Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 16:44   #7781
Moj od rođenja kaka par puta dnevno (tj.od kad smo uveli ad koji je odgovarao, Bemimil ga jako mučio), čak i sad sa skoro 3 godine bude 2 puta po obvezno
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:52   #7782
HM, ako ti beban dobro napreduje sa tih 600 ml, ne brini. Te tablice su samo okvirno tu gdje jesu. I sama sam imala nedonošće, rođeno s 1600 gr i uvijek je jeo manje nego je pisalo da bi trebao. Uredno se razvijao i s godinu dana je imao 10.5 kg.
Jest da sam se ja izdajala, ali kakvo god mlijeko bilo, činjenica je da je jeo manje.
Već će on početi više jesti kako bude rastao. A što se tiče adaptiranog i prelaska s jednog na drugog, u to se ne razumijem i ne želim se miješati. Kako god bilo, sretno.

Život je ples, a čovjek koji se klanja ne može plesati, zato - USPRAVITE SE!
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:58   #7783
Moja mala je na bebimilu prakticki od rođenja :/ i odgovara joj. Doduše dosta prducka, ali zato nikad nije imala grčeve i sa dva mjeseca je već spavala od ponoci do 6 ujutro bez buđenja. Meni je pedijatrica rekla da je Bebimil dosta zasitno mlijeko.

Ona i danas jede svaka 3h. Doduše sad ima 2kruta obroka, ali ostalo jede svoju bočicu po dozi koja piše na kutiji za njenu dob. Nekada pojede cijelu bočicu, nekada pola. ne silimo je da mora sve pojesti i napreduje poprilično.

Moja mama se baš iznenadila kad smo je dobili i kad je ugledala da je mala na Bebimilu jer sam na njemu bila i ja kad sam bila beba
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:19   #7784
Joj bas vam zavidim na toj svakodnevnoj stolici... On je ok,ne muci se ali mene to bas nervira. Mislim da bi mu bilo puno lakse da kaka svaki dan. Dajem mu BioGaiu,pije vodice,cajic ne zelim davat..a nadam se da ce se stabilizirat s vremenom..
Old 11.01.2017., 17:33   #7785
Zakaj te nervira ak je sve ok i ne muci se? Pa to je najbitnije. Nemamo svi istu probavu niti sve bebe isto reagiraju na jednu formulu...ak je sve ok, nemas se zasto nervirati.
I ako smijem pitati - zakaj ne zelis davati cajek? Ak nije bed

Alice Kingsley: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret... All the best people are.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:48   #7786
Quote:
Olivera25 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja pridruzim na temi..i napisem moja iskustva s AD-om. Imam curicu od 5god,nakon 6mj dojenja presli smo na AD-pila je NAN tada i super ga prihvatila,napredovala lijepo. Jedino mi je kakala svaki drugi dan i to me izludivalo. Makar je ona bila mirna,nije se cinilo da ju to muci ali meni je islo na zivce sto ne kaka svaki dan.
Sada imam deckica,evo ima 2mj. Dojen je samo mjesec dana i tada smo presli na AD. Takodjer sam kupila NAN ali njemu ne bio grooozan. Plakao je NON STOP pa sam pretpostavila da ima grcice. Prdekao je konstantno,bas se na oko grcio. Tad mi je pedijatrica rekla nek mu kupim NAN Sensitive i izbacim D vitamin na par dana. I od tada situacija totalno drugacija. On puno mirniji,bas osjetna razlika na njemu. Jedino sto opet muku mucimo s kakanjem. Kaka svaki drugi dan i ja sam opet luda ali on je ok,zadovoljan,lijepo napreduje pa se ne sekiram previse. Jos
Inace, prema mojem iskustvu,on zna plakati i nakon sat vremena od bocice i nema sanse da je gladan. Kad ga skinem bas mu se vidi trbuscic napunjen. Rekla mi je pedijatrica a i sama sam primjetila-ako bi i pojeo obrok prije 3-4sata samo bi se prekrcao i bas mu je previse. A pojede ga zato jer ih sisanje umiruje. Tako da ivka13,zaista mislim da ti maleni nije gladan nego ga jednostavno sisanje umiruje. Ne znam.
Inace,kutija kaze da bi moj sad trebao jesti 150ml 5puta na dan,sto znaci jedno nocno hranjenje. To nema sanse da mi vec izbaci,jede u 21 pa oko 1-2, pa oko 5-5.30. Tako da dok mi ne izbaci ovaj obrok u 1-2 dajem mu 120ml po 6 puta. Jer AD ne bi smjeli vise od preporucene kolicine-nije to majcino mlijeko koje s daje na zahtjev. Ipak im je preveliko opterecenje za citavu probavu a i za bubrege.
Nisam strucnjakinja,samo eto pisem nase iskustvo. Zaista se pokusajte drzati nekog "reda",makar znam da je to uzasno tesko odgoditi obrok bebici koju nemozes animirati a urla..
To vjerujem da ga sisanje cice umiruje al on bi jos jeo i bocice. Tako da nije bila rjec o mazennu sa cikom.

House ja sam maloj davala bebivitu i bila joj je skoz ok a cjenom je skoz prihvatljiva. Ima je u mulleru za kupiti

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:51   #7787
I ja zavidim na toj redovitoj stolici. Prvih mjesec dana malac je svaku pelenu koju sam premotala imao pokakao. Sad je isto na svaki drugi dan i bas ga to muci.vidim da se napinje ali nemoze nikako istisnut van. Predpostavljam da je zbog uvodjenja ad-a. Mada nemogu bit sigurna

ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:10   #7788
Ako vam se tak muce s tvrdom stolicom, zbilja...dajte malo mlake vodice. AD je tezak za probavu, pogotovo bebama koje su s cice presle na njega

Alice Kingsley: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret... All the best people are.
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:44   #7789
Moj bas hoce vode piti. Caj mu ne dajem jer mislim da je puno bolje da pije vodu. Nema to veze sa stolicom

ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 23:11   #7790
I moj pije vodu. A caj ne zelim,mislim da mu je puno puno bolje da pije obicnu vodu.
Old 11.01.2017., 23:33   #7791
Ne znam, ja sam čaj dala prvi put kad je jedno popodne imala grceve od onog usranog Plivita. Popila ga je ko suho zlato i smirilo se začas. Valjda znalo dijete da joj to paše.. Govorim o čaju od komorača, i to bas čaju, ne onim instant smećima... Dajem joj cca 30ak ml svaki drugi dan, čisto da joj pomogne s prduckanjem i probavom i izgleda da voli taj okus, ali uvijek popije vise vode nego čaja.

Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 08:50   #7792
moj nemoze smislit komorac, a meni tako fino mirisi tak da na kraju ja sve popijem
inace dajem mu i vodu i razrijedeni sok vocni, caj, svasta nesto Ne kompliciramo, probava radi, sve 5.
Trenutno smo vec na dva obroka i AD izmedju. Jucer napunili 8mj
Jos nisam krenula na formulu 2, kad ste vi mame koje imate starije bebe krenuli s formulama2, 3, itd?
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:40   #7793
Moja mala ima sad 7,5 mj i krenuli smo s Bebimilom 2 prije nekih mjesec dana. sad imamo isto 2 obroka + bočice između

btw kak vi "natjerate" svoje bebe da piju vodu/čaj? Moja mala sad neće pa neće. Jednom u 2-3 dana popije malo vode/čaja. (komorač ni primirisat, sad smo na nekom od jabuke). A dok je bila ono beba s 2/3 mjeseca je pila po 40ml dnevno (doduše tad su bile velike vrućine pa ajde)
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:22   #7794
A zasto tako dugo cekate da predjete se jedinice na dvojku?

ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:24   #7795
mi smo prelazili na mlijeka većeg broja kad nam je gastrićka odobrila, tak da ne znam kad se inače prelazi
no, ja nisam nikad malom davala čajeve, niti sokove, samo vodu
a i vodu nam je gastrićka tek odobrila kad je počeo s dohranom i to mislim maksimalno 100ml na dan (jer zauzima mjesto hrani u trbuhu, a morao se debljati)
dan danas jako malo pije
ali na dan jede minimalno 5 vrsta voća, ako ne i 8
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 08:09   #7796
Quote:
ivika13 kaže: Pogledaj post
A zasto tako dugo cekate da predjete se jedinice na dvojku?

zato kaj su bake nakupovale da unuk ima pa jos trosimo zalihe
cim potrosimo prelazimo na formulu 2.
Inace kod frendice je pio formulu 2 i to od hipp-a , a mi na nan-u i sve ok. Nikakve reakcije, nis.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 10:34   #7797
Aha, ja sam dobila dojam da neke sto duze cekaju da predju na dvojku pa me bas zanimalo zasto.
Sa prvom crkom sam prelazika na veci broj dok je dosegla predvidjene mjesece za to

ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 18:56   #7798
Evo moja R vec drugi dan tamani 120 ml šest puta dnevno, svaka 4 sata. Nisam primjetila grceve, prducka ko i obicno, nista sto bi izgledalo bolno i neugodno... Kakala jucer nije uopce, danas je, sve izgleda normalno.

U ponoc i 4 ujutro dajem PreNan, ostalo Nan 1. Prenana jos taman ostalo za par bocica. Malo sam iscitavala temu, da vidim tudja iskustva i praksu, jos mi je manje jasno nakon svega jer zbilja je svako dijete svoj svijet, nema pravila...a bome ni za marku hrane.

Kad potrosimo Nan 1, idemo na Babylove Bio 1. Dala sam da proba 2 bocice, sve proslo ok. Prvenstveno iz financijskih razloga ....nisam primjetila da se ljudi nesto zale na taj babylove

Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 09:57   #7799
Cure, kak funkcioniraju oni dozatori za AD prah? Vidjela sam to vec u par navrata po raznim oglasima i katalozima, znam da ima u dm-u i mulleru ali nisam obracala paznju...
Unutra se stavi odredjena kolicina praha ili kak?

Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:05   #7800
da. nama je to bilo super za vani, npr. doziraš ad, ubaciš u torbu, voda u termos i onda vani samo smućkaš.
može se naravno i doma koristiti.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.