Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2005., 13:20   #41
ma dajte...djetetu se i prije i u pubertetu hebe za vjeru i boga(i meni isto)...djete se želi igrati,psovati,dirati curice...a ne biti krelaac koji vjeruje i miran ko bubica...ispišite djecu iz vjeornauka i kupite mu loptu da mu 45 minuta prođe u zadovoljstvu a ne u slušanju gluposti
 
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 09:23   #42
Quote:
€ro kaže:
Dva su pitanja:
1. Vjeronauk u školama
2. Vjeronauk nad malom djecom općenito

Oko prve stvari izgleda da se svi sudionici slažu, no što je s drugim pitanjem?

Naime, kao praktični sekularni humanist, pitao sam svoju bolju polovicu, praktičnu katolkinju rimskoga smjera, kako je spoznala boga. Odgovor je bio da to dođe samo po sebi nakon pet-šest godina vjeronauka, te da je to prihvatila kao istinu. Ako računamo 5+5=10, znači da je već sa 10 imala jedinu istinu.

Pitanje svih pitanja - nije li protuzakonito tako maloj djeci ispirati glavu sa "velikim istinama"? Ne dovodim u pitanje vjersku poduku, ali mislim da je bitno da čovjek može takve stvari kritički prihvatiti. Djeca te dobi uzimaju sve zdravo za gotovo.

Da li je u ovakvom slučaju vjera nešto do čega je čovjek došao u samostalnom spoznajnom procesu, ili je ipak riječ o Pavlovljevom refleksu?
Zaboravljas da si na vrlo skliskom terenu gdje ne postoji egzaktna jednadzba u koju ubacis parametre i dobijes opceprihvacenu istinu. Vjera je u svojoj naravi takva da je ne mozes ni potvrditi niti oboriti, svi razgovori se eventualno mogu svesti na kritiku institucija, ali ne i vjere kao emocionalne pojave. Istina je da kao djete tesko mozes spoznati tako slozene pojave kao sto su vjera, borba dobra i zla, humanizam i sl. Ali isto je tako normalno da svaki roditelj zeli svom djetetu prenjeti ono sto smatra bitnom odrednicom svog zivota. Jedan prakticni humanist, pa makar bio i sekularni, bi to trebao znati i zagovarati kao jedno od osnovnih covjekovih prava. Uostalom, upravo je djecja dob najvaznija za izgradivanje karaktera, to je dob kada treba djeci usaditi principe humanizma i postovanja spram drugih ljudi (namjerno navodim te kvalitete jer su opceprihvacene kao pozitivne), i naravno to je vrijeme kada ces djetetu usaditi ono sto smatras velikom vrijednoscu svog zivota. Svaki drugi put vodi u totalitarizam gdje vrijedi samo jedna istina. BTW, s obzirom da sam i sam prakticni katolik, uvjeravam te da nakon te djecje faze itekako prodes put preispitaivanja, promisljanja, odbacivanja i ponovnog prihvacanja (ili potpunog odbacivanja). Tek na kraju, kao izgradena zrela osoba mozes reci da zaista jesi ili nisi vjernik, da postoje razliciti nacini vjerovanja, i da je tema religioznosti previse kompleksna da bi se tako olako stavila pod pojam "ispiranje mozga". To je sto se tice tvoje tocke 2. A sto se tice vjeronauka u skolama, slazem se sa vecinom. Rimokatolicki vjeronauk treba vratiti u crkve. Vjera nije stvar intelekta, vec emocija do kojih dodes ili kao zrela osoba ili kao djete preko svojih roditelja, stoga je njeno nametanje cin nasilja koji je u svojoj naravi protivan upravo vjeri koju zagovara.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 16:17   #43
Meštre, mogu se složiti s tobom, but...

Što ako roditelji imaju različita uvjerenja?

Kada to ja kao humanist, ali ipak sekularni imam pravo stupiti u dječji život i izazvati konfuziju u dječjim glavicama po tom pitanju?
€ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 20:11   #44
ako nece u skoli onda ce im bake ili mame punit glavu sa sranjima. ako oce saznati nesta o vjeri, u Bibliji im je sve objasnjeno... istina mora se citati izmedju redaka ali neka.... nije bed. vjeronauk VAN iz skole bar dok djeca nebudu sama zeljela edukaciju o tom podrucju ili doknebudu mogli sami razmisliti sto njima treba.
u ovom (sadasnjem) slucaju sve dobe servirano pred sebe!
miha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 20:11   #45
ako nece u skoli onda ce im bake ili mame punit glavu sa sranjima. ako oce saznati nesta o vjeri, u Bibliji im je sve objasnjeno... istina mora se citati izmedju redaka ali neka.... nije bed. vjeronauk VAN iz skole bar dok djeca nebudu sama zeljela edukaciju o tom podrucju ili doknebudu mogli sami razmisliti sto njima treba.
u ovom (sadasnjem) slucaju sve dobe servirano pred sebe!
miha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2005., 16:28   #46
Osobno iskustvo: krstena nakon rodjenja.
Nakon toga nis. Imali smo doma Bibliju i molitvenike od baka.
Negdje u 4-tom razredu (10tak godina) O.S. frendica iz razreda rece: "idem veceras na vjerkas" ... ja ju pitam kaj je to, i ona mi ukratko objasni.
Ja dodjem doma i pitam mamu da bi isla. Ona kaze, OK, ako ti tako hoces.
Isla sam do pricesti i krizme i jos neko vrijeme na omladinsku misu svake nedjelje. Imam srecu da su mi vjeroucitelji bili krasni ljudi koji su jako opcenito pricali o vjeri, cak mozda vise o nacinu zivota i vrijednostima ljubavi i oprosta i ne ucini drugome nazao. Sjecam se knjizica Katekizma - bilo je vise "savjeta o dobrom i zdravom nacinu zivota" nego vjerskih prisila.
U medjuvremenu sam se jako razocarala u Crkvu (u Hrvatskoj) i to u nekoliko navrata. Nisam vise bas sigurna u koga vjerujem. Znam da imam neku vjeru jer mi to treba da bih se bolje osjecala. Druzim se s ljudima svih vjeroispovijesti i kad tema dodje na to, cesto ih pitam da mi pricaju o povijesti i obicajima svoje vjere.
Vjeronauk koji ja pamtim prije svega me naucio da postujem ljude oko sebe i njihov nacin zivota, tko god oni bili.

Ova danasnja Crkva ima najvecu ulogu da se svima namece, propovijeda zastarjele "istine" koje su vec odavno iskorijenjene u naprednom svijetu, i stalno si uzima za pravo da osudjuje ama bas sve sto joj nije po volji. Za mene je to prvenstveno stetno za katolicku crkvu i religiju kakva je valjda prvobitno trebala bit.
E sad, da li treba dozvoliti da ti takvi vjeroucitelji/svecenici (i tko vec) kvare i tlace dijete ... no, hvala lijepa na takvom vjeronauku.

Ja bih najradije da moja djeca slusaju "etiku" (ili kako god bi se zvala) i da cuju za postojanje Katolicanstva, Pravoslavlja, Islama, Budizma, Židovstva, Hinduizma - ali i ateizma, i da im to predaje netko jako objektivan i da imaju mogucnost nauciti sve, a jednog dana (18+) se mogu definitivno opredijeliti za jednu od njih, ako hoce.
A vjeronauk uvijek moze ostati opcija po sakralnim objektima za one koji hoce (do)znati vise.

Kao dijete ipak sam najvise bila izlozena obicajima katolicke crkve i nastojala bih djetetu pokazati ono lijepo cega se sjecam (Uskrs, Bozic i sl.), ali bih voljela i da zna da ne mora to raditi zato sto ja to volim.
Za mijesane brakove bilo bi idealno da kod kuce dijete bude izlozeno objema religijama podjednako, jer samo tako se moze nauciti toleranciji i postovanju.

Ovako, jednoumlje i netolerancija, i osuda svega drugacijeg koju danas pokusava nametnuti "katolicki vjeronauk" u ranim godinama, vodi samo do istog ponasanja kasnije kroz zivot.
Zelimo li to?
KatarinaJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 10:50   #47
ne,ali sta poduzeti???
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 16:14   #48
Quote:
KatarinaJ kaže:
Ova danasnja Crkva ima najvecu ulogu da se svima namece, propovijeda zastarjele "istine" koje su vec odavno iskorijenjene u naprednom svijetu, i stalno si uzima za pravo da osudjuje ama bas sve sto joj nije po volji.
E sad, da li treba dozvoliti da ti takvi vjeroucitelji/svecenici (i tko vec) kvare i tlace dijete ... no, hvala lijepa na takvom vjeronauku.
Ustavom je zajamcena sloboda vjeoroispovjesti pa svaka vjerska organizacija moze naucavati vjeru onako kako zeli. Ako se nekome ne svidja ono sto se naucava u njegovoj vjerskoj zajednici, moze ju slobodno promijeniti. Da me ne bi pogresno shvatili, nije mi namjera braniti gluposti Katolicke crkve ili bilo koje druge vjerske zajednice. Samo vam pokusavam skrenuti paznju na odredjene cinjenice.
Quote:
KatarinaJ kaže:
Kao dijete ipak sam najvise bila izlozena obicajima katolicke crkve i nastojala bih djetetu pokazati ono lijepo cega se sjecam (Uskrs, Bozic i sl.), ali bih voljela i da zna da ne mora to raditi zato sto ja to volim.
Za mijesane brakove bilo bi idealno da kod kuce dijete bude izlozeno objema religijama podjednako, jer samo tako se moze nauciti toleranciji i postovanju.
Navedeni obicaji nemaju bas puno toga sa krscanstvom, a danas su i previse komercijalizirani.
Quote:
KatarinaJ kaže:
Ovako, jednoumlje i netolerancija, i osuda svega drugacijeg koju danas pokusava nametnuti "katolicki vjeronauk" u ranim godinama, vodi samo do istog ponasanja kasnije kroz zivot. Zelimo li to?
Naravno da ne zelim, ali mislim da ljudi moraju shvatiti da je vjera na odredjeni nacin iskljuciva. Svaka vjerska zajednica uci da je njena interpretacija svetih knjiga jedina ispravna i da su oni koji to ne prihvacaju nevjernici ili zalutale ovce. Na kraju krajeva, apsolutna istina je samo jedna, a vjerske zajednice polaze upravo od toga. To nije problem sve dok se ne pocne pozivati na nasilje protiv onih koji drugacije misle jer na kraju krajeva samo Bog zna sto je prava istina.
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 16:48   #49
Koliko ja znam u o.š. ima vjeronauka za više religija, tj. može se izabrati prema želji dal ideš na katolički, islamski...

Za dj. vrtiće pojma nemam o postojanju obveznog programa vjeronauka. To je vjerojatno dodatna aktivnost kao što je npr. engleski.
Dakle, opet po izboru.

Ne znam zašto ovdje većinu smeta takav program. Mislim da je dobro da djeca negdje uče o životu, uzrocima i posljedicama i sl.
Meni se čini da malo koji roditelj uopće poznaje dobro neku religiju, a još manje da je prenose i objašnjavaju svojoj djeci.

Pa zašto onda ne bi bar u školi il vrtiću čuli neke stvari koje im mogu zaista značiti i pomoći u životu, naspram toliko toga što se uči, a što zaista nije toliko bitno.
Tj. ako u školi ima mjesta da hrpu nepotrebnih informacija (ili potrebnih, ali za koje u tom periodu ne postoji stvaran interes ni razumjevanje), zašto ne bi bi bilo mjesta i za nešto konkretno i korisno?

Dal osim vjeronauka uopće postoji predmet ili netko tko će nas ili djecu učiti kako da se odnosimo prema sebi, drugima, životu, izazovima, problemima?

Osim toga, ako mislite da djeci takva znanja bolje prenosite, imate izbor da im kažete da ne idu na vjeronauk, ukoliko im se, naravno, i samima ne sviđa.

Dakle, pustite da kažu, bar onoj djeci koja žele, nešto i o duhu, a ne samo o tijelu i materijalnom aspektu svijeta.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 17:06   #50
Quote:
crazy child kaže:
Ne znam zašto ovdje većinu smeta takav program. Mislim da je dobro da djeca negdje uče o životu, uzrocima i posljedicama i sl.
Naravno da je dobro da djeca uce i o takvim stvarima, ali takva vrsta nastave se treba izvoditi u prostorijama vjerske zajednice kojoj djeca pripadaju. U Hrvatska su prema ustavu vjerske zajednice odvojene od drzave.
Quote:
crazy child kaže:
Pa zašto onda ne bi bar u školi il vrtiću čuli neke stvari koje im mogu zaista značiti i pomoći u životu, naspram toliko toga što se uči, a što zaista nije toliko bitno.
Tj. ako u školi ima mjesta da hrpu nepotrebnih informacija (ili potrebnih, ali za koje u tom periodu ne postoji stvaran interes ni razumjevanje), zašto ne bi bi bilo mjesta i za nešto konkretno i korisno?
Tocno je da se u skoli uci mnogo toga nepotrebnog, ali tu se radi o cinjenicama koje se mogu provjeriti. Istinitost naucavanja pojedinih vjerskih zajednica nije moguce provjeriti jer je ustavom zajamcena sloboda vjeroispovijesti tj. svatko moze vjerovati u ono sto zeli.
Quote:
crazy child kaže:
Dal osim vjeronauka uopće postoji predmet ili netko tko će nas ili djecu učiti kako da se odnosimo prema sebi, drugima, životu, izazovima, problemima?
Ne postoji, ali s obzirom sto se sve moglo procitati u novinama o postupcima pojedinih vjeroucitelja, nisam siguran da ce vjeronauk djeci osigurati takva znanja
Quote:
crazy child kaže:
Osim toga, ako mislite da djeci takva znanja bolje prenosite, imate izbor da im kažete da ne idu na vjeronauk,
Ajde ti ucini tako nesto ak si frajer. Bilo je slucajeva da su djeca koja ne idu na vjeronauk bila vrijedjana od strane svojih vrsnjaka.
Quote:
crazy child kaže:
Dakle, pustite da kažu, bar onoj djeci koja žele, nešto i o duhu, a ne samo o tijelu i materijalnom aspektu svijeta.
Nitko ne brani slobodu vjeroispovijesti, ali provedba iste u drzavnim institucijama je nedopustiva.
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 16:41   #51
Quote:
psihopat kaže:
Nitko ne brani slobodu vjeroispovijesti, ali provedba iste u drzavnim institucijama je nedopustiva.

Zašto?

Zašto bi bilo dopušteno učiti o npr. biologiji a ne o duhovnosti, odnosno o zakonitostima po kojima funkcionira svijet/svemir?

Ne vidim razlog da se rade takva odvajanja, niti da se nešto što je manji djelić nas smatra važnijim od cjelokupne, šire slike svega.

Niti smatram da bi religija (Crkva) trebala biti odvojena od svijeta, jer je to apsurdno. Religija i je tu za čovjeka, baš kao i medicina, povijest, genetika...
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 21:39   #52
Quote:
duhovnosti, odnosno o zakonitostima po kojima funkcionira svijet/svemir?
zato jer ne priznaju svi te tvoje zakonitosti, dosta nas ugnjetavate putem medija, budite nedjeljom vrazjim zvonima, gurate nos u kontracepciju,abortus,umjetnu oplodnju, osporavate temeljna prava ljudima
zelimo pravo na izbor, a da ne ispadne diskriminacija, i to ovaj put nad malom djecom
ako zelis da mu se ispire mozak, vodi ga svaki dan u crkvu
koji vrag to mora biti u skolama
evo,
ovo je blagi ispad moje nezgodne naravi...
btw ja tebi ne osporavam pravo da vjerujes, samo obavljaj u za to adekvatnom objektu,
samo nemoj skolu pretvarat u to
" bojiste", jer zrtve su nevina djeca
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 18:10   #53
Quote:
crazy child kaže:
Zašto?

Zašto bi bilo dopušteno učiti o npr. biologiji a ne o duhovnosti, odnosno o zakonitostima po kojima funkcionira svijet/svemir?

Ne vidim razlog da se rade takva odvajanja, niti da se nešto što je manji djelić nas smatra važnijim od cjelokupne, šire slike svega.
Zato sto su prema Ustavu u Hrvatskoj vjerske zajednice odvojene od drzave. Nije mi jasno zasto djeca nakon skole ne bi odlazila na vjeronauk u prostorije svoje vjerske zajednice

Ne mozes usporedjivati biologiju i vjerske zajednice jer u biologiji ne postoji mogucnost razlicitog tumacenja cinjenica kad se nesto konacno znanstveno dokaze. S druge strane, brojne vjerske zajednice postoje upravo zbog razlicitog tumacenja istog vjerskog spisa.
Quote:
crazy child kaže:
Niti smatram da bi religija (Crkva) trebala biti odvojena od svijeta, jer je to apsurdno. Religija i je tu za čovjeka, baš kao i medicina, povijest, genetika...
Sa ovim se slazem uz malu napomenu da se mora zadrzati odvojenost od drzave. To je navedeno i u Bibliji
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 18:15   #54
Quote:
chani kaže:
ako zelis da mu se ispire mozak, vodi ga svaki dan u crkvu

I ti si se nasao/nasla drugima dijeliti lekcije o ispiranju mozga i zatucanosti.
Quote:
chani kaže:
btw ja tebi ne osporavam pravo da vjerujes, samo obavljaj u za to adekvatnom objektu,
samo nemoj skolu pretvarat u to
" bojiste", jer zrtve su nevina djeca
Tocno tako
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 22:18   #55
Quote:
Svatko od nas je zatucan na svoj način i zato mi nemojte lupetati o mojoj zatucanosti jer od toga podivljam.
sta bi s tim pravom ;-)
uostalom tad nisam uzela svoju uobicajenu dozu persena forte pa sam u svojoj zatucanoj prirodi malo prasnula
narocito nakon medijskog cirkusa s papom
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 22:48   #56
Quote:
crazy child kaže:


Dakle, pustite da kažu, bar onoj djeci koja žele, nešto i o duhu, a ne samo o tijelu i materijalnom aspektu svijeta.

Ja sam isla na vjeronauk i u crkvu, pjevala u zboru, citala molitvu vjernika... Mozda se varam ali mi se cini da su prije 20-25g svecenici bili blizi narodu ili sam samo bila mlada i naivna.
Nekako mi vise ne ulijevaju duhovnost ljudi koji se voze u skupim autima i koji naplacuju sve zivo (od krstenja preko blagoslova do pogreba) a sad imaju i drzavnu placu.
Ne slazem se ni sa zabranom kontracepcije i stigmatizacijom umjetne oplodnje. Od kud im pravo da traze da se sve pusti prirodnim putem a u isto vrijeme idu doktoru i lijece se
Ako sve treba biti bozja volja zasto osudjuju iskljucivanje sa aparata one amerikanke?
Ne vjerujem vise u crkvu i mislim da joj nije mjesto u skoli.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 11:59   #57
Quote:
penelop@ kaže:
Ja sam isla na vjeronauk i u crkvu, pjevala u zboru, citala molitvu vjernika... Mozda se varam ali mi se cini da su prije 20-25g svecenici bili blizi narodu ili sam samo bila mlada i naivna.
Nekako mi vise ne ulijevaju duhovnost ljudi koji se voze u skupim autima i koji naplacuju sve zivo (od krstenja preko blagoslova do pogreba) a sad imaju i drzavnu placu.
Ne slazem se ni sa zabranom kontracepcije i stigmatizacijom umjetne oplodnje. Od kud im pravo da traze da se sve pusti prirodnim putem a u isto vrijeme idu doktoru i lijece se
Ako sve treba biti bozja volja zasto osudjuju iskljucivanje sa aparata one amerikanke?
Neka vjera propovjeda ono što želi. Kao što su mnogi ovdje rekli, svatko ima pravo vjerovati u ono što želi.

Pitanje se postavlja oko toga da li dijete ima zapravo pravo izbora? Ja se sjećam vjeronauka u svojoj školi iz kojeg se nisi mogao ispisati iako je bio izborni predmet. Drugim riječima, ako si se upisao da bi vidio želiš li to uopće i slušati, više se nisi mogao predomisliti. A bilo je onih koji su se htjeli ispisati.

Između ostalog, ako u školi ideš na vjeronauk za očekivati je da će vjeroučitelji pričati o onome u što vjeruju, između ostalog i o kontracepciji (koja je grijeh), sexu prije braka (što je grijeh) i ostalim stvarima koje, kad čuješ, izgubiš svaku želju slušati ih dalje.

Da ne govorimo o onome u uvodnom postu " kršćanin svaki dan treba misliti na svoju smrt i onome što ga čeka nakon toga" otprilike.

Treba li sve to zaista djeci? Zar ne bi bilo normalnije da dijete odlučuje o vjeri (kad se ona već ne događa sama po sebi) nakon što bude u mnogućnosti razmišljati sam za sebe?
caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 13:48   #58
Quote:
caregiver kaže:
Pitanje se postavlja oko toga da li dijete ima zapravo pravo izbora?
...

Treba li sve to zaista djeci? Zar ne bi bilo normalnije da dijete odlučuje o vjeri (kad se ona već ne događa sama po sebi) nakon što bude u mnogućnosti razmišljati sam za sebe?
To bi bilo moguce samo kada bis djecu oduzimala roditeljima i odgajala ih u internatima. Pa bi onda iz internata izlazili svi isti (kao bocice coca-cole sa pokretne trake ). Roditelji vec svojim nacinom zivljenja na djecu prenose i vjerske i politicke i humanisticke i ine stavove i stilove, nema tu potrebe za retorickim ubjedivanjima. To je normalan proces odrastanja, cijela nasa civilizacija pociva na takvom "pokaznom" prenosenju znanja i iskustava. Odrastanjem osoba postaje podlozna i drugim utjecajima (na ustrb roditeljskog), pa se na kraju kao rezultat svih tih utjecaja formira jedna zrela kompleksna osoba (mada proces nikada ne zavrsava, stalno se mjenjamo). Zato mislim da nisi u pravu, ne treba djecu odgajati u sterilnim uvjetima, na kraju krajeva jedna od osnovnih roditeljskih duznosti je prenijeti djetetu svoja zivotna iskustva i znanje.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 16:39   #59
Quote:
chani kaže:
zato jer ne priznaju svi te tvoje zakonitosti, dosta nas ugnjetavate putem medija, budite nedjeljom vrazjim zvonima, gurate nos u kontracepciju,abortus,umjetnu oplodnju, osporavate temeljna prava ljudima
zelimo pravo na izbor, a da ne ispadne diskriminacija, i to ovaj put nad malom djecom
ako zelis da mu se ispire mozak, vodi ga svaki dan u crkvu
koji vrag to mora biti u skolama
evo,
ovo je blagi ispad moje nezgodne naravi...
btw ja tebi ne osporavam pravo da vjerujes, samo obavljaj u za to adekvatnom objektu,
samo nemoj skolu pretvarat u to
" bojiste", jer zrtve su nevina djeca
Ovakav post ne treba komentar.
On komentira i opisuje sam sebe i samom sebi odgovara.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 16:45   #60
Quote:
chani kaže:
sta bi s tim pravom ;-)
uostalom tad nisam uzela svoju uobicajenu dozu persena forte pa sam u svojoj zatucanoj prirodi malo prasnula
narocito nakon medijskog cirkusa s papom
Tvoj post je dobro objasnjavao tvoja stajalista sve dok nisi spomenula ispiranje mozga cime si implicirala tudju zatucanost nasuprot tvojim sirokim pogledima. Ne svidja mi se takvo etiketiranje i upravo zbog takvih komentara sam stavio recenicu koju si citirala u svoj potpis.

I mene je zasmetao medijski cirkus s papom.
__________________
Previše je tu slučajnosti da bi to bilo slučajno.
psihopat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.