Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Pogledaj rezultate ankete: Koja ste krvna grupa?
0 37 40.22%
A 32 34.78%
B 10 10.87%
AB 13 14.13%
Glasovatelji: 92. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2014., 20:24   #61
Nula pozitivna
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:26   #62
0 -
__________________
...A girl should be two things, classy and fabulous....
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:56   #63
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Trebaš bubreg?


Evo, u slučaju potrebe doniranja bubrega, 0+ .
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 00:06   #64
Bio je jedan koja je žak krvna grupa
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 00:14   #65
Quote:
kukurice kaže: Pogledaj post
Bio je jedan koja je žak krvna grupa
Meni se očito jako spava. Ili?
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 00:18   #66
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Meni se očito jako spava. Ili?

Tebe zanima odgovor! Majonez-A

Nisu mi trebali vicevi o žaku.

Ka´ka tema tak´i odgovor.

e: slična je grupa kao ja

Zadnje uređivanje kukurice : 13.12.2014. at 00:24.
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 00:29   #67
Quote:
kukurice kaže: Pogledaj post
Tebe zanima odgovor! Majonez-A

Nisu mi trebali vicevi o žaku.

Ka´ka tema tak´i odgovor.

e: slična je grupa kao ja
Što ti piješ i hoćemo li skupa
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 00:47   #68


Mislim da me neispavanost puca pa sam nabrijana. Malo da se začini tema.

Profesionalna edukacija - "da mi je netko rekao u srednjoj.."

Krvna grupa 0

Vi ste društveni leptirić. Nerijetko popularni i samouvjereni, vi ste vrlo kreativni i činite sve da budete u centru pažnje. Ostavljate dobar dojam na ljude, a vrlo često su pripadnici ove krvne grupe vrlo atraktivni. Organizirani ste i određeni, vaša tvrdoglavost će vam pomoći da ostvarite svoje ciljeve. Možete biti dobar vođa. U ljubavi, krvna grupa 0 je kompatibilna s 0 i AB.

Izbor karijere: bankar, političar, kockar, ministar, broker i sportaš.


Krvna grupa A

Pripadnici krvne grupe A izgledaju mirno izvana, ali iznutra su puni anksioznosti i brige. Često su perfekcionisti, sramežljivi i osjetljivi. Obično introvertirani, stabilni ste i zamišljeni. Možete biti dobar slušatelji. Pomodni ste i pratite najnovije trendove. Volite romantiku, a često izbjegavate stvarnost odlazeći u svijet mašte. Krvna grupa A je kompatibilna s krvnom grupom A i AB, što se tiče ljubavi.

Izbor karijere: knjigovođa, bibliotekar, ekonomist, pisac, programer i trač kolumnist.


Krvna grupa B

Možete biti vrlo usmjereni na cilj i ambiciozni. Otvoreni ste i vrlo šarmantni, dobri u čitanju ljudi i pružanju podrške. Iako ste kritični, niste previše izbirljivi i ne zamarate se malim stvarima. Tipovi B su impulzivni individualisti koji često stvaraju svoj vlastiti put u životu. Vi ste vrlo jaki i optimistični. Krvnoj grupi B su kompatibilne krvna grupa B i AB.

Izbor karijere: kuhar, frizer, vojskovođa, talk show voditelj i novinar.


Krvna grupa AB

Nije iznenađujuće da krvna grupa AB može biti prilično dualistička, posjedujući osobine A i B krvne grupe. Možete biti sramežljivi i izravni, neodlučni i samopouzdani.(Odluči se) Često se ističete od drugih, pristojni ste i ugodni. Logični ste i odlučni u tome da radite stvari onako kako treba. Obično ste pouzdani i želite pomoći drugima. Vaše strpljenje, koncentracija i inteligencija vrijedni su divljenja. Krvna grupa AB može naći srodnu dušu s bilo kojom drugom krvnom grupom.

Izbor karijere: barmen, odvjetnik, učitelj, prodajni predstavnik i socijalni radnik.

Može li krvna grupa odrediti tip osobnosti
(malo me podsjeća na onu temu "koliko ste %nevini")
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 08:13   #69
AB-
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 10:01   #70
O +

Krvna grupa kao sudbina i nešto što oblikuje karakter.
Univerzalni davatelj...dajem svima, svima mogu pomoći, svi uzimaju ali meni pomažu samo oni krve grupe 0.
Što reći o ljudima te krvne grupe ?
Glavom kroz zid ako treba. A najsretniji na svježem zraku i slobodi, u nekoj avanturi u prirodi (88 % indijanaca ima tu krvnu grupu ).
Ne bojimo se vuka ni hajduka. Lovci.
Ostali su sakupljači , kuhari mamuta u špilji, čekači lovaca i gulitelji veprova, šivači krzna, filozofi i pričaoci priča uz vatru, "fotografi" avantura nas lovaca , svirači na kamenju, slikari itd...


http://youtu.be/J_fsUto3eWI


Dakle pomoći i dati nam mogu samo isti.
Moram reći da je to istina.
Za krv ali i za život.

Zadnje uređivanje pozitivax : 13.12.2014. at 10:22.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 11:30   #71
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
e jbg onda ...ak je tako A-
a sad i ja moram napisati: B+
reverat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 14:07   #72
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
a di je ta lista, jer koliko vidim ima za a i za b, a ja sam ab

AB krvna grupa se smatra rijetkom, u prosjeku 5 % populacije je ima i najmladja je. Nastala je spajanjem krvne grupe A i B. Pripadnici ove grupe imaju osetljive organe za varenje, ali tolerantan imunološki sistem. Osobe krvne grupe AB imaju potrebu za proteinima mesa, posebno onim koje reprezentuje B nasljedstvo, kao sto su: jagnjetina, ovčetina, zečetina i puretina. Lektini koji iritiraju krv i digestivni trakt osoba grupe B imaju isti efekat i na osobe grupe AB, pa se klonite piletine. Treba izbjegavati svo dimljeno ili konzervirano meso. Vama veoma koriste mliječni proizvodi, posebno fermentisani i kiseli proizvodi- jogurt, kefir i bezmasna kiselo vrhnje, koji se lakše vare. Osobe krvne grupe AB bi trebale da više koriste maslinovo ulje nego životinjske masti, hidrogenovane biljne masti ili druga biljna ulja. Ograničite unos pšeničnih klica na jednom nedeljno. Osobama krvne grupe AB više koriste obroci bogati rižom nego tjesteninom. Izbjegavajte kukuruz i heljdu, favorizujte ovas i raž. Trebali bi svaki dan da započnete pijenjem čaše tople vode sa sveže iscijedjenim sokom od limuna, kako bi se pročistili od mukusa akumuliranog tokom spavanja.

Tabela ishrane za sve krvne grupe.









__________________
I'd love to have the whole place swimming in roses.

Zadnje uređivanje OnlyIKnow : 13.12.2014. at 14:50.
OnlyIKnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 14:47   #73
Nulta 0 krvna grupa spada u najstariju grupu. Karakteristično je da ljudi sa ovo krvnom grupom imaju prekomjerno aktivan imuni sistem, izdržljive organe za varenje i dosta kiseline u želucu. To im pomaže da efikasno utroše većinu hranljivih sastojaka iz mesa, na čemu je i potrebno da se bazira njihova ishrana. Prehrana za ovu krvnu grupu bazira se na visokoj količini proteina biljnog i životinjskog porijekla. Meso se preporučuje pripremati srednje ili polu sirovo i konzumirati vrlo rijetko mliječne proizvode, jer su teško probavljivi za ovu krvnu grupu. Djeca sa krvnom grupom 0 bi trebala dodatno uzimati vitamin B-12 vitamin te jesti više mesa, gljiva i graha.

Ovo su glavne namirnice za krvnu grupu 0 kao izvor proteina.
Jako dobre namirnice: govedina, janjetina, jetra teleća, ovčetina, teletina, divljač, srce
Neutralne namirnice: piletina, puretina, meso fazana,koze, guske, patke
Izbjegavati: svinjetina (slanina i šunka), prepelica.

Znaci toksičnosti krvne grupe 0
• upale zglobova
• povišeni trigliceridi
• menstrualni problemi
• nadutost, grčevi i zatvor
• umor i iscrpljenost
• upale.
__________________
I'd love to have the whole place swimming in roses.
OnlyIKnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 16:32   #74
A+
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 18:48   #75
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja tvrdi da su bekači mesožderi
ja sam be, al sam vegetarijanka i od kad znam za sebe uvijek sam voljela UH i mliječno, a tak je i danas. sve nule koje znam su izuzetni mesožderi kojima jako treba meso u životu
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 19:30   #76
A+.
Hitlerova krvna grupa.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 20:23   #77
AB -

najvolim mlijeko i sve od mlijeka i tjesteninu i ribu
I isto dajem krv pa ako tko zatreba tu sam.
sulavezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 20:40   #78
Psihološki profil osobe na osnovu krvne grupe

Krvna grupa 0

Osobe koje imaju krvnu grupu 0 najčešće su izrazito srdačne, druželjubive i otvorene. Nemaju dlake na jeziku, vjerne su, iskrene i odane. Zbog toga što nisu sklone da preuzimu odgovornost, žena nulte krvne grupe će, radije tražiti grupu u kojoj se osjećaju zaštićenim i sigurnim. S druge strane, muškarci nulte krvne grupe su istinski lovci. Oni imaju neodoljivu potrebu da dominiraju, da budu primjećeni i zato uglavnom biraju zanimanje u kome mogu da se eksponiraju i afirmišu, npr. gluma, novinarstvo, estrada... Oni imaju izraženu potrebu da žive sa osobama koje su radoznale, živahne i dinamične. Monotonija i život po uobičajnim šablonima njima uopše ne odgovara. Za razliku od žena, muškarci su više zainteresovani za karijeru i kad je riječ o poslu neće ulijetati u neki odnos ili situaciju dok ne vide šta iz toga dobijaju.

Veza i porodica

Žene krvne grupe nula, od svojih muškaraca očekuju sreću, zadovoljstvo i nježnost. One osjećaju intenzivnu želju za udajom, koja proističe iz potrebe da se potvrdi kroz brak i porodicu. Kao supruge vladaju iz pozadine i često aktivno učestvuju u izgradnji karijere svog supruga. Kao majke prema djeci se postavljaju drugarski, gotovo prijateljski, a sopstvene ambicije ostvaruju preko supruga i djece.

Muškarci krvne grupe nula veoma su zainteresovani za žene, aktivni su u tom pogledu i zato ih žene vrlo brzo primjećuju. Nezgodna strana ovih muškaraca je to što mogu da budu krajnje nepouzdani, jer im neke stvari brzo prestaju biti zanimljive. U braku su privrženi porodici, ali ovde opet do izražaja može da dodje njihova jogunasta priroda, koja se protivi prepuštanju monotoniji životne svakodnevice.


Krvna grupa A


Za osobe koje imaju krvnu grupu A moglo bi se reći da je njihov sinonim - mislim! Ova krvna grupa daje inteligentne osobe, koje nerijetko djeluju nezainteresovano i hladno, ali time se zapravo štite, jer su veoma osjećajne. Najbolje bi ih opisao izraz - njen vojnik, jer ih pored emotivnosti odlikuje disciplina i samodisciplina. Uvijek će da izaberu visokoorganizovanu grupu, kada rade, vrlo su profesionalne i posvećene svojim životnim, profesionalnim ili porodičnim obavezama. Spremne su da preuzmu odgovornost, da razumiju druge, ali to očekuju i od drugih. Jako su dobri rukovodioci, insistiraju na preciznoj organizaciji, predanom radu i ustanovljenom redu. Zahtjevne su, ali pravedne osobe. One ne znaju, niti ih interesuje, da dominiraju ili da se eksponiraju. To nikako. Kod njih je primjetan sporiji napredak u karijeri, jer zbog nenametljivosti često ostaju neprimjećeni, usamljeni i po strani.

Veza i porodica

Žene i muškarci krvne grupe A su demokratični u vezama, poštuju partnera i njegove kvalitete. Medjutim, zbog emotivne i osjetljive prirode, otkriće svoja osjećanja tek kada su potpuno sigurni da neće biti izigrani i povrijedjeni. Žena krvne grupe A je majka koja svoju djecu kontroliše i podržava, ali i zahtjeva mnogo od njih.

Muškarci krvne grupe A često na prvu loptu nisu interesantni ženskom polu, njihove vrijednosti žene otkrivaju tek kad se nadju u dužim vezama. Medjutim, njihov najveći kvalitet je što su odani i potpuno posvećeni porodici, kada je jednom zasnuju, na nju prenose težište svog života. Oni podržavaju i vole da podržavaju i ističu kvalitete i sposobnosti svojih supruga.


Krvna grupa B


Psihološki gledano, muškarci i žene krvne grupe B su najinteresantniji. Naizgled su introvertni, djeluju suzdržano i povučeno, ali imaju jasno izgradjen pojam o sopstvenim željama i vrijednostima.
U profesionalnom životu žene krvne grupe B karijeru uglavnom grade na osnovu dokazanih ličnih kvaliteta i napora i gotovo nikad ne ispoljavaju takmičarski duh. Funkcionišu pretežno u uskom krugu svojih provjerenih prijatelja, kojima su odane.

Muškarci ove krvne grupe imaju jednu vrstu socijalne fasade; djeluju uzdržano, skrušeno ili povučeno, a za to vrijeme kao šahisti smišljaju korake koje će poduzeti bez velike pompe, kako bi konačno stigli do željenog cilja. Da bi dobili ono što žele, skloni su da sebe malo smanje u očima drugih. Oni ne biraju profesije koje ih izbacuju u prvi plan, jer ih eksponiranje, kao i kod žena, mnogo ne privlači. Oni uglavnom vuku konce u tajnosti i daleko od očiju onih za koje su zainteresovani.

Veza i porodica

Žene krvne grupe B u ljubavi očekuju nježnost i zadovoljstva, sreću i vjernost, kao i stalnu pažnju svojih izabranika. U partnerskim odnosima djeluju pomalo zahtjevno i nedodirljivo i s toga se teže odlučuju za ulazak u brak. Inače, kada se već udaju i postanu majke vrlo su odane i posvećene porodici.

Moglo bi se reći da muškarci krvne grupe B žene poštuju na spečifican način. Ženi za koju se odluče i koju odaberu, donijeće sve pred noge i tretiraće je kao kraljicu. Medjutim, zamaskirana priroda muškarca krvne grupe B dolazi do izražaja tek u emotivnom odnosu. Skloni su bezvoljnosti i melanholiji kada nemaju adekvatnog partnera, lakše im je da maštaju nego da se uhvate u koštac sa sopstvenom prirodom.


Krvna grupa AB

Žene krvne grupe AB su izuzetne osobe. Saosjećajne su, a cinizam i ironija su im potpuno strani. Nemaju spečificnih zahtjeva, mogu da pripadaju bilo kojoj grupi, lako se prilagodjavaju, ali uvijek uspjevaju da zadrže svoju individualnost.

Kad je riječ o muškarcima, oni kao da nisu uspjeli da, poput žena, u sebi pomire suprotnosti A i B krvne grupe. Zbog te dvostranosti prirode, muškarci AB krvne grupe ne mogu uvijek da se adaptiraju, oni će prije svoj identitet da ostvaruju preko projekcionih mehanizama. Ako su u grupi gdje preovladavaju osobe sa krvnom grupom A, oni će više da pokazuju karakteristike krvne grupe B i obrnuto.

Veza i porodica

Žene krvne grupe AB obožavaju muškarce avanturističkog duha, medjutim uživaju u ljubavi samo dok im dozvole da ostanu mistične. Kao majke vrlo su prilagodljive djeci, blage su i nisu zahtjevne. Uspješno nalaze mjeru koliko mogu da budu drugari svojoj djeci.

Kad je o muškarcima riječ, specijalitet krvne grupe AB je udvaranje. Veliki su zavodnici, ali prijatni, udvaraju se suptilno, kroz otvorenost, predanost ženama. Koliko će ovaj muškarac pomiriti dvije strane svoje prirode, u mnogome zavisi od partnera. Recimo, ako je njegova izabranica krvne grupe B, on će se ponašati kao tipičan pripadnik grupe A i obrnuto.
__________________
I'd love to have the whole place swimming in roses.

Zadnje uređivanje OnlyIKnow : 14.12.2014. at 20:55.
OnlyIKnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 22:15   #79
B- i pravi mlijecni tip
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 10:46   #80
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
0+ I da se pohvalim, darujem krv svaka 4 mjeseca
Ja sam isto pozitivna nula.

No, darujem krv svaka 3 mjeseca
Uglavnom


Ne sviđa mi se kamo ste temu odveli, u gatanja na temelju krvne grupe
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.