Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2018., 10:55   #61
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
hrpa škola nema logopeda, pa svejedno stručni timovi dobro znaju što i kako učiniti.
Slazem se sa time!
Ali svejedno mi se i dalje postavlja pitanje sto ciniti da rijesim taj problem?
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:13   #62
nisam u sustavu, pa ne znam sve njegove finese. ak se ne varam od škole mora početi. za početak stručnom timu pošalji mejl i neka ti pošalju pismeni odgovor da imaš evidentirano da su te odjebali. pretpostavljam da imate školskog dispanzera, pa ak ne uspiješ kod školskog tima probaj se njima obratiti za pomoć. kaj god radiš potrudi se da imaš napismeno.
možda se javi netko sa više znanja i iskustva.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:14   #63
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Jucer u razgovoru sa uciteljicom dosle smo do zakljucka da bi dijete (8) trebalo na obradu a vezano za ustanovljavanje disleksije i disgrafije. Savjetovala mi je da nazovem svog dr.i to je to. Medjutim moj dr kaze da mi je ona trebala dati neki papir preporuke.
Molim vas,objasnite mi koji je postupak i gdje se najmanje ceka red. Kod nas u rijeci cak ni privatno ne mozes doci na red a kamo li u kbc-u.
Skola daje preporuku i surađuje sa doktorom skolske medicine a on ti daje uputnicu za obradu koju mozes obaviti u nekoj od specijalnih ustanova. U Zagrebu su to psihijatrijska djecja bolnica u Kukuljevicevoj i Suvag.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:17   #64
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
nisam u sustavu, pa ne znam sve njegove finese. ak se ne varam od škole mora početi. za početak stručnom timu pošalji mejl i neka ti pošalju pismeni odgovor da imaš evidentirano da su te odjebali. pretpostavljam da imate školskog dispanzera, pa ak ne uspiješ kod školskog tima probaj se njima obratiti za pomoć. kaj god radiš potrudi se da imaš napismeno.
možda se javi netko sa više znanja i iskustva.
Skola ne smije postavjati dijagnozu, oni daju preporuku a dr. skolske medicine upucuje dalje.
Skola nebi smjela provoditi nikakve akcije dok god nemaju dijagnozu od strucne ustanove.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:25   #65
nisam nigdje napisala da postavljaju dijagnozu jer da to rade onda valjda ne bi bilo potrebe za ostalim stručnjacima, kako koji već ide u tom lancu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:31   #66
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
nisam nigdje napisala da postavljaju dijagnozu jer da to rade onda valjda ne bi bilo potrebe za ostalim stručnjacima, kako koji već ide u tom lancu.
pa tada nemogu nikoga ni odjebati..... oni eventualno mogu dati preporuku za dr. skolske medicine (to im je u interesu jer sto se prije vide u cemu je problem tada ce biti lakse i u suradnji sa tim ucenikom) - a i ne trebaju vec roditelji sami sa djetetom odlaze kod doticnog doktora koji ih upucuje dalje.

Ono sto je u cijeloj prici koma je cekanje, svugdje se ceka jako dugo i tada roditelji posezu za privatnim dijagnostikama. A ako se ispostavi neka dijagnoza za koju bi bila potrebna individualizacija nastave tada opet nastaje problem jer su nalazi od privatnika.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:18   #67
pa očito mogu odjebati jer i sama vidiš da u ovom slučaju školski pedagog samo govori kak ne zna i niš ne čini. ak postoji sumnja kod roditelja i učitelja zar onda ne bi netko iz stručnog tima trebao to provjeriti kroz nekakvo testiranje i ako vidi da zaista postoje problemi uputiti na daljnju obradu i dijagnostiku? pročitaj pažljivije 10-ak postova unatrag.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 10:33   #68
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pa očito mogu odjebati jer i sama vidiš da u ovom slučaju školski pedagog samo govori kak ne zna i niš ne čini. ak postoji sumnja kod roditelja i učitelja zar onda ne bi netko iz stručnog tima trebao to provjeriti kroz nekakvo testiranje i ako vidi da zaista postoje problemi uputiti na daljnju obradu i dijagnostiku? pročitaj pažljivije 10-ak postova unatrag.
uf draga moja, tko sve radi u strucnim timovima uopce me cudi kada neki od njih kaze da ne zna . Veliku nesposobnost i nezainteresiranost imam prilike vidjeti u skoli svoje djece.

BTW: strucni tim u skoli nije kvalificiran da radi ikakve testove. Ali mogu uputili - naravno mogu, ALI ovo je povezano sa prvom recenicom.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 10:48   #69
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
BTW: strucni tim u skoli nije kvalificiran da radi ikakve testove. Ali mogu uputili -
stručni tim nije kvalificiran da postavlja dijagnoze, ali testiranja se vrše, bilo s nadarenom djecom, bilo s onom s problemima u učenju. i u moje vrijeme je pedagogica vršila testiranja i po potrebi davala savjete i upućivala dalje. ne vjerujem da se nešto promijenilo po tom pitanju, a to da li se nekome to da ili ne da raditi, u to ne želim ulaziti.
to upućivanje dalje bi valjda trebalo biti na osnovi nečega, a ne samo zato kaj su učiteljica i roditelji pričali i zaključili "da, trebalo bi", pa će pedagog napisati preporuku. osim pukog razgovora sa učiteljicom i roditeljima valjda će doći i na sat ili dijete pozvati u svoj kabinet i dati mu nekakve listiće i testove iz kojih se može vidjeti da li postoji kakav problem ili će dijete nešto pročitati. pa barem je kod nas papirologija br.1 i valjda u školi moraju imati zabilježeno na osnovi čega temelje svoje postupke i mišljenje.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 12:56   #70
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
stručni tim nije kvalificiran da postavlja dijagnoze, ali testiranja se vrše, bilo s nadarenom djecom, bilo s onom s problemima u učenju. i u moje vrijeme je pedagogica vršila testiranja i po potrebi davala savjete i upućivala dalje. ne vjerujem da se nešto promijenilo po tom pitanju, a to da li se nekome to da ili ne da raditi, u to ne želim ulaziti.
to upućivanje dalje bi valjda trebalo biti na osnovi nečega, a ne samo zato kaj su učiteljica i roditelji pričali i zaključili "da, trebalo bi", pa će pedagog napisati preporuku. osim pukog razgovora sa učiteljicom i roditeljima valjda će doći i na sat ili dijete pozvati u svoj kabinet i dati mu nekakve listiće i testove iz kojih se može vidjeti da li postoji kakav problem ili će dijete nešto pročitati. pa barem je kod nas papirologija br.1 i valjda u školi moraju imati zabilježeno na osnovi čega temelje svoje postupke i mišljenje.
mog sina u skoli nitko nije testirao, razrednica je dala prijedlog da se izvrsi testiranje jer je sumnjala na disleksiju i pitala nas je dal se slazemo oko toga (naravno sa smo pristali), pedagogica je rekla OK i stupila u kontakt sa dr. skolske medicine koja nam je dala uputnicu. Nakon toga smo izvrsili testiranje u Kukuljevicevoj (tamo se najmanje ceka na red) i kada smo dobili nalaze (nakon cca mjesec dana) kontaktirani smo od strane skole i dr. da ako zelimo potpisemo pristanak da se zatrazi individualizirani pristup u nastavi. Rijesenje smo cekali isto oko mjesec dana.

Znaci nikakve analize ni testiranja nije bilo u skoli, dijete niti nema disleksiju nego poremecaj koncentracije, a pedagogica je i sama rekla da je disleksija kompleksa dijagnoza i da ona za to nije osposobljena niti kvalificirana i moze samo izraziti sumnju kao sto to meze i roditelji i ucitelj/profesor, ali nista vise od toga.
Mi smo imali srece jer se skola trgnula i vodila nas sto, kako i zasto, ali kako cujem od drugih neki nisu dobili niti savjet kuda i kako dalje.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 13:16   #71
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
i moze samo izraziti sumnju kao sto to meze i roditelji i ucitelj/profesor, ali nista vise od toga.
pa upravo to, ali tu sumnju bi ipak trebala izraziti na temelju nečega što i sama može vidjeti, a ne jer netko to od nje zahtijeva. kako god, skalari ima problem jer ju pedagogica ignorira i zato bi bilo najbolje obratiti joj se pisanim putem da ima sve napismeno ako se odluči na daljnje korake.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 13:49   #72
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pa upravo to, ali tu sumnju bi ipak trebala izraziti na temelju nečega što i sama može vidjeti, a ne jer netko to od nje zahtijeva. kako god, skalari ima problem jer ju pedagogica ignorira i zato bi bilo najbolje obratiti joj se pisanim putem da ima sve napismeno ako se odluči na daljnje korake.
Ignorira ju zato sto ne zna svoj posao kao i mnostvo njih.

Recimo nama je pedagogica mnogo pomogla oko gore navedenog problema ali za neke druge stvari totalno nas ignorira i pravi se blesava. (u razredu imamo klinca koji je, uopce ne znam kako da ga nazovem, ziv, vragolast, ratoboran, izaziva sve oko sebe, tuce se, psuje nenormalno - uglavnom mali vrazicak sa manjkom odgoja i rekla bih zeljan privlacenja paznje zbog obiteljskih problema. I naravno da pedagogica ne vidi uopce problem oko toga i tvrdi da se nitko nikada ne zali na njega, a to nije istina i taj vrazicak je njen stalni gost u radnim odajama - ona valjda misli da su svi roditelji slijepi i bedasti kao i njegovi kolege iz razreda)

Zato i kazem da je mozda najbolje obratiti se direktno dr. skolske medicine i sa njim/njom popricati i vidjeti sto i kako dalje.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:39   #73
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ignorira ju zato sto ne zna svoj posao kao i mnostvo njih.
to je očito. ili ne zna ili ga ne želi obaviti. prije bih rekla ovo drugo.

Quote:
Zato i kazem da je mozda najbolje obratiti se direktno dr. skolske medicine i sa njim/njom popricati i vidjeti sto i kako dalje.
to sam joj i ja savjetovala, al pitanje je hoće li ih šk. dispanzer uputiti dalje jer nema nikakvu preporuku iz škole. nas dvije se samo vrtimo ukrug. nadam se da će nam skalari javiti dal je uspjela kaj napraviti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:38   #74
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
to je očito. ili ne zna ili ga ne želi obaviti. prije bih rekla ovo drugo.



to sam joj i ja savjetovala, al pitanje je hoće li ih šk. dispanzer uputiti dalje jer nema nikakvu preporuku iz škole. nas dvije se samo vrtimo ukrug. nadam se da će nam skalari javiti dal je uspjela kaj napraviti.
a jbg. kad je zalosno kada mi roditelji znajmo vise od skolske suzbe ciji je to
posao
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 14:00   #75
Na youtubeu ima mnosto vjezbica za probleme disleksije i disgrafije.

https://m.youtube.com/watch?v=q0WkTVH-UaA

https://m.youtube.com/watch?v=Vec9yI_6PHQ
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.