To bi bila moja odluka i shodno time bi bile i posljedice.
e pa to je zhalosno - da mater mora nakon jednog mjeseca nazad na posao

za shta placash porez?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 18:52   #47
Isla sam natrag samo par sati tjedno da ne izgubim klijentelu i zato jer radim za sebe a nikakvu firmu.Inace bi me bolilo briga.
Evo danas idemo Zoe i ja poslom u Salt Lake City privatnim jetom,eto imam takav posao da mogu i djete sa sobom voditi.
A to da sistem nije bas bog zna kaj i nije ali bome ni hrvatski nije.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 18:55   #48
E,da i radim samo kad mi muz moze biti sa malom i uz to sve dojim i nema frke. Radim jer i volim svoj posao i ljude s kojima radim,eto.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:00   #49
Quote:
Rita kaže:
Isla sam natrag samo par sati tjedno da ne izgubim klijentelu i zato jer radim za sebe a nikakvu firmu.Inace bi me bolilo briga.
Evo danas idemo Zoe i ja poslom u Salt Lake City privatnim jetom,eto imam takav posao da mogu i djete sa sobom voditi.
A to da sistem nije bas bog zna kaj i nije ali bome ni hrvatski nije.
pa nisam rekla da je

nego ja se vec sad veselim toj cijeloj godini porodiljskog
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:04   #50
Quote:
margarita kaže:
za shta placash porez?
Koliko sam shvatila njena situacija je irelevantna. Rita ne placa porez nego prima cash lovu za instrukcije koje daje.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:07   #51
Quote:
LaPerla kaže:
Koliko sam shvatila njena situacija je irelevantna. Rita ne placa porez nego prima cash lovu za instrukcije koje daje.
a vidish to nisam znala

vidim da se buni shto se od poreznih obveznika uzima za chuvanje trudnoche pa sam mislila d je i ona porezni obveznik

a ona ga filja na crnjaka

pa to valjda vishe shteti drzhavi nego trudnica na bolovanju koja kad nije na bolovanju placha porez
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:10   #52
Slazem se.
Nisam zeljela da ispadam gruba ali sam joj htijela oduzeti pravo na zalbu po pitanju na sta ide porez.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:10   #53
Quote:
margarita kaže:
a zasto ti poistovjechujesh aktivnos s poslom?

ja sam aktivnija kad ne radim - jer se vishe krechem nego kad sam u uredu za kompom

i ako mogu svoje buduche dijete zashtiti od zranjenja pred kompom 7 sati dnevno - uradit cu to bez razmisljanja
iako je i moja na cuvanju, mogu ti reci da danas compovi ne zrace kao sto je to bilo prije 10-15 godina, losije od zracenja (koje je zanemarivo a garant ces ako budes na bolovanju ionako surfati barem sat-dva na dan) je sjedenje, trebalo bi svakih pola sata prosetati.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:16   #54
Quote:
dodouprolazu kaže:
iako je i moja na cuvanju, mogu ti reci da danas compovi ne zrace kao sto je to bilo prije 10-15 godina, losije od zracenja (koje je zanemarivo a garant ces ako budes na bolovanju ionako surfati barem sat-dva na dan) je sjedenje, trebalo bi svakih pola sata prosetati.
ma zato ti se ja veselim shto cu imati svoju bashtu (ja sam ti ko prase u blatu kad sam u bashti - obozhavam vrtlariti po cijeli dan - moj muzh veli Margo se opet igra u blatu ) kad budem trudna a imam i veeeliki park odmah iza kuche
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:16   #55
I po pitanju "moralnog opredijeljenja" ja bi dopustila svakoj trudnici POSEBNO sa podrucja Hrvatske i ostalih balkanskih zemalja da koriste koliko god mogu trudnicko,cuvanje trudnoce i sl. zivot im je i bez trudnoce ponekad dovoljno naporan i pun neizvjesnosti pa neka si priuste malo "luksuza" na racun poreznik obveznika.
DA
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:20   #56
Quote:
LaPerla kaže:
I po pitanju "moralnog opredijeljenja" ja bi dopustila svakoj trudnici POSEBNO sa podrucja Hrvatske i ostalih balkanskih zemalja da koriste koliko god mogu trudnicko,cuvanje trudnoce i sl. zivot im je i bez trudnoce ponekad dovoljno naporan i pun neizvjesnosti pa neka si priuste malo "luksuza" na racun poreznik obveznika.
DA
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:27   #57
Porez placen,bez brige. Tuzit cu vas za klevetu
Nego,vidis ti Margie,ti ces se valjat u blatu(svom vrtu) a isto tak bi mogla i radit, ako bude sve u redu s trudnocom a nadam se da bude .
Nije bitno, nego da su te komisije kak spada puno manje bi ih islo na bolovanja,a isto tak kazem vam da ako netko ima placu nekakvih 7 000kunica pa ode na "cuvanje trudnoce" i dobi nesto vise od pola a muz i nema bog zna kakvu placu,pitam se jel bi i ona trazila da se lufta doma a nije joj nis posebno lose i bude na manjoj lovi.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:30   #58
Quote:
Rita kaže:
Porez placen,bez brige. Nego,vidis ti Margie,ti ces se valjat u blatu(svom vrtu) a isto tak bi mogla i radit, ako bude sve u redu s trudnocom a nadam se da bude .
Nije bitno, nego da su te komisije kak spada puno manje bi ih islo na bolovanja,a isto tak kazem vam da ako netko ima placu nekakvih 7 000kunica pa ode na "cuvanje trudnoce" i dobi nesto vise od pola a muz i nema bog zna kakvu placu,pitam se jel bi i ona trazila da se lufta doma a nije joj nis posebno lose i bude na manjoj lovi.
s tim shto ja vishe uzhivam u svom blatu i vrtu nego u uredu

i plus radim i placam porez tako da imam potpuno pravo iskoristiti ono shto mi se pruzha - jebiga mozhe mi se

sramota je samo shto sve zhene nemaju taj izbor i shto one koje manje zaradjuju moraju da rade: mogle ne mogle

__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:35   #59
OK, kuzim tebi je to drzava omogucila.Meni nije i sad se ja tu nesto bunim,nije bitno. MEni je samo glupo kada zenske idu na bolovanje a mogle bi radit. To mi je isto kad sam ko klinka bila "bolesna" a mi bili svi na skijanju i vratili se doma crni kuzis. Muljaza,cista muljaza.Sta da ja kazem da mi nije dobro kad onda odem pa se kupam na bazenu, planinarim ,skijam...i budem na "cuvanju trudnoce" haha joke A to sto ti jos i plate da to radis,ma daj drzava jao si ga meni. Svi zmire na oba oka i to ne u vezi bolovanja,nego svega
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 19:37   #60
BTW,ne kazem da i ja to ne bi iskoristila ali bi onda jos i radila na crnjaka, hebiga sta ces zahebana zagorka
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.