Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2014., 11:58   #1741
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
@stargalaxy
tko je zapovjedao zdrugom ?
mali od U.....e kužine
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 22:03   #1742
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
@stargalaxy

pa tko je zapovjedao zdrugom ?
neznam točno.dnevni raspored je čitao Franjo Tuđman a za čišćenje okoliša od opušaka je bio Gojko Šušak zadužen.prolazilo je tuda mnogo ljudi.pošto nismo bili ratna postrojba svi su htjeli zapovjedati pa smo uveli da za 100 DEM možeš biti jedan dan zapovjednik zdruga.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 23:01   #1743
Quote:
stargalaxy kaže: Pogledaj post
neznam točno.dnevni raspored je čitao Franjo Tuđman a za čišćenje okoliša od opušaka je bio Gojko Šušak zadužen.prolazilo je tuda mnogo ljudi.pošto nismo bili ratna postrojba svi su htjeli zapovjedati pa smo uveli da za 100 DEM možeš biti jedan dan zapovjednik zdruga.
ma OK lupaj i pljuj koliko hoćeš . kakva god da sam bio , nisam bio pretorijanac Siniši Košutiću i Seki Tuđman . Nice job
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 23:29   #1744
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
ma OK lupaj i pljuj koliko hoćeš . kakva god da sam bio , nisam bio pretorijanac Siniši Košutiću i Seki Tuđman . Nice job
Ovo je novi moment

Prebacujes se s Hercegovaca na Zagorce
(ili su ovo dvoje tebi Srbi mozda? (hmmm je li smijem uopce pisati Srbi...ona reklama kaze da je to pogrdno ))
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 13:21   #1745
siniša i seka su bili fin svijet.svaki dan su nam dolazili u bazu i donosili tople bureke.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:05   #1746
Quote:
stargalaxy kaže: Pogledaj post
siniša i seka su bili fin svijet.svaki dan su nam dolazili u bazu i donosili tople bureke.
naravno.. čuvali ste i pazili na njih , dok su ostali ginuli . siguran sam da je uz burek bio i jogurt
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:06   #1747
Quote:
stargalaxy kaže: Pogledaj post
siniša i seka su bili fin svijet.svaki dan su nam dolazili u bazu i donosili tople bureke.
a Mijo ?? di je bijo Mijo :klap::klap:
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:12   #1748
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
naravno.. čuvali ste i pazili na njih , dok su ostali ginuli . siguran sam da je uz burek bio i jogurt
čuvali ih i pazili.kada bi išli spavati lijepo bismo ih zašuškali i pjevali im uspavanku.bili smo sretni da ne moramo ići na ta strašna ratišta.sreća naša da su postojali ljudi kao što si ti koji su se pobrinuli za sve i donijeli nam slobodu dajući pri tom nesebično cijeloga sebe.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:29   #1749
Quote:
stargalaxy kaže: Pogledaj post
čuvali ih i pazili.kada bi išli spavati lijepo bismo ih zašuškali i pjevali im uspavanku.bili smo sretni da ne moramo ići na ta strašna ratišta.sreća naša da su postojali ljudi kao što si ti koji su se pobrinuli za sve i donijeli nam slobodu dajući pri tom nesebično cijeloga sebe.
sada si u pravu
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:51   #1750
Quote:
Dragi moji Hrvati i Hrvatice i svi kojima je stalo do Lijepe naše i budućnosti naše djece i nas,
lijepo Vas molim proslijedite ovaj link svojim prijateljima.
Pomozite u razotkrivanju nezakonite i protuustavne rabote tužitelja i suda.

STRAVIČNO: U novom suđenju za LORU, srpski ratni zločinci postali oštećenici koji će tražiti odštetu od hrvatske države!?

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...ke-drzave.html

Jagoda Bungur
supruga nevino progonjenog EMILIA BUNGURA, dragovoljca.
S poštovanjem, bobi bobic!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 00:30   #1751
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Hajde jos malo o dvostrukoj liniji zapovijedanja. Admiral Domazet je kao svjedok jednog sudjenja rekao kako ne moze postojati dvostruka linija zapovijedanj, nego zapovijedanje moze postojati ili ne postojati.
Mozda ti znas tko je bio zapovjednik kojoj liniji zapovijedanja?
Pozdrav zulualpha i ostali!

Ostao sam ti dužan odgovoriti na tvoj upit o dvostrukoj liniji zapovijedanja.

http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...apovjed-386102

Špegelj je možda diktiral i da se 105. brigada nije pojavila u proboju, tajnica pisala, a Gorinšek samo potpisal (kažem možda), a od proboja ni "P".

http://www.vecernji.hr/hrvatska/hebr...vukovar-388235

S poštovanjem, bobi bobic!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 13:01   #1752
Ja ne vjerujem da je bila namjera onih koji su bili branitelji da unište gospodarstvo.
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 10:47   #1753
Quote:
Bobi Bobic kaže: Pogledaj post
Pozdrav zulualpha i ostali!

Ostao sam ti dužan odgovoriti na tvoj upit o dvostrukoj liniji zapovijedanja.

http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...apovjed-386102

Špegelj je možda diktiral i da se 105. brigada nije pojavila u proboju, tajnica pisala, a Gorinšek samo potpisal (kažem možda), a od proboja ni "P".

http://www.vecernji.hr/hrvatska/hebr...vukovar-388235

S poštovanjem, bobi bobic!
Ovo sa dogovorenim ratom i dvostrukim linijama zapovijedanja. Kome to najvise odgovara? Naravno najvise odgovara Srbiji. Ako je rat dogovren, tada Srbija nije kriva za rat nego je krivica obostrana. Samim tim nema potrebe za tuzbom RH prema Srbiji.
To je cilj svih posanja po novinama i forumumima. Vukovar je prodan jer su se dogovorili predsjednici RH i Srbije.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 11:50   #1754
Rata nije bilo. Ako ga je i bilo počeo je zbog raspirenih nacionalizama s obje strane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:15   #1755
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Ovo sa dogovorenim ratom i dvostrukim linijama zapovijedanja. Kome to najvise odgovara? Naravno najvise odgovara Srbiji. Ako je rat dogovren, tada Srbija nije kriva za rat nego je krivica obostrana. Samim tim nema potrebe za tuzbom RH prema Srbiji.
To je cilj svih posanja po novinama i forumumima. Vukovar je prodan jer su se dogovorili predsjednici RH i Srbije.
Pozdrav zulualpha!
Daj se saberi i izbaci iz glave DOGOVORE i PRODAJE. Mislim da ti treba pomoć
od psihića. Nije ti to niš strašnoga. I mi s F-ovima idemo kod njih, razgovaramo,
dobijemo tabletice, ... Molim te, posjeti ga i !
S poštovanjem, bobi bobic!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 07:25   #1756
Quote:
Bobi Bobic kaže: Pogledaj post
Pozdrav zulualpha!
Daj se saberi i izbaci iz glave DOGOVORE i PRODAJE. Mislim da ti treba pomoć
od psihića. Nije ti to niš strašnoga. I mi s F-ovima idemo kod njih, razgovaramo,
dobijemo tabletice, ... Molim te, posjeti ga i !
S poštovanjem, bobi bobic!
Hvala bogu pa mi ne treba psihic. Mentalno zdravlje mi je dobro pa mi ne trebaju tabletice.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 18:51   #1757
Pozdrav @SVIMA!
"LORA 2" ponovno odgođena!:klap:
VSRH o "LORA" tj. "LORA 1" još uvijek šuti!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...9/Default.aspx

S poštovanjem, bobi bobic!
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 13:02   #1758
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Zdrugu, gardijskim brigadama, domobranskim postrojbama je zapovijedala ista osoba. To je bio vrhovni zapovjednik. On svakako nije direktno zapovijedao vojnicima, ali su se se njegove zapovijedi prenosile do razine vojnika. Nije mo poznato da se gardijski zdrug pobunio protiv vrhovnog zapovjednika.
Srbija nije cinila ratne zlocine kao dio zastrasivanja nego kao dio etnickog ciscenja.
Vidim da se raspravlja o "dvostrukoj liniji " i obratio sam paznju da ti tvrdis da nije "dvostruka linija " ako polazi od istog mjesta/covjek/ komandira. Ali na sudu u Haagu su pokazali da "dvostruka linija" postoji ako se izbjegava NORMALAN lanac komandovanja, npr Mladic je koristio dvostruku liniju komandovanja u Srebrenici jer je za neke komande isao preko obavjestajne linije, tj obavjestajni odjel GS-obavjestajni odjel korpusa-obavjestajni odjel brigade a ne kako je normalno :GS- komanda korpusa- komanda brigade- komanda bataljona itd. Znaci iako je nareba dosla od jednog covjeka , Karadzic ( glavnokomandujuci) -Mladic ( komandant ) dalje je isla linijom koja nije bila u normalnom lancu komandovanja i zato se smatra "duplom".
Tako da tvoj argument da nije bila "dupla linija " jer ide od Tudjmana a izbjegava normalan lanac komandovanja pravno i prakticno ne pije vodu.
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:25   #1759
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Vidim da se raspravlja o "dvostrukoj liniji " i obratio sam paznju da ti tvrdis da nije "dvostruka linija " ako polazi od istog mjesta/covjek/ komandira. Ali na sudu u Haagu su pokazali da "dvostruka linija" postoji ako se izbjegava NORMALAN lanac komandovanja, npr Mladic je koristio dvostruku liniju komandovanja u Srebrenici jer je za neke komande isao preko obavjestajne linije, tj obavjestajni odjel GS-obavjestajni odjel korpusa-obavjestajni odjel brigade a ne kako je normalno :GS- komanda korpusa- komanda brigade- komanda bataljona itd. Znaci iako je nareba dosla od jednog covjeka , Karadzic ( glavnokomandujuci) -Mladic ( komandant ) dalje je isla linijom koja nije bila u normalnom lancu komandovanja i zato se smatra "duplom".
Tako da tvoj argument da nije bila "dupla linija " jer ide od Tudjmana a izbjegava normalan lanac komandovanja pravno i prakticno ne pije vodu.
Prvo, sto nas briga sto ima kod Srba!?
Drugo, sto nam ne das neki primjer iz HV o tom dvostrukom lancu zapovijedanja?
Ajde vise navedi neku akciju HV-a koja je odradena dvostrukom linijom zapovijedanja.
Navedi tko je tu kome sto zapovijedao, a tko dvostruko zapovijedao
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:43   #1760
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Vidim da se raspravlja o "dvostrukoj liniji " i obratio sam paznju da ti tvrdis da nije "dvostruka linija " ako polazi od istog mjesta/covjek/ komandira. Ali na sudu u Haagu su pokazali da "dvostruka linija" postoji ako se izbjegava NORMALAN lanac komandovanja, npr Mladic je koristio dvostruku liniju komandovanja u Srebrenici jer je za neke komande isao preko obavjestajne linije, tj obavjestajni odjel GS-obavjestajni odjel korpusa-obavjestajni odjel brigade a ne kako je normalno :GS- komanda korpusa- komanda brigade- komanda bataljona itd. Znaci iako je nareba dosla od jednog covjeka , Karadzic ( glavnokomandujuci) -Mladic ( komandant ) dalje je isla linijom koja nije bila u normalnom lancu komandovanja i zato se smatra "duplom".
Tako da tvoj argument da nije bila "dupla linija " jer ide od Tudjmana a izbjegava normalan lanac komandovanja pravno i prakticno ne pije vodu.
Usporedjivanje situacije u Bosni sa situacijom u RH je krajnje neozbiljno.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.