Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2008., 21:11   #1
Filozofske knjige (online)

Ovo je tema u kojoj možete postavljati linkove na knjige iz filozofije u raznim formatima (pdf-u i slično). Ja ću staviti neke sa 4shared-a.
Kasnije možda stavim listu knjiga i članaka koje imam pa ako nekoga zanima, neka javi.
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 21:27   #2
Evo nekih knjiga i linkovi na njih:

Routledge History of Philosophy. Vol. 1. From the Beginning to Plato (Routledge,1997)(T)(484s)
Routledge History of Philosophy. Vol. 2. From Aristotle to Augustine (Routledge,1999)(T)(484s)
Routledge History of Philosophy, Vol. 3. Medieval Philosophy.
Routledge History of Philosophy. Vol. 4. The Renaissance and 17-century Rationalism (Routledge,1998)(T)(444s)
Routledge History of Philosophy. Vol. 5. British Philosophy.. (Routledge,1996)(T)(377s)
Routledge History of Philosophy, Vol. 6. The Age of German Idealism
Routledge History of Philosophy, Vol. 7. The Nineteenth Century
Routledge History of Philosophy, Vol. 8. Twentieth-Century Continental Philosophy
Routledge History of Philosophy, Vol. 9. Philosophy of Science, Logic and Mathematics in the Twentieth Century
Routledge History of Philosophy, Vol. 10. Philosophy of Meaning, Knowledge and Value in the Twentieth Century

Ovo je u .zip-u, svih deset pdfova na ovome linku: http://www.4shared.com/file/55704260...in_10_Vol.html

Evo ovdje i Quine W V - From A Logical Point Of View
Genijalni Quineovi članci, pogotovo Two Dogmas of Empiricism (obavezno štivo za svakog filozofa).

Link na Gilbert Ryle - The Concept Of Mind. Uništenje dualizma, iako treba s rezervama uzeti neke stavove jer Ryle nije bio savršeno upućen u znanost.

Zatim, Epistemology - The Big Questions. Članci (eseji) o epistemologiji od Descartesa do Wittgensteina, Rortyja i Quinea...

(Link dolje) Zanimljiva Putnamova knjiga o distinkciji navodnih činjeničnih stavova i vrijednosnih stavova. Povlači analogiju s Quineovim argumentom u Two Dogmas, ali u odnosu dualizma vrijednosti i činjenica. I nastoji pokazati da su vrijednosni sudovi također objektivni, tj. točnije, pokazuje da distinkcija između vrijednosti i činjenica nije tek tako opravdana. Link: Hilary Putnam-The Collapse of the Fact-Value Dichotomy (Znam da mi je na jednome mjestu "nitko drugi" govorio da kod Kanta podjela na sintetičke i analitičke sudove nema veze s njegovom etikom. Evo argument za preispitati taj stav.)

I Blackwell - The Blackwell Guide to the Philosophy of Language (Devitt M., Hanley R.(eds) 2006)(T)(457s). Uvod u filozofiju jezika.
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.

Zadnje uređivanje Davor000 : 18.07.2008. at 23:12.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 23:02   #3
Izvrsna ideja Davore. Neovisno o učestalim neslaganjima ovo je za svaku pohvalu.

Svaka čast
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 23:12   #4
Hvala lijepa.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 14:00   #5
Ja imam zasad kojih tridesetak skeniranih filozofskih djela (uglavnom hrvatska
izdanja) koja već duže vrijeme namjeravam postaviti, pa ću u skoroj budućnosti
uzet koji dan da ih donekle doradim (kakav-takav OCR i umjeravanje margina)
i uploadam.

Neovisno o tome, Gigapedia je daleko najbolja stranica za nalaženje filozofskih
djela na engleskom jeziku, gdje samo kategorija "Philosophy / Ethics / Morality"
zasad broji skoro 6000 jedinica ispunjenih nizovima izvrsnih izdanja (za download
je potrebna besplatna registracija).
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 20:58   #6
Evo dvije knjige od Daniela Dennetta. Teme su uglavnom filozofija uma, intencionalnost i svijest.

D. Dennett - Content and Consciousness
D. Dennett - The Intentional Stance
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 20:47   #7
Evo jedan poznati uđžbenik iz logike W. V. O. Quinea:

Methods of Logic; Second edition
Alemann is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 16:55   #8
Uđžbenik iz filozofije jezika Williama Lycana:

Philosophy Of Language: A Contemporary Introduction
Alemann is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:05   #9
Pozdrav svima!

Moj prilog za ovaj topic je link na sva djela Platona ( na eng. jeziku). http://ebooks.adelaide.edu.au/p/plato/

Mislim da je ovo odlična ideja, i volio bih, ako netko ima skeniranih filozofskih djela, da se javi, pa da se mijenjamo Jer nema smisla plaćati one skupe cijene u dućanima, koje su stvarno bezobrazne, ako se pogleda kolike su cijene van Hrvatske!
lubitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:19   #10
Pozdrav svima!

Moj prilog za ovaj topic je link na sva djela Platona ( na eng. jeziku). http://ebooks.adelaide.edu.au/p/plato/

Mislim da je ovo odlična ideja, i volio bih, ako netko ima skeniranih filozofskih djela, da se javi, pa da se mijenjamo Jer nema smisla plaćati one skupe cijene u dućanima, koje su stvarno bezobrazne, ako se pogleda kolike su cijene van Hrvatske!
lubitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 19:52   #11
http://www.literaturepage.com/category/philosophy.html
enky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 13:41   #12
Heidegger

Kod:
http://rapidshare.com/files/161171295/MH-Pfod.rar.html
ovo je prijevod Heideggerove Beitrage zur Philosophie (Vom Ereignis), ako ne uspijevate skinuti molim vas da me obavijestite
pequod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 20:16   #13
Ima li tko link za knjigu "Tako je govorio Zaratustra" od Nietzschea.
Old 26.11.2008., 20:49   #14
Quote:
hacker-genius kaže: Pogledaj post
http://www.sendspace.com/file/ljxmoa
činovnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 21:09   #15
Ima li tko prijevod od Danka Grlića?
Old 25.02.2009., 16:58   #16
molim vas, ima li netko link za levijatan?
nausee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 09:05   #17
http://oregonstate.edu/instruct/phl3...-contents.html

jel to to?
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 13:10   #18
a sto je sa....Heideggerove Beitrage zur Philosophie (Vom Ereignis).... link ne radi......
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 01:54   #19
Možda to već postoji negde, no - ako nekog zanima, imam u pdf The World's Great Philosophers edited by Robert L. Arrington. Svoju literaturu nikada ne ostavljam na net (mislim na sajtove di se one ostavljaju), ali ih dajem kome to treba. Knjiga je 1.33 mb, bez problema se šalje u mailu.

Naravno, imam još par stvarčica, malo su većeg obima, izgleda su neke knjige skenirane (15-20 mb), to nije za mail.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 02:14   #20
Quote:
hacker-genius kaže: Pogledaj post
Imam je ja u pdf, manje od 1 mb, takođe imam Sumrak idola od istog autora.

Ne znam koliko je to za ovaj pdf, ali imam od Erich Von Danikena desetak knjiga, od Fromma dve. Imam prevedenu Ethics in media communications : cases and controversies, i još brojnih drugih sitnica.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.