Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2016., 11:33   #41
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
A što preporučaš onima koji ne gledaju na osobnu korist, nego gledaju na korist zajednice, što da studiraju ?
Takvima nisam dostojan savjetovati.
Old 31.10.2016., 18:08   #42
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Osobama koje gledaju na korist i buduće zaposlenje preporučam da zaobilaze humanističke studije u širokom ruku jer će ih pokvariti. (genitiv objektivni)
i poneke društvene

recimo tako da studiram nešto blisko filozofiji, imala sam i nekoliko filozofskih predmeta od kojih ništa nisam dobila osim glavobolje
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 00:54   #43
Quote:
BeerMan kaže: Pogledaj post
nije ukinut zato što neki besposličari dobro žive od filozofiranja...da nema čekića i motike, filozof nebi imao što jesti
Hmm..."praktičan" čovjek? Ili provokator?

Bio jednom jedan striček koji se zvao Tales. Striček Tales je, između ostalog, bio i filozof. I tako, našlo se mnogo ljudi koji su ga zadirkivali zbog toga. Predvidi tako Tales kako će te i te godine masline dobro roditi pa kupi sve preše u gradu. Dođe vrijeme berbe te su svima bile potrebne preše. Krenuše oni svi kod Talesa i iznajmiše od njega preše. Striček Tales se obogati. Kraj.
philosoraptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 01:26   #44
Da postoji filozofija kao izvanredni studij, mislim da bi i ja upisao, iako već imam završen tehnički fakutet. Upisao bi radi sebe. Baš sam neki dan gledao postoji li igdje u rh izvanredni studij, ali ne, nema.
tabanšaban is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 02:28   #45
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Da postoji filozofija kao izvanredni studij, mislim da bi i ja upisao, iako već imam završen tehnički fakutet. Upisao bi radi sebe. Baš sam neki dan gledao postoji li igdje u rh izvanredni studij, ali ne, nema.
Lupio sam u google i izbacilo mi je da postoji. Probaj ponovno. Pažljivije.
Old 06.01.2017., 12:48   #46
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Lupio sam u google i izbacilo mi je da postoji. Probaj ponovno. Pažljivije.
Pa što ne staviš link ako je tako? Nije istina to što pričaš, jer filtrirao sam na stranici 'postani student', i kao takav studij filozofije ne postoji u cijeloj državi.
tabanšaban is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 14:05   #47
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Pa što ne staviš link ako je tako? Nije istina to što pričaš, jer filtrirao sam na stranici 'postani student', i kao takav studij filozofije ne postoji u cijeloj državi.
kolega misli na isusovce na Jordanovcu, oni jesu imali izvanredni studij ali izvanredni studij je ukinut prije godinu ili dvije.... nevertheless... tamo i ako upises redovno, moci ces se dogovoriti da na neka predavanja ne ides...
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:42   #48
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
kolega misli na isusovce na Jordanovcu, oni jesu imali izvanredni studij ali izvanredni studij je ukinut prije godinu ili dvije.... nevertheless... tamo i ako upises redovno, moci ces se dogovoriti da na neka predavanja ne ides...
Točno. Iako ima dosta predavanja koja su čisti ex cathedra, o dolasku se može pregovarati. Izborni kolegiji i seminari su još fleksibilniji. Mislim na FFRZ (FFDI).
philosoraptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:34   #49
Meni se čini da problem nije u dolascima na predavanje, već što status redovnog studenta automatski onemogućava radni odnos. (Preciznije rečeno, ne bi smio istovremeno biti redovan student i u stalnom radnom odnosu, no kod nas je sve moguće.) Zato ga, pretpostavljam, zanima isključivo izvanredni studij.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 09:05   #50
Ja znam jednoga koji je redovan student na farmaciji u sloveniji već koju godinu, ovdje je zaposlen u bolnici već deset godina i prima tisuću eura plaću kao všs. Koristi sve beneficije tipa prijevozničkih popusta i onda još dolazi na hzzo i potražuje besplatno dopunsko osiguranje jer redovni studenti na njega imaju pravo, dok recimo za običnog građanina to ostvaruju samo oni koji imaju u prosjeku ispod 1500-2000kn mjesečno.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:17   #51
Quote:
philosoraptor kaže: Pogledaj post
Točno. Iako ima dosta predavanja koja su čisti ex cathedra, o dolasku se može pregovarati. Izborni kolegiji i seminari su još fleksibilniji. Mislim na FFRZ (FFDI).
Sve znaš
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:47   #52
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
Sve znaš
Zapravo, ne. Citirao bih kolegu Sokrata: "Znam, da ništa ne znam."
philosoraptor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.