Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2017., 19:50   #1
Sponzoruša?

Dakle ljudi trebam savjet, vase vidjenje sitauacije. Sitaucija ja ozbiljna, dosli smo u situaciju da vise ne vjerujem ni u sta, I cini mi se da me neko jebe u zdrav mozak. Mozda je vrijeme za razvod.

Dakle da podjemo redom u kratkim crtama. Sretnemo se slucajno, u tudjini, ja se razveo, ona u braku jos. Razvede se, ja nisam razlog razvoda. Ja joj pomognem oko toga, jer nije imala nikakav status ovdje gdje smo.

Dobije par desetina tisuca eurica. Hodamo jedno vrijeme, I dok jos hodamo razgovaramo kako oboje imamo djecu, zivote iza sebe I kako bi u slucaju da se odlucimo na vjencanje, predbracni ugovor bio nesto na sto bih ja htio, na sta ona isto kaze da je to sasvim normalno, jer razumije da imamo zivote prije ovoga I da imamo djecu itd. Uz to ja imam ajme prihode koji su I za ovdje ogromni, znaci u top 3%, a ona nije imala ni definiran status.

I tako prodje vrijeme, super se slazemo, jako mi se svidjaju njena razmisljanja. Ono bas si pasemo. I odlucimo da se uzmemo. Potpisemo predbracni. Jedno vrijeme, mozda prvih 6 mjeseci, imamo zajednicki racun, dodamo ono po 1K eura mjesecno oboje (na njeno insistiranje) I od toga placamo sve tekuce troskove.
Kad idemo van, ja platim, ona nekad, al nije problem, ponudi se I ne osjecam da je sponzorusa.

Nakon odredjenog vremena, mozda oko 9 mjeseci nakon braka pocinje prebacivanje da sam se ja eto zastito kao licki medvjed, da ne zivimo kao normalni bracni par, da njoj godine idu etc..., da je ona zapala u dugove koje ne moze otplatit.

Ja kazem ok ja cu placati sve tekuce troskove, znaci sve hranu, rezije,
osiguranje za auto, tel, al bas sve. Ona placa samo ratu za svoj auto, I troskove ako ima kakve za svoje dijete. Uz put ja prihvacam njeno dijete kao svoje, I kako svojima, tako I njenoj dajem 100 eurica dzeparca.
Pitam koliki je dug I ona kaze oko 3,000. Ovaj dug je ajmo reci mogu shvatiti kako se napravio, nije radila iz objektivnih razloga, plus koje kakvi troskovi. Napisem joj cek I kazem evo otplati dugove da se ne brines. Uz put evo ti i za pola skole koju je upisala tako da bi mogla poceti posao. I zavrsi ona to sve super, nadje posao. Ja joj jos sredim neki prostor da moze I kod kuce sta zaraditi.

Super je ono prema djeci, prema meni, kupuje poklone I mojoj djeci I meni, I bogami nije da spara. Znaci ono zivimo jedno vrijeme ok.

E sad opet pocinje, mi nemamo nista zajednicko, djecu necemo imati, vrijeme ide, blab la bla. Vec tad mi pocinje to malo smrduckati, al dobro, razumijem situaciju, sve kroz sta je prosla, a I da se ne osjeca sigurno, jer nas nista ne veze, ja bih mogao samo reci bok, I to bi bilo to. Zelim da se osjeca sigurno jer ju volim.

Kupim nam stan, kesom, u vecem gradu u HR. Kazem joj, eto to je pola na tebe pola na mene, ne moras vise da brines, gdje ces I kako ces. Ovo je sve u manje od 3 godine. Znaci nakon oko 3 godine braka sa mnom dobija pola stana na njeno ime.

Ja placam znaci sve, dam joj karticu. Sto god treba za kucu, hranu, rezije, sve troskove, placam I osiguranje za njen auto, telefon za sve u kuci. Znaci SVE tekuce troskove JA placam. Putovanja, godisnje itd. Jos joj usput tu I tamo kupim tako nekih stvarcica kad idemo u kupovinu zajedno, ono jaknica, cizmice, naocale itd., mislim ono sasvim normalno. Za godisnjicu joj kupim zlato, ono narukvica, prsten, ogrlica itd.

I sad 6 mjeseci nakon sto sam kupio stan, dodjemo u neku svadju, ono bez veze, kako se ono kaze ni luk jeo I luk mirisao, a bio optuzen da smrdim.

I tu ona meni provuce da ja nisam pazljiv prema njoj. Ja ju pitam ajde mi definiraj sta to znaci nisam pazljiv. Uglavnom udri poreni, kaze ona meni da eto ona ima duga na karticama koje nikako da otplati, i kao ja znam za to a nisam se ponudio da joj pomognem oko toga.

Ja se mislim,kako jebote imas toliko duga, pa jebote bog radis vec vise od godinu dana, u kucu nista ne dajes. Pitam koliko, kaze ona 6K I da eto da sam je kakav muz ja bih to platio. Ja ne mogu vjerovat svojim usima. Ono WTF? Ja se mislim, ma goni se u 3 pizde materine, zapni, zaradi. Sta koje picke materine mene intersuje vise dugovi koje ni neznam kako si naravila. Mislim nisam ja nista ovako psovao, bio sam skuliran, samo sam rekao da je sramota da ona ne moze zaraditi da pokrije svoje troskove I da mi ne pada na pamet da to platim.

I sad se mislim da smo dosli do tocke bez povratka. Ocito je da ona osjeca da je to normalno da tako nesto izusti. A ja se mislim, pa imas li ti imalo postovanja ono prema sebi prvo. Dobila si u par godina ono sto ljudima treba zivot da steknu I opet ne valja. Jel vrijeme za razvod?
enonenam is offline  
Old 30.01.2017., 20:06   #2
Oke...a gdje su tu osjećaji, emocije, ostatak priče?
Osim što si opisao detaljno i analizirao cijelu financijsku pozadinu ovog braka, što tu još ima?
Ima li tu još nečeg, osim vaganja i natezanja oko financija?
Old 30.01.2017., 20:07   #3
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Dakle ljudi trebam savjet, vase vidjenje sitauacije. Sitaucija ja ozbiljna, dosli smo u situaciju da vise ne vjerujem ni u sta, I cini mi se da me neko jebe u zdrav mozak. Mozda je vrijeme za razvod.

Dakle da podjemo redom u kratkim crtama. Sretnemo se slucajno, u tudjini, ja se razveo, ona u braku jos. Razvede se, ja nisam razlog razvoda. Ja joj pomognem oko toga, jer nije imala nikakav status ovdje gdje smo.

Dobije par desetina tisuca eurica. Hodamo jedno vrijeme, I dok jos hodamo razgovaramo kako oboje imamo djecu, zivote iza sebe I kako bi u slucaju da se odlucimo na vjencanje, predbracni ugovor bio nesto na sto bih ja htio, na sta ona isto kaze da je to sasvim normalno, jer razumije da imamo zivote prije ovoga I da imamo djecu itd. Uz to ja imam ajme prihode koji su I za ovdje ogromni, znaci u top 3%, a ona nije imala ni definiran status.

I tako prodje vrijeme, super se slazemo, jako mi se svidjaju njena razmisljanja. Ono bas si pasemo. I odlucimo da se uzmemo. Potpisemo predbracni. Jedno vrijeme, mozda prvih 6 mjeseci, imamo zajednicki racun, dodamo ono po 1K eura mjesecno oboje (na njeno insistiranje) I od toga placamo sve tekuce troskove.
Kad idemo van, ja platim, ona nekad, al nije problem, ponudi se I ne osjecam da je sponzorusa.

Nakon odredjenog vremena, mozda oko 9 mjeseci nakon braka pocinje prebacivanje da sam se ja eto zastito kao licki medvjed, da ne zivimo kao normalni bracni par, da njoj godine idu etc..., da je ona zapala u dugove koje ne moze otplatit.

Ja kazem ok ja cu placati sve tekuce troskove, znaci sve hranu, rezije,
osiguranje za auto, tel, al bas sve. Ona placa samo ratu za svoj auto, I troskove ako ima kakve za svoje dijete. Uz put ja prihvacam njeno dijete kao svoje, I kako svojima, tako I njenoj dajem 100 eurica dzeparca.
Pitam koliki je dug I ona kaze oko 3,000. Ovaj dug je ajmo reci mogu shvatiti kako se napravio, nije radila iz objektivnih razloga, plus koje kakvi troskovi. Napisem joj cek I kazem evo otplati dugove da se ne brines. Uz put evo ti i za pola skole koju je upisala tako da bi mogla poceti posao. I zavrsi ona to sve super, nadje posao. Ja joj jos sredim neki prostor da moze I kod kuce sta zaraditi.

Super je ono prema djeci, prema meni, kupuje poklone I mojoj djeci I meni, I bogami nije da spara. Znaci ono zivimo jedno vrijeme ok.

E sad opet pocinje, mi nemamo nista zajednicko, djecu necemo imati, vrijeme ide, blab la bla. Vec tad mi pocinje to malo smrduckati, al dobro, razumijem situaciju, sve kroz sta je prosla, a I da se ne osjeca sigurno, jer nas nista ne veze, ja bih mogao samo reci bok, I to bi bilo to. Zelim da se osjeca sigurno jer ju volim.

Kupim nam stan, kesom, u vecem gradu u HR. Kazem joj, eto to je pola na tebe pola na mene, ne moras vise da brines, gdje ces I kako ces. Ovo je sve u manje od 3 godine. Znaci nakon oko 3 godine braka sa mnom dobija pola stana na njeno ime.

Ja placam znaci sve, dam joj karticu. Sto god treba za kucu, hranu, rezije, sve troskove, placam I osiguranje za njen auto, telefon za sve u kuci. Znaci SVE tekuce troskove JA placam. Putovanja, godisnje itd. Jos joj usput tu I tamo kupim tako nekih stvarcica kad idemo u kupovinu zajedno, ono jaknica, cizmice, naocale itd., mislim ono sasvim normalno. Za godisnjicu joj kupim zlato, ono narukvica, prsten, ogrlica itd.

I sad 6 mjeseci nakon sto sam kupio stan, dodjemo u neku svadju, ono bez veze, kako se ono kaze ni luk jeo I luk mirisao, a bio optuzen da smrdim.

I tu ona meni provuce da ja nisam pazljiv prema njoj. Ja ju pitam ajde mi definiraj sta to znaci nisam pazljiv. Uglavnom udri poreni, kaze ona meni da eto ona ima duga na karticama koje nikako da otplati, i kao ja znam za to a nisam se ponudio da joj pomognem oko toga.

Ja se mislim,kako jebote imas toliko duga, pa jebote bog radis vec vise od godinu dana, u kucu nista ne dajes. Pitam koliko, kaze ona 6K I da eto da sam je kakav muz ja bih to platio. Ja ne mogu vjerovat svojim usima. Ono WTF? Ja se mislim, ma goni se u 3 pizde materine, zapni, zaradi. Sta koje picke materine mene intersuje vise dugovi koje ni neznam kako si naravila. Mislim nisam ja nista ovako psovao, bio sam skuliran, samo sam rekao da je sramota da ona ne moze zaraditi da pokrije svoje troskove I da mi ne pada na pamet da to platim.

I sad se mislim da smo dosli do tocke bez povratka. Ocito je da ona osjeca da je to normalno da tako nesto izusti. A ja se mislim, pa imas li ti imalo postovanja ono prema sebi prvo. Dobila si u par godina ono sto ljudima treba zivot da steknu I opet ne valja. Jel vrijeme za razvod?
Jel ti govoris o svojoj supruzi ili o nekoj usputnoj prileznici
Nekako hladno i proracunato
Tko svoju zenu jos naziva sponzorusom
Ako si takav i s njom nije ni cudo da se osjeca nesigurno i manje vrijedno

Ako fakat trosi previse, na tvome mjestu(ako imas para kako si naveo da imas) ja bi platila taj dug ali i jasno rekla da je to zadnje.
betty boop 1 is offline  
Old 30.01.2017., 20:13   #4
Na tvom mjestu ni pola toga ne bi dopustila..
Iz aviona se vidi po ovome tvome da se ona fino uhljebila,a da si ti magare koje vuce za nju i sebe..
Halo,u tri godine fo stana?
Neki rintaju ihahaj dok ga otplaciju,naravno kreditom..
Financije i raspolaganje istima nije mala stvar i treba o tome uvjek razgovarati i rjesavati..

Ona je ocito odavno uzela maha,racunala na tebe koji će sve pokriti..
Lako je tako "kako ćemo-lako ćemo".

Kakav predbračni ste sklopili?
Ne znam jel ti vrijeme za razvod,tesko je reci nekome:da,to je za razvod..
To ces vec sam procjeniti,da li si dosao do ruba i da vise ne mozes bome dalje ..
Ili ces cekati da se ona od radipnice cudotvorno pretvori u skromnu zenicu koja kući..
Sto nekako ne vjerujem..

Pitam se a gdje ina trosi te pare,na sta?
Jel kupi nesto sto je vidljivo,korisno?

I jos nesto..
Nisam shvatila u postu dal radi ili ne..
Ja bi bome zahtjevala da izvoli dici guzicu i raditi.
Nek je i manja placa,bitno da pridonosi,ane da sve pada s neba ..

Očiti nije prosla nikad fazu kad se nema kad krpas ili.je uvjek nekog vukla za rukav da joj rjedi financije..
Da je prosla,vise bi cjenila npr da radi i da krvavo zaradi lovu..
Old 30.01.2017., 20:29   #5
Je

Ne smatram da trebamo svojoj drugoj polovici prijavljivat svaku kunu ili svaku plaćenu kavu ali dugove ne podnosim... Jedan bi ako imam extra love na bacanje otplatila, drugi koji mi je nastao iza leđa ne bi nikako

A stav... kao da je moja dužnost da nekog uzdržavam ili rješavam financijska dugovanja jer je isti nesposoban s parama

Ja takve osobe ne zovem sponzorušama nego pijavicama i moralnim dnom...
Ima ljudi koji će reći pametna žena, pobrinula se za sebe...
Pa sad je na tebi da li ćeš se ti pobrinuti za sebe ili bit nečija budala
Old 30.01.2017., 20:40   #6
Quote:
betty boop 1 kaže: Pogledaj post
Jel ti govoris o svojoj supruzi ili o nekoj usputnoj prileznici
Nekako hladno i proracunato
Tko svoju zenu jos naziva sponzorusom
Ako si takav i s njom nije ni cudo da se osjeca nesigurno i manje vrijedno
Ti ovo stvarno mislis?
Di on hladan i proracunat?
Covjek ima problem financ.prirode pa je tako i temu prezentirao.

I naravno da je sponza, nego sto je?. Bolje da je sad skinuo ruzicaste naocale dok ga nije jos vise izmuzla.

A kako bi se trebao ponasat da se doticna dama ne osjeti manje vrijednom?

Ides...a mene sram kad od muza zicam 100kn jer mi se neda do bankomata.
Old 30.01.2017., 20:45   #7
Da, vrijeme je za razvod i ona je nezahvalna i sponzoruša.
Kolike bi žene bile sretne da su na njenom mjestu?
Da ju ne voliš (kao što neke ovdje pišu da nemaš emocija) sigurno joj ne bi sve to dao što si joj dao.
Neke žene (koje su još i rastavljene s djetetom) nađu muškarca koji im maltene skida zvijezde s neba i koji im priušti sve što im treba i u roku 3 godine dobiju pola stana... ne znaju to cijeniti. E taj dio mi ide na živce.
Autore, riješi se toga i dobro pazi kad budeš tražio drugu. Danas je sve više nezasitnih i nezahvalnih žena kojima nikada nije dosta.
Old 30.01.2017., 20:54   #8

Bjezi cim prije! Pazi,tebi se to desava u braku sa njom a meni se to desavalo u vezi! Samo je bilo

Ne stvarno,ako ti vidis takav nacin zivota sa njom budi spreman uzeti jos dodatni posao jer kako si krenuo kupovati i davati i placati tesko da bus uspio sve te rupe pokrpati
Rodlax is offline  
Old 30.01.2017., 20:55   #9
Ti si hladan, proračunat i ne voliš ju. Ona je sebična, nema puno obzira i ne voli te posebno. Raziđite se...nema tu ljubavi ni s jedne strane.
Old 30.01.2017., 20:59   #10
jos samo reci da joj u autu non stop svira pjesma "Luka i Borna" od Bolesne braće pa da se mozemo svi valjat po podu od smijeha.
ali da, tako bi izgledala sponzorusa koja zna svoj posao
Old 30.01.2017., 20:59   #11
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Ti si hladan, proračunat i ne voliš ju. Ona je sebična, nema puno obzira i ne voli te posebno. Raziđite se...nema tu ljubavi ni s jedne strane.
Po cemu ti zakljucujes da sam proracunat i hladan? Zato sto imam mozga u glavi pa vidim sta mi se desava?
enonenam is offline  
Old 30.01.2017., 21:00   #12
Quote:
Jel vrijeme za razvod?
Ti to najbolje znaš ali... da iskorištava te i nema tu baš nešto ljubavi. Kao da se udala da joj bude lakše kroz život, onak' da može trošiti svu plaću a ti ćeš podmirivati kartice.
Nije problem lova, problem je manjak poštovanja i ljubavi prema tebi a i zahvalnosti. Dosta je sebična.
Zakaj si uopće oženio sponzorušu ? No da bum fer oboje ste previše hladni i proračunati, previše je tu love u vezi a premalo ljubavi. Hoće to kada se ženi iz glave a ne srca.
Supružnici si moraju pomagati, žrtvovati, uskakati jedno za drugo ali ne jedno drugo iskorištavati.
Razgovaraj sa njom o vama i vašem odnosu. To prvo jer rastati se uvijek stigneš a stvari se mogu popraviti. Btw. na kaj ona potroši skoro troduplu plaću (mislim otprilike) a ne daje ni kintu u kuću ?

Od kada pažljivost i nježnost znači da jedna osoba troši ko pijani milijunaš a druga podmiruje to trošenje ? Gdje je to normalno ? I... zakaj ti smrdiš ? Kako to da joj tvoji novci ne smrde i ne idu na živce? Zanimljivo kako nijednoj takvoj kojoj smeta ponašanje partnera nikada ne smetaju njegovi novci.
Tak to bude kada oženiš sebičnu sponzu koja samo na sebe misli. Trebal si oženiti neku emotivku. Ona bi sa tobom podijelila i kremšnitu, pola kifle, koricu suhog kruha a ne koristila te kao hodajuću banku.
Old 30.01.2017., 21:03   #13
vi sto ga optuzujete da je proracunat. ja bih rekao da je razuman jer inace ne bi mogao doci do zakljucka ga netko iskoristava (i vjerojatno ne bi zaradio te pare). da je proracunat vjerojatno ne bi izdrzali ni tri mjeseca skupa i ne bi joj dao pola stana.
Old 30.01.2017., 21:04   #14
Uopće nisi proračunat, nego si pametan. U današnje vrijeme sponzoruša takav i treba biti.
Bez obzira na tvoje velike prihode, takva žena bi te za par godina potpuno upropastila.
Uostalom, tema je sponzoruša, a ne emocije.
Koliko vidim, ima i na ovoj temi puno žena koje bi se ponašale kao ova tvoja - nikad im dosta.
Old 30.01.2017., 21:06   #15
Dobro da si potpisao predbracni.

Ako ti placas sve, a ona upada u dugove, sto znaci da trosi na svoje guste i kaj je najgore napada te zato kaj se ne ispruzis financijski jos vise iako dajes za sve, onda ti je zena jedno jako sebicno stvorenje.

Probajte prvo popricati. Mozda vam samo treba iskrenog razgovora?
Reci joj u detalje kaj te smeta.

... i pazi na sebe.
Old 30.01.2017., 21:06   #16
Quote:

zanimljivo kako si sve divno upamtio kaj joj sve priuštiš. jebiga, ti si htio predračni, normalno da je žena u kurcu. đe je ljubaf? kaj si se opće ženil? treba sve dijelit
Old 30.01.2017., 21:07   #17
Vi koje kažete da je autor proračunat, pišite na temi o emocijama - volim te i kad nemaš za kavu.
Da vas vidim što bi tamo rekle
Old 30.01.2017., 21:12   #18
Quote:
Po cemu ti zakljucujes da sam proracunat i hladan? Zato sto imam mozga u glavi pa vidim sta mi se desava?
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ja nastupam pošteno i otvorenih karata...Predbračni ugovor i ljubav, meni bar, ne idu zajedno. Bilo bi dobro odgovoriti koji je red veličine ono što bi ti njoj, da nema ugovora trebao dati, u odnosu na sve što si joj kao "velikodušno" dao. Da ne bude ono, po zakonu sam bio dužan 300 000 eura, a ja dao 40 000 i nu mene kako sam galantan. Mislim, neki ljudi još vjeruju u ljubav, bez računice, ono zaradim deset kuna i dam ti pet, jer te volim, jebo te...

Hladan....Što da je ona bolesna, ono, kod tebe se mora raditi, treba raditi, tko je vidio ne raditi? O koliko uopće djece žena vodi brigu? Koga ima? Kao da je rad za svakoga i uvijek. Dogovor oko djece uopće i nije spomenut. Prosječan par u kasnim godinama, ako dobro shvaćam ona nije mlada, bi se trebao dogovarati o djeci. Zašto vi nakon tri godine braka nemate djece, ako je tako očito da ih ona želi? Ti još kalkuliraš, bi ne bi, nisam siguran, uh, da ne bi računica bila mrvu na njenoj strani.

Meni tako djeluje...možda griješim.
Old 30.01.2017., 21:14   #19
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Vi koje kažete da je autor proračunat, pišite na temi o emocijama - volim te i kad nemaš za kavu.
Da vas vidim što bi tamo rekle
Isto bi rekli, naravno. O čemu ti?
Old 30.01.2017., 21:23   #20
Nekima upadne sjekira u med, i opet im nije dosta 😎
Btw. Provjeri dal te dugove ne nabija na ljubavnika dok ti za njih zarađuješ

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.