Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: O predsjedniku Donaldu J. Trumpu imam...
pozitivno mišljenje 79 50.97%
negativno mišljenje 49 31.61%
podijeljeno mišljenje 27 17.42%
Glasovatelji: 155. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 19:51   #4301
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
o čemu ti pričaš? pa zakoni su takvi da traže od velike većine javnih djelatnika da objave porezne kartice te da prođu provjeru FBIa i izglasavanje prija dolaska na poziciju. kakav mrtvi Soroš?
Ali isti ti zakoni koji ne obavezuju Soros, Gatesa niti Buffeta da objave svoje porezne prijave, također ne obavezuju niti predsjeničkog kandidata niti predsjenika USA.

Dakle, stavite svoje pare tamo gdje vam je jezik, pa onda neka svi koji traže poreznu prijavu Trumpa, i sami objave sve svoje prijave i svih na sebe vezanih kompanija.

Jer ako zakon vrijedi, onda vrijedi za sve navedene, ako zakon ne vrijedi, onda ne vrijedi za sve navedene da se na njih ne primjenjuje ili ne navedene da se primjenjuje. Pravna država, zar ne?
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 19:51   #4302
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Krši li Trump neki zakon neobjavom svojih poreznih prijava?
da si pročitao članak bi znao odgovor na ovo pitanje

Quote:
Ali isti ti zakoni koji ne obavezuju Soros, Gatesa niti Buffeta da objave svoje porezne prijave, također ne obavezuju niti predsjeničkog kandidata niti predsjenika USA.

Dakle, stavite svoje pare tamo gdje vam je jezik, pa onda neka svi koji traže poreznu prijavu Trumpa, i sami objave sve svoje prijave i svih na sebe vezanih kompanija.

Jer ako zakon vrijedi, onda vrijedi za sve navedene, ako zakon ne vrijedi, onda ne vrijedi za sve navedene da se na njih ne primjenjuje ili ne navedene da se primjenjuje. Pravna država, zar ne?
Buffet je to i napravio. Objavio je svoju poreznu prijavu
Old 11.01.2017., 19:51   #4303
Quote:
to sto je pobijedio ne znaci da je sve sto je napravio dobro.
btw vise ljudi je glasalo protiv njega. just saying

opet. ne dokazuje novinarima vec gradjanima
Nemoguće je svima se svidjeti i dokazati nešto. Neka čovjek nastavi raditi svoj posao
Blinko Black is offline  
Old 11.01.2017., 19:52   #4304
Quote:
Neznaci...dapace mozda je rijec o gnjidi koja koristi svaku rupu u zakonu da opljacka narod.
Ali ....to sto je pobijedio ti pokazuje da su tvoje gore price o tome kako neki americki predsjednik mora ovo ili ono stvar proslosti.

Trump nemora nista.
Ti pricas o moralu i sto je moralno....i pri tome mi dajes link NYT. Koga brige sto NYT misli da je moralno????
Quote:
Oni koji su bitni su glasali za njega...
Old 11.01.2017., 19:54   #4305
Quote:
Evo ga opet. Trump je zapravo izgubio.

Quote:
opet. ne dokazuje novinarima vec gradjanima
Nema im šta dokazivati nego mora poštovati zakon i ako zakon nalaže onda mora dokazati.

Neka Soros dokaže nešto građanima koje huška već godinama kroz BLM, Ocupy i sl. Ili, jedna pravila vrijede za jedne, a druga za druge, exceptionalne?
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 19:55   #4306
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ti si taj koji nerazumije.
Nije. ..dapace nakon te afere mu je narasla popularnost.
I tehnicki ga nisu napali zbog toga nego zbog toga sto je zamisli lagao
Odnosno jer je lažno svjedočio o naravi veze. I opet je mirno odradio mandat do kraja.
Old 11.01.2017., 19:56   #4307
Quote:
da si pročitao članak bi znao odgovor na ovo pitanje

Buffet je to i napravio. Objavio je svoju poreznu prijavu
SVE je objavio? Kako znamo da je sve prijavio, recimo ono što nije u SAD nego na Bahamima ili Cipru? Sigurno nije u Panami?
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 19:57   #4308
Quote:
Neznaci...dapace mozda je rijec o moralnoj gnjidi koja koristi svaku rupu u zakonu da opljacka narod.
Ali ....to sto je pobijedio ti pokazuje da su tvoje gore price o tome kako neki americki predsjednik mora ovo ili ono stvar proslosti.
ne nuzno. uvjeren sam da ce se i buduci kandidati drzati tog pravila. ako ista, da pokazu da su bolji od njega.

Quote:
Trump nemora nista.
Ti pricas o moralu i sto je moralno....i pri tome mi dajes link NYT. Koga brige sto NYT misli da je moralno????
dakle cinjenice nisu cinjenice ako ih objavi NYT? evo ti drugi linkovi pa ti izaberi onaj koji ti se sviđa
https://sunlightfoundation.com/2016/...learn-from-it/
https://www.efile.com/1040-federal-i...eturn-history/
http://www.rollcall.com/news/politic...-trump-clinton
http://www.politifact.com/wisconsin/...-40-years-not/
http://www.businessinsider.com/ameri...to-1968-2012-9

pretpostavljam da su se svi urotili protiv Trumpa?

Quote:
Oni koji su bitni su glasali za njega...
zao mi je sto tako razmisljas. pomalo jadno.
Old 11.01.2017., 19:58   #4309
Ovo je bila najbolja press konferencija ikada.
Buka is offline  
Old 11.01.2017., 19:58   #4310
Quote:
Pogotovo lügenpresse šljam na platnoj listi Georgea Sorosa.
Old 11.01.2017., 19:59   #4311
Quote:
Hammer Prime kaže: Pogledaj post
Odnosno jer je lažno svjedočio o naravi veze. I opet je mirno odradio mandat do kraja.
Clinton je lagao o naravi veze pred komisijom, i unatoč optužbi snius ga smijenili nego je nakon toga mirno svirio saksofon i završio mandat.

Hillary je otvoreno i opetovano lagala pred komiisjom o stvarima zbog kojih drugi dobijaju doživoti zatvor za izdaju (momak koji je slikao strojarnicu nuklearne podmornice pa objavio jednu sliku na tviteru, i domah maknuo), i nije je nitko niti mrko pogledao a kamoli pokrenuo optužni postupak.

Ali je Trump rekao "I grab them by the pussy" prije 10 godina!!
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 20:00   #4312
Quote:
Evo ga opet. Trump je zapravo izgubio.
gdje sam ja to izjavio? dama je spomenula broj ljudi koji je glasao. elektorski sustav mi se ne sviđa, ali to je njihov sustav.

Quote:
SVE je objavio? Kako znamo da je sve prijavio, recimo ono što nije u SAD nego na Bahamima ili Cipru? Sigurno nije u Panami?
pa za pocetak imas ga online i mozes citati. Trumpov ne mozes
Old 11.01.2017., 20:03   #4313
Quote:
opet, cini mi se da ne razumijes neke stvari. legalno nije isto sto i moralno. dobiti blow job nije ilegalno, ali je zbog toga Clinton prestao biti predsjednik
Clinon prestao biti predsjednik?
Impeachment nije izglasan u Senatu.

Quote:
btw zasto mislis da njegove birace to ne zanima?
https://morningconsult.com/2016/05/2...-poll-results/
ako pogledas ankete itekako ih zanima
Pa sad, ankete baš i nisu neki dokaz.
trivial is offline  
Old 11.01.2017., 20:04   #4314
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Clinon prestao biti predsjednik?
Impeachment nije izglasan u Senatu.

Pa sad, ankete baš i nisu neki dokaz.
hahaha
Blinko Black is offline  
Old 11.01.2017., 20:04   #4315
Evo video kako ih je Trump pospremio gdje im je mjesto, Buzzfeed i CNN.
https://www.youtube.com/watch?v=iWSnQ-K8T-E
Hugh Mungus is offline  
Old 11.01.2017., 20:05   #4316
Quote:
Buka kaže: Pogledaj post
Ovo je bila najbolja press konferencija ikada.
Nije baš, primjerice Tuđmanovo brisanje poda sa NVO (tzv. "vragovi raznih boja") je znatno inspirativnija.
Old 11.01.2017., 20:07   #4317
Quote:
gdje sam ja to izjavio? dama je spomenula broj ljudi koji je glasao. elektorski sustav mi se ne sviđa, ali to je njihov sustav.
Pa zašto onda stalno spominju da je Trump imao manje glasova?

To se taktika inače zove FUD - fear, uncertainty, mud.

Quote:
pa za pocetak imas ga online i mozes citati. Trumpov ne mozes
I šta mi znači što ga imam online? Ja ga ne mogu verificirati, i nemam načina da provjerim njegovu ispravnost, kao niti gdje sve Buffet ima poslove van SADa, i gdje je sve prao lovu i na koje načine.

Tko je ono (Rockefeler?) usrd svoje najbolje godine platio 1USD poreza? Jeli to normalno?

Evo upravo je izašlo na vidjelo da je Luksemburg praona novca za masu kompanija, i zbog njega je masu država oštećeno za desetke i stotin emilijardi dolara poreza. Da spomenemo Apple, Google itd. I Irska je natapeti jer korporativnom poreznom politikom radi nelojalnu konkurenciju drugim državama, koje iz raznih razloga nisu preplavljene korporativnim novcem pa si ne mogu priušttii stopu poreza od 4% (mislim) U irskoj, odnosno 8% u Švicarskoj. YSve legalno.

Koliko Buffet plaća poreza u Irskoj i Švicarskoj? Ili to nije predmet njegove porezne prijave?

Čujem da je i Malta hit u zadnje vrijeme, Singapur isto.
ruka-slave is offline  
Old 11.01.2017., 20:17   #4318
Moj osjecaj od pocetka kako Trump mulja sve te ce kad zasjedne derati po svima, to ukljucuje i Rusiju. Nece on imati "prijatelja", barem ne u smislu u kakvom se mnogi ovdje nadaju. Svi su duzni Americi i Trump ce svima isporuciti racun
Old 11.01.2017., 20:18   #4319
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Navedi barem jedan izvor gdje je gospodin Trump rekao da Rusi nisu hakirali demokrate.
BTW tu je rekao da je mogao bilo ko.
Ima puno o Trump negaciji ruskog hakiranja, evo jedan link ovdje:

http://www.nbcnews.com/politics/firs...g-role-n703866

Drugo, izgleda da Trump više vjeruje Putinu, da nije bilo hakiranja, nego vlastitim sigurnosnim službama, tu će biti velikih problema?
Blues Dada is offline  
Old 11.01.2017., 20:21   #4320
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Moj osjecaj od pocetka kako Trump mulja sve te ce kad zasjedne derati po svima, to ukljucuje i Rusiju. Nece on imati "prijatelja", barem ne u smislu u kakvom se mnogi ovdje nadaju. Svi su duzni Americi i Trump ce svima isporuciti racun
Hehe, čini se da sviće zora.

Do sada se deralo samo po onima koji nisu dali prilog u Fondaciju.
ruka-slave is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.