Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2011., 23:28   #201
ep.4 na engl. je trenutno na 61%. mislim da će završiti do sutra.
u SH verziji je trenutno na 31%. ne znam kada će završiti, ja sam izašla iz tog tima.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 23:43   #202
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
ep.4 na engl. je trenutno na 61%. mislim da će završiti do sutra.
u SH verziji je trenutno na 31%. ne znam kada će završiti, ja sam izašla iz tog tima.

E, Mina, Mina, sto nam radis, kud izici iz tima, kada mi jedva cekamo prijevod da nam zadovoljstvo bude kompletno
venera13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 23:47   #203
venera, pa neće propast prijevod ako mene nema. ima njih tamo dovoljno, pa bujrum. znači, no sikiriki, prijevoda će bit.

koji smiješan gif sam našla!


-----









__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 01.10.2011. at 23:56.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 23:54   #204
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
venera, pa neće propast prijevod ako mene nema. ima njih tamo dovoljno, pa bujrum. znači, no sikiriki, prijevoda će bit.

koji smiješan gif sam našla!
Znam, ali sto vas je vise ide valjda brze, ja sam jako nestrpljiva, vjerojatno i drugi, ocito ce biti po onoj poslovici "strpljen - spasen".

Na ovaj dio, koji si stavila, u seriji sam se vise puta vracala i smijala se ko luda, a pogotovo poslije kada se Kuzey vrati kuci zbog frke koja je nastala zbog novca iz kase, kada je otac uhvatio Guneya ni krivog ni duznog, pa one njihove spike, pa majka sa ledom za Guneya, a njih dva ko idioti umiru od smijeha. To mi je genijalno.
venera13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 00:05   #205
http://webtv.kanald.com.tr/Detail.aspx?Id=10309
__________________
Ima stvari koje ne možemo vratiti: izrečene riječi, proteklo vrijeme i propuštene prilike.
skvikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 18:10   #206
venera, samo pojašnjenje oko prijevoda, na Kuzeyu je pravilo da se ne može prevoditi dok nije 100% prevedeno na engleski i zato naši prevodioci moraju čekati, inače prevodioca stvarno ima i za svaki dio je jedan prevodioc i oni stvarno jako brzo u kojih par sati kad je 100% engleski to prevedu na srp/hrv, ali očito i ovdje prijevod na engleski zapinje, do sad ste bili naučeni na jako brzo, ali očito je počela studenska godina, pa će to ići malo sporije, ali vjerujte mi sve ja jako, jako brzo
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 23:23   #207
Našla sam na nekom turskom blogu Na kraju Guney kaže Kuzeyu: Ti voliš moju dragu!
__________________
Earth is the insane asylum for the universe.
trnoruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 23:39   #208
bolum 5 - trejler

100% english: http://sh.viki.com/channels/4762-kuz...videos/53405/1
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 00:47   #209
Joj,ja nisam odgledao ni 3 ep,prosto ne stižem , nadam se da ću ovih dana pogledat...
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 01:15   #210
a joooj ja danas odgledala 3 epizode ...auuu što reći!!!
a jooj koja serija pa ja nema riječi...izgleda da me u poslejdenje vrijeme baš "puca" na ove teške teme u serijama naj prije SO pa sad ova ..
ne znam kako ću ja ovo moći sve odgledati...
moram priznati , Kıvanç mi je zgodan dečko ali ga do sada nisam doživljavala kao nekog glumca koji bi moga iskazati "neke emocije" ali je u serijom pobio moje sumnje...
Toygar-u za glazbu sve pohvale!
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 03.10.2011. at 01:21.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 16:22   #211
bolum 3

čekam da english bude na 100% pada pogledam i bolum 4, mada je teško izdržati – a već su nam pustili i trejler za bolum 5!!! odolijevam nekako ... uf.
znači, šta smo imali u trećoj epizodi?

- borba/povratak kući/day after.-

- ali-abi kaže cemri da kuzey ovo sve radi radi nje, jer je ludo zaljubljen u nju. cemre gleda u stilu, wtf?!, a taman upada guney. mislim da nije čuo ovo što je ali-abi rekao. u automobilu se kuzey max. zeza, likuje zbog pobjede i što je zaradio nekih 400 EUR. guney i cemre sjede iza i kipe, ali-abi vozi i smiruje situaciju.

- ispred cemrine kuće se ona i guney posvađaju, a cemre se nakon toga posvađa i sa gulten. ona nastavlja u svom fazonu da je guney bezvezinđa, da ta familija nije dobra, pa čak pretpostavlja da je svađa C-G nastala zbog K, jer je zaljubljen u C. cemri ništa nije jasno, kao, odakle mama zna za to, ali gulten se nekako izvuče. nije joj rekla za pismo, haljinu i cvijeće koje je kuzey prije 4 godine bacio u kontejner. sutradan cemre ode kod G i oni se pomire, ali ona inzistira na tome da ide u antaliju sa G, na golf turnir na kojem će on raditi.

- kod tekinoglua se to veče u sobi posvađaju K i G, guney je sit da kuzeya konstantno vadi iz gabule, ljut je na njega. ovdje je opet mama handan sva u stavu „lebdim“, a tata sami sjedi u bašti, pije raki i samo odsluškuje zbivanja u kući.

- još nešto zanimljivo, agencija ujutro zove cemre i žele zakazati s njom sastanak u vezi reklame, ona ih glatko odbije i kaže da je dobila ulogu u nekoj seriji. naravno da laže, ali meni nije baš jasno zašto?!

- doručak -

- jako interesantna scena. guney silazi na doručak, 7 je sati, sami i handan su već za stolom. kuzeya nema. guney ispali na živce i kaže roditeljima da je sit kuzeya, da se bori za novac u nekim ilegalnim rupama, da je to čisto samoubojstvo, da je idiot itd. sami šuti i ne govori ništa, a handan sva usplahirena – kao uvijek. upada kuzey, na sebi ima bijelu kecelju, donosi svjež đevrek koji je ispekao u pekari, svi gledaju u nevjerici. K i G se prepiru, K kaže bratu da je talentiran za boks, da nije G možda ljubomoran, ali G kaže da će biti ponosan samo na njegove uspjehe. ove ilegalne borbe su međutim bedastoća, izlaže se opasnosti.

- kuzey replicira sa „nitko ne zna što sam preživio u zatvoru. neka mi više nitko ne govori šta da radim. nikome se ne dokazujem. zar mislite da se boksam da se nekome dokazujem? ja imam talent. kao što imam talent i za đevreke. šta ima loše da zarađujem novac na osnovi talenta?“ guney kaže da ako mu je stalo do boksanja, neka se upiše u teretanu i posveti tome.

- svađu i raspravu prekida sami, koji kasnije sa ponosom (koji skriva) gleda u kuzeya koji pomaže u pekari. u svemu ovome opet je sami taj koji na neki čudan način podržava kuzeya, želi ga zaštititi. druga stvar je što je on nesposoban pokazati svoje osjećaje drugima.

- scene u pekari/suđenje/razgovor samija –

- ovo je bio moj dio za prevođenje i ja sam cijelo vrijeme imala knedlu u grlu. po meni jedna od najjačih scena do sada, pored one na samom početku kada se kuzey i otac potuku. u pekaru upada otac dečka koji je poginuo, viče na vidno iznenađenog kuzeya da je zmija, ubojica, da ne zaslužuje novi život, a njegov dolazak vraća kuzeya nazad u sudnicu. prije nešto više od 4 godine je K stajao u sudnici, daje iskaz, vidno mu je teško, jedva izgovara riječi, plače. u isto vrijeme majka poginulog dečka bukvalno histerizira i urliče – ubojico, neka si proklet, neka te bog kazni itd. na klupi sjede handan koja plače, sami koji samo stišće šake i skamenjeno sjedi, a tu je i guney koji ima neki totalno nedefinirani izraz lica. kao da je u transu.

- kasnije handan kao pokušava utješiti kuzeya, ali on odbija majčine zagrljaje, bježi iz kuće, zove onog mafijaša i traži boks meč. s obzirom da je bila racija, neko vrijeme neće biti borbi, a K je vidno frustriran – treba mu borba. to je njegov modus operandi. on jednostavno ne zna emocije kanalizirati na pravi način, nego se odmah mora osloboditi nakupljene frustracije u vidi fizičkog obračuna. pri tome ga njegov karakter ipak ne vidim da bi udario slabijeg od sebe (a ženu i pogotovo), nego čak suprotno, da bi mu draže bilo da nađe što jačeg od sebe, da se upusti u borbu kao kakva kamikaza!

- dok kuzey traži ventil svom bijesu, handan priča sa guneyom. on se kaje, samo sebi govori da nikada nije trebao pristati na to da K ode u zatvor, ali sve je to bilo zbog fakulteta. handan mu govori da nije kriv, da nije kriv. ovdje mi je G pokazao da ipak nije ravnodušan, da ga sve ovo muči, samo pokušava na neki način zaboraviti događaje, jer tako je (kao) lakše. inače, glumac bugra mi je isto izvrstan, njega prvi put gledam na TV-u.

- handan, majka koju na momente mogu shvatiti, ali većim dijelom nikako. koji god da su događaji doveli do toga da guney upravlja vozilom i da je udario tog dečka, to nema nikakve veze sa jednom činjenicom – guney je držao volan u rukama. iako nimalo ne opravdavam ponašanje handan, ipak mi njezina uloga uopće nije iritantna, jer je ona prikazana na jedan način koji nije kontradiktoran (u smislu, scenaristi nas žele uvjeriti da je ona karakterno ovakva-ili-onakva, ali postupci su joj u totalnoj kontradikciji sa željenom slikom). mogu na neki način pratiti njezin tok misli, zašto radi to što radi, ali to opet ostaje pogrešno. da li i ona zna da griješi, da je pogriješila prije 4 godine ili konstantnim uvjeravanjem guneya i mantrom „ti nisi kriv“ i „kuzey ionako bitanga“ želi uvjeriti i samu sebe u ispravnost postupaka?

- nakon nemilih događaja u pekari, sami odlazi kod oca poginulog dečka kako bi ga pokušao odgovoriti od krvne osvete, po prvi put u seriji je sami prikazan kako pati, jer svaka riječ koju je izgovorio sam mu ja povjerovala. niti u jednom momentu mi se nije učinilo da laže, da izmišlja, da se pretvara. on iskreno pati zbog kuzeya i svega što se dogodilo.

- to veče i guney i kuzey imaju razgovor u luci, gdje također po prvi put otvoreno razgovaraju o svemu, zapravo, guney želi da se oslobodi tereta, ali kuzey okreće razgovor na drugu temu. ovdje isto imam osjećaj da je guney iskren u onome što govori, da ne laže, da ne pokušava sam ispasti dobrica u bratovim očima. po meni to kuzey zna, jer na kraju kuzey kaže guneyu: „donio sam tu odluku jer sam htio da sve ispadne ovako. znaš me. može li me itko prisiliti da nešto napravim? kada sam te noći otišao s policijom bio sam spreman suočiti se sa svim. i dobro je što sam preuzeo taj rizik. dobro ti ide, sav naš trud nije bio uzaludan. sve je vrijedilo toga.“
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 03.10.2011. at 16:28.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 16:23   #212
bolum 3 - nastavak

- scena u autu –

- bariš i njegov očuh atilla se voze autom prema aerodromu, sinaner grupa organizira golf-turnir. bariš kaže atilli da je banu izbarala sebi muža, atilla iznenađeno pita o kome se radi, a bariš kaže – o guneyu. atilla prvo misli da se bariš šali, ali kada ovaj kaže da je to istina, atilla na moment zastane a onda kaže da nitko nema pravo da se miješa u banuin izbor. on će svakako podržati kćer u svim odlukama, guney je dobar, inteligentan i radišan momak.

- barišu se po faci vidi da ovaj odgovor nije očekivao, iskreno, nisam ni ja. malo mi je nejasno da li atilla zaista misli ovo što kaže, ili samo neće pred barišom pokazati ono što misli o potencijalnom zetu? bariš, iako banuin polubrat, po meni ne bi imao nikakvih problema da banu zabije nož u leđa kako bi došao ne mjesto šefa u sinaner grupi. čini mi se kao neki prefigrani negativac koji svoje spletke radi perfidno i s mozgom, jer sigurno je inteligentan. takvi su najgori.

- premotala sam nekoliko puta atillin izraz lica i dosta sam sigurna da atillu umalo nije infarkt strefio kada mu je bariš rekao „sretnu“ vijest. mislim da pred barišom vješto krije svoje osjećaje, čak imam osjećaj da na neki način misli da treba zaštiti banu od bariša, da pozna pravi barišov karakter.


- antalija –

- guney s banuinim dopuštenjem na poslovni put (golf turnir) povede cemre, kuzeya i alija. meni recimo ovo nije isforsirano, jer imam u familiji osobu koja je udajom postala nešto tipa „banu“ u supruga-verziji, a kada novac nije problem, ne biste vjerovali kome se sve plaćaju kojekakvi troškovi. moja mama kaže – i kurti i murti.

- znači, kuzey u kombiju šarmira venus i banu ( ), u antaliji uživancija, plivanje i promatranje hot-body by venus. buduća snajka se izgleda i sama malo naložila na kuzeya, a banu savjetuje da se spanđa s K jer će tako najbolje prkositi ocu. banu prizna da je K zgodan, ali (još?) misli da je to sačmalama.

- jedino G mora raditi, a kasnije mu se pridruži banu, a usput flertuje. još nešto govori u prilog tome da babadžim atilla nije oduševljen idejom da G postane zet. jeste mu vidjeli olakšanje na licu kada ga guney pita da li je u redu što su tu njegov brat kuzey, prijatelj ali i DJEVOJKA cemre? kao da sam čula kamenčugu kako je pala sa atilinog herca.

- cemre inače mamu gulten laže i maže kako bi išla na put, prvo nije otkrila tko sve ide, a potom je laže s kim će biti u sobi. mama gulten joj savjetuje da čuva svoju čast i ne napravi nešto za što će se kajati. bojim se da se cemre fućka za to. (neprocjenjiv mi je bio cemrin izraz lica kada joj majka daje emergency-lovu! baš sve vidi da se loži na pare.)

- dok cemre stoji u redu pred bifeom, uđe u razgovor sa barišom. ovaj joj se više nego očigledno nabacuje, čestita joj na ulozi u seriji, ali ona mu kaže da to nije istina, odbila je agenciju jer nema samopozdanja. dok njih dvoje opasno očijukaju, dolazi ljubomorna venus i odvlači bariša. interesantno je kako je cemre u 1 sekundi skontala da bi zbog nje bariš mogao upasti u nevolju, pa u momentu kada dolazi venus smisli totalno nevezano pitanje tipa „kažeš nisi vidio banu onda?“. no, nije ni venus baš sisala veslo, pa kaže nešto kako bi probudila cemrinu ljubomoru.

- cemre kasnije ode do guneya i iz daleka vidi kako banu guneya hrani nekom zemičkom. ispali na živce, hoće razbiti staklo, ali u zadnji moment dolazi K, sprječava je, a ona je sjeti alijevih riječi da je K zaljubljen u nju i poljubi ga.

... cemre kao lik mi je prikazana dosta realno. obična cura tipa frizerka koja sanja o životu na visokoj nozi. zapravo, ona nije ambiciozna, majka ju tjera na audicije, nego mi više liči na one sponzoruše koje bi bile nečija trophy-wife. bez puno truda i rada doći u situaciju da živi kao lord. lik cemre, baš poput lika handan, iako ne odobravam takve postupke, mi nije iritantan jer ne pokušava biti nešto drugo. ne pokušava nam se prodati neka priča o dobrici cemre, scenario nije takav da me želi uvjeriti kako je ona supertalentirana i superinteligentna riba, kojoj treba samo prilika da se dokaže. cemre kao lik u ovom momentu vidim kao fimo-masu koja bi se priklonila opciji „gdje bolje – tu dulje“ i to je okej, jer ne postoji pretencioznost u prikazu tog lika. glumica oyku koja tumači cemre je već druga priča. optički je skroz prosječna, ali istine radi, i lik cemre je čisti prosjek. takvih wannabe-cura ima na svakom ćošku. postavlja se pitanje u šta su se braća toliko zaljubila, koje kvalitete zapravo ima cemre, da su i kuzey i guney izgubili glavu za njom. pored toga se meni čini da oyku ima deficita u glumi, pogotovo jer i bugra i kivo odlično rade svoje posao.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 03.10.2011. at 16:31.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 19:31   #213
Sinoc sam gledala 4 epizodu na viki sa 100% eng prevodom...Pravo sam se nalijepila na ovu seriju...ma Kivance mi je secerkoo
Kendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 20:45   #214
kendi, ep 4 nije još prevedena 100%. zadnja dva dijela fale, sveukupno je na 87%. znači, morat ćeš ponovit zadnju trećinu kada bude gotova.

trenutno stanje je i dalje 87% (pregled sve 4 epke):
http://sh.viki.com/channels/4762-kuzey-guney/videos
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 20:58   #215
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
kendi, ep 4 nije još prevedena 100%. zadnja dva dijela fale, sveukupno je na 87%. znači, morat ćeš ponovit zadnju trećinu kada bude gotova.

trenutno stanje je i dalje 87% (pregled sve 4 epke):
http://sh.viki.com/channels/4762-kuzey-guney/videos
hvala mila,toliko sam se zagledala u Kivanceta da iskreno nisam ni primjetila da nema prevoda
Kendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 01:08   #216
šta još reći o seriji, a da vi niste već napisale?
pred početak novih serija, zacrtala sam sebi gledanje YB i SO.Ne mogu reći da nisam bacila pogled kad je tek otvorena tema KG i nije mi se ni malo dopalo.Kivanč i Bade, hm...pomsilila sam , šta sad manekeni glavne uloge, wtf? Nisam ni fan Kivanča, pa me ni to nije privuklo.Ali kako Mina Jasmina napisa na jednom mjestu da preporučuje seriju, ja sam se baš zaljubila.Ni najmanje nisam očekivala ovakvo nešto.Znači, gledam seriju zbog serije, ne zbog glumaca, radnje, režisera.
Kivanča sam podcijenila i pogriješila jesam.Možda jest maneken, ali je i glumac, jako dobar.Bugra, takođe.
Sad se tjeram da ne pogledam bez prevoda, ali ide teško.Svako malo, dok provjeram kako stvari stoje sa prevodom i škicnem malo, ali evo, čekaću.
Trejler za 5 obećava.Vidjećemo.Baš sam nestrpljiva.
I za sada mi je serija na prvom mjestu, pa tek onda SO i YB.
toliko je realna, moguća, likovi stvarni, kao da su tu iz mog kraja ( ne oni truli bogataši).Priča iz pravog života.Bacila sam pogled na scenu kada Guneyevi dolaze u prošnju.To kao da se dešava negdje u mom gradu.Cemrina majka govori riječima kojim govore ovdašnje majke...
ne znam kako vama, ali meni je serija mnogo dobra.
__________________
Seduce my mind and you can have my body. Find my soul and I'm yours forever.
walli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 02:25   #217
walli & teuta, vidim da ste obje poklekle ovoj seriji. da nije bilo bade iscil radi koje sam se počela zanimati za KG, sigurno ne bih gledala. kivu ne pratim i priznajem da sam mislila "ma, opet neka srceparajuća serija di je kivo romantični junak". eto, nikada nemoj olako zaključiti, svima treba dati šansu. walli, dobro si rekla, seriju gledam radi serije, jer sve je toliko dobro ukomponirano da stvarno misliš "ovi ljudi žive tu iza ćoška". serija je zaista odlična, ako nastave u ovom ritmu svaka čast! ja takodjer čekam 100% english, još je na 87%, a suzdržala sam se i od trejlera za bolum 5. jedva, ali ipak!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 16:20   #218
konačno, 100% english http://sh.viki.com/channels/4762-kuz...videos/53170/1

(SH na 70%)
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 19:11   #219
Ma Kivance mi tako seksi,rodila ga majka
Kendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 22:27   #220
Drugi promo za 5. epizodu
http://www.viki.com/channels/4762-ku...videos/53723/1
__________________
Earth is the insane asylum for the universe.
trnoruža is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.