Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2007., 20:48   #21
@Sarkom-hvala!
Nisi me prestrašio više nego sam bio prestrašen. Posebno zato jer znam da u medicini 2 i 2 ne moraju biti nužno 4.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 23:17   #22
ispričavam se ako sam bio nedorečen,naravno da nipošto nisam pomislio da radi to sam, nikako, prvestveno jer ne zna vjerojatno osim ako je kirurg il u americi dr hitne med...
ovo svakako radi liječnik, ja samo kažem da ako je gnojni proces treba to izdrenirat i to ti je jedini spas, dakle LIJEČNIKU, ne na svoju ruku,nipošto
eto nadam se da sam sad bio dovoljno jasan
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 23:44   #23
znaci i mene ceka noz

a ako ju ostavim kako je, sta ce bit onda?
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 00:04   #24
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
znaci i mene ceka noz

a ako ju ostavim kako je, sta ce bit onda?
Zaboga, tko je spominjao nož? Ja sam odlučio, ako se ne daj Bože pokaže da je "ono", ne idem na nikakve operacije i zračenja. Ne, ne!

Samo da editiram-na jednoj stranici, mislim Oxford universityja piše kako žene s tom bolešću, ako se odluče ne podvrći operaciji, mogu živjeto od 4 do 20 godina.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 00:13   #25
oke meni samo nije jasno kak se zastopana zlijezda s rakom povezuje, malo sam se izgubila tu.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 00:17   #26
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
oke meni samo nije jasno kak se zastopana zlijezda s rakom povezuje, malo sam se izgubila tu.
Ma, nemoj mene slušati. Kao prvo, nisam žena , a kao drugo, poluuračunljiv sam... Mislim, ono, baš mi se šetucka od doktora do doktora s bizarnim problemom (bar će oni tako to doživljavati). Kao ono-gle luđaka.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 05:05   #27
Čuj Moby problem je tu dali je bizaran ili ne o tom potom.
Moja preporuka ide u smjeru ona tri koraka pa vjerujem da će se sve riješiti več na koraku jedan
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 11:46   #28
dragi moby zašto paničariš,kakav tumor???koliko imaš godina ako smijem pitat?imaš možda mačku u svojoj blizini koja te je možda još k tomu ogrebala u zadnje vrijeme?jesi pušač?
a ovo na što ja ciljam sa "nožem" je gnojni proces, upala, koja se rješava drenažomdeš kod doktora koji ti otvori apsces i iscuri gnoj i dobiješ antibiotike i ideš kući, dolaziš na kontrole i par dana i gotova priča....nemoj paničarit, vjerojatno nije ništa opasnije od ovog.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 12:38   #29
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
dragi moby zašto paničariš,kakav tumor???koliko imaš godina ako smijem pitat?imaš možda mačku u svojoj blizini koja te je možda još k tomu ogrebala u zadnje vrijeme?jesi pušač?
a ovo na što ja ciljam sa "nožem" je gnojni proces, upala, koja se rješava drenažomdeš kod doktora koji ti otvori apsces i iscuri gnoj i dobiješ antibiotike i ideš kući, dolaziš na kontrole i par dana i gotova priča....nemoj paničarit, vjerojatno nije ništa opasnije od ovog.
25 godina. Nemam mačku niti ikakvog ljubimca. Jesam, težak sam pušač-preko jedne kutije crvenog Marlbora dnevno, pretio i malo se krećem.
Prije mjesec dana su mi dijagnosticirali glomeronefritis (trajno oštećenje bubrega, zato imam skoro pa stalno krv u mokraći). Također, savjetovali su mi i vađenje krajnjika jer su puni gnoja iako testovi na streptokok i ostale bakterije su negativni (nisu dokazali da su krajnici uzrok tome, ali ipak-ajde ti pod nož...).
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 13:53   #30
ako se radi o gnoju onda ti je to lokalna anestezija i pola sata posla i kući za svojim poslom
a što se tiče glomerulonefritisa jesu možda rekli da se radi o poststreptokoknom IgG -om posredovanom glomerulonefritisu?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 14:09   #31
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ako se radi o gnoju onda ti je to lokalna anestezija i pola sata posla i kući za svojim poslom
a što se tiče glomerulonefritisa jesu možda rekli da se radi o poststreptokoknom IgG -om posredovanom glomerulonefritisu?
Da, to oni žele da bude. Poststreptokokni g.nefritis, a u biti nigdje streptokoka. Još-imam povišen (blago) krvni tlak i 4x više triglicerida u krvi od normalnog.
Pijem razne tablete (Lescol, Tulip, Losartic, Alopurinol...) - kao u menzi .
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 14:15   #32
pa jesu radili serologiju, mislim neće naći streptokok ako je bio prije 1 mjesec, al protutijela će se vidjet.Jesu radili serologiju?
koliki su trigliceridi?kolesterol, ukupni,LDL; HDL?
koliki je tlak?jesu spominjali kad su radili ekg znakove hipertrofije klijetki?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 15:09   #33
Kolesterol 6.2
Trigliceridi 3.1 (normalna je 1.7)
Zadnje testiranje AST-0 testom na streptokok je bilo oko 39 ( do 200 se tolerira ).
Zadnje mjerenje tlaka 150/90. Za EKG su napisali tahikardija.
Na što sumnjaš, prema tvojim indicijama?
Sad kužim, razgovaram s liječnikom jel?
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 17:43   #34
pa soon 2 be liječnikom, hopefully....mašala triglicerida iako sam viđao puno više, no dobro...što se tiče ekg-a jel ti nalaz pisao kardiolog?koliko već imaš hipertenziju?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 18:37   #35
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pa soon 2 be liječnikom, hopefully....mašala triglicerida iako sam viđao puno više, no dobro...što se tiče ekg-a jel ti nalaz pisao kardiolog?koliko već imaš hipertenziju?
Internist. Pola godine su me tjerali na razne preglede. Dao sam krvi, bit će 3 litre. A ni ova dijagnoza g.nefritisa nije sto posto precizna.

Iskreno, ja se osjećam odlično. Stvarno pojma ne bih imao da imam oštećene bubrege da nije nalaza. Prije 2 godine sam odstranio žućnu vrećicu zbog kamenca, pa sve nešto kontam-da mi doktor pri operaciji nije možda malo "poškakljao" bubreg(e).
Inače, ne pridržavam se nikakvih propisanih dijeta za žuć (jedino ne jedem jaja) i, mogu kazati da nijednom nisam imao nikakav napad zbog toga-kao da je žuć još unutra (vrećica).

Samo da se vratim na ono najbitnije-može li ovo što sam do sada opisao imati veze s tom kvržicom koja se povremeno javlja pod pazuhom, ispod površine i što bi moglo biti? Ako možeš odgovoriti jer sam skužio u zadnjih 7 mjeseci da je medicina jako egzaktna znanost i da nekakva striktna matematika tu ne vrijedi.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:51   #36
pa to što imaš hipertrigliceridemiju se može povezat sa tim tvojim možda i ateromom,ili ti ga lipomom? a ako je to to onda se samo odrstrani opet ista priča kao i da je gnojni proces. ja sam ljetos "imao" pacijenta koji je odstranio 3 ateroma sa lica i leđa...no biggie
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:07   #37
Što je to aterom ili lipom? Ne kužim se u medicinske izraze.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:24   #38
u biti ti je to tumor aaaaaaaaaaaaaa šalim se, mislim nisam to je tumor al dobroćudni i nije niš strašno često u narodu kažu da je to lojna žlijezda al to u biti nije ni ž od žlijezde uglavnom nije ništa strašno odstrani se često samo iz estetskih razloga...ispričavam se na medicinskim izrazima,nekad se zaletim i ne prešaltam na normalni govor...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:16   #39
Izraslina ispod pazuha

pozdrav! imam 16 godina. molim vas pomozite jer neznam što da radim.

ispod desnog pazuha osjetio sam neku izraslinu u obliku malene loptice.

nezam točno što je to ali nagađam da bi to mogao biti limfni čvor, ali ipak je veći od ostalih.

ne osjećam nikvu bol, čak niti na dodir. ta kvrga nije površinska niti podkožna, već se nalazi dublje.

tu kvrgu sam osjetio pred 5 dana kad sam svirao bubnjeve..baš se osjetila pod pazuhom..ali inače ju ne osjetim nimalo.

e sad neznam što bi to točno moglo biti..

molim vas za pomoć.. hvala unaprijed!
jimi67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:44   #40
Najvjerojatnije se radi o otečenom limfnom čvoru. Može bit po srijedi upala ili nešto drugo. U svakom slučaju potrebno je napravit daljnje pretrage ako se ne povuče...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.